Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

Dosao je i taj dan. Krecemo danas popodne oko 6, jer moramo stici do Volosa, jer u 8 ujutro nam polazi trajekt za Skijatos. Uzeo sam karte i cene su sledece:

Za odraslu osobu 14,7 eura

za decu 7,4 eura i

za auto 66.4 eura (za auto veci od 4,5m)

za auto do 4,5 m cena je 55.3 eura

Nadam se da cemo nesto naci pristojno, a ne skupo. Svesni smo da idemo u spic sezoni, ali nismo imali izbora. Planiramo ici i do Skopelosa (OBAVEZNO). Malo sam se uplasio da li cemo naci smestaj, posle Draganovih upozorenja, ali nadam se da ce sve ispasti OK.

Javljam se po povratku, a mozda i sa lica mesta.

Pozdrav svima i srecan mi put!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Javljam se sa lica mesta. Skijatos je fenomenalan. Apartman sam nasao za 45 sekundi po skidanju sa trajekta. Apartman se nalazi u mestru Trulos i sadrzi 2 sobe sa klimom i TV i jedna kuhinja i jedno kupatilo i sve to za nas 6 i cena je 100 evra na dan. Mislim da cena nije losa s obzirom da je pocetak avgusta.

Pozdrav, a o detaljima kad se vratim!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proveli smo i 2 dana na Skopelosu ...

Dakle, stavili smo iznamljena kola na brod koji je isao od Skiatosa do Skopelosa, tj. do mesta Glosa, sto je odlican izbor, posto na taj nacin mozete da prokrstarite veci deo ostrva (negde ko 35 km puteva) od severa pa sve do jugo istoka, tj. do samog grada Skopelosa...

I na kraju grad, iako nije top turisticka destinacija Skopleos po meni nudi sasvim solidan izbor mesta za zabavu, poredjenja radi sa mondenskim Skiatosom, ovde imate cak 3 odlcina jazz cluba, od kojih je " Platanio " koji je smesten u senci najstarijeg platana u gradu najuzbudljivije mesto za provod na Sporadima, verujete mi tako dobru muziku nisam zaista odavno cuo...

Надам се да ће Влада ускоро да каже свој утисак о Скиатосу и осталим дестинацијама, а док не дође- ајде Драгане упереди ми на Скопелосу градове Глос и Скопелос. Да ли су ти јазз клубови у Глосу или граду Скопелосу.

Јако ме је заинтригирала комбинација Скиатос-Скопелос са акцентом на друго острво, зато и питам :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dadolina, jazz clubovi koje sam pominjao nalaze se svi u gradu Skopleosu, dok je Glosa znatno manje mesto u kojem imas par ulica koje su isprepletane i sve zavrsavaju na vrhu jedne litice, odakle puca predivan pogled na Lutraki (mesto ispod Glose u kojem pristaju trajekti i gliseri) te na okolni Skiatos. Glosa je nekadasnja prestonica ostrva ali je vremenom izgubila na znacaju u odnosu na mondenskiji i sarmantniji grad Skopleos. Definitivno ti ne treba vise od 2h za obilazak koji valja obavezno zavrsiti u restoranu "" Agnanti " .

Boravak na Skopelosu u kombinaciji sa Skiatosom (i pozeljno Alonisosom) je dobitna kombinacija, a ako si citala moja ranija pisanija u okviru iste ove teme, videces i predlog za raspored boravka na sva tri pomenuta ostrva.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prodje odmor i vratih se ja u normalu, tj. poceo sam da radim i da napisem koju rec o svom odmoru. Na Skijatos smo stigli 29.07. i po silasku sa trajekta odmah nas je upecao Grk Nikos i odveo do Trulosa gde nam je pokazao apartman koji nam se svideo, tako da smo se odmah smestili. Apartman je imao dve trokrevetne sobe, sa TV-om, klima, kuhinja, kupatilo i tri terase. Apartman se nalazi kod stanice br. 19 u Trulosu. Sve nas je to kostalo 100 evra na dan. Odmah smo mu platili za 7 dana, s namerom da posle odemo i do Skopelosa. Prvi dan smo otisli do plaze Koukounarise i umor nas je stigao tako da se nesto i nismo odusevili sa tom plazom. Sutradan smo krenuli u obilazak i istrazivanje ostrva i odusevili se plazama. Plaza Aselinos, Banana, Ag.Eleni, Krifi Amos, Mandraki . . . ne zna se koja je najlepsa, mada nam se najvise svidela Banana. Glavni grad Skijatos je predivan, uske ulicice, sa predivnim restoranima i tavernama i velicanstven pogled na luku u kojoj su bile luksuzne jahte sa brojnim clanovima posade iz celoga sveta. Glavna ulica Papadimitrisa, lici mi na vasar, ali nije lose prosetati i njom. Na pocetku pomenute ulice sreli smo naseg coveka iz Pozege koji plete kikice devojcicama i koji zivi vec 12 godina na Skijatosu i kod njega smo se raspitivali za Skopelos. Medjutim, on nas je ubedio da ne idemo na Skopelos rekavsi nam da je Skijatos "eldorado" za Skopelos, da turizam tamo nije razvijen, da ostrvo nema aerodrom i da ne treba tamo ici. Ja sam bio protiv i zeleo sam otici do Skopelosa, medjutim zenski deo ekipe je bio za to da se ostane jos 7 dana na Skijatosu, jer ih navodno mrzelo da se pakuju i da se svi akamo sa trajektom. Tako je i bilo, ali narednih 2-3 dana nam sinula nova ideja, a ta ideja je bila Lefkada. Bolje otici do Lefkade, nego do Skopelosa koji nam je "daleko". I tako mi presecemo Grcku i odemo do Lefkade 500 km na Jonsko more. Put od Volosa do Lefkade je u pocetku bio dobar, ali pri kraju puta od grada Karpenizi do Lefkade bilo je "pomozi Boze". Krivina do krivine po 180 stepeni, ali ISPLATILO SE. O Lefkadi, nekom drugom prilikom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto, kada zenski deo ekipe vise veruje savetima naseg zemljaka iz Pozege, koji verovatno i nije proveo vise od 2-3h na Skopleosu, a ne onima koji su malo upuceniji u stvar. Da ste za savet pitali Vladu slikara koji je stalno stacioniran na samom uglu Papadijamantis ulice kod turisticke agencije za prodaju karata za brodove (" Hellas ferries " ) ili pak njegovu suprugu, Milenu koja drzi jednu jako simpaticnu radnju u jednoj od manjih ulica koja je paralelna u odnosu na Papadijamantis. Postoji nepisano pravilo da ce ti retko ko sa jednog ostrva reci nesto pohvalno o susednom ostrvu, taj rivalitet postoji sirom Grcke (Zakintos-Kefalonija npr.). U svakom slucaju, ne znate sta sete propustili!

Ali ne mogu da vam zamerim na hrabrosti da se sa jednog kraja Grcke uputite na skroz drugi kraj, Lekfada je svakako jedna od mojih omiljenih destinacija u Jonskom moru. Iskreno se nadam da ste smogli snage da pored bisera kao sto su Porto Katsiki, Katisma, Agiofili, skoknete i do Kefalonije te Itake, inace opet niste videli najbolji deo ponude.

Pozdrav i cekamo opis putesestvija po Lefkadi uz malo vise informacija i o Skiatosu (i mi smo ove godine bili smesteni na Troulosu)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dadolina, jazz clubovi koje sam pominjao nalaze se svi u gradu Skopleosu

Хвала Драгане, тако сам и мислила, али због истог имена града и острва била сам у недоумици, па сам хтела потврду.

Boravak na Skopelosu u kombinaciji sa Skiatosom (i pozeljno Alonisosom) je dobitna kombinacija, a ako si citala moja ranija pisanija u okviru iste ove teme, videces i predlog za raspored boravka na sva tri pomenuta ostrva.

Pozdrav

Него шта, ајд што сам читала овде, чак сам натрчала на коментар на Б92, а у потпису Драган (рекох Ви сте), па мало шврљала нетом и оне фотке које сам нашла- Скопелос делују шармантно и незаобилазно.

Штета што Влада неће моћи коју реч о истом да нам каже, али бар неку фотку Скијатоса да подели са нама :rolleyes:

Izmenjeno (dadolina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlado,

sta ti se vise svidja: Skiathos ili Lefkada i zasto? Nemoj da te mrzi da nam kazes.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Док речима не упореди Влада, ево ја ћу поставити фотке плажа :)

smallbanana.jpg

Ово је Банана коју је спомињао са Скиатоса

portovb1.jpg

Ово је Порто Катсики на Лефкади

Ајде Владо чекамо те ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prva fotografija je plaza mala Banana na Skijatosu, koja se nalazi u produzetku velike Banane. Na plazi mala Banana kada sam ja bio uglavnom su bili matorci nudisti, dok je velika Banana po meni mnogo lepsa. Druga fotografija je plaza Porto Katsiki na Lefkadi koja je neuporedivo lepsa od gore pomenutih plaza. Boja mora na plazi Porto Katsiki je nesto neopisivo, kao i pogled sa te plaze. Nekako mi je Jonsko more lepse od mora na Skijatosu!

Sto se tice Skopelosa stvar je sledeca. Mnogo mi je bilo zao sto ga nismo obisli, ALI mi smo za Skopelos pitali i mog imenjaka Vladu, majstora za letnje tetovaze sa pocetka glavne ulice i on nam je rekao ako idete sa Skijatosa bolje Vam je da obidjete Alonissos nego Skopelos, tako da smo se mi opredelili za varijantu da obidjemo mnogo "blizu" Lefkadu.

U Lefkadi smo bili pet dana i imali smo poteskoca prilikom pronalazenja apartmana jer je sve bilo prepuno Italijana i ostalih turista. Mnogo smo se namucili oko trazenja smestaja i na kraju smo zavrsili u mestu Nidri koje je simpaticno, ima setaliste pored mora i ulicu sa prodavnicama suvenira i klasicnih prodavnica sa "kineskom" robom. U Nidriju postoji odlicna prodavnica za ljubitelje dobrog, eksluzivnog i skupog pica i duvana. Pored mora su mestani sa brodicima koji svakodnevno prave izlete na ostrvo Skorpios (Onazisosvo ostrvo),, poznate plaze Lefkade kao i obilazak plaze na severu Kefalonija. Cena je 15 eura, za odrasle i sve to traje od 10:00 - 18:30. Porto Katsiki je zastitni znak ostvra Lefkada, nesto poput Navagio na Zakintosu ili Myrtosa na Kefaloniji. Na svim tim pomenutim plazama boja mora je fantasticna. Neka plavicasta boja koja recima ne moze da se opise. Zbog toga mi se i dopada Jonsko more. Rekli su nam da ta plavkasta boja nastaje usled talasa koji spiraju stene. Bili smo i do mesta Vassiliki na jugu ostrva. U tom mestu je i luka za trajekt koji vodi do Kefalonije. Mesto je malo i simpaticno. Mesto Sivota je luka sa luksuznim jahtama i lepim tavernicama i odvratnom plazom. U blizini je plaza Mikros Gialos. Plaza je sa krupnim kamenjem, ima sportskih desavanja (pedoline, banane, skutere . . . ), voda je cista i predivna kao na celom ostrvu. Desno od te plaze je i privatna plaza koju svakako treba pogledati, ali to se moze ostvariti samo sa vode, tj. camcem, brodicem ili pedalinom u mom slucaju. Izmedju Nidrija i glavnog grada Lefkade nema nekih lepih plaza, tako da su sve lepse plaze na drugoj strani ostrva koje je malo nepristupacnije u odnosu na stranu gde je Nidri. Zanimljiva su mesta Chortata i Karies u kojima je vreme stalo. Glavni grad Lefkada ima veliku ulicu u kojoj se u vecernjim satima sve desava. Ulica me malo podseca na nasu beogradsku Knez Mihailovu. Mogu se pronaci prodavnice sa eksluzivno skupom i markiranom robom. Na sredini te ulice je mali trg okruzen tavernama, restoranima i kafanama. Na kraju, a moze i na pocetku, te ulice je mali mostic na kome se svi slikaju. Sto se tice parkinga u vecernjim satima u gradu Lefkada recu cu samo KATASTROFA ili pomozi Boze. Doduse bio sam pocetkom avgusta kada je tamo spic sezone. Jos nesto u vezi pocetka avgusta na Lefkadi, kada je u pitanju rent a car - Corsa za 10 dana - 400 eura.

Sve u svemu Lefkada nam se dopala i vredi pogledati je.

Posto sam o Lefkadi pisao u odeljku koji je predvidjen sa Skijatos, a tako se sve iznenada dogodilo, sada cu da uradim copy/paste i sve to prebaciti gde se govori o Lefkadi.

Jel' bio neko na Samos-u?

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza Porto Katziki jako podseca na plazu Lalaria koja se nalazi na Skiatosu, tu je boja mora identicna na obe plaze, tako da su tu dva ostrva 1:1, ostaje Katisma koja daje blagu prednost Lefkadi u odnosu na Skiatos, medjutim Jonsko more moze itekako da bude hladno, sto smo mi osetili kada smo se kupali na plazi Agios Nikitas te na plazi Navagio na Zakintosu. Egejsko more barem, oko Skiatosa u periodu jun-septembar nikada nije hladno.

Ono sto medjutim nijedno drugo ostrvo na Mediteranu nema je jod 65 jako lepih plaza na prostoru od samo 48 km2.

Skopleos po meni ima jos lepse plaze (ukupan broj plaza je medjutim manji u odnosu na Skiatos, iako je ostrvo dvostruko vece_, a i kolicina zelenila na ostrvu je neverovatna, uz vec pomenuti provod po jazz klubovima u glavnom gradu ostrva.

Vlado , da li ste u Nidriju bili smesteni u hotelcicu " Marina " u " predgradju " koje se zove Pergiali, tu se nalazi najbolja plazica u celom Nidriju (rastojanje od hotela do plaze iznosi 20 m, a doruckujes dodirujuci nogama more, sitan sljunak i debela ladovina), na nekih 500 m od diskoteke " Sail in " u koju povremeno zalazi Atina Onazis. Takodje da li ste upoznali izvesnog Krstu i njegovu suprugu Lilu koji tu provode jedan deo leta? Da li ste otisli do Agios Nikitasa, koji pomalo podseca na Ohrid, kao i da li ste iz Vasilikia isli brodicem na plazu Agiofili?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ви сте били смештени у Нидрију, а били само на излету на Порто Катсики- плажи...

Ај ми појасните, где би требало да си смештен на Лефкади, а да си у близини Порто К. као и где би требао бити смештен на Скиатосу да би била у близини Лаларије ...

Питам за обе плаже-

да ли се ове плаже, лежаљке наплаћују, како то функционише, нисам баш добро с мора могла да проценим чега ту све на самој обали Порто К. плаже има...

Не знам, јер сам била на поласатном купању на Егремнои плажи која је потпуно "дивља" али невероватнаааааааа

(дошли смо с мора организовано из Нидрија...нисам ни сигурна да ли се на управо ову и могло доћи с брда, као што може на Порто К.)

Izmenjeno (dadolina)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Nidriju smo bili smesteni u poslednjoj kuci sa desne strane kada krenes u pravcu Vassillikija. Smestaj je bio OK. 2 apartamana sa klimom, TV, kuhinja, terasa za 90 eura. Sto se tice hladnoce mora, prosle godine na Zakintosu je voda bila prijatna i topla, s tim sto je jednog dana bila nenormanlo hladna, verovatno zbog nekih struja. Takodje, prosle godine sam se kupao i na Kefaloniji i voda je takodje bila hladna.

Dadolina me je pitala gde je najbolje biti smesten, a da si u blizini plaza Lalaria na Skijatosu i Porto Katsiki na Lefkadi. U oba slucaja odgovor je isti, a to je da su te plaze na suprotnim stranama od, da kazem, turistickog dela ostrva, tako da je neminovno malo se provozati, ali ima sta da se vidi u toku voznje tako da to nije problem.

Cena 2 lezaljke i suncobrana je 8 evra na Porto Katsikiju. Iznad plaze (tacno 100 stepenika) imas 2-3 kafica sa predivnim pogledom.

Na Lalaria plazu se iskljucivo dalazi brodom tj. vodom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto mi niko ne odgovara na zasebnoj temi, mozda cu imati vise srece ovde. Da li je neko bio na ostrvu Evia (Euboea) koje je najvece posle Krita, a koliko sam shvatila nalazi se u grupi Sporada pored Skijatosa. Do njega se moze ferijem i preko mosta.

Da li je tamo uopste razvijen turizam, da li neko nesto zna? Dragane, znas li ti nesto?

Izmenjeno (Putnica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evia odnosno Eubea, zvanicno ne pripada Sporadima, vec je zbog svoje velicine celina za sebe, kao sto je to i Krit u odnosu na Kiklade i Dodekaneze, ja tamo nisam isao iako je cini mi se ranije postojala veza izmedju Skiatosa i mesta Pefki. Iz price mog brata koji je tamo pre par godina boravio sluzbeno cuo sam da i nije nesto posebno, doduse on je samo boravio u mestu Halki (najveci grad na ostrvu) koje je kao i Lekfada u Jonskom moru povezana mostom sa kopnom. Negde na sajtu b92 u delu koji se odnosi na putovanja, video sam komentar jedne devojke koja kaze da joj se Evia nije dopala. Koliko znam sa Evie se brodom moze doci do ostrva Skiros koje je najvece ali i najmanje turisticki razvijeno u o dnosu na ostala ostrva iz grupe Sporada

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka