Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

forumašu,

molim za pomoć ko je bio u vili Fteli na Megali Amosu pročitala sam da treba da se renovila 2018 godine kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovani,nov sam na forumu i treba mi pomoc.Uplatio sam letovanje na Skiatosu i prilikom bukiranja trajekta,dok sam popunjavao tabelu,slucajno sam potvrdio da smo iz Beograds a iz drzave Grcke.Da li je to problem i da li moze da se resi.Tek sam poceo sa iscitavanjem teme,,izvinjavam ako je neko vec pisao o ovakvoj situaciji.Unapred Vam hvala na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakva je temperatura vode u prvoj nedelji juna,da li moze da se kupa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve zavisi od maja. Ukoliko je topal, kupanje je moguće i u maju. Početkom juna temperatura mora bude oko 21 C što je meni, uz temperaturu vazduha od 23-25 C, idealno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi forumaši, molim za info koji se tiče prevoza trajektom kućnih ljubimaca. Naravno, pročitala sam opšte informacije o prevozu pasa trajektom, koje su zaista vrlo uopštene. Na forumu Sa kucnim ljubimcem u Grčku takodje nema informacija o putu trajektom. Ako je neko putovao sa psom do Skiatosa, neka napiše koji su uslovi, tj. da li pas mora da bude u autu sve vreme, ili je moguce da izadje na palubu ako je na povocu, ili je smešten u nekom posebnom boksu. U pitanju je pas srednje veličine, 25 kg, samojed, koji svuda putuje sa nama, ali ne bi voleli da bude sam u gepeku 3 h. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@kivi66

Na putu za Skiatos smo vidjeli zlatnog retrivera koji je bio na povocu, sjedio ispod klupe i ponasao se vrlo pristojno. Mnogi su mu prilazili i mazili ga.

S druge strane, u boksu je bio jedan manji pas. 

Nisam sigurna da bi psima, jednako kao i ljudima, bilo dozvoljeno da ostanu u autu na trajektu. Znam da je to u Hrvatskoj strogo zabranjeno.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam psa, ali... Vidjala sam vise puta pse velicine retrivera ( i manje) na palubama, sa vlasnicima, uz povodac. Uglavnom mirno leze, redje setaju po palubi sa vlasnicima. Nisam videla da se ijedan nesto uznemirio, lajao dugo i sl. Poneki putnik, narocito dete, hoce da pomazi psa  itd. E sad, ne mogu bas da tvrdim da je to bilo bas na trajektu za Skijatos- Skopelos ( davno bese) , ali sigurno jeste na trajektima za Krf i Kefaloniju - to mi je svezije u secanju. Meni je nekako strasna ideja da pas ostane sam u autu tokom voznje trajektom, sumnjam da je tako nesto dozvoljeno. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, imam jedno pitanje vezano za trajekt. Rezervaciju smo napravili preko Anes Ferries kompanije medjutim sada imamo problem sa uplatom. Sve banke nam traze profaktura posto je to firma je l te i sada ne znamo sta nam je ciniti. Na koji nacin ste uplacivali vi koji ste online rezervisali? 

I zanima me da li je iko isao bez te rezervacije pa direktno na luci kupio karte? 

Hvala! :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Zdravo svima, imam jedno pitanje vezano za trajekt. Rezervaciju smo napravili preko Anes Ferries kompanije medjutim sada imamo problem sa uplatom. Sve banke nam traze profaktura posto je to firma je l te i sada ne znamo sta nam je ciniti. Na koji nacin ste uplacivali vi koji ste online rezervisali? 

I zanima me da li je iko isao bez te rezervacije pa direktno na luci kupio karte? 

Hvala! :-)

koliko vidim moze online i preko fax pa pretpostavjam da preko fax pratice ti profakturu

platite sa karticom ednostavnije je

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, sada tek moze i online, pre nedelju dana nikako nije moglo, ne znam iz kog razloga, medjutim sada se novi problem pojavio nakon sto se sve popuni, svi putnici, podaci, kontakt podaci, dolazimo do dela placanja American Expressom, i na kraju kada sve podatke o kartici ubacimo, ne mozemo kliknuti na "nastavi" odnosno taj zadnji korak za naplatu je nemoguce kliknuti. :/ 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kartu za trajekt mozete uzeti u Mediteraneo agenciji. Tako radim vec par godina i nema nikakvih problema.

 

Inace, Hellenic ima i jedan polazak oko 17,45h ali ga nema u internet ponudi iz nekog razloga. Na licu mesta se moze uzeti karta za taj polazak. Veoma je pogodan termin, jer ne morate onda spavati u Volosu ili voziti nocu iz Srbije.

 

Izmenjeno (afib)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ајде пошто сам нов на форуму, да мало допринесем теми, јер ми је, нажалост, са двоје тромесечних близанаца просто немогуће да исчитам све 353 странице:)

Ми смо ишли на Скијатос 2017те, крај Јуна, кумови, женче и ја, аутобуски превоз преко агенције Мозаик из НС, аутобуским превозом који су радили у сарадњи са неком БГ агенцијом, заборавих име, али их треба заобилазити у широком луку(мислим на превознике). Били смо смештени у граду, тј. неких 500 метара изнад центра, у студијима са базеном код неког старијег брачног пара(кад се консултујем са женом, пишем и име превозника и виле):)

Укратко, време нам је било савршено, чак штавише, превише топло, срећом па је смештај био подно брда па је увече било ветрића и могло се чак и без климе спавати, а пар дана су температуре ишле и преко 40 степени. Облака ни једног нисмо видели за десет дана, а последња три дана се море толико угрејало да се већ ниси могао ни људски расхладити... Иначе обишли смо неких 15ак плажа и утисци су феноменални, тако мало острво а огроман избор лако приступачних рајских плажа за свачији укус... Кукунаријес нећу ни да спомињем јер је о њему вероватно већ све речено, савршенство, мада мени раме уз раме од тих комерцијалних плажа је и банана, иза које је те године било неко градилиште, па у нашем термину није било више од 10 лежаљки у једном бич бару, штомени савршено одговара јер смо сунцобран-фрижидер екипа:)... Е сад са јужне стране острва издвојио би још мени омиљену плажу на острву, Дијаманти... Те године је била скроз дивља, али је неки лик довео мајсторе да му праве бич бар, тако да мислим да је до сада већ, нажалост, комерцијализована... Иначе до ње се стиже оним путем после канапица ресорта који кружи око тог малог полуострва, па негде на пола пута има нека мала табла и још мање проширење за паркинг. Затим стрма, неприступачна, зарасла козија стаза, десет минута страха и патње, али на крају је вредело сваки секунд...

Иначе мени су на скијатосу најбоље плаже на северној страни, мандраки, елија, и она најнеприступачнија на К, са бич баром на травњаку, мало песка, мало стена и фантастичном стазом за шетњу у шумици поред потока(име иде у следећем посту):)

Иначе по мени је сулудо ићи колима због абнормалне цене превоза, и због тога што је велика већина плажа лако доступна, што пешачењем, што одлично организованом и честом аутобуском линијом, а и изнајмљивање кола је изузетно повољно. Ми смо узели Џимија на два дана, а израчунали смо да је у нашем термину изнајмљивање кола на 10 дана јефтиније него поватна трајект карта за кола, тако да по мени скијатос, или бус(ко има живце) или авион(ко нема живце а има буџет)...

Иначе ово лето, или јесен како се узме, идемо први пут на море са приновама, близанчичима, који ће тад имати 8 ипо месеци... Дестинације које су остале у игри су Амулијани и Тасос, а за следећу годину, ако Бог да здравља(и пара) Скијатос, авион, смештај негде у близини Кукунаријеса и максимално уживање, тако да ћу помно пратити ову тему да знам шта да очекујемо за догодине:)

Поздрав свима и свако добро

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisali smo aranžman preko Meditaraneo agencije za period od 20.09.-30.09. i interesuje me da li mi neko može reći kakvo je generalno vreme u septembru.

Takođe me interesuje da li mi neko može reći kolika je cena rentiranja skutera, kolika kvada a kolika bicikla?

Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nama su starosjedioci na Skiatosu rekli da je kupanje moguce do 18.10. 

Sto se tice cijene rentiranja bicikla, kretala se od 12 € pa na gore, zavisno od opreme, po danu. Ako planirate na sjeverne plaze bicikom, uplanirajte 15-ak € za bicikl jer ce Vam trebati malo kvalitetniji. Ali na Skiatosu su bicikli generalno dobri. Ako napomenete da dolazite iz Srbije, postoji realna mogucnost da Vam malo spuste cijenu.

Sretno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Rezervisali smo aranžman preko Meditaraneo agencije za period od 20.09.-30.09. i interesuje me da li mi neko može reći kakvo je generalno vreme u septembru.

Takođe me interesuje da li mi neko može reći kolika je cena rentiranja skutera, kolika kvada a kolika bicikla?

Hvala unapred!

Za vreme niko ne moze da zna,u principu bi trebalo da bude ok.Sto se tice skutera 15 tak  e zavisi od kubikaze i broja dana ,sto vise dana pada cena.Ja sam npr platio 80e za 5 dana skuter od 125 kubika.Kvad po meni neisplativ,35 e ,kao auto...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka