Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

bila pre 2god na 1dnevnom izletu,pa ne mogu mnogo da kazem sem da je prelepo ostrvce sa divnim plazama.gradic je mali,a kako to obicno biva do najlepsih plaza se dolazi kolima ili skuterom.more kristal cisto.cene malo jace nego na kopnu.idilicno izgleda ,u svakom slucaju.znam da nisam pomogla ali probaj drugde da nadjes nesto vise..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala . . . idemo dalje sa informacijama o Skiatosu . . . ajde ko je bio neka uhvati tastaturu pod svoje i neka napise koju rec . . . pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skiatos u septembru prosle godine...Smestaj je bio 8 evra po osobi u sobi sa klimom, tv-om i kuhinjom sa pogledom na more i luku...Cene ostalih usluga su cak i jeftinije nego, recimo na Santoriniju. Ostrva su generalno skuplja nego kopno, ali nista strasno. Jedino sto agencije deru sa aranzmanima pa je najbolje otici u sopstvenoj reziji, ako je moguce...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skiatos, Skopleos i Alonisos su nesto najlepse sto Grcka moze da ponudi, to tvrdim jer sam obisao veliki broj grckih ostrva. Boravili 4 puta u periodu 2000-2004.godine, odsedali u hotelima razlicite katerogirzacije (" Arco " izmedju 2 i 3* , te " Skiathos Palace " 4*).

Skiatos: Cene su od 2004.godine osetnije porasle i gotovo da su u rangu mondenskih mesta ala Mikonos i Santorini, koja se smatraju top destinacijama za svetski jet-set. Zato je moja preporuka ili hotel sa polupansionom ili hotel sa doruckom uz pronalazanje par tavernica koje se nalaze po ulicicama skrajnutim u odnosu na glavnu Papadijamantis ulicu. Moja preporuka: taverna "Vartalamis" nalazi se u maloj ulicici koja je paralelna sa pomenutom glavnom ulicom i nalazi se sa desne strane, prosecna cena obroka je iznosila negde oko 10-11 EUR (glavno jelo, salata, pice), osoblje na celu sa gazda Nikosom je vrlo ljubazno. Za iznajmljivanje 2 lezaljke sa suncobranom porrebno je izmedju 7-9 EUR, ali na par plaza, ukljucujuci i glavnu Kukunaries, postoji odlicna hladovina, tako da moze malo i da se pristedi. Samo ostrvo ima oko 65 uvala za kupanje, tako da cim malo mrdnete u odnosu na najizvikanije plaze na ostrvu , bukvalno mozete da budete potpuno izolovani od ostatka sveta. Plaze za preporuku: Aja Eleni-za najlepsi zalazak sunca, Kutsuri, skrivena plaza na poluostrvu Kanapitsa do koje se dolazi kozijom stazom, Banana i.t.d.

Mozda jos lepse i manje turisticki eksplatisano ostrvo je Skopelos, koje se moze obici u sopstvenoj reziji (ne koristite usluge agencija za izlete, jer su do 20% skuplji i ne uspete da vidite ni polovinu interesnatnih stvari a sto inace mozete u sopstvenoj reziji) tako sto kupite kartu za brod koji polazi oko 10h za Skopelos, a povratak je negde oko 22h na Skiatos. Vazna napomena: ako m ozete izbegavajte period od kraja jula do kraja avgusta, ostrvo je malo i prenatrpano sa GRcima i Talijanima, a i cene su tada osetno vise.

Izmenjeno (mirarbi)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vidim da ima ljudi koji su bili na Skijatosu i Skopelosu a da pritom nisu lenji da napisu koju rec. Bravo i hvala Vam! Zanima me koje su cene trajekta od Volosa do Skijatosa po osobi i naravno za auto . . .

Unapred se zahvaljujem Draganu, jer predpostavljam da zna odgovor . . . Pozdrav!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za Vladu72: Nazalost, odgovor na tvoje pitanje nemam, jer sam na Skiatos uvek isao carter letom od Beograda do Skiatosa. Ono sto znam je da je povratna brodska karta od Skiatosa do Skopleosa (oko 1h voznje) brodom bila 2003.godine negde oko 4 eur. Sad, ako na to dodas troskove za transport automobila, te distancu izmedju Volosa i Skiatosa ...

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav Draganu i hvala na informacijama . . . posto planiram ove godine Skijatos i Skopelos, zanimaju me tvoji utisci sa Skopelosa. Kakve su plaze, moze li se lako naci smestaj . . . itd.

Pozdrav!

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Skopleos je verovatno najzelenije grcko ostrvo, mada je taj epitet godinama isao uz ostrvo Tasos.

Posto sam ja obisao i jedno i drugo ostrvo, definitivno je Skopelos zeleniji i lepsi, a sto je jos vaznije i turisticki manje razvijen. Hotela ima poslednjih godina sve vise i vise, ali uglavnom su u pitanju mali porodicni objekti sa 20-30 soba. Na Skopleosu smo bili vise puta u okviru jednodnevne ture brodom na relaciji Skiatos-Skopelos-Alanonisos, i to u organizaciji jedne od turistickih agencija sa Skiatosa. Ta varijanta izleta dobra je vise za neko elementarno upoznavanje sa pomenuta 2 ostrva, narocito sa Alonisosom, gde brod nakon nepunih 1h 30 min pristaje u luci Patitiri, i zadrzava se otprilike jos toliko vremena. Za to vreme valja obici fantasticno selo po imenu Hora, koje se nalazi u brdima i do koga vozi lokalni autobus nekih 10 min. U pitanju je nekada glavni grad ostrva koji je ostecen u zemljotresu 60-tih godina, pa su ga Nemci i Skandinavci poslednjih godina obnovili i formirali lepu slikarsku koloniju, dakle moze se tamo uzivati u kupovini slika, vrlo lepih ikona, ili sedeti u nekom od lokalnih kafea iz kojih se pruza fantastican pogled i jestu cuvenu alonisosku pitu od kozijeg sira.

Vazna napomena: posto je vreme boravka na ostrvu u okviru ove ture ograniceno na nekih 1h 30 min, odmah po silasku sa broda valja ugrabiti ili lokalni autobus ili taksi, otici do Hore i u povratku se okupati u nekoj od brojnih uvalica pored luke Patitiri. Taj kontrast izmedju crvenih stena koje se spustaju do mora, nesto zelenih cetinara i mora koje je pored same obale neobicno duboko i koje poseduje jednu fantasticnu nijansu tamno plave boje je nesto unikatno, ovo ostrvo je raj za one koje hoce da pobegnu od svakodnevne gradske vreve i da u zivaju u potpunom miru.

Zatim brod isplovljava do Skopleosa, gde takodje ostaje nepuna 2h, z akoje vreme se moze upoznati sa prelepim gradicem istog imena, ali nista drugo od ostrva ne moze da se vidi.

ZAto preporucujem, ranije pomenutu turu u sopstvenoj reziji, moze da se ostane celi dan na ostrvu da se obidju neke od fantasticnih plaza na kojima se borovina spusta gotovo do samog ulaza u more (Milia, Panormos, Staphilos ) i za to je verovatno najpogodniji moped.

I da cene, kao i na Skiatosu, nesto su vise nego u kontinentalnom delu Grcke.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem se Draganu na informacija koje ce mi dosta znaciti na licu mesta . . . Sve cu ih odstampati i krenuti u istrazivanje . . . Moram da te pitam sta mislis i da li si bio na ostrvu Alonissos koje je u blizini Skijatosa i Skopelosa? Planiram da idem ovoga leta po 7 dana na Skijatos i Skopelos (ili Skijatos i Alonissos), pa me zanima tvoj komentar, kritika, savet . . . bas sam dosadan . . . pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlado, detaljan opis jednodnevnog boravka na Alonisosu imas u mom predhodnom e-mailu. Mali dodatak: sto se tice izbora smestaja na tom ostrvu on je limitiran na samu luku Patitiri, te par uvala oko samog mesta, te vec pomenuto selo Hora u brdima. Detaljniju informaciju o ovosezonskim cenama mozes da dobijes na sajtu www.greeka.com ili jos bolje www.skiatos.info

Ako hoces moju preporuku kako da rasporedis recimo , 15 dana boravka na Sporadima:

7 dana Skiatos, 4-5 dana Skopelos i 2-3 dana Alonisos, s tim,da ako ides kolima do Volosa, valja izdvojiti i 2-3 dana za taj deo Grcke koje se zove Pelion, plaze i seoca su sudeci po fotografijama iz knjige koju imam, gotovo isto tako lepa i zivopisna.

Nastavljamo sa diskusijom i ocekujemo jos poruka od ljudi koji su makar jednom osetili cari boravka na ovoj prelepoj grupi ostrva

Pozdrav Dragan

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odluka je pala: Letovanje 2006. obavice se na Sporadima, e sad me zanima da gospodin Dragan meni i drustvu preporuci koje mesto je najbolje za trazenje apartmana na Skijatosu i posle se prebacujemo na Skopelos, pa me zanima, koje je mesto najbolje za lociranje moje druzine na Skopelosu. U kom mestu su povoljne cene apartmana, koje mesto je najbolje na gore pomenutim ostrvima (sto se tice blizina dobrih plaza, mada je tamo sve tako blizu . . . )

Hvala bogu i sajtu putovanje.info sto su napravili ovako nesto, gde ljudi mogu da napisu svoje utiske sa putovanja i pozdrav gosp. DRAGANU

Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono sto je najbolje je da te odmah u luci saceka bar njih 10-tak koji ti nude smestaj. Bar je tako bilo prosle godine na Skiatosu i to polovinom septembra u 5 ujutru. Na Santoriniju i Parosu je broj onih koji ti nude sobe jos veci. Svi oni koji izdaju sobe bukvalno cekaju svaki brod koji pristaje, jer u svakoj luci sidje bar njih 30-tak i to u septembu. U sezoni je taj broj verovatno i veci. Naravno, cenkanje je obavezno... Uz to te i odvezu do mesta smestaja, mada nam na Skiatosu nije ni bio potreban jer je bio udaljen nekih 5 minuta hoda ali je na Santoriniju to bilo itekako potrebno. Inace, ne prave problem ni ako ostanes dan-dva...najbolje je reci da ne znas koliko ces ostati i ako ti se ne dopadne potrazis neki drugi....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje su cene privatnog smestaja i na Santoriniju, i na Skijatosu. Koje ti se vise dopalo ostrvo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vlado, zavisi sta te zanima, ako hoces da si na korak od manje-vise svih znacajnijih dnevno/vecernjih desavanja na Skiatosu, svakako da bi trebalo da budes (budete) smesteni na relaciji grad-plaza Megali Amos. Milena je lepo opisala kako izgleda kada se putnik iskrca u ostrvskoj luci.

Ako je kriterijum da budete pored najboljih plaza, moja preporuka je potez plaza Vromolinos-Kolios-Agia Paraskevi, to je nekih 5-6 km od grada. Hotel " Arco " koji je po kategorizaciji ocenjen kao 2 superior (Grci mu daju 3*, a ja bih mu za polozaj dao 4* ) nalazi se na samoj plazi Agia Paraskevi, ako se odlucite za taj potez, obavezno birajte sobe na spratu. Mislim da su za preporuku i apartmani " Pandora " 300 m dalje pored plaze " Kolios " (pogledaj sajt www.bedsingreece.com). Drugi potez za preporuku nalazi se u blizini cuvene plaze Kukunaries, i to smestaj vec varira od brojnih apartmana (nesto skromniji smestaj) do monumentalnog " Skiatos Palace " hotela.

Na Skopelosu, definitivno valja biti smesten u samom gradu, a za detaljniju ponudu idi na sajt www.skiatos.info kao i skopelos.info), najbolje plaze su medjutim malo udaljene, prve dve odlicne plaze kao sto su Stafilos, Valanio su na nekih 4-5 km od grada, posle toga idu uvale Agnodas, Panormos (posle grada najznacajniji resort za smestaj) i onda najlepsa plaza Milia na nekih 12-15 km od grada. Put je potezu izmedju 5-10 km malo vijugav, a dobrim delom ide kroz prelepu borovu sumu. Na severu su mesta Elias, Glosa (najkraci put sa Skiatosa, gliser stize za nekih 25 min) te Lutraki. Jos jednom da naglasim: valja izbegavati period sam kraj jula-druga polovina avgusta, narocito na Skiatosu.

Bude li trebala jos neka dodatna informacija, tu smo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka