Guest vlada72

SKIATOS-UPAKOVANI RAJ

5591 poruka u ovoj temi

Neko me je nedavno na pp pitao za agenciju Agora koja ima predstavnistvo u Krusevcu i radi Skiathos.Nisam imala pojma.Ali juce na lokalnoj TV slucajno vidim nagradnu igru gde doticna agencija daje smestaj na Skiathosu kao nagradu.Dakle-postoji.Saznala sam da i oni rade na bazi 9 nocenja,da je dinarski deo oko 7600....Inace tip koji se pojavio ispred agencije delovao je bas <_< al mozda je covek imao tremu.Inace do sada nikada nisam cula za tu agenciju,mozda su skroz novi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taj "neko" je shvatio da baš nije avanturistički tip da probija led i ispipava teren, glumi pokusnog kunića, prve mačiće, itd. tako da... :(

A...čim dele aranžmane u nagradnoj igri, mora da im je navala. :lol:

Hvala, Vesna, u svakom slučaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, biću konkretna. Koliko je skuplja vanpansionska potrošnja (restorani, supermarketi, kafići) na Skiatosu u odnosu na, recimo, Krf?

Saznala sam da ću imati određene izdatke u periodu kada idemo na letovanje, pa mi je taj podatak jako važan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razlika ne moze da bude velika, jer su i Skiatos i Krf skuplji kada je u pitanju vanpansionska potrosnja. Okvirno racunaj da jedan dobar obrok (glavno jelo, salata, casa vina) ne moze da te izadje ispod 15 eur (taverna " Vartalamis " koju sam vec pominjao u jednom od ranijih poruka ), jedino ako neces svako vece da jedes giros za 1.5 eur. Ni pica po kaficima, narocito u glavnoj zoni ( PApadijamantis ulica, ulica sa kaficima koja se od trga gde se nalazi crkva Tri Jerarha spusta ka starom delu luke, deo sa klubovima na putu ka aerodromskoj pisti) ne mogu da budu jeftina, kokteli su prosle godine bili 6-8 eur, strana piva 4-6 eur i.t.d. Dakle kako god okrenes sa ispod 200 eur se ne mozes provuci, plus izleti ....

To je po meni minimalna procena troskova, ako ne klopas svako vece u restoranu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, Dragane.

A taverne na plažama i mestima van grada, kad je ručak u pitanju? Nekako mislim da su skuplje od iole pristojnijih restorančića u samom gradu gde je veća konkurencija, ili grešim?

Izmenjeno (Kikisvet)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na osnovu iskustva, ti restorancici-taverne na plazama su neznatno jeftiniji od onih u gradu, a po pravilu je klopa iz mora svezija (gotovo uvek imas svezih lignji, sardina, cesto i hobotnica ili neke vrstu ribe, cipure na primer). Hrana u restoranima u Papadijamantis ulici, te ulicici koja se od pomenutog trga na kojem se nalazi crkva Sveta Tri Jerarha penje iznad obale ka vrhu, osetno je skuplja i ne cesto nekog dobrog kvaliteta, ti lokali su mamci za dokone engleze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konacno da je neka nasa turisticka agencija izbacila odvojenu ponudu za najlepse i najzelenije ostrvo Sporada i cele Grcke, Skopelos.

U poredjenju sa Skiatosom, koji krajem jula i tokom veceg dela avgusta postaje usijana kosnica, na duplo vecem Skopleosu (povrsina 96 km2) sa znatno manjim brojem hotela, apartmana a hvala bogu i turista, mozete u potpunosti uzivati na maltene bilo kojoj od plaza a da se ne oseti nikakav pritisak (izuzetak su vikendi, a to se odnosi na samo 2-3 plaze).

Skopelos je sacuvao autenticnost one Grcke od pre 15-20 godina, a kako kaze Nana, devojka iz naj jazz kluba na ostrvu " Platanos " , na plazama koje se nalaze severnije od mesta Glosa " vreme kao da je stalo " .

Takodje, jos jedna prednost ovog ostrva u odnosu na Skiatos je i blizina najnetaknutijeg kutka Sporada, ostrva Alonissos, do kojeg se stize posle samo pola sata voznje brodom.

Na tom potezu nalazi se najvece prirodno staniste foka na Mediteranu, a prisustvo takodje velikog broja delfina nam govori da je u pitanju i najcistiji kutak Mediterana. Ovaj potez pretvoren je u Marine Park i pod zastitom je grcke drzave.

Ovim ne zelim da umanjim znacaj prelepog ostrva Skiatos, vec da podstaknem sto veci broj nasih ljudi koji ove godine idu na Skiatos da ne preskoce obilazak SKopelosa, a da one koji se eventualno jos uvek nisu odlucili gde da provedu odmor, okurazim da se odluce za Skopleos.

U tome ce vam nadam se pomoci i set fotografija postavljenih u okviru " Moje foto ture " .

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, i ja sam se zagrejo za Skijatos skroz na skroz ali bi ovog puta da idem avionom. Znate li ko ima tako nesto u ponudi osim Kontikija?

10x

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane, fotke su ti odlicne!

Reci mi sta mislis o terminu od 4.-14.septembra? Nasao sam nesto povoljno pa ozbiljno razmisljem o toj varijanti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pocetak septembra je odlican period za Skiatos, toplo more, cene se vracaju na nivo junskih. Moze eventualno da iznenadi kisa na 1-2, mada je to ipak izvesnije krajem septembra, pocetkom oktobra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super, to me raduje. A kad si vec spomenuo cene, mozes li da mi kazes koliko je jeftinije u vansezoni?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jos nesto... Da li je neko bio u bilo kojoj od navedenih vila : Anastasia paraskevi, Makis, Eleni i Amy? Koju preporucujete?Ako znate nesto detaljnije, pisite

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj cene u agencijama za Skiatos za juni i to su ti cene u septembru. Takodje cene klope i pica padaju za 20% u odnosu na one u julu/avgustu (vidi par predhodnih poruka).

Za Anastasia apartmane sam od ljudi koji su prosle godine bili tamo cuo da su skromni ali solidni, tj. smesteni su u zelenilu na oko 100-150 m od puta, i da jedini problem predstavlja to sto nemaju rashladni uredjaj, sto u prevodu znaci da se tesko spava kada nastupe dani sa temperaturama iznad 35 C (od proslogodisnje ekipe koja je boravila tokom jula sam cuo da su imali 3-4 veceri sa tropskim temperaturama).

Za ove ostale sam samo cuo,i ukoliko se ne varam nalaze se na potezu grad-Megali Amos.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

UVAZENI EVO VAM MALO INFORMACIJA SA LICA MESTA. NAIME VEC 8 GODINA ZIVIM I RADIM NA SKIATHOSU SA JOS 15TAK NASIH LJUDI KOLIKO NAS OVDE IMA.

NEKOLIKO DEVOJAKA SE U MEDJUVREMENU UDALO I SVE NAS JE MANJE I MANJE ZA DRUZENJE...

IME SKIATHOS JE U PREVODU ZNACI SENKA ATOSA, KOJE MU JE DAO CUVENI GRCKI PESNIK PAPADIJAMNTIS PO KOME SE ZOVE I GLAVNA PESACKA ULICA. NA OSTRVU ZIVI OKO 8000 LJUDI, DOK JE U GRADU NEGDE OKO 7500 LJUDI. OBIM OSTRVA JE 44 KM. GLAVNA DELETNOST JE NARAVNO TURIZAM, UGOSTITELJSTVO ALI I STOCARSTVO. UGLAVNOM KAO I PO CELOJ GRCKOJ KOJA IMA OKO 10 MILIONA OVACA I GAJENJE MASLINA. NA TAKO MALOM OSTVRU IMA 66 PLAZA KOJE SU VERUJTE ZA SVACIJI UKUS. AKO HOCETE MIR IMACETE GA, AKO HOCETE ZURKE NA PLAZI IMACETE IH, AKO STU NUDISTA PLAZA MALA BANANA JE PRAVO MESTO ZA VAS. NAJUDALJENIJA PLAZA DO KOJE JE MOGUCE DOCI AUTOM ILI BUSOM KOJI U SEZONO DO I SA PLAZA VOZI NA 15 MINUTA DANJU I NA 1 SAT NOCU JE KUKUNARAI. KOJA JE SPECIFICNA PO TOME STO SE JEZERO SLATKOVODNO BAS NA KUKUNARIU ULIVA U MORE. NESTO STO ZAISTA TREBA DOZIVETI. TAKODJE BIH POMENUO I PLAZU LALARIA DO KOJE JE MOGUCE DOCI JEDINO BRODOM (TU LEPOTU JE TESKO RECIMA OPISATI TAKO DA SE NECU NI TRUDITI).

OD INFORMACIJA KOJE BIH PODELIO SA VAMA JE TO DA JE SKIATHOS (ODNOSNO VOLOS)OD SOLUNA UDALJEN NESTO MANJE OD 180 KM . TRAJEKTOM SE PUTUJE OD SAT VREMENA DO 2 I PO SATA U ZAVISNOSTI KOJA FIRMA VOZI. OVIM BRZI SU SAMO ZA PUTNIKE ZNACI NE VOZA AUTOMOBILE. CENA JE SADA 15 EURA JEDAN PRAVAC I 55 EURA AUTO. NA BRZIM JE 25 EURA.

STO SE TICE CENA PO RESTORANIMA PIVO JE 1,8-5 EURA, GIROS JE SKORO SVUDA 2,2 EURA. KAFA JE 1,8-2,5 EURA. RUCAK JE NEGDE OKO 10-15 EURA. SVE ZAVISI GDE STE. NAJJEFTINIJE NISU NEKE RUPE NEGU TU JEDEMO/PIJEMO MI KOJI SMO DOLE. TURISTI SE "SISAJU" NA POSEBNIM MESTIMA.

AKO TREBA JOS NEKA INFORMACIJA TU SAM

DOBRODOSLI

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mixali, zna li se red voznje brodova/harula/glisera za juli, relacija Skiatos-SKopelos?

Znacio bi mi i sadasnji raspored, tj.informacija da li u intervalu od 14-18h ima brod na pomenutoj relaciji?

Znam da je raniijih godina isao brod oko 10h 30 min pre podne, ali je od prosle godine stupio na snagu uredba o slobodnom formiranju rasporeda voznje po celoj Grckoj, tj. drzava vise ne garantuje odredjen broj polazaka.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka