Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

 

Hvala na savetu. Ako je neko prolazio tom precicom, da li zna da li uvece ima nekog svetla ili ne. Kako istrazujem, nekako sve više naginjemo ka odluci da budemo smesteni u gradu. Jeste da je u starijoj dobi, ali je pokretna, a i izrazila je zelju da seta uvece i obilazi sam grad :) Sad samo jos smestaj: Karafelas ili Fantasia. Hvala svima od srca na savetima zlata vrednim. :) 

Ta precica prolazi pored kuca, kafica i restorana koji su uz plazu, cak negde se prolazi kroz baste samih restorana ali slobodno nije zabranjeno jer je to jednostavno prolaz i svi prolaze. A za osvetljenje ne znam nisam prolazio nocu. Ta precica vodi iz grada do plaze ali ne znam jel se moze njome do naselja Megali Amos ili mora magistralom. Msm da je onda bolja opcija grad, jeste malo bucnije ali opet sve zavisi i u gradu gde ste smesteni.

 

E, da, to neko brdasce svi spominju, ali nikako da stvorim sliku da li se to brdasce zaobilazi ili mora preko njega do plaze. Agencije cesto nisu bas iskrene, njima je u cilju sto pre da prodaju smestaj i zbrzaju informacije (npr. prosle godine smo uzeli smestaj po preporuci agencije, gde je rečeno da ima 5 vecih stepenika do smestaja....a bilo je 30....). Znam da je Skijatos prelep zbog plaza, ali ovo je prosto drugacija vrsta letovanja, gde necemo moci svaki dan da menjamo plaze. Idealan bi bilo smestaj koji je bliuzu plaze, ravniji teren, blizina radnji i restorana, a opet da ima uveče gde da se proseta....a to je koliko sam procitala komentare tesko izvodljivo. 

Sa strane grada se ne mora obilaziti, imate precicu i spustite se direktno na plazu dok ako ste smesteni u naselju uz plazu sa te strane ne znam kakva je situacija. Glavna ulica i setaliste u gradu i pored obale su na ravnom dok su ulicice okolo brdovite i u stepenicama. Nije strasno ali za stariju osobu mogu biti malo zahtevnije sve zavisi koliko je ta osoba pokretna i u kakvoj kondiciji. Ako je vitalna osoba msm da u gradu nece imati nikakvih problema za setnju.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos jednom hvala svim članovima na pomoci i savetima. 

Jel neko bio u vilama  "Karafelas"  i "Fantasia" ? Koliko vidim, one su najbliže plaži Megali Amos, a u gradu su, kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo,da li mi mozete reci da li je neko boravio u vili Vasilis-Skijatos,koja je cena renta-cara i da li su guzve velike pri koriscenju autobuskog prevoza.Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo bi dobro da napišeš u kom peiodu planirate letovanje.

Nije ista ni cena rent-a-car-a, a ni gužva u autobusu u npr. junu i u avgustu

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Druga polovina jula guzva u autobusima je paklena :D znaci ako uspes da udjes budes spljosten da nema pomeranja, i voze se svi autobusom i Grci i turisti cak i bogatiji stranci. Sreca je da autobusi idu na cini mi se pola sata a ako jedan ne stane zbog guzve onda cekas drugi pa treci i nadas se da ce u cetvrtom biti mesta :hahaha:Mada uglavnom je bilo mesta ako ne u prvom koji naidje onda u drugom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi i u koje vreme se ide u toku dana. Nama je sa desete stanice prema plažama (prema poslednjoj stanici) autobus oko devet (mislim da je tačno u deset do devet na stanici 10) kad smo prolazili bio poluprazan. Mislim da je u to vreme išao na 15 minuta.. U povratku, ili prema gradu najveća gužva je bila između šest i osam, e tu se dešavalo da čekamo drugi bus, idemo peške ili se malo guramo kao u našem prevozu... 

Izmenjeno (mismas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bilo bi dobro da napišeš u kom peiodu planirate letovanje.

Nije ista ni cena rent-a-car-a, a ni gužva u autobusu u npr. junu i u 

Planirali smo da idemo 8,9 jula ali cena trajekta za nas cetvoro i plus automobil koji je karavan cena je ogromna,a plus i smestaj koji je tesko naci jer su mi deca odrasla(svuda je koliko vidim za dve osobe plus pomocni lezaj za malo dete)zato sam pocela da gledam i autobuski prevoz pa me zanima renta-car i pomenuti autobus koji vozi do plaza.Hvala na odgovorima.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Писано је 20ак пута на последњих 10ак страна...

По мени је за Скијатос апсолутно сулудо 'бацати' паре на сопствени превоз... До Волоса(одакле креће трајект) нема више да се вози него до Сартија, после се чека у луци два сата и два ипо сата ужива у вожњи трајектом...

Аутобуски превоз на острву фантастичан, 26 станица, за сваку плажу, цена 1,5 до 2 евра, иде на сваких 10ак минута...

Изнајмљивање кола за јун и септембар није проблем док је у пуној сезони можда паметније резервисати рент а кар преко нета, јер се дешава да често нема слободних аутомобила иако има више агенција него плажа...Цена зависи од врсте возила, датума, и броја дана...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Agencija Omniturs ima bus samo za svoje goste.Proverite kod njih..

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Што даље од Омнитурса!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Што даље од Омнитурса!!!

Ja sam bila preko njih u vili Pavlos Maria...Imaju dobro organizovan prevoz za svoje goste. Bila sam zadovoljna..Razocarali su me u jednoj drugoj situaciji i zato ne idem vise preko njih..Ali za ovo je bilo korektno i zato sam ih preporucila...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja sam bila preko njih u vili Pavlos Maria...Imaju dobro organizovan prevoz za svoje goste. Bila sam zadovoljna..Razocarali su me u jednoj drugoj situaciji i zato ne idem vise preko njih..Ali za ovo je bilo korektno i zato sam ih preporucila...

Ма јасно, није код свих исто искуство, да јесте, тј. да је ко код нас случај ти хоштаплери би постојали пола сезоне, али вероавтно су имали светлих тренутака...

Ми смо ишли преко Мозаика, а омнитурс им је радио превоз(срећом више не)... А све што је било добро на том летовању не тиче се омнитурсовог превоза без климе, вентилације, са бахатим возачима(и возачицом), још бахатијом и безобразнијом водичицом, очајних места за паузе, итд... 

Све у свему убедљиво најгора агенција са којима смо долазили у контакт, а такав утисак су успели да оставе за свега 30ак плус сати превоза до и од Скијатоса...

За Мозаик све најлепше и препоруке за њих, а ови Омнимајмуни би да смо у некој нормалној држави давно били угашени а власник и руководство би радили обезбеђење у идеји - и то да певају јер им је и то изнад плафона њихових морално интелектуалних капацитета

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da pojasnim..Ja sam rekla da imaju dobro organizovan prevoz za svoje goste na Skijatosu....Dogovori se vreme polaska i povratka...Staje na stanici po zelji..Koriste ga samo gosti koji su dosli preko njihove agencije sto znaci da nema guzve..Cena je ista kao i kod lokalnog prevoznika.To je to sto mi se dopalo...O tome sta nije pisala sam na drugim temama i ne bih se ponavljala...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao,

Kakva je prica sa rezervisanjem rent a car-a preko interneta, preko kojeg sajta to treba odraditi?

Koliko mogu da ocekujem cenu za neki mali autic u julu za 7 dana?

I nista nije potrebno osim nase vozacke dozvole, koliko sam procitao na netu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka