irinastojanovski

Kolima do Tasosa

849 poruka u ovoj temi

TU SAM JA MAX, ALI POVREMENO. SVE VREME SAM U TOKU, ALI SE NE MESAM U DISKUSIJU. OD PRILIKE SAM SAZNAO SVE STO MI TREBA I SAD SAMO PRATIM STA SE DESAVA I CEKAM. HVALA TI STO BRINES. GLEDAO SAM I JA ZA OVAJ NAVI. ODLICNA STVAR, SAMO PO MENI SKUPA. PONEKAD SE LOMIM DA JE UZMEM. JA SAM INACE 24 SATA NA TOCKOVIMA I IZEDJU OSTALOG IDEM NA TASOS KOLIMA. 21.06. MI JE ZAKAZAN RAZGOVOR ZA VIZU, PA CU TI JAVITI STA JE BILO. POZDRAV.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko putovao kolima na Tasos molio bih neki opis. Presao sam ceo topik "kolima u grcku", video mnogo korisnih saveta i iskustava ali o Tasosu vrlo malo. :tuzni:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako je neko putovao kolima na Tasos molio bih neki opis. Presao sam ceo topik "kolima u grcku", video mnogo korisnih saveta i iskustava ali o Tasosu vrlo malo. :tuzni:

Vlado, pogledaj Tasos-ostrvo koje se voli,ima dobrih ljudi koji ce ti odgovoriti, a ima i u vezi tvog pitanja puno toga.

Pozz

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA :cvetic:

Evo jos jednog pitanja: Nameravam da u povratku sa Tasosa svratim do Soluna. Malo sopinga i setnje Sa prenocistem. Interesuje me zna li neko neki zgodni hotelcic??????

Izmenjeno (vlada63)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA :cvetic:

Evo jos jednog pitanja: Nameravam da u povratku sa Tasosa svratim do Soluna. Malo sopinga i setnje Sa prenocistem. Interesuje me zna li neko neki zgodni hotelcic??????

To imas na temi solun mislim da je druga strana, ima ih dve jedna je (opet mislim) Solun soping, a druga solun.pogledaj od druge strane!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

THANKS AGAIN !!!!!!!!!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo linka ka odgovoru u kojem sam do detalja opisala put do Tasosa sopstvenim prevozom i priložila niz korisnih linkova, mapa i svega ostalog. Kliknite OVDE.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mi neko moze objasniti kakav je put do Tasosa i koliko sati voznje automobilom treba da racunamo?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mi neko moze objasniti kakav je put do Tasosa i koliko sati voznje automobilom treba da racunamo?

Пут је добар, већим делом се возиш аутопутевима. Од нпр. Београда до луке Керамоти, где се укрцаваш на трајект има око 830 км. У шпицу сезоне, трајекти из ТЕ луке полазе на сваких 1/2 сата а даљину од 8 км прелазе за 35 минута. Мораш рачунати и време потребно за укрцавање и искрцавање тако да у најбољем случају то може да траје око 1 сат, а у просеку са чекањем траје око 1,5 сати, пошто се све врло брзо одвија. Од тренутка кад се искрцаш на острво треба ти максимално 1 сат да стигнеш до било које тачке (у обалном појасу).

Дакле, у једном "цугу" је потребно 12-13 сати да се аутом превезеш од Београда до одредишта на Тасосу. Овде је урачунато и време за пар пауза, као и време чекања на граничним прелазима. Бржом вожњом нећеш НИШТА добити, јер се сва предност истопи на чекању, пре свега на граничном прелазу Прешево где, у зависности од датума, може бити таква гужва да се чека 2-3 сата на прелазак. Ово није толико због најезде српских туриста колико због гастарбајтера, Албанаца из западне Македоније који из Швајцарске путују својим кућама.

На другом прелазу, код манастира Прохор Пчињски, гужва је много мања али се тамо радња често одвија у slow motion техници, без икаквог оправданог разлога. Дође ти да им кажеш: идите у *изду лепу материну и једни и други, и ви и ваше границе :besan: Али не можеш то да урадиш, него да се наоружаш стрпљењем, осмехом, и сачекаш милост. На основу искуства из протеклих година, ја ћу још код Врања почети да псујем, тако да док стигнем на границу, проћи ће ме бес :)

Пошто сви аранжмани почињу око поднева, ако желиш да у једном цугу стигнеш на Тасос, потребно је да (из Београда) кренеш око поноћи. Моја препорука је међутим, да продужиш свој одмор за један дан и преноћиш негде, на потезу од средине Македоније па до Солуна. Тако је путовање удобније и безбедније, али и скупље.

Мој пут на Тасос ће и ове године изгледати овако: крећем из Београда у 9 ујутру и око 17-18h сам у Солуну, у хотелу којег сам предходно резервисао. Онда се мало релаксирамо, увече се прошетамо по Солуну а ујутру, после доручка на пут, и до 13h смо на Тасосу.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na prvoj stranici teme "TASOS - OSTRVO KOJE SE VOLI" sam već pisala o putu do Tasosa sopstvenim prevozom. Evo vidi klikom OVDE.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Пут је добар, већим делом се возиш аутопутевима. Од нпр. Београда до луке Керамоти, где се укрцаваш на трајект има око 830 км. У шпицу сезоне, трајекти из ТЕ луке полазе на сваких 1/2 сата а даљину од 8 км прелазе за 35 минута. Мораш рачунати и време потребно за укрцавање и искрцавање тако да у најбољем случају то може да траје око 1 сат, а у просеку са чекањем траје око 1,5 сати, пошто се све врло брзо одвија. Од тренутка кад се искрцаш на острво треба ти максимално 1 сат да стигнеш до било које тачке (у обалном појасу).

Дакле, у једном "цугу" је потребно 12-13 сати да се аутом превезеш од Београда до одредишта на Тасосу. Овде је урачунато и време за пар пауза, као и време чекања на граничним прелазима. Бржом вожњом нећеш НИШТА добити, јер се сва предност истопи на чекању, пре свега на граничном прелазу Прешево где, у зависности од датума, може бити таква гужва да се чека 2-3 сата на прелазак. Ово није толико због најезде српских туриста колико због гастарбајтера, Албанаца из западне Македоније који из Швајцарске путују својим кућама.

На другом прелазу, код манастира Прохор Пчињски, гужва је много мања али се тамо радња често одвија у slow motion техници, без икаквог оправданог разлога. Дође ти да им кажеш: идите у *изду лепу материну и једни и други, и ви и ваше границе :besan: Али не можеш то да урадиш, него да се наоружаш стрпљењем, осмехом, и сачекаш милост. На основу искуства из протеклих година, ја ћу још код Врања почети да псујем, тако да док стигнем на границу, проћи ће ме бес :)

Пошто сви аранжмани почињу око поднева, ако желиш да у једном цугу стигнеш на Тасос, потребно је да (из Београда) кренеш око поноћи. Моја препорука је међутим, да продужиш свој одмор за један дан и преноћиш негде, на потезу од средине Македоније па до Солуна. Тако је путовање удобније и безбедније, али и скупље.

Мој пут на Тасос ће и ове године изгледати овако: крећем из Београда у 9 ујутру и око 17-18h сам у Солуну, у хотелу којег сам предходно резервисао. Онда се мало релаксирамо, увече се прошетамо по Солуну а ујутру, после доручка на пут, и до 13h смо на Тасосу.

Hvala na odgovoru.

A sad jos jedno pitanje: da li je bolje ici kroz Bugarsku?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru.

Put preko Bugarske je za 80km kraci... mislm da ne vredi ici tim putem... ja sam razmisljao o tome, ali sam odustao... jer put preko makedonije je 80% auto put, a preko bg samo 30%... znaci da ces morati da pazis na radar, prolaziti kroz gradove itd...i platices 10eura za vinjetu i 2 eura za dezinfekciju auta... manje kosta putarina od nisa do mk i kroz mk...definitivno ce trajati duze... npr. kada na gps navigaciji trazim put do tasosa, on me navede preko makedonije, kao najbrzu rutu, a preko bg kao najblizu...

nisam nikada isao u grcku, ali citajuci ove forume sam zakljucio da je bolje kroz makedoniju... isao sam kroz bugarsku u tursku, i jos svuda, i znam koliko je lakse auto putem...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo stigli za 13-14 sati od Bačke Palanke do Pefkarija. Mislim da je to realno vreme pošto smo na granicama i na popravkama puta u Makedoniji čekali koliko i svi ostali, tj. prosečno ni kratko ni dugo. Granicu SRB-MK smo prešli za 30 min. a isto toliko MK-GR. Na trajekt nismo čekali uopšte. Mi smo išli u utorak pa i nije bila prevelika gužva. Krenuli smo iz B. Palanke u 21.30. Pravili smo dve pauze. Prvu iza naplatne rampe kod Leskovca i drugu na Eko Helenikovoj pumpi na ulazu u Grčku. Napominjem da ja nisam neko ko jurca i uglavnom sam se držao ograničenja (dobro malko preko). Srbija autoput 120-130 km/h, ostalo 90 km/h. Makedonija i Grčka po propisu (kazne su astronomske).

Prečešljaj forum imaš i temu koja govori o obilaznici oko Soluna, vrlo je korisna.

Pitaj ako te još nešto zanima.

I da, informacija koju je postavio letos Zoki a koja je meni puno pomogla, kada se vraćaš sa Tasosa, tačnije iz Keramotija, dođeš do raskrsnice gde piše levo Kavala a desno Xanti, skreni desno jer posle 200-300 m ima nova raskrsnica gde skrećeš za Kavalu (ima putokaz). Tako ideš novim autoputem koji prolazi pored Kavale i ide do Soluna. Inače od Kavale do Soluna nemaš na autoputu ni jednu benzinsku pumpu (moraš silaziti u sela) ili odmorište, posebno je nezgodno što nemaš gde u WC, tako da se pripremi na vreme i mani se sokića. Ovo iz ličnog iskustva, nije nimalo prijatno.

Izmenjeno (IvanBP)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovoru.

Ne, mozda je krace, ali tu su planine (planincine sa puno naseljenih mesta - seoca) pa ti je ogranicenje 40. Put je nov, pogotovu do Pernika preko Rile, lepa priroda i usputni moteli restorani, put sa cetiri trake i sl., jezera, ali sam svaki put kada sam se vozikao tuda morao da castim po 5-10€ (2008. 2x50€) zbog nesto brze voznje (110), od pernika

do Blagojevgrada ti je put kao na ibarskoj, a od Blag. do Petriča solidan i prazan ali sa puno planina. A posle cik nadji put za bilo gde u Grčkoj, a da se ne vratis na Evzoni Solun

Bolje ti je sofija - pazardzlik pa ka grčkoj odnosno smoljanu, ali ista prica planincine i venci, (priroda ok, ali ljudi tu se vidi sirotinja gore nego vranje tj kuce su od blata i tu ima dosta turaka) a put katastrofa.

i naravno sofija - plovdiv - kardzali - grčka, (nekih 70km od kardzalija se nalazi i navodno mesto gde se odigrala marička bitka, i nije lose posetiti kada vec lutas tu) put je ok magisstrala na vise mesta sa cetiri trake mada kada se odvojite za grcku opet nesto losija magistrala, kao nase.Grcka je tu ok.

Morao sam nekoliko puta tuda se voziti (zimovanja, strajkovi grckih catinika , u privatizaciji kupise nas batke bugari)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putarine, NS-Tasos?

Ako neko zna najnovije cene putarina u Srbiji, Makedoniji i Grckoj molim da napise.Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26210
    Ukupno tema
    874014
    Ukupno poruka