irinastojanovski

Kolima do Tasosa

849 poruka u ovoj temi

u septembaru treba da idemo iz beograda za potos nasim kolima (toyota yaris) sa BEBOM od 9 meseci. da li moze neko da mi kaze koliko otprilike traje put do tamo. ako nam predlazete da spavamo usput da li imate neki prelog gde? cula sam da kod djevdjelije postoji neki novi MOTEL koji je kao super. da li neko zna koliko otperilike kosta put tamo i nazad (benzin + putarine). hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Beograd-Skoplje-Solun-Kavala oko 800km. Do Keramotija jos pedesetak kilometara, tu je trajekt do Limenasa (Thassos City). Trajekt je 1,5e po osobi plus 11-12eura za kraci auto (do 4,25m). Od Limenasa do Potosa jos sat ili malo vise kolima.

Red voznje trajekta

THASSOS - KERAMOTI KERAMOTI - THASSOS

05.45 07.00

08.30 09.30

09.15 10.30

10.30 11.45

12.00 13.15

12.45 13.45

13.00 14.15

13.45 15.45

16.00 17.15

18.15 19.30

20.30 21.30

Postoji i trajekt iz Kavale ali ne znam satnicu a i nisu svi za automobile.

Benzin:

Bezolovni oko 1euro i malo jace (Makedonija mislim 65 denara, 1 euro=61 denar).

Putarine u jednom smeru:

- kroz Srbiju malo oko 800 din (2 rampe)

- kroz Makedoniju 190 denara (3 rampe)

- kroz Grcku 0 eura (prva rampa je juzno od odvajanja za Solun i Kavalu- za one koji putuju prema Atini).

Treba izbeci makedonsko-grcku granicu oko 7 ujutro jer je guzva.

Za spavanje u putu ne znam. Ima nesto na Dojranskom jezeru, kazu da je ok i da nije preskupo ali nisam bio.

Nadam se da ce i ovo biti od koristi. Srecan put.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi smo pre dve godine isli sa bebom od 9 meseci na Tasos i preziveli :D Beba je bila super sve vreme samo sto smo mi pukli.

Kao sto rece Aleksa izbegavajte da budete na makedonsko - grckoj granici oko 7 ujutru stravicne su guzve. Mi smo tada cekali preko 3 sata tako da nam je to oduzilo put. Preporucujem putovanje nocu jer bi tada beba trebala da spava koliko inace spava. Nismo pravili nikakve improvizacije u autu, samo je spavala u auto sedistu.

Druga stvar koja nam je znatno oduzila put su bili radovi na autoputu Solun - Kavala, a treca to sto nam je trajekt pobegao ispred nosa a sledeci bio za sat i po.

Sve u svemu usled svih putnih nepogoda put Beograd - Limenarija je trajao 16 sati :( Taman ko autobus :( Povratak je bio znatno kraci nekih 11 sati.

Sto se nocenja tice to je stvar izbora. Ja sam od onih koji jedva cekaju da stignu do mora pa su mi sva usputna zadrzavanja gubljenje vremena :rolleyes: ali to je naravno sve stvar ukusa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ukoliko je guzva na makedonskoj granici, slobodno idite na Prohor Pcinjski, nema zive duse na tom prelazu, drasticno ubrzava put!

Benzin ne znam koliko moze da izadje, moja Toyota Corolla je trosila 5,5 lit na otvorenom putu u proseku... recimo da sam sa rezervoarom od 50 lit izgurao vise od 800km, to ti je znaci max. 50 eura do tamo, mozda Yaris potrosi i manje...

Putarine je vec neko naveo... i sve ostalo.

Motel Predejane je renoviran i u odlicnom je stanju, on je malo iznad Vranja, tako da i to moze da bude opcija za nocenje (klopa je dobra tamo).

P.S. Preporucujem Microsoft Autoroute 2001 (ali samo tu verziju jer su Grcku i nas izbacili u kasnijjim verzijama). Odlican planer za put, uz sve moguce proracune, stajalista, puteve i mape.

Izmenjeno (cozmo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre dve godine smo isli u Grcku sa dvoje male dece ( 3 godine i 9 meseci ), putovali smo nocu. Iz Beograda krenuli oko 3 sata ujutro, na prvoj granici si u proseku za 4 sata posle toga kroz Makedoniju oko 1.5-2 ( postujes ogranicenja ) i eto te u Grckoj. Znam da su guzve ceste ali nekako se uvek potrefi da ih izbegnemo. Klinci a i mi put nismo osetili pogotovu ako u automobilu imas klimu ( u nasem nema fiat tipo ali je i to bilo ok ) tako da verujem nece ni biti potrebe za nekim prenocistem.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala puno za informacije. pretpostavila sma da je nocna voznja izbor broj 1. inace put solun kavala je zavrsen krajem 2005. tako da se nadam da nece biti problema. pogledala sma neki autoroute na netu (web site michelin-a) i izracunao je bez stajanja 10h puta. tako da...

COZMO, taj microsoftov program je za PC, a da li znas neki program za APPLE? oboje radimo na Mac-u.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema za MAC, koliko ja znam... Ja imam Powerbook tako da isto nisam mogao sa sobom nikakav route plan mogao da ponesenem (ja isto vise koristim MAC, ali imam i PC-a), a u sprezi sa nekim Garminom GPS-om je super stvar - ucitas rutu i vozi.

Da, zaboravih da kazem, sve je skoro sad auto-put, sredjen je i potpuno deo posle Nisa, Leskovca i Vranja do granice, ali treba ici na Prohor Pcinjski jer je na Presevu bila katastrofa pre mesec dana!! (6-7 kilometara kolona, ako me ne laze merac na kolima). Na Prohor Pcinjski gubis 40-45km, ali ustedis u vremenu. Jedina deonica za paznju je Grdelicka klisura. U Grckoj postuj ogranicenja (90 ili 110km/h), panduri voze Skode Oktavie, RAV4 ponegde se vidi, Fabie, Felicije... (zeleno-beli) cisto da obratis paznju.

Ex, da, sad jeste malo hladnije, ali pozeljna je klima u kolima ako zakacis dnevnu voznju a upekne, nocu i ujutru nema potrebe.

Srecan put.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala puno na odgovoru bas je bio KORISTAN. i ako nema autoroute za Mac ja sma i dalje veliki fan APPLE-a. bice i za nas neki program uskoro (inace i mi radimo na powerbooku, ali i IBooku, a koje naravno nosimo sa nama).

da li onda sa postovanjem svih ogranicenja moze da se stigne za 10-11h?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, ali pod uslovom da brzo prolazis granice i ne cekas u Keramotiju trajekt duze od 10min.Sto se tice puta za Potos, iz Limenasa idi desno/ zapadnom stranom/ jer je ravnija i brza.Za 30-45min si u Potosu.Mada se meni, a verujem i drugima, vise svidja istocna strana sa vise zelenila i najlepsa plaza na njoj Aliki/ OBAVEZNO posetiti/.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, to je tacno, zapadna strana je mnogo brza, a meni licno se na toj strani vise svidjaju divlje plazice, od onih izvikanih na istocnoj. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eh ta plaza Aliki beach ..... :D:rolleyes::D bruka ....

imas dve strane meni licno je bila lepsa ona na desno ( kad gledas u pravcu mora ) samo restoran na plazi je bio tako los sa uslugom neverovatno ... narucio sam salatu od hobotnice cekao 30 minuta! i na kraju dobio salatu iz konzerve !! a od suvlakija nista jer smo nakon cekanja od 45minuta otkazali porudzbinu.

U Pefkariju imas par dobrih a jeftinih restorana na samoj plazi.

I pazi imas dosta beeeeee ( kako mi je rekao grk iz rent-a-cara ) posto nije mogao da se seti kako se kazu ovce :D:D:D .

Obavezno poseti Potamiju nalazi ti se na istocnoj strani u brdu, pravo malo grcko mestasce vredi videti.

Izmenjeno (skupljac oglasa)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pa izgleda potpuno fenomenalno, ali nema cena. ne bi trebalo da bude nesto preterano skupo :) da li neko zna za kafanu Arhondisa u Alikiju? sad mi je prijateljica ispricala da je hrana fenomenalna, ambijent retro pedesete, a cene skroz pristupacne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najpre da ispravim jednu grešku: autoput Solun - Kavala NIJE potpuno završen, ima nekoliko "prekida", najmanje 50km nije autoput. Međutim, to rastojanje se prevali za oko 2h.

Čim imate bebu, verovatno da ste u trećoj deceniji života ili možda tek ušli u četvrtu što znači da ste u "punoj snazi" pa možete krenuti na put nešto posle ponoći i stići na Tasos do 14h. Toliko će Vam trebati ukoliko vozite "normalno" to jest nešto brže nego što je dozvoljeno. Naravno, tu su uračunate i 3-4 pauze u ukupnom trajanju do 2 sata. Ako u autu ima dva vozača koji bi se smenjivali onda je ovo podnošljiva varijanta.

Ako je jedan vozač, onda Vam predlažem da putujete danju i na makedonsko - grčkoj granici, ili u Solunu, prenoćite. Ovako je putovanje bezbednije i komfornije a i produžićete sebi odmor za jedan dan. Doduše i skuplje je, treba platiti taj jedan dan :rolleyes:

V1: Prenoćite u lepom hotelu u Gevgeliji koji je odmah pored puta na samom graničnom prelazu. Lepo izgleda ali čuo sam da je prilično skup, a nije ni čudo - to je hotel kockarnica.

V2: Na 30-tak km pre makedonsko-grčke granice skrenete prema Dojranu i na ulazu u Novi Dojran prenoćite u hotelu "Istatov". Sasvim pristojan hotelčić sa bazenom, vlasnik je bivši golman Partizana Blagoja Istatov. Mene je 2004. godine noćenje u prostranom četvorokrevetnom dvoetažnom apartmanu koštalo 40€, iako ne navijam za Parizan :) . Ujutru popijete kafu, krenete nekoliko km do centra Starog Dojrana i tu pojedete odličan burek a zatim još par km i već ste na graničnom prelazu na kome, naravno, nema nikakve gužve. Zatim krenete prema mestu Polikastro (nemojte ići "prečicom" prema Kavali, nije loš put ali nije autoput) i tu se uključite na put prema Solunu, - "vratite se na trasu".

V3: Prenoćite u Solunu, u nekom od hotela za koji ste buking napravili

sami, ja Vam predlažem www.booking.com preko njih sam ove godine napravio rezervaciju za hotel Aegeon koji je u centru Soluna. Potrebna Vam je, naravno, i odgovarajuća platna kartica sa koje Vam neće skinuti novac, osim ako ne dođete navedenog dana, ona služi samo kao garancija rezervacije - platićete u hotelu. Ja sam koristio "Virtuon" platnu karticu, radi i ona :) Prenoćište sa doručkom u trokrevetnoj sobi (za tri odrasle osobe) me je koštalo 64€. Hotel je sasvim OK samo što na ta 64€ treba dodati i 13€ da bi i auto mogao da prenoći na obližnjem parkingu. :wacko:

Pozdrav, Z

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala ZORANBGD na odlicnom detaljnom i isrpnom odgovoru koji nam mnogo znaci. u povratku sa tasosa cemo sigruno spavati u solunu, jer smo dobili vize za jedan dan duze (gledali su duzinu osgiuranja a ne rezervacije hotela, a sada mi je zao sto nismo trazili jos koji dan). pogledacu na webu slobodne hotele, jer je u vrreme kada smo hteli da spavamo u solunu se odrzava neki sajam. ijao pa ja sma nasla taj hotel kod djevdjelije i totalna je kicheroza.... ali dobro ... pa kad je toliko skup jel dobijes bar besplatne zetone za kockarnicu :)

inace mi smo platili taj super hotel online preko agencije magic tours iz bgd i platili 5%jeftinije jer je online booking, a i svaki mesec koji platis unapred je 1%manje, tako da je malo jeftinije bilo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25955
    Ukupno tema
    865987
    Ukupno poruka