Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5457 poruka u ovoj temi

Usteda je skoro 70 evra u odnosu na Hellenic. Jel je i dalje povratak jedino uvece oko 22h? Onda se kasnije stize u Volos pa mora da se uzme prenociste sto delimicno pojede tu razliku. 

Skiatos - Volos, trajekt:  polazak u 16h, stize u 18.45h.

MI smo isplanirali da prespavamo u blizini manastira Meteori  i ukrademo jos jedan dan za odmor!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima na forumu,zahvaljujem se na svim opisima i komentarima i verujem da ce mi pomoci i koristiti na letovanju!Uskoro putujem u vilu Pantheon i molim da mi neko kaze kakva je vila,sobzirom da je par ljudi pitalo o toj vili ali odgovor nisu dobili!Zato vas najlepse molim da napisete bilo sta u vezi vile Pantheon!Hvala puno unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Procitao sam sve :))))). Smo mi jos kazi da li ste isli avio prevozom ili autobusom? I koja agencija? Viva travel ili neka druga? Oni nude Vila Olimpia

Prošle godine je Olimpia bila ' podeljena' između Sabre i Vive, ne znam da li se išta promenilo ali obe agencije su super izbor.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima na forumu,zahvaljujem se na svim opisima i komentarima i verujem da ce mi pomoci i koristiti na letovanju!Uskoro putujem u vilu Pantheon i molim da mi neko kaze kakva je vila,sobzirom da je par ljudi pitalo o toj vili ali odgovor nisu dobili!Zato vas najlepse molim da napisete bilo sta u vezi vile Pantheon!Hvala puno unapred!

mozete li mi reci nesto o vili  pantheon?

Odlican smestaj,dobar wifi,noviji namestaj,dobra lokacija u mirnoj ulici na dva minuta od Papadiamanti ulice i pet minuta od stanice broj 3 Sfagia.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na odgovoru za vilu Pantheon,mnogo mi znaci!Rekli su u agenciji da je vila dobra,ali ipak sigurnije mi je kada cujem komentar od nekoga ko je bas boravio u toj vili!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvo da se zahvalim svima ovde koji su podelili svoje iskustvo I time pomogli svima nama. Vratili smo se sa Skiatosa pre 5 dana pa cisto neke informacije da podelim, mozda nekome bude od koristi.

Odseli smo u vili Manolas u gradu, koja je sasvim pristojna vila, glavni adut joj je sto je na jako dobroj lokaciji, blizu nulti autobuske stanice kao I nekih 10 min peske do glavne ulice. Vila je takodje blizu aerdroma, pa ako vam tersa gleda na tu stranu mozete videte sletanja I izletanja jako dobro. Sobu su cistili skoro svaki dan, jedina mana sto od 10 noci nismo imali toplu vodu 9 noci! Iz agencije su nam rekli da se ovo prvi put desilo, jer svi se skoro vrate u isto vreme pa se voda potrosi, ali da se oko 8.30 uvece ukljucuje bojler I da za nekih dva sata posle bude tople vode ( sto nije uvek bilo tako ). Ako zanemarite to vila je sasvim  pristojna.

Sto se tice plaza, sve je vec pisano o njima, pa se necu tu ponavljati.

Ako nekog zanimaju izleti, mi smo isli na dva izleta. Prvi je bio Mama Mia izlet, ali iskljucivo plaze I crkvica, znaci bez posete gradu. Tu vrstu izleta smo nasli da radi samo Calypso brod. Ostali brodovi imaju uglavnom jednu, mozda 2 kupanja sa crkvom I posetu gradu. Nas izlet je bio 20 eura, islo se na plazu Kastani, kupanje 1,5, odakle ko je hteo da ide da se penje na crkvicu ide posle busom ( to je bilo dodatno jos 12 eura ) a ko ne, nastavlja brodom na plazu Panormos. Tu je bilo kupanje 2,5 sata.( za one koje su isli za crkvicu bus I doveze na tu plazu I oni imaju kupanje 1.5 sat ). I na kraju kupanje na plazi Milia nekih sat vremena. Prilikom odlaska na Skopleos videli smo delifne. Kapetan ih je prvi primetio odmah skrenuo sa kursa I pratio ih neke vreme da mozemo da ih gledamo.

Drugi izlet je bio preko broda Posejdon, Lalaria I Kastro. Kupanje na Lalari je bilo 1,5 h I moram samo reci da je plaza prelepa, definitivno ovo ne treba propustiti. Drugo kupanje je bilo na Kastro plazi u trajanju od 1,5 a ko je zeleo mogao je da se penje do rusevina I to vam je sasvim dovoljno vremena da odete I da se vratite. Definitivno je preporuka da imate neku drugu obucu osim papuca posto je jako nezgodan put. Samo da napomenem da je taj dan na plazi bilo puno brodica I turista da je voda bila bas prljava, tako da vise preporucujem penjanje I zbog toga a I zbog pogleda jer vredi. I treco stajanje zavisi od kapetana, to jeste od vetrova I gde moze da pristine. Licno mi smo imali kupanje u mestu Katigiorgis, kopneni deo Grcke. Mesto nije nista posebno, malo ribarsko mestasce sa malom ali cistom plazom I par restorana Tu je zadrzavanje bilo 2 sata. Isto smo videli delfine I na ovom izletu.

Sto se tice autobuskog prevoza, korisitli smo ga svaki dan I moram reci da nismo imali nikakvog problema sto se tice cekanja. Na plazu smo uvek isli oko 8 I tada ne bude puno ljudi. a vracali smo se sa plaze posle 7 uvece u takozvanom spicu I uvek smo usli u bus bilo da smo isli sa zadnje stanice, br 20 ili 13. 

Sve u svemu ostrvo je predivno, tako mirno a u isto vreme I zivahno. Sam grad je prelep, pun skrivenih ulicica koje ce vas ocarati. 

Ako nekoga nesto interesuje slobodno neka pita.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Decko i ja smo uplatili Skiatos 8.9. Preko sabre. Smestaj+avion+takse 327e po osobi. Samo smestaj (vila manolas) je 135e sto prakticno ispadne 13.5e po danu. Nije lose. Medjutim 24h posle nase uplate, docekala me je na fejsu fantasticna last minute ponuda od voljene sabre, gde se isti smestaj nudi za 75e, tacnije smesnih 7.5e po danu. Pa to nema ni u CG haha. U svakom slucaju, ko ima vremena i volje da putuje na skiatos u septembru, samo da vam javim da mozete da iskoristite ovu ponudu. Prakticno smo skuplje platili po 60e, 120 za nas dvoje... uff malo li je? :D to je nekoliko izleta, nekoliko lepih ruckova u restoranu... ali nema svrhe sad plakati :D kad se vratimo napisacu utiske a do tad citam ovde vase savete.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li postoje mesta gde je dozvoljeno pecanje? 

I koje plaze su najbolje za ronjenje?☺️

Izmenjeno (Marijana Jonjic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo doputovali sa Skiathosa i prepuni utisaka. Potrudicu se da podelim ono sto mi deluje korisno za one koji putuju. 

Smestaj i agencija

Isli smo u vilu Miltos preko Amos Travel agencije (mislim da je sub-agent Big Blue-a) avionom. Vila je na 13. stanici i zavucena je u bas fin vrt i okruzena drvecem i cvecem tako da je uvece prilicno svezije i prijatno za spavanje. Nama klima nije bila potrebna. Dvokrevetni apartmani su u prizemlju sto je nama bilo sasvim ok, jer smo bili zaklonjeni od vrucine. Svaki dan su cistili, namestali krevet, menjali su peskire i posteljinu svaki drugi dan, i generalno su sobe veoma ciste i fino opremljene. Toster, kuvalo, frizider i zamrzivac, posudje i slicno. Krevet je udobar, i za mene veliki plus svako dobije po dva fina jastuka, tako da konacno nije bilo onih spljeskanih grckih mini jastuka. Namestaj je bele boje i deluje svetlo iako je u prizemlju. Kupatilo standardno ali ima prozorce tako da struji vazduh i nije toliko skuceno. Postoji fen u kupatilu. 

U okviru vile je lep bazen okruzen palmama i mini bar/restoran vlasnika sa mini bibliotekom odakle mozete pozajmiti knjigu na engleskom ili neki casopis. U baru sluze i dorucak, tako da za 3.8e mozete pojesti jaja i slaninu ako necete praviti sami. Imaju one osnovne stvari tipa pizzu i brzu hranu, pica razna i slicno. Vlasnik je vrlo usluzan i za promenu zna odlicno engleski. Vila ima i fin poveci parking. 

Prednost lokacije je market na bukvalno 5 metara od vile (mana to sto je prilicno skup ali zgodno za hitne stvari), bankomat odmah do, stanica na 20m, blizina dve-tri plaze asfaltiranim putem, zelenilo, miris borovine i svezina, tisina i super mesto za odmor. 

Mana lokacije je to sto ukoliko idete u grad, svaki put morate prevozom, za razliku od toga da ste direkt tamo, Doduse u gradu je bas toplo i bucno i skuceno, pa ne znam koliko bih tamo bila smestena. A i za bas svaku plazu mora bus. 

Prevoz

Bus zaista ide redovno, na 15 min, i zna da bude pun u udarnom terminu, ali za 4 dana koliko smo ga koristili uvek smo imali mesta, a vecinom smo i sedeli. Karta kao i ranije 1.6e do 14. stanice, a ukoliko idete dalje 2e po pravcu. Stranci pakuju i kolica u gepek i ulaze sa decom tako da je sve izvodljivo. Busevi su ok, klimatizovani su uvek. Najbolje je naravno uci na prvoj ili poslednjoj stanici, najvece su sanse da cete naci fino mesto. 

Mi smo koristili bus 4 dana od 10, 3 dana smo iznajmili auto preko Mustanga, a 3 dana smo isli na razne izlete brodom. 

Kola su nam isporucili direkt do vile (koja inace ima veliki parking). Cena je bila 120e za 3 dana sto je ok za sred sezone. Gorivo smo za ta 3 dana platili nekih 25e. 

Kola smo koristili da obidjemo neke od severnih plaza, isli smo svako vece do grada, i u snabdevku do marketa za stvarcice za dorucak jer je velika razlika u ceni u odnosu na lokalne markete. 

Mali auto ali zgodan za ostrvo, vozili smo se i po neasfaltiranim putevima. Jedini minus sto su kasnili sa isporukom u odnosu na dogovoreno vreme. Tek nakon sto smo im poslali mejl da pitamo javili su da stizu. Moguce da su zaboravili na rezervaciju. 

Postoji i taxi boat koji ide iz pristanista u gradu do nekih plaza uz obalu. Uglavnom zavrsava na Koukounaries plazi, pa i to moze biti skroz ok opcija. 

Pisacu i o ostalim stvarima uskoro. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prošle godine je Olimpia bila ' podeljena' između Sabre i Vive, ne znam da li se išta promenilo ali obe agencije su super izbor.

I ove godine obe agencije nude...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

Da li neko zna da li u vili Olimpia postoje sefovi u sobama? U agencijama nisu znali da nam kažu a na slikama na Sabrinom sajtu smo videli sef u ormaru.

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima.

Kako su mi mnogi komentari i clanovi foruma (na svim sekcijama) neizmerno pomogli pri biranju letovalista i smestaja, pokusacu da dam svoj skromni doprinos u vidu narednog posta :)

Smestaj

Letovali smo preko agencije Sole Azur u terminu krajem avgusta, a aranzman je ukljucivao avio prevoz i najam smestaja u vili Xanemos. Vila je na odlicnoj lokaciji. Blizu je luke, a i pocetne stanice 0 (nula) s koje cete potencijalno hvatati autobus za plaze. Namestaj je bio pristojan. Terasa minijaturna (mesta samo za 2 stolice i sto doslovno). Internet postoji i radi, ali ne bas najbolje. Cesto se prekida sam od sebe, pa morate cekati da se opet konektuje. TV je mali i ima 10ak neupotrebljivih kanala (nema npr kanal s bilo kakvom muzikom). Klima postoji i radi. Gospodje su menjale peskire i posteljinu na par dana i sto se toga tice sve je korektno. Ono sto je bila mozda i najveca zamerka jeste posudje u cajnoj kuhinji. Ovo nam je 6ti put da idemo u Grcku zaredom i nikada, cak ni kod dosta jeftinijih aranzmana, nije bilo ovako. Naime, sve je knap: 2 tanjirica, 2 male soljice, 2 viljuske, 1 serpica itd. Nije bilo ni 2 duboka tanjira, vec samo 1, pa je bilo nemoguce da pojedete supu iz kesice osim ako jedna osoba ne jede iz serpe. Naravno, to smo naknadno trazili, ali toliko stekarenje za posudje do sada nismo videli. Ovo moram da kazem za slucaj da neko ide sa detetom. Da, stipaljke postoje, ali su jako slabe i razvaljene, pa ponesite par od kuce ako zelite da osigurate peskir na terasi. Jos jedna stvar koju moram spomenuti jeste da se vila nalazi tik do magistrale. Jako je bucno tokom celog dana, a i uvece. Voda je bila toliko nekog ocajnog ukusa da nisam mogla ni zube da ispiram koliko je ukus bio bljutav. Da nije bilo te buke i da je posudje bilo bolje, vila bi bila super, ali ovako moram da iznesem i ono sto nam je zasmetalo. To naravno ne umanjuje nase odusevljenje samim ostrvom, ali moram da spomenem i to. Pored smestaja se nalazi i veliki Spar market sto je takodje plus.

Plaze

S obzirom na to da nemamo kola i da nismo vozaci, do plazi smo isli iskljucivo autobusom koji je odlicno organizovan. Autobus ide na jedno 15ak minuta i staje na nesto preko 20ak stanica. Svaka stanica je u proseku neka plaza. Cena od pocetne do poslednje stanice (plaze Banana i Kukunarija) jeste 2e u jednom pravcu. Naravno, ukoliko silazite ranije karta ce biti jeftinija. Ono sto moram da naglasim posebno jeste povratak sa plaze. Naime, tolika guzva zna da bude u popodnevnim casovima za povratak da ljudi koji su bili na nekim ranijim plazama doslovno ne mogu da udju u autobus koji je krcat. Autobus nekad ni ne stane na stanicu, vec samo presisa jer nema mesta ni za iglu. Naravno, sigurni ste ako udjete na poslednjoj stanici, ali vec tamo kasnije je velika kocka da li cete uopste uci u autobus. 

Mi smo obisli sledece plaze: 

Megali Amos - do nje mozete i peske jer je na stanici broj 4. Plaza je ok za prvu pomoc, ali ne bih boravila na njoj vise od toga pored svih ostalih plaza

Kukunarija - nalazi se na poslednjoj stanici i pogodna je sto se tice prevoza jer vas bus bukvalno izbaci kod nje. Voda prelepa, kristalna, cista, sitan pesak. Na plazi barovi gde mozete da iznajmite lezaljke, ali i delovi za sopstveni plazni aksesoar. Ima tuseve i kabine za presvlacenje

Banana - i ona se nalazi na poslednjoj stanici, ali do nje morate ili da pesacite (ide se i uzbrdo malo) ili da uhvatite besplatan transfer do plaze u vidu mini kombija koji ide na svakih 15ak mina. Ne mozete da ga omasite jer pise na njemu nesto kao "free transfer to banana". Lepo sednete, on vas odvede do Banane i isto tako i vrati. Sama plaza je prelepa. Voda kristalna, pesak sitan, sitan, plican dugacak. Ima i kafica, ali i mesta za vase suncobrane. Mozete i da se zabijete pod bor kao mi i da uzivate. Takodje ima tuseva na plazi

Agia Paraskevi - nalazi se negde na sredini (izmedju prve i zadnje stanice). Kada izadjete iz busa, imate ulicicu koja vas vodi do plaze direkt i zaista je blizu. Posle Banane i Kukunarije, nama je ova plaza bila u top 3. Nema guzve, voda takodje predivna, pesak bozanstven. Na plazi ima i trafika gde mozete da kupite sladoled/sok, sto bas znaci ako ne zelite da sedite u kaficu, a osvezili biste se

Agia Eleni - do ove plaze mora malkice da se pesaci kada izadjete iz busa. Nije nista strasno, ali govorim za slucaj da ima ljudi kojima je to problem. Ok voda, cista, lepa, ali na plazi je bilo dosta nekog trunja oko koga su se skupljale bube i to me je malo nerviralo i kvarilo mi utisak. Osim toga sve ok, ali bih prednost dala Agia Paraskevi

Elias - ovde smo zavrsili slucajno. Zapravo smo hteli na Mandraki. Do ovih plaza se najvise pesaci ako idete busom. Mislim da treba jedno pola sata... E sad, mi smo pratili google mapu koja mozda nije bila najpreciznija u tom delu i koja nas je navela na neki pesacki put kroz sumu za Mandraki. Sve vreme idete kroz sumu sto jeste predivno, ali kada smo trebali da skrenemo za Mandraki mapa nam je pokazivala neki utaban putic sirine jedan metar (kao da idete kroz dzunglu). U jednom trenu nesto je susnulo, a posto se smrtno plazim zmija, uplasila sam se te smo se vratili na onaj siri sumski put koji je univerzalan. Nakom toga krenuli smo na Elias plazu jer je put za nju bio prohodan i siri. Kasnije smo culi da je postojao drugi put za Mandraki, ali nalazost mi ga na google mapi tada nismo videli (a i bilo mi je nemoguce da je ta duzngla jedini put za plazu). Sto se Elias plaze tice, ima neki kafic na njoj. Na kraju je deo i za golace. Voda ok, ali malo mi je plaza bila prljava, a iskreno i preseo mi je toliki put posle onog straha od zmija, tako da se nisam nesto provela tu

Lalarija - isli smo do nje brodicem o cemu cu vise pisati u narednoj sekciji. Voda predivna, plaza sljunkovita. Ono sto bih posebno naglasila jeste da je kamenje jako ostro ako idete bosi kao ja i ako imate neznija stopala. Bukvalno sam zazalila sto nisam kupila neke gumene sandale za vodu. Osim toga sve je bilo carobno

Izleti

Isli smo brodicem Posejdon na turu koja je ukljucivala: Lalariju, Mama mia crkvicu i gradic Skopelos. To zadovoljstvo nas je kostalo 25e po osobi. Pokusacu da skratim jer sam se vec dovoljno raspisala :D ali izlet je bio super. Lalarija divna, Mama mia crkvica preslatka iako nisam gledala film. Mozete da vidite na You tubu snimke te kapelice ako ukucate "mamma mia church skopelos". Sve u svemu lepo iskustvo penjanje uz one silne stepenice, a pogled s vrha je bozanstven. Gradic Skopelos koji je takodje bio u turi je sladak. Manji je od Skijatosa, ali ima slican smek. Mi smo ga posteno obisli pesaceci skroz do gore uzbrdo do vrha kroz one uske ulicice. Na vrhu je i neka tvrdjava gde se nalazi i kafic. Ne znam nista o tome, osim da je pogled  predivan i da se nalazi na vrhu grada. Nakon tolikog pesacenja pocastili smo se i klopicom u lokalnoj taverni o cemu cu u narednom delu

Hrana

Posto sam vec kod Skopelosa, da i zavrsim. Elem, ukucali smo na Trip Advisoru "najbolji giros na Skopelosu" i dosli do taverne Magali gde smo jeli ubedljivo najbolji giros na Skopelosu i Skijatosu! Kazem to pod punom pravnom i krivicnom odgovornoscu :) Porcija je bila velika, pomfrit domacinski, a nisu stedeli ni na mesu ni na prilozima. Lepinjica je bila mekana, ali nekako lepo res ispecena. Nisam imala nijednu zamerku na giros. Koji god smo probali nakon toga nije nam bio kao kod Magalija. A i nisu dzabe toliko popularni na Trip Advisoru :)

Na samom Skijatosu jeli smo kod Time Out (na pocetku Papadijamantija), No Name giros (blizu Papadijamantija, ali malko zavuceno), Under the pine tree (nije u centru grada, vec mozete da svratite ako idete sa Kukunarija/Banana plaze), Nikos taverna u Papadijamanti ulici, Fasolulas grill house, Vesuvio pizza (kod luke), Bakaliko (kod luke al blize aerodromu). Ukratko: Bakaliko odlican za morsku hranu (jeli smo punjene lignje koje su bile ogromne i punjene prelepim nadevom od sira), Vesuvio pica je bila odlicna i velika. Imaju foru da za 20e dobijete koje god da hocete 2 pice plus grcku salaru. Mi smo se razbili i od kolicine i od kvaliteta. Nikos taverna odlicno meso, neki mix gril, a nisu lose ni przene lignje. Girosi su svuda bili korektni, ali najbolji je bio na Skopelosu.

Posmatranje aviona

Niste bili na Skijatosu ako niste gledali avione kaze legenda :) Preporuka je da odete na sajt njihovog aerodroma i vidite kada ima najvise dolazaka https://www.jsi-airport.gr/en/flight-list . Neki su isli napamet pa cekali Godoa. A i nisu svi dani jednako dobri. Petkom ima dosta letova, pa svakih pola sata maltene imate avion dok nekad imate po 4 aviona dnevno. Mi smo isli petkom i bili tamo nekih 3 sata. Uvatili jedno 5-6 aviona. Osecaj je neopisiv!

Ne znam sta bih vise napisala. I ovako sam preterala :) Nadam se da ce informacije nekome biti od koristi.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da nastavim sa utiscima:

Izleti

Lalaria

Isli smo na tri izleta za tih 10 dana. Odabrali smo poludnevni izlet Lalarija i Kastro posto smo planirali da severne plaze obidjemo kolima pa nam je bilo bespotrebno da to radimo i brodicem. Ono sto je dobro je sto se ostaje 2 sata na Lalariji, za razliku od vecine drugih izleta gde se uglavnom bude sat i 10ak minuta. Brod staje na plazi, nema skakanja u vodu i slicno i imate sasvim dovoljno vremena za kupanje, slikanje i slicno. 

Posle toga se ide na Kastro. Kastro ima najtamniji pesak na ostrvu i lepo izgleda sa tvrdjavom iznad. Postoji mini taverna na stenama. Ovaj izlet se zavrsava malo ranije, negde oko 3, tako da imate ostatak dana da mozda obidjete grad jer je fantastican popodne i uvece kada je poluprazan i sunce nize. Izlet je kostao 12e. Brodic je manji i mozete ih naci na pristanistu. Ono sto je mana je to sto ako su veliki talasi i ima vetra (sto zna da bude slucaj), ne ide se na Kastro, vec se brodic okrece i ide na Tsougriu koja je fantasticna tako da nista ne gubite, naprotiv.

Tsougrias beach

Ovaj izlet nemojte propustiti nikako! Brodic svakog jutra ide do ostrvceta preko puta grada i vraca se poslepodne. Mozete kupiti povratnu kartu za 10e. Polasci ka plazi su u 10,11 i 12 pre podne, a povratak 16, 17 i 18 pa koji god odaberete. Na ostrvcetu nema nicega osim plaze, maslina i borovine. Plaza je prelepa, voda neverovatno prozracna, pesak sitan i vidi se dno i kada je duboka. Boja vode ovde je nestvarna. Na plazi postoji mini beach bar koji je vrlo suptilan. Ima lezaljki, ali i dosta mesta na pesku, cak i nesto prirodnog hlada. Ovo je plaza za mir i uzivanje u plivanju tako da svaka preporuka. 

Skopelos 

Ovaj izlet je nesto duzi i mozda malo naporniji ko ne voli plovidbu. Brodovi koji voze su zaista veliki i udobni. Plovi se do Mamma Mia plaze odnosno Agios Ioannis plaze. Plaza je izmedju stena, voda je lepe boje i deluje bas intenzivno, ali je u vreme kada smo mi dosli zbog vetra prethodnih dana bilo toliko prljavo da nismo hteli da se kupamo vec smo se popeli do crkvice na litici. Oko 300 stepenika ali fin dozivljaj i jos bolji pogled na predivnu boju vode i stene. Nakon toga se ide u glavni grad Skopelosa koji je izuzetno simpatican, beo i fotogenican. Nekih 40 minuta je tura sa vodicem ko zeli da cuje nesto o gradu, a nakon toga imate jos nekih sat i 10ak minuta. Mi nismo isli u taverne koje preporucuju na rucak, vec smo nakon obilaska grada nasli jako simpaticnu i odlicno opremljenu pekaru/poslasticarnicu. Odabir klope je super - pite, peciva, kolaci, salate i vocne salate. Espresso je dobar, a mozete kupiti lokalne proizvode koji su vrlo fino upakovani. Poslasticarnica se nalazi na levo preko puta mesta gde staje trajekt, kada izadjete iz broda levo gledano od mora ka gradu. 

Nakon obilaska grada, poprilicno se dugo vozi do sledece plaze. Mi smo isli na Kastani, i to je ubedljivo najlepsa voda koju smo videli za svih 10 dana. Plaza je okruzena zelenilom. Velika je i sljunkovita. Voda je prozracna i fantasticna. Plaza nije divlja ali je voda neprevazidjena. Vredna vracanja na Skopelos. Nakon toga se vozite nazad jos neko vreme i oko 18.30 se stize na Skijatos. Prilicno je dug izlet i dosta se plovi. Cena je 25e. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna tacan sajt gde se moze videti jacina vetra na Skiathosu za naredne dane?

Ovi sto u luci prodaju izlete lazu cim zinu...

Inace, vec treci put smo na Skiathosu i sve je fenomenalno kao i pre osim sto su maksimalno upropastili jednu od mojih omiljenih plaza Ampelakiu. Bukvalno nema vise mesta ni za jedan peskir, do drveta su dosli sa lezaljkama i tusevima...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25994
    Ukupno tema
    867203
    Ukupno poruka