Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

Јес вала :) Него онда се поставља питање који (какав) ферибот иде стандардан Blus Star Ferries или стандардан Express Skiathos ? Биће да је овај други у питању што ништа и не мења у односу на раније (осим у делу власништва што просечном путнику није битно). У сваком случају мислим да би то све требало да је ок. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzoj reakciji i odgovorima.

Ja se sad pitam da li da to bookiramo? Mislite li da moze da bude neka prevara? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Не може. Слабо и иначе има превара у Грчкој што се тиче туризма из мог искуства.

Izmenjeno (Srbko)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nista od Blue Star Ferries na kraju. Jeste u ponudi, ali je i on popunjen. Dakle, nista ne mozemo da rezervisemo pa se sad pitamo sta nam je ciniti. Da li da probamo nesto tamo na licu mesta pri povratku kuci? Mali nam je auto pa mozda i mozemo da se uguramo, mozda neko ko je bookirao otkaze ili se ne pojavi pa se ukaze prilika...ili da rezervisemo za sutradan i uplatimo jos jednu noc negde? Kakva su vasa iskustva i ima li nekog ko je bio u slicnoj situaciji?

Nekako sumnjam da cemo ostati zarobljeni na ostrvu, ali ne volim da rizikujem, sigurica je uvek bolja opcija. Nekako se ne osecam lepo zbog svega toga, ne bih da mi presedne letovanje. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nedeljom je užasna gužva jer exspres povezuje sva tri ostrva, Skopelos, Alonisos i Skijatos, Grci se vraćaju jer je ponedeljak radni dan. Bojim se ako  čekate da neko odustane da će se to teško desiti. Vraćali smo se u nedelju i upravo zbog te gužve i čekanja na utovar istovar u svakoj luci putovali smo sa Skopelosa pet ipo sati. Sad... Vi razmislite. . Da se ja pitam, sigurnije bi mi bilo da uplatim negde još jednu noć ako za to postoji mogućnost. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve to sto pisete ima smisla i zato nisam bas za rizik. Uplaticemo jos jednu noc kad dodjemo tamo, a odavde rezervisati ponedeljak trajektom. Hvala puno svima na savetima. 

Pozdrav svima i srecan put koji putuju. 

Samo jos jednu stvar da pitam. 

Kada se stigne u luku Volos da li tamo postoji jedan salter za podizanje/kupovinu karata ili svaka brodska kompanija ima svoj salter? To isto me interesuje i za Skijatos pri povratku nazad. Je l' mi treba da odstampamo stranicu sa podacima o rezervaciji i uplati karata za trajekt i da im prilozimo pri podizanju karata ili su nasa imena dovoljna? Izvinjavam se ako je o ovome vec pisano, taj deo mi nije poznat.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

ломили? једна од најлепших шетњи у мом животу... на сунцу 45степени а у густој боровој шумици 25... Такође је и фантастична стаза за шетњу уз поточић на плажи кехрија (али до те плаже се може само колима, ако баш нисте екстремно расположени за пар сати шетње):)

sa decom je to tesko uzivanje, sem ako vam nije tesko pored svoje kilaze i plaznog asesoara da nosite dete od 16-17kg

Mi smo isli sa hellenicom, ka Skijatosu je bio skoro prazan 07.jula a povratak krcat mada je bilo mesta za kola- 19.07. Tako da iz mog iskustva i nismo morali da rezervisemo i placamo unapred, Verovatno je tad pocinjala guzva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Астеру опусти се човече, нико није ништа лоше мислио, поента је да на основу своје обиђене 4 плаже не можеш да оцењујеш оне 62 на којима ниси био... А ти водичи су магарци, валда треба да пусте људе да одлуче како им се свиђају плаже, јер су то све субјективни утисци, а не писани аксиоми... Плаже на станицама 10 ахладис, 11 канапица, и већ поменути дијаманти су по мени изврсне...

И ето свака част теби, ти волиш да табанаш и разгледаш град, неко други воли да табана шумом, трећи да истражује плаже, четврти да рони... Ја лично, на море идем због мора, плажа, природе, а ако уз то добијем и прелеп градић као штоје Скијатос уживање језагарантовано...

Али као што теби није битно каква је плажа, само да је пешчана, тако некоме није битно у каквом је граду(или селу) Скијатосу, Потосу или Паралији...

ПС: ни нама се Вромолимнос није свидео:)

Mi smo bili smesteni na Vromolinosu i po prvi put nismo uzimali rent na ostrvu a plaža nam se toliko dopala da nismo mnogo ni imali želje da obilazimo druge. 

U našoj smeni svima se svidela plaža plus su drugi dolazili zbog te živosti (jedan bračni par sa malom decom je čak rekao konačno plaža da nije penzija) i muzike na plaži.

Ima prirodnog hlada na toj plaži, a popodne od pet su uvek kretale žurke. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Укуси су различити... У сваком случају драго ми је да се вама свидела... Иначе ми смо узели рент а кар на један дан и обишли 3 плаже, а за осталих 9 дана што бусом, што пешака још 20ак... И наш утисак је да су некомерцијализоване плаже на северу бисер Скијатоса... Ипак се тих журки и гласне музике на плажи наслушам на новосадском штранду сваки дан, па ми је мало и мука... Још ако су и тамо пуштали ту страну комерцијалу, вероватно ме плажа не би ни један дан видела, да је нека грчка лаганица па да и разумем... Ал опет понављам о укусима се не вреди расправљати....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

upravo se vratih sa Skijatosa,pa da podeli utiske i iskustva sa vama,možda nekome bude od koristi.

PUT:
Verovatno je već bilo dosta reči o tome ali ukratko, išli smo kolima devojka i ja iz Novog Sada. Putarine su poskupele, NS-BG 240din, BG-Niš 900din, Niš-Preševo 600din.
Makedonija ukupno nešto manje o 5e u jednom pravcu. Kroz grčku do Volosa skoro 15e (14.90e ako se dobro sećam i sabiram).
Sve autoput,kroz Srbiju odlična,makedoniju solidan, Grčka onako,može to bolje ali vozi se bez nekih poteškoća.
Mi smo imali specifičan način prelasla na ostrvo, pošto je društvo otišlo dan ranije i spustili su čamac u vodu u mestu Katigiorgis (najbliže kopneno mesto Skijatosu), tamo su ostavili prikolicu na slobodnom parkingu,pa sam i ja tamo ostavio auto jer mi je bilo preskupo da plaćam trajekt za kola kao i za nas dvoje. Došli su po nas čamcem i prevezli nas na ostrvo,put traje 20min. Trajekt iz Volosa je duza relacija i traje 2, 2 i po sata.

 

SMEŠTAJ:
Bili smo smešteni u Kanapitsi u smeštaju Hermes apartments. 
Uzeli smo sobu za 2 osobe sa kuhinjom u prizemlju, cena je 70e/dan.
Jako pristojno,čisto,opremljeno. To je porodični biznis,Krisa i njen sin Vasilis su svaki dan tamo i trude se maksimalno da ti olakšaju i ulepšaju boravak. Smeštaj ima lep bazen kao i restoran pored istog,cene su korektne,čak jeftinije nego neke taverne i restorani (7-12e su jela, 2.5e koka kola i slično).
Sve preporuke stvarno. Lokacije za nas idealna jer smo imali kola pa smo mogli gde smo želeli. Društvo je prevezlo 2 auta tako da je to bio pun pogodak.

 

PLAŽE:
za tih 5 punih dana obišli smo nekoliko plaža, Banana beach nam je bila najlepsa, 20e je komplet ležaljki jer je to malo luksuzniji resort ali nisi u obavezi,bilo je stolova u hladovini koji se ne placaju,ili sam zabodes suncobran gde zelis. Koukunaries plaza isto jako lepa,kao i Agia Eleni. Na severu smo isli na Lalariju (naravno). Savršenstvo. Nešto najlepše što sam video,voda tirkizna,topla. Obavezno otići.
Na severu ima plaža Kehria koja je ništa specijalno ali ima taverna sa fenomenalnom hranom,malo skuplja ali vredi svakog evra. Sveža morska riba,sami pecaju.
Još jedna plaža koja je apsolutno vredna da se poseti jeste Mandraki.
Kanapitsa beach je katastrofa,uska,samo red ležaljki,smrdi sve na gorivo jer ima dosta sportova na vodi. Diamandis je nepristupačan bar mi nismo našli  način da dođemo.

 

Suma sumarum: Definitvno želim otići ponovo na Skijatos.
jeste malo poskupo ostrvo (prošle godine smo bili na Lefkadi i ovde je sve malo skuplje) ali vredi svaki evro.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Нама је на тој Канапици било баш екстра, мир и тишина, онако максимално опуштање... А до Дијамантија мораш стрмом козијом стазицом кроз шуму код малог проширења пута..  Јесте теже мало, ал вала вреди... И за следећи пут ти поред Дијамантија остају Крифи Амос, Микрос и Мегали Аселинос, пошто видим да ти је укус сличан нашем...:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potrebna mi je mala pomoć. Putujemo 20.08 avionom u smestaj Yannis sa dvoje dece 5 i 16 godina pa me interesuje da li je neko bio u tom smještaju i koja mi je plaža najbliža i sa li mogu pješke ili moram ići prevozim ili da uzimam rentacar

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako neko ima sveze informacije bila bih zahvalna  da li kod iznajmljivanja skutera na Skiatosu traze medjunarodnu dozvolu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Potrebna mi je mala pomoć. Putujemo 20.08 avionom u smestaj Yannis sa dvoje dece 5 i 16 godina pa me interesuje da li je neko bio u tom smještaju i koja mi je plaža najbliža i sa li mogu pješke ili moram ići prevozim ili da uzimam rentacar

укуцаш на гугл мапсу име смештаја па ћеш видети које су ти плаже најближе... за тај процес ти треба око минут ипо до два... Аутобуски превоз функционише одлично и може се истим доћи до већине плажа и гада Скијатоса...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka