Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

Vlado, kad se vratis sa Skijatosa napisi koliko te je otprilike sve kostalo, znaci, put, benzin, trajekt, studio, da li ste lako-tesko nasli smestaj i neke druge informacije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja, Tanja . . . sve sto tebe zanima i mene sve to isto jako interesuje i cene i smestaj i kako cemo se tamo snaci, sto se apartmana tice.. Mi krecemo u petak 28.07. i po povratku cu te obavestiti o svemu.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E blago tebi. Meni je Skijatos ove godine bio velika zelja, ali idem sredinom avgusta na Kefaloniju pa mi je palo na um da kad se vratim posto imam jos jednu sedmicu odmora da mozda odem i do Skijatosa ako mi ostanu pare, normalno....ajd zaduzi nekog od zenskih clanova ekipe da vodi troskovnik, hi, hi.

Puno pozdrava....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja, pa nemoj tugovati zbog Skijatosa, i Kefalonija je prelepa. Ja bio prosle godine i odusevio se!

Uzivaj u Kefaloniji!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja, Tanja . . . sve sto tebe zanima  i mene sve to isto jako interesuje i cene i smestaj i kako cemo se tamo snaci, sto se apartmana tice.. Mi krecemo u petak 28.07. i po povratku cu te obavestiti o svemu.

Pozdrav!

Za Tanju,Vladu i sve ostale koje interesuje smestaj i cene na Skijatosu: Prvi put smo decko i ja bili pre tri godine preko Kontikija i bili prezadovoljni i smestajem i ostrvom.Ja imam skoro dvadesetogodisnje iskustvo letovanja na grckim ostrvima i mogu vam reci da je Skijatos odlicna kombinacija lepih plaza,toplog i cistog mora,super zabave i nocnog zivota itd.Ostrvo je malo pa samim tim i zgodno da za 5-25min stignes gde hoces na motoru! Zbog svega gore navedenog odlucili smo se da posle Zakintosa 2004. ponovo vratimo na Skijatos .Nazalost prosle godine ni jedna nasa agencija nije radila ovo ostrvo i upustili smo se u avanturu odlaska tamo u sopstvenoj reziji!

Smestaj smo nasli preko interneta,u istom mestu u kojem smo bili i sa Kontikijem i to smo prvo kontaktirali zenu kod koje smo bili ali je ona bila bezobrazno skupa (50 e za dvokrevetni apartman pored glavne magistrale i to u prizemlju ...) ali jako predusretljiva - komunicirali smo prvo preko mail-a a onda i telefonom.Posle malo duze pretrage pronasli smo u istom mestu ( Achladies ) super apartman - 40e/noc , u brdu (tu je svezije,tise a i imali smo motor tako da nam nije smetalo sto je od magistrale udaljen 100 m uzbrdo).Tip je bio stvarno super,poslao rezervaciju na mail posto smo mu uplatili za jednu noc (to sve preko ALPHA banke).

Tu krecu nase muke,kako stici do tamo.Avion je otpao jer je postojala samo kretenska sema da se leti Bgd-Atina-Solun pa odatle brodom do Skijatosa i to sve za 400e sa sve taksama :wacko: !

Kolima nismo hteli da idemo,jer su najlepse plaze prilicno nepristupacne i inace je mnogo lakse uvece u gradu naci mesto za parking kad iznajmis motor-oko prvog avgusta tamo pocinje guzva zbog Italijana.Autobus je otpao jer nam nije odgovaralo vreme dolaska istih u Solun i Volos,posto smo bili svesni da do Skijatosa moramo brodom,prvo smo proverili kada i koliko cesto idu brodovi i hidrogliseri (DOLPHINS) iz ovih luka.To mozete naci na sajtu greekfeeries.com ili tako nesto.Iako je moj decko bio apsolutni skeptik u vezi podataka sa ovog sajta,preko kojeg BTW mozete i rezervisati karte,ispostavilo se da su podaci pouzdani u minut!Dakle slobodno se oslonite na taj red polazaka koji je prikazan i planirajte put naspram toga.Mi smo do Soluna stigli redovnom linijom brzog :lol: (mislim to je stvarno smesno reci,ali kakvi su tek obicni) voza Bgd-Solun koji tamo stize oko 10h AM,sto vam daje vremena (naravno u zavisnosti od dana u nedelji) da stignete do luke i ukrcate se na prvi brod.Od zeleznicke st. do luke ide autobus,to je i najpovoljnije.Posto sam ja na prethodno pomenutom sajtu videla da za taj brod nema vise mesta (to se nazalost ispostavilo kao tacno-karata nije bilo ni za lek),bez obzira na nevericu pojedinih saputnika u istinitost tih podataka,takodje sam znala da u 17h iz Volosa ima jedan brod (posto je Volos mnogo blize Skijatosu iz njega ima i mnogo vise polazaka svakog dana).Tu krece avantura: sedamo u taksi posto je vec oko 12 i 45 i juri do autobuske stanice .Taksista ne zna engleski ali klima glavom da nas je razumeo.Vozimo se 10min,izlazimo iz Soluna na autoput ka Atini i kad sam vec pomislila da nas nije razumeo i da vozi do Volosa :blink: on skrece ka novoj autobuskoj stanici i mi bukvalno ulazimo poslednji u autobus koji krece.Stizemo na vreme za ukrcavanje,cak i nesto ranije , na brod koji prima bar hiljadu ljudi i ko zna koliko kola!Pet paluba za putnike i dve za kola (koje izgledaju kao podzemna garaza kod skupstine).Moja topla preporuka svima koji planiraju da brodom idu na Skijatos: izbegnite taj najveci brod jer ukrcavanje skoro traje duze nego put!Takodje je mnogo isplativije ici iz Volosa,manje kosta,krace traje itd.Cene,raspored i duzinu putovanja mozete proveriti na sajtu koji sam gore navela.Pre jedno desetak godina sa Skopelosa sam se vracala u Solun jednim takvim brodom koji u 24:00 krece za Solun i stize tamo oko 6h ujutru - sta da vam kazem ,tu sam se nagledala najneobicnijih poza i mesta za spavanje!

Elem,cim smo stigli izleteli smo medju prvima da udjemo u taksi jer kad svi sa broda krenu da traze prevoz do svog smestaja to postaje pravi pakao!Tamo funkcionise princip linijskog taksija,potrpaju cetri pet putnika (zavisi iskljucivo od slobodne procene taksiste,ne i od konstitucije istih :huh: ) ,za nas dvoje do pomenutog Achladiesa (priblizno 5km od grada Skijatosa) 7e ,ali vredelo je jer smo se smestili isturirali i presvukli i u roku od pola sata vec smo bili nazad na putu do Skijatosa kako bi iznajmili motor,da sutra pravo iz apartmana mozemo na plazu.Koliko smo dobar potez napravili sto smo medju prvima izasli videli smo kad smo na taxi stanici u luci videli nase saputnike sa broda koji jos uvek cekaju neki prevoz.Autobus tamo ne ide tako cesto kako bi mogao s' obzirom da je ostrvo za grcke pojmove malo,tako da kad naidje cesto moze da se desi da ne mozete da udjete u isti.Cena autobuskog prevoza zavisi od broja stanica ,od 0.5e pa do 2e koliko se secam,i taj autobus staje na svim vaznijim plazama,mestima i sl.Ali ipak,rent-a-car ili bike je zakon!Mi smo do Skijatosa stopirali jer je to bilo oko 20h i guzva je (kao i ujutru kad se ide na plaze) bila nesnosna.Stale su nam dve simpaticne bakice iz Engleske koje su se zaledile kad su cule odakle smo,ali su ipak bile toliko fine da nas prevezu.Stopiranje je uvek rizik tako da ovo ne preporucujem,ali mi smo imali srece ...

Samo ostrvo je bilo razocarenje u odnosu na ono sto pamtimo od pre tri godine...Plaze su prljavije,guzva je veca,cene su bezobrazne naspram drugih ostrva (mislim pre svega na lezaljke),hrana je manje vise ista kao i u celoj Grckoj,ali su nekako zbili lezaljke valjda da bi oslobodili jedan deo plaze za peskire,pa mi je sve nekako bilo tesno...Mi smo najcesce isli na Mandraki ili Elia beach koje su po meni najlepse plaze,malo su dalje do njih se ide iskljucivo motorom ili kolima pa je i manja guzva.Svi koji hoce zezanje tu je Banana, Koukounari itd.Na sever nismo isli jer su plaze ruznije a i prilicno nedostupne (tacnije dostupne uglavnom brodom).

Smestaj je bio najprijatnije iznenadjenje od svega-apartmani su uglavnom rezervisani za engleskog turoperatora TOMPSON ili tako nesto,drze ih dva brata(oko 30 god) i kaskadno su postavljena u brdu,imaju mini bar i bazen na ulaznom (najnizem) nivou i okruzena su prelepim zelenilom.Imali smo svoj bungalov,bukvalno na vrhu kompleksa (ko ima problem sa penjanjem preko 30-ak stepenica - nepreporucujem ).Cisto,uredno,novo,dve prostorije,sopstven trem ogradjen - ma prelepo,mnogo bolje nego na slici.Osoblje jedan bracni par - albanci, sto je na Skijatosu a i u celoj Grckoj sve cesce slucaj,bili su jako ljubazni i fini.Na odlasku,vlasnik je bio toliko ljubazan da dodje po nas u 5:00 AM kako bi nas prevezao do luke (u to vreme nema bas autobusa ali sigurno se moze organizovati taksi).Sve u svemu jedno lepo letovanje,ali ponavljam to nije isto ostrvo kao pre par godina.

U svakom slucaju necu ici tamo skoro,ali svima ga toplo preporucujem,zaista je prelepo,po meni daleko lepse od Skopelosa koji je malo ruralniji i nema ni jednu ljudsku pescanu plazu (osim ako se u poslednjih 10 godina nesto nije promenilo).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da,samo jos nesto veoma vazno!Oba nasa letovanja na Skijatosu pamticu po tome da je povremeno bilo veoma hladno uvece,a i kisa je od 10 dana padala bar dva tri puta.Nikada se u zivotu na moru nisam nanosala vise jakne nego na Skijatosu , oba puta pocetkom avgusta! Pa cisto da znate,vetrovka ili nesto slicno je pozeljno ako idete na ovo ostrvce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav dragim forumasima, narocito onima koji su zainteresovani za Grcka ostrva.

Evo, bukvalno sam se pre 1h vrato sa Skiatosa, otvorio sajt i ugledao vapaje zainteresovanih koji se spremaju da za koji dan otputuju tamo. Vlado, nadam se da si uspeo da u medjuvremenu nesto rezervises na Skiatosu i Skopelosu, jer je navala ogromna.

Proveli smo i 2 dana na Skopelosu i odmah moram da se kazem da se uopste ne slazem sa ovde iznetom konstatacijom daq je Skopelos ruralan, te da plaze nisu dobre. Skopelos je mnogo prefinjenije mesto za odmor koje je zadrzalo mnogo vise od onog klasicnog grckog sarma od pre 10-15 godina.Plaze su odlicne, tacno je samo da su manje-vise sljunkovite, ali sve je stvar ukusa, meni je upravo ta vrsta plaza pun pogodak. Dakle, stavili smo iznamljena kola na brod koji je isao od Skiatosa do Skopelosa, tj. do mesta Glosa, sto je odlican izbor, posto na taj nacin mozete da prokrstarite veci deo ostrva (negde ko 35 km puteva) od severa pa sve do jugo istoka, tj. do samog grada Skopelosa. Povratak je bio sledeceg dana u vecernjim satima ali iz grada Skopelosa a sve je to za nas cetvoro iznosilo negde oko 71 eur, od toga su povratne karte bile oko 9 eur po osobi, dok se ostatak od 35 eur odnosio na auto. Grad Glosa je nesto sto se ne sme propustiti, u pitanju je splet strmih ulica koje se zavrsavaju na obodima velike litice koja gleda na Skiatos. Nakon toga na nekih par km nizu se redom sledeca mesta Klima, plaza DAfni, Elios, pa najlepse plaze na ostrvu kao sto su Hovolo, Kastani i pre svega Milia. Put koji prolazi pored mora bukvalno je uronjen u borovu sumu ciji miris osecate na svakom koraku. Sledeca sjajna stvar je zaliv Panormos, na cijim se obodima nalaze jos neke lepe plaze Andrina, istoimena PAnormos, te Blo, koji zapravo predstavlja zaliv u zalivu i raj je za nauticare. Posle se put malo odvaja od mora i nakon 4-5 km dolazi se do mesta gde se glavni put nastavlja prema mestu Agnodas, a sa leve strane nalazi se skretajnje za prelepi zaliv Limnonari, koji je predstavljao otkrice leta za sve nas. Moja preporuka za smestaj odnosi se upravo na ovaj potez (cena smestaja u dvokrevetnim sobama su pre 7 dana bile 40-50 eur, racunajte da ce ici i do 65-70 u avgustu) jer se za svega 15-tak minuta voznje odatle stize do grada gde se prakticno sve desava. Poslednja znacajnija destinacija pre samog grada Skopleosa su cuvene plaze Stafilos i Velanio (moja omiljena) koje su jedna od druge odvojene prevlakom izmedju kopna i malog poluostrva. Ova druga, nije tako velika, ali poseduje neverovatan smek, uz to dj iz obliznje kantine pusta sjajnu muziku tipa jazz, blues, malo Gothan Projecta i.t.d. U produzetku ove druge plaze, posle dela odvojenog stenama nalazi se i mali raj za nudiste, odvojena nudisticka plaza. I na kraju grad, iako nije top turisticka destinacija Skopleos po meni nudi sasvim solidan izbor mesta za zabavu, poredjenja radi sa mondenskim Skiatosom, ovde imate cak 3 odlcina jazz cluba, od kojih je " Platanio " koji je smesten u senci najstarijeg platana u gradu najuzbudljivije mesto za provod na Sporadima, verujete mi tako dobru muziku nisam zaista odavno cuo.

Onaj deo price o tome (cena voznje u zavisnosti od destinacije na ostrvu iznosi od 1.1-1.4 eur) kako se Skiatos u medjuvremenu jos vise komercijalizovao definitivno stoji, autobuski prevoz posle 01h posle ponoci je ukinut, sto je ustupak taksistima da zarade lepe pare u periodu jun-septembar. Takodje, broj polazaka ferija iz Volosa ka Skiatosu, Skopelosu i narocito Alonisosu je smanjen, sto je poseldica odluke drzavnih organa o slobodnom formiranju reda voznje od 1.jula, gde drzava vise ne utice na broj zagarantovanih polazaka brodova tokom dana bilo gde na Egeju.

Jos nesto cene na Skopleosu su za nekih 20% nize negona Skiatosu. Sto se iznajmljivanja lezaljki sa suncobranom tice, ona je u odnosu na 2003.godinu smanjenja sa nekih 8-9 eur na 7-8 eura.

Jos nesto, ovo je kako kazu, definitivno bio period sa najvise vetrovitih dana u poslednjih nekoliko godina, sa nikada vise otkazanih polazaka brodova.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na bas iscrpnim informacijama, mada priznajem bas ste me pokolebali. Ja sam imala sliku o Skijatosu kao bas rajskom mestu, nesto mi se slika kise i vetra bas u to ne uklapa, ha, ha.....ali ipak verujem da je lepo, malo pretrpano turistima, ali tako je to s maleckim ostrvima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja,Skijatos definitivno vredi videti i doziveti!I kad je lose vreme tamo ima sta da se radi,a to sto su nas zakacili oblaci mozda je samo nasa zla sreca :( .Sigurno je manja guzva pre ili posle avgusta,kad nema Italijana koji u to vreme preplave Hrvatsku,Grcku itd.Ali tada nema ni tako mnogo prelepih jahti usidrenih u luci,nema onog divnog zagora koji je tako karakteristican za tradicionalno bucne i vesele Italijane,ne znam ali meni se ta kombinacija "grcko-rimskog" dopada,nekako je mmm...Sam gradic je bozanstven,toliko zraci energijom da prosto omamljuje.Vidi,razmisli...ponavljam,ipak vredi otici tamo!

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane,mozda sam izabrala prejaku rec kada sam napisala da je Skopelos malo ruralan,slazem se da je (u periodu od pre 10 god kada sam ja bila tamo) on zadrzao mnogo vise autenticnosti pravog grckog ostrva od Skijatosa (na kojem recimo mozete jesti u MacDonaldsu!?!?!?) .Mozda mi je ostao u takvom secanju jer plaze definitivno nisu bile po mom ukusu,ali daleko od toga da tamo nema mesta za izlaske i lud nocni provod,i to bas kao sto si rekao-odlicna muzika i klubovi.Drago mi je sto cujem da su neki od njih jos aktuelni (Platanio).Ukusi su razliciti,that's all...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja, nista ne brini, valjda ti je dovoljan podatak da je ovo meni od 2000.godine bio vec pet put kako odlazim na Skiatos/Skopleos i gotovo svaki put sam bio u razlicitim hotelima/apartmanima, na potezu od plaze Agia Paraskevi sve do Kukunariesa. Ako te zanima aktivan odmor sa sto vise obilazaka kako samog ostrva tako i okolnih ostrva (Skopleos, Alonisos) onda je apartmanski smestaj prava stvar, Mi smo ovoga puta bili na Trulosu, koji vazi sa najvece uporiste engleza na ostrvu, ali bas u ovim nasim apartmanima koji se nalaze na vrh brda, gotovo da ih nije ni bilo (valjda ne vole da pesace). Ne znam u kojoj varijanti bi isla tamo, ali racunaj da je sve vec sada bukirano negde do pred kraj avgusta, ostaje ti svakako septembar.

Za tih 5 poseta ostrvu(period kraj juna-jul, te kraj avgusta-pocetak septembra) samo se jednom ili dva puta desilo da je padala kisa i to ne duze od pola sata, verujm mi ja samo mozda dva ili tri puta obukao kosulju sa dugackim rukavima.

Draga Sasa, naravno da o ukusima i bojama ne treba raspravljati. Ja definitivno znam da kada sledeci put budem isao tamo, gledacu da provedem barem 4-5 dana na Skopleosu, koji je meni jos od 2003.godine zanimljivija destinacija od Skiatosa. Ali naravno da obozavam i Skiatos, na kojem cak imam i nekoliko prijatelja. Posto sam ovoga puta definitivno obisao gotovo sve plaze na ostrvu ukljucujuci i one najzabacenije kao sto je rajska Kekrija (maslinjaci i trava se spustaju skoro do samog ulaza u more, a kao tus sluzi izvor slatke vode sa brda ...) mozda sam malo zasicen istim, a da ne pricam o tome kako smatram da kraj jula i avgust valja izbegavati zbog ogromnih guzvi, za mene je definitivno najbolji period za posetu Skiatosu/Skopleosu sam pocetak jula, ili prva nedelja septembra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Draganu i Sasi na ovim detaljnim opisima Skijatosa i Skopelosa. Mi krecemo sutra, karte za ferry sam rezervisao a za apartman "pomozi Boze".

Dragane, posto si upravo dosao sa lica mesta, sta predlazes gde da trazimo apartman ili studio, u kojem mestu su najvece sanse da nesto nadjemo i da je dobra lokacija?

Vidim da si odusevljen sa Skopelosom tako da i mi planiramo da provedemo koji dan na tom ostrvu i obavezno nosim istampan deo sa foruma i istrazujemo ga po tvojim instrukcijama.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlado, za Skiatos ce stvarno da bude " pomozi boze " , stvarno ne znam, probajte ili u samom gradu ili negde na potezu od glavnog puta ka brdima, cini mi se da je tu najveca sansa, ali ponavljam tesko da cete naci nesto ispod 40-50 eur po sobi (20-25 EUR po glavi) a da je pristojno.

Za Skopelos (obrati paznju na ovaj deo mog e-maila od 26.jula:

Posle se put malo odvaja od mora i nakon 4-5 km dolazi se do mesta gde se glavni put nastavlja prema mestu Agnodas (ovde smo gledali nekakve sobe koje su se nalazile i sa leve i sa desne strane puta, ako idete iz pravca grada, jedne su sa leve strane, iznad velike taverne na plazi, i kostale su 40 eur, a sa desne strane pored supermarketa (udjite tamo i pitajte za sobe),

a sa leve strane nalazi se skretanje za prelepi zaliv Limnonari (isto sobe iznad taverne Limnonari koju drzi izvesni Grk Kostas, kazite da ste dosli po preporuci ljudi iz Srbije koji su ovde boravili pre nedelju-dve dana, mozda i dobijete bolju cenu od 40-50 eur po sobi), koji je predstavljao otkrice leta za sve nas. Moja preporuka za smestaj odnosi se upravo na ovaj potez (cena smestaja u dvokrevetnim sobama su pre 7 dana bile 40-50 eur, racunajte da ce ici i do 65-70 u avgustu) jer se za svega 15-tak minuta voznje odatle stize do grada gde se prakticno sve desava.

Dodatak: U gradu pokusajte da nadjete sobe/apartmane Kirs Sotos koji se nalaze negde u gornjem delu starog grada (pogledati opsirnije na sajtu o Skopelosu, www.skopelos-info) to mi se ucinilo na osnovu slika kao nesto najpristojnije.

U svakom slucaju srecan put, i ocekujemo iscrpan izvestaj na formumu negde polovinom avgusta, sa sve slikama cele ekipe kako se zadovoljno brcka na jednoj od ranijepomenutih plaza i zahvalnicom.

Pozdrav od Dragana i njegove poglavito zenske ekipe

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I od mene puno pozdrava i lepo se provedite i pisi kad se vratis.

Dragane, ja mislila da odemo jugicem (bez smejanja, ha, ha) do Volosa pa na trajekt ili ako hoce "Robinson" samo da me preveze do ostrva pa da tamo trazim smestaj za 5-6 noci pocetkom septembra, meni viza nije problem, problem ce biti da li ce meni ostati para posle Kefalonije, ha, ha, e to je vec problemcina...ogromna....ali zato ostaje sledece leto za taj plan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tanja, i Kefalonija i Skiatos su malo skuplje destinacije, to govorim jer sam prosle godine bio i na Kefaloniji. To kako izgleda odlazak kolima do Volosa, te koriscenje trajekta do Skiatosa/Skopleosa moci ce da ti detaljno opise Vlada negde polovinom avgusta, mislim da je cena stavljanja kola na feri negde oko 80 eur, neko je to napomenuo u jednom od ranijih e-mailova, a cena pojedinacne karte za feri sigurno nije ispod 10 eur u jednom pravcu. Druga opcija je busom preko agencije " Rabit tours " a treca opcija je da pokusas da vidis sa " Kon -tikijem " da li ima praznih mesta u avionu, u tom slucaju karta je mislim oko 180 EUR bez aerodromskih taksi.

Za Vladu: Sa Skopelosa obavezno idite do Alonisosa, postoje fantasticne ponude za jednodnevne izlete do ovog ostrva, od kojih jedna varijanta pored standardnog obilaska 2-3 mesta na Alonososu ukljucuje i posetu ostrvu Kira Panagia na kojem se nalazi vizantijski manastri iz 14 veka, odlazak do najsevernijeg ostrva Sporada na kojem se navodno nalazi najlepsa plaza u tom regionu te odlazak do mesta odakle se vide ostaci potopljenog grada iz 6 veka mislim pre nase ere. To mi nazalost nismo uspeli da izvedemo, tako da je taj zadatak na vama da ga ostvarite i napisete jedan lep izvestaj o tome.Brod je definitivno najbplji nacin da se vidi veci deo Alonisosa.

Jos jednom pozdrav i srecan put celoj ekipi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka