Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

Možda će nekom ove informacije biti korisne. Klasik sobe u hotelu Skiathos Palace su renovirane i promenjen je nameštaj tako da veoma lepo izgledaju.

Gosti hotela mogu besplatno dobiti peškire za plažu, svakog dana u 9 h, u prodavnici kod dečijeg igrališta.

Šatl bus ide 4 puta dnevno do grada i aerodroma ali ne vraća nazad goste, tako da možete uštedeti novac bar u jednom pravcu.

I nešto što nigde na forumu nisam pročitala, a tiče se vode za piće. U gradu postoji vise česmi na kojima piše da je voda za piće i stalno dolaze meštani i toče je u balone i flaše. Ja sam obično osetljiva kada je promena vode u pitanju, zbog stomačnih problema, ovu sam pila i nije mi bilo ništa. Jedna od tih česama se nalazi i na početnoj autobuskoj stanici (br. 0) Eto kome je blizu ima priliku da uštedi.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HDR je uvek takav :/ 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cesto, mada mu je prava namena da sto realnije prenese ono sto se slika. A druga je stvar sto efekat mnogi, ukljucujuci tu i mene :D , vole da koriste za kreiranje nadrealnih fotografija... :)

Izmenjeno (Aten)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je od Mandriki plaze lepsa Eli, koja je odmah pored nje i uvek ima talase koji ti nedaju da izadjes iz vode. Mada favorit mi je Banana. :neznam::rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan. Moja žena i ja planiramo s klincem od 2,5 godine da idemo na Skiatos. Videli smo da ste svi nahvalili vilu Olimpiju međutim, već je rasprodata. Našli smo po sličnoj ceni Golden Beach Hotel u Koukounaries, koji je maltene pored nje, da li neko ima neku informaciju  o ovom mestu. Ili da li imate preporuku za neko drugo?
Nude se i Lake apartmani po nekoj slicnoj ceni, pa da li neko ima informaciju o tom hotelu?

Koliko je najam automobila, skutera i da li je uopšte potreban ako je dobra mreža autobuskog prevoza? 

Izmenjeno (Jumpy)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 55 minuta, Plavusa je rekao/la:

Meni je od Mandriki plaze lepsa Eli, koja je odmah pored nje i uvek ima talase koji ti nedaju da izadjes iz vode. Mada favorit mi je Banana. :neznam::rolleyes:

Dobro, nije losa ni Elias plaza, na svim tim severnim skoro uvek ima talasa... :smajl:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veliki pozdrav svima. Da li neko moze da mi kaze utiske o vili Paschalis u oblasti Trulos? Mnogo bi mi znacilo. Unapred se zahvaljujem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Muž i ja smo se vratili sa Skiatosa  pa bih htjela da ostavim utiske. Meni je 310 pročitanih stranica na ovom forumu veoma pomoglo. Hvala vam na tome.

Period boravka: 11.06.-21.06.2016.

Mi nismo iz Srbije nego iz Bosne, tačnije banjalučke regije, pa će ovo možda pomoći ljudima iz našeg kraja. Prvi put smo ljetovali u Grčkoj. Skiatos smo odabrali jer je mali, lako dostupan kako busom tako i pješice ali i biciklom. Od onih smo ljudi koji ne mogu provesti na jednoj plaži pola dana. A kako Skiatos nudi nekoliko desetina plaža, eto nama aktivnog odmora. :D

Aranžman smo uplatili preko agencije „Travel office“ koji se nalazi u zgradi Ekvatora. Vlasnica, je jedna toliko prijatna, ljubazna i profesionalna osoba. Oni su inače subagent agencije „Mozaik 021“ iz Novog Sada. Branka nam je nadugo i naširoko odgovorila na sva naša pitanja, čak i ona koja nismo postavili, a mislila je da bi nas zanimalo. Nije postojao način da se put otkaže. Da smo išli samo nas dvoje, prevoz iz Banja Luke bi bio organizovan autom. Ovako, bilo nas je više pa smo putovali kombijem. Krenuli smo 10.06. u 08.00 h ispred stare autobuske stanice u Banja Luci. Put do Beograda je protekao bez ikakvih problema. Tu smo se pridružili putnicima iz Beograda i Novog Sada i presjeli  u autobus „Jadran line“. Putnici „Mozaika“ i „Omnitursa“ su dijelili autobus. Autobus nije bio udoban, ali pretpostavljam da su „Omnijevi“ bili zauzeti pa smo dobili šta je ostalo. Pravili smo više pauza. Od ove godine kažu da je pravilo na srbijanskoj granici da putnici izlaze iz autobusa i sami nose pasoše na granicu. To je jedina granica gdje smo izašli iz autobusa. Na ostalim granicama predstavnik agencije je uzeo pasoše i sve obavio sam. Grci nas ništa nisu ni pitali a kamoli pretresali torbe. Moram priznati da je predstavnik agencije (čini mi se Marko) bio poprilično trapav. Da li je u pitanju neiskustvo ili nešto drugo, ali nije niti jednom kontolisao da li su svi putnici u autobusu.

U luku smo došli 2 sata ranije što je i normalno zbog eventualnih gužvi na granici ili nepredviđenih stvari. Troje ljudi nije kupilo karte preko agencije nego su htjeli da to urade u sopstvenom aranžmanu. Predstavnik agencije nije nas prozivao pa dijelio karte nego ih je samo tako podijelio. Ispalo je da je trajekt karte dao ljudima koji ih nisu platili. Kasnije su se oni našli sa ljudima koji su karte platili tako da je sve ispalo o.k. Ali Marko se 'ladno pokupio i otišao. Slažem se da su se i ti ljudi trebali držati grupe, ali pokazalo se da uvijek neko odluta i prije i poslije toga. Desilo se npr. da je jedna žena zaboravila pasoš kod kuće tako da se čekalo na nju da se krene iz Bg. I ne samo na nju nego na još jednog gospodina koji je kasnio. Nije ni agentima lako, ali taktika bi morala postojati. Uglavnom, ukrcali smo se na trajekt i krenuli u na vožnju od 2,5 h. Usput smo na par sekundi vidjeli delfine. Neočekivano i na tren, ali lijepo iskustvo. J

Od ove godine Mile ne radi kao predstavnik ostrva za „Mozaik“. Tu je bio Dušan koji nas je uputio u neke osnovne stvari. Naš prtljag je prevežen zajedno s nama i niko ga nije bacao. Nisu nas uopšte zadržavali u luci niti smo išli na teniske terene. Dakle, iz luke smo direktno prevezeni do vile Houlis.

Tu nam je Dušan održao kratki brifing. Baba Angelika, o kojoj je ovde bilo oprečnih mišljenja, nas je odmah poslužila hladnim sokom i dala nam šifru neta. Ljudi, baba je legenda! Kasnije smo se toliko ispričali s njom o svemu da smo se non-stop šalili. Par godina unazad je imala neprijatno iskustvo sa nekim mladim momcima koji su došli „Omnitursom“ i pravili partije sa glasnom muzikom do duboko u noć. Drugi gosti nisu mogli da spavaju i stalno su se žalili babi na buku. Rekla nam je da jako voli srpske turiste, ali i da, od kada sarađuje sa „Mozaikom“, mnogo joj je bolje. Po mom mišljenju, osobe mlađe od 30 godina će teško razumjeti babu. Drugi dan kada smo se raspakovali i otišli na plažu, ja sam u žurbi preko šipke u ormaru prebacila dvije majice. Tek toliko da ne ostavljam nered u sobi. Kada smo se vratili, čekalo me je još 7 dodatnih vješalica. Nije mi trebalo, ali hvala joj. Neko bi joj zamjerio što je otvorila ormare. Ali apsolutno ništa nikada nije ni pomjereno a kamoli da je falilo. Na sajtu agencije piše da sami održavamo higijenu. Kupili smo toaletni papir, sapun, sredstvo za pranje kupatila, ali ništa od toga nam nije trebalo. Sobe se čiste svaki dan. I sve navedeno je bilo u kupatilu. Peškire su nam donijeli 3 puta. (Na sajtu piše 2 puta.)

Ovo će možda zanimati žene. U sobi je kuhinjski blok koji podrazumjeva frižider i donji dio kuhinje. Za dvosobnu sobu od posuđa imate: po dvije kašike, viljuške, noža, duboka i plitka tanjira, zdjelice (nama su služile za salatu), šoljice za kafu, jedan nož za rezanje, jedna džezva,  jedna šerpa veća i jedna manja, veliko električno kuhalo. Tavu nismo imali. Dušan nam je rekao da je možemo posuditi iz zajedničke kuhinje, ali da je vratimo kada se poslužimo. Vidjevši da vraćam tavu, baba je rekla da je slobodno zadržim jer ih ona ima još. A da, tu je i rešo sa dva kola. Oba su radila savršeno. Jedina manja zamjerka je što je u našoj sobi pritisak tople vode bio mali, ali nije nam pravilo problem. U kupatilo bi bilo bolje da je bila zavjesa za tuš kabinu, ali ne zamjeramo. Svaka osoba je dobijala po jedan veliki i jedan mali peškir. Tople vode je bilo stalno i u svako doba dana. Ovo moram da naglasim. Jedan čovjek koji je boravio u vili je, nakon upotrebe bazena, otišao da se istušira i zaboravio da zavrne vodu. Sva topla voda je iscurila dok je baba to primjetila. Da ostali ne bi bili oštećeni zbog toga, uključila je električno grijanje i niko to nije ni opazio. Dakle, da nismo bili upućeni u priču, mogli smo svašta da pomislimo. Ja sam se čak par puta namjerno tuširala hladnom vodom jer je dan bio vruć. Bazen u vili je odličan. Kupala sam se samo zadnji dan, ali voda je topla kako na površini tako i na dnu. A bila je takva i prethodnih dana. Baba svako jutro ispušta dio vode i toči novu.

Nama se položaj vile svidio. Pogotovo zbog perioda u kojem smo bili. Od stanice br. 2 nas je dijelilo oko 150 m. Na 20-ak m prije stanice (na samoj krivini) nalazi se pekara u kojoj radi žena za koju smo mislili da je Makedonka jer jako dobro priča naš jezik. Ispostavilo se da se zove Zdravka, Grkinja je i igrala je odbojku u jednom klubu u Subotici. Molim vas nemojte mi zamjeriti što se ne sjećam najbolje, čini mi se da je Spartak. Vrlo ljubazna i pričljiva. Pokazala nam je kako doći do jedne plaže pa smo razmjenjivali iskustva. Centar je od vile udaljen nekih 20 min. lagane šetnje. Ako vam ne prijaju automobili koji se kreću cestom, možda će vam biti bolje u prizemlju. Mi smo bili na spratu, vrijeme je bilo lijepo, ali klima nije trebala tako da nam je bilo dobro i sa zatvorenim prozorom.

Sledeći put nešto više o plažama. Vidjeli smo ih 23. :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 2.7.2015. at 22:19, milos0208986 je rekao/la:

VILA FTELIA OMNITURSJuce sam se vratio bas iz ove vile.

Moze li mala pomoc, upala sam na ovu temu da pitam, koleginica je nasla smestaj u ovoj vili pa je zanima da li ima Wi-fi u vili Ftelia? Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A sada o plažama. Mi volimo da pješačimo tako da smo dnevno prelazili 10-15 km. Neki će reći da nismo normalni. Vjerovatno i nismo. :D Ali to su bile lagane šetnje i šetnje iz zadovoljstva. Otišli bi od određene stanice busom, a onda obišli 3-4 plaže dnevno. Na kraju ponovo uhvatili autobus i u vilu. Pod uslovom da nije pun, bus će vam stati i ako niste na stanici. Dovoljno je da podignete ruku.

Prvi dan: Nakon raspakivanja stvari, uputili smo se do grada da ga na brzinu upoznamo i okupamo se na prvoj plaži na koju naiđemo. Naišli smo na plaži kod groblja (nije ucrtana na karti). Šta reći?! Kada dođete sa kopna skoro sve plaže su vam o.k. Na ovu nismo poželjeli da se vratimo. Plaža je bila pomalo prljava, a u moru je plutala trava. Ali za prvi dan onako premoreni se nismo bunili. :D

Drugi dan: Sa stanice 2 do stanice 26 – Koukounaries. Karta je 2 € i to je najskuplja karta. Izabrali smo je jer smo tek došli, a ona ima najviše prirodnog hlada. Plaža je lijepa, bez sumnje. Ima sav mogući sadržaj. Doduše, kako je u pitanju predsezona nisu sve taverne radile (ovo važi i za druge plaže), ali ima to i svojih prednosti. Možete da se sklonite u hlad u npr. neki drveni objekat sličan terasi, a da vas niko ne proganja. Osim toga, možete da napravite takve slike kao da ste sami na plaži. Možda ne baš na Koukounariesu ali na drugima definitivno. Nakon toga, otišli smo na Ambelakiju. Lijepa mala plaža. Prirodnog hlada se može naći ali ne baš mnogo. Lako je doći do nje. Postoje dva puta: jedan da krenete prema Banani I skrenete prema hotelu koji se ove godine obnavlja i čija je lokacija na ekstra mjestu ili ako krenete dalje prema Banani pa pratite stelicu Mistic bara. Spust je u stepenicama i sav je okružen zelenilom. Sledeća je bila Banana. Nama se i ona i Ambelakija više svidjela od Koukounaries, ali to je stvar ukusa. Ovde govorim isključivo o boji i čistoći mora, a to važi i za ostale plaže. Čuli smo da je na Agia Eleni lijep zalalak sunca pa smo odučili ostati kasnije nego inače. Kako nismo znali može li se do nje doći morem, otišli smo u uzvidnicu. A tamo preko stijene... golaći. Jedan je požurio prema nama iako nismo imali namjeru da upadamo i počeo nešto da viče. Ja sam se šalila da hoće da nas upozori da imamo viška odjeće na sebi da bi ušli. Kada je shvatio da nam nije namjera da uđemo, ali ni da ih uznemiravamo, jednostavno je otišao. Na Agia Eleni smo ipak otišli putem. :D Očekivali smo više od onoga što smo vidjeli. Sunce zalazi za planinu. Nije da prizor nije lijep, ali ne treba očekivati čudo.

Treći dan: Plaža Kolios (stanica 14) je nešto što možete i zaobići. Puna je manjih brodica, a to onda ne može biti pretjerano čisto. Okupali smo se, ali se nismo se zadržavali. Premjestili smo se na Vromolimnos. Uh! Prelijepa je! Pogotovo kada nema oblaka. Prirodnog hlada ima. Plaža je duga i široka i pogled seže daleko. Vrijedi je posjetiti. Sledeća je bila plaža Sklithri. Kako su se oblaci navukli, nismo je baš doživjeli kao pretjerano lijepu. Za poluostrvo Kanapista kažu da je bogat kraj sa ekskluživnim vilama. Vile jesu velike, ali nama po ljepoti ništa posebno.

Četvrti dan: Rentirali smo bicikle. Između treće i četvrte stanice postoji rent-a-bike koji se zove MTB ali naziv ćete teže uočiti. Mislim da se ističu riječi bike rentals u zelenoj boji.  Momci imaju svoju internet stranicu (o ovome je već bilo riječi na par stranica prije)i na sva pitanja Hristos će vam ljubazno odgovoriti mailom. Otprilike radno vrijeme je od 09.00 h, ali to je stvar dogovora. Bicikle možete vratiti I do ponoći. U radnji je Fanis Veletzakos. Momak je ekstra! Kada je čuo da smo Srbi, automatski smo dobili popust. Svaki bicikl je spustio po 3 €, ukupno 6 € što nije zanemarivo. Platili smo 20 € dva bicikla. Od kada je NATO bombardovao Srbiju, Fanis ne pije coca-colu. Što se tiče samih bicikla, dosta su kvalitetni. Za svakog ima po nešto i što se tiče ramova i opreme na njima. Postoji mogućnost i vodiča što se dodatno plaća. Ali ostrvo je toliko malo da ne možete da se izgubite. Za rentanje vam ne trebaju nikakvi dokumenti. Samo osnovni podaci koje mu dajete usmeno, a on zapisuje. (Ime, prezime, naziv vile, broj sobe...) Birali smo laganiju turu. Prva stanica nam je bio manastir Panagia Kunistras. Skrenuli smo sa stanice 18 (na karti djeluje da je poslije stanice 18, ali nije, odmah je tu) i uputile se pravo asfaltnim putem sve do račvanja. Nakon toga smo skrenuli desno i ugledali azil za pse. Nismo vidjeli da ga iko reklamira u gradu. Svratili smo i bili vrlo prijatno iznenađeni načinom na koji su ti psi zbrinuti. Za posjetioce je dozvoljeno da ih šetaju od 09.00 do 13.00 h. Kupovinom suvenira pomažete da se azil održi. A suveniri su vrlo slatki. Nakon toga smo stigli do manastira gdje smo zatekli ženu koja se brine o njemu i koja se šalila da ima 500 godina, kao i manastir. Čudno nam je bilo što na ostrvu ima cca 100 crkava i manastira. Kada smo vidjeli veličinu tog manastira mnogo toga nam je bilo jasno. Unutra jedva staje 20 ljudi. Ali da je lijepo, lijepo je. Sledeća stanica tj. plaža nam je bila Mikros Aselinos. Bili smo zapanjeni tom ljepotom. Ono što treba naglasiti je da je kod većine plaža na sjeveru prilaz strm. Neke imaju stepenice (kombinacija dasaka i zemlje), a neke prašnjave/pjeskovite puteve. Osim toga, plaže na sjeveru gotovo da nemaju prirodnog hlada. Bolje je reći da nemaju, ali njihova ljepota oduzima dah. Mikros Aselinos je naš favorit i ljubav na prvi pogled. Poslije nje smo se morali vratiti sve do račvanja iako smo plažu Megalos Aselinos vidjeli skoro od Mikros Aselinosa. I ona je lijepa na svoj način i ima znatno lakši pristup. Autom se bez problema može doći na 20-ak m od plaže. Što se tiče svih plaža na sjeveru na kojima smo bili, mala auta tipa atos su se „popeli“ na sve te plaže. Dakle, ne mora to biti terenac. A neasfaltirani putevi su jako dobro održavani i bez problema se 3 auta mogu mimoići. Od Mikros Aselinosa smo se spustili makadamom do plaže Aggistro. Sve navedene plaže, a pokazaće se i sve na sjeveru, su nam ljepše od onih do kojih vozi bus. Poslije Aggistre došli smo do stanice 23 i nazad do Fanisa.

Peti dan: Krstarenje po Skiatosu. Iako su nam nudili Lalariju, Kastro i Skopelos za 20 €, nikome iz vile se to nije svidjelo. Jednostavno smo otišli do luke i sami izabrali ono to nam se sviđa. O tome da možete proći jeftinije za minimalno 5 €, a vidjeti više da i ne pričam. Osim toga, ako vas ima više, možete se i cjenkati. Kod Grka ništa nije ukovano. Našli smo ljubaznu djevojku iz Niša – Mariju (plavuša duže kose vezane u punđu, malo niža) koja nam je prodala karte za Kastro, Lalariju (ove dvije su nam bile primarni cilj), Megalos Aselinos ili Troulos i ostrvo Tsougrias. To je bila kružna tura po ostrvu sa stajanjem na pomenutim plažama. Lalarija je priča za sebe. Nema nikakvih sadržaja i patike za plažu će vam dobro doći ali ta ljepota mora je neopisiva. Ostali smo oko 1 h. Brod se udalji od plaže da, između ostalog, ne bi smetao putnicima. Tog dana je bilo vjetrovito i mislili smo da će put biti otkazan, ali nije bilo problema. Možda vam je bolje izabrati manji brod da bi ste došli bliže obali i npr. prišli pećinama, ali on se više ljulja tako da treba odvagati. Nakon toga smo plovili do Kastra i zadržali se 1 h. Popeli smo se na vidikovac. Pogled je stvarno lijep i slike su odlične, ali uspon i silazak traju toliko sa smo se kupali možda 5 minuta. Odlučite šta vam je prioritet. Iako smo svi očekivali da ćemo posjetiti Megalos Aselinos, katepan se odlučio za Trulos. Većna putnika se bunila. Prednjačila je jedna Engleskinja. Kapetan se derao na nju. Žena je bila potpuno u pravu jer se Trulos može vidjeti i busom, ali kapetan je bio neumoljiv. Vjerovatno je imao dogovor sa vlasnikom taverne jer smo na Trulosu ostali 1,5 h. Mi smo Megalos Aselinos vidjeli, ali nam je bilo žao da tu ljepotu ne vide i ostali. Trulos nije loš za prve dane, ali kada posjetite sjeverne plaže shvatite da to nije to. Što se tiče ostrva Tsougrias, posjetili smo plažu gdje je na vrhu smještena mala crkvica. Plaža nije baš nešto. Prve dvije su bolje što se vidi i sa mora, ali tu pristaju samo manji brodići. Crkvica je vrlo simpatična i pogled s nje je baš lijep. Ostrvo je napušteno, ali smo vidjeli koze. Pri povratku u luku kapetan je dijelom mosta zakačio durgi brod. Nije to bilo ništa strašno i niko nije mogao biti povrijeđen, ali drugi vlasnik broda se odmah počeo derati i tu je nastala svađa. Kapetan se žalio da ne vidi od putnika i naredio da svi sjednu što je bio samo izgovor. Nekom je ovo možda smetalo, mi smo to sve gledali sa vedrije strane. Bio je to dio Grčkog folklore da sve riješavaju svađama na šta smo još nailazili. :D

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko traje putovanje autobusom od Beograda do Skiatosa?

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 4 sata, nina_bgd je rekao/la:

Koliko traje putovanje autobusom od Beograda do Skiatosa?

Oko 20 h s tim što se pravi više pauza i u Volosu se čeka oko 2 h na trajekt, a put trajektom traje 2,5 h. Povratak je kraći.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 46 minuta, meteori je rekao/la:

Oko 20 h s tim što se pravi više pauza i u Volosu se čeka oko 2 h na trajekt, a put trajektom traje 2,5 h. Povratak je kraći.

Mislila sam da je kraći put. Pa isto toliko se putuje busem do Kefalonije, a nekako sam gledajući na google earth bila ubeđena da se znatno brže stiže do Skijatosa u odnosu na Kefaloniju (dvoumim se između te dve destinacije).

Hvala na odgovoru :)

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 2 sata, nina_bgd je rekao/la:

Mislila sam da je kraći put. Pa isto toliko se putuje busem do Kefalonije, a nekako sam gledajući na google earth bila ubeđena da se znatno brže stiže do Skijatosa u odnosu na Kefaloniju (dvoumim se između te dve destinacije).

Hvala na odgovoru :)

Naravno da se stize mnogo brze do Skiatosa. Nekih 300km je kraci put :)

Ovde se radi da agencije krecu mnogo ranije jer u obzir uzimaju moguce zastoje usput jer se ne sme zakasniti na trajekt koji polazi u 8 ujutru jer sledeci ide tek oko 8 uvece sto znaci da bi putnicima propao prvi dan a bio bi problem i sa turistima koji se vracaju jer onda ni oni ne bi mogli da krenu put Srbije pre 8 uvece.

Posto vozaci dobijaju informacije o guzvama na granicama (nemoj zaboraviti da se prolaze 2 granicna prelaza)  i eventualnim zastojma usput ako vide da ima dovoljno vremena krecu sve duze i duze pauze. U principu, tamo gde se obicno ostaje 20 minuta sad se ostaje 40 i tako.

Pre 15 sat, meteori je rekao/la:

Prvi dan: Nakon raspakivanja stvari, uputili smo se do grada da ga na brzinu upoznamo i okupamo se na prvoj plaži na koju naiđemo. Naišli smo na plaži kod groblja (nije ucrtana na karti). Šta reći?! Kada dođete sa kopna skoro sve plaže su vam o.k. Na ovu nismo poželjeli da se vratimo. Plaža je bila pomalo prljava, a u moru je plutala trava. Ali za prvi dan onako premoreni se nismo bunili. :D

To i nije u sutini plaza nego mesto gde se ribari ukrcavaju u camce :)

rhmsqp.jpg

Izmenjeno (tsonga)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26993
    Ukupno tema
    905515
    Ukupno poruka