misk0

Meksiko

100 poruka u ovoj temi

zasto mi deluje da obale jukatana redovno zapljuskuju poveci talasi?

koliko je to ukupno dana u mexicu oljice?

koliko kosta smestaj u guesthousima, ako ste razmatrali tu opciju?

hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam stručnjak za talase   , moja pretpostavka je da je upitanju vreme. Prve dane koje sam provela u Plaji su bili mirni I talasi nisu bili veliki odn. more je  bas bilo mirno . A poslednja 2 dana koje sam provela u Plaji je duvao vetar I more je bilo prilično nemirno ,da je poslednje večeri iščupao bove koje su bile prilično daleko od plaže I izbacio ih na obalu. A čula sam od nekih turista poslednjeg dana na Isli , kad mi je predstojalo još 5 dana , da se obali približava neki ciklon. Oni su glasno komentarisali podatke koje su upravo preko neta saznali. Nije padala kiša , ali se vetar osetno pojačao I jednog dana dok sam bila u Akumalu ( kasnije ću o Akumalu) nebo je bilo sivkasto I bez sunca.

A sve ovo nabrojah , jer sam juče zagledala onu fotku Tulum plaže sa linka koji sam dodala. I vidim da je ona slika , pored toga što je jako lepa I prikazuje plažu u Tulumu na najlepši način, fotografisana kad je more bilo izuzetno mirno . Vidim da je pesak na plaza totalno ujednačen bez rovova koje naprave talasi, kao kad sam ja bila. Da je voda mirna  I čista ...pa kako onda ne bi bilo sve onako lepo plavo. A upravo je tako bilo sve vreme na Isli.

Ako sam dobro shvatila iz  nekih komentara na netu , koje sam pročitala pre puta, položaj Isle uslovljava da na  severnoj plaza nikada nema velikih talasa kao što ih ima u Plaji I Cancunu. A na  istočnoj I zapadnoj strain je bilo talasa . Na zapadnoj strain se I moglo kipati jer ima plaže ali su talasi bili jači a na istočnoj strain em nema plaže em jako duva vetar.

Opet naglasavam nisam ja neki stručnjak ovo je samo moje zapažanje od 3 nedelje provedene u Meksiku.

Ja sam bila u hotelima  I imena hotela sam navela sa namerom da može svako da isprati njihovu cenu. Takođe I ime hostela u Meksiku sitiju. Ime one rupe na Isli neznam , neznam ni da li ima ime a nikome je ni ne preporučujem I volela bih da je zaboravim. Možda bi neko rekao da je na dobroj lokaciji I kad se renovira da će biti bolje ali za sada kao što rekoh neznam joj ime.

A hotel u Plaji se zvao ,,D Margo,, , nisam ga spomenula do sada , pa se sad ispravljam , On je mali I izgleda jako simpatično , na super je lokaciji  na 1 min od plaže I nalazi se baš iz onog svetionika koji sma spominjala I pored u ulici u kojoj je hotel  Korto Malteze. I cena mu je 30$. Nema klimu , ima ventilator , sobe koje su o.k I nisu u kvaru su dobre I čiste, ali ima I  neke sobe koje ili neradi vodokotlić ili wc šolja , ili je jedan zid sav od neke vlage. Mala bašta ili dvorište hotela su jako simpatični ( ako uspem da postavim slike videćete) ali mi je velika mana što mu je prvi  komšuja neki mali hotelčić sa simpa bazenom. Pogled na njega je super I sve je to  lepo ALI KOMARCI  , komarci I komarci  , u tolikom broju da nemože da se izdrži. Pogotovu sto net radi samo u tom delu dvorišta oko recepcije I tu je friško jer vuče cug . I ako hoćeš uveče tu da posediš, povežeš se na net , komarci će te masakrirati. Vrata sobe nesmeš da otvoriš da uđe svež vazduh jer posle nemožeš da spavaš od koaraca. Međutim svemu ovom može da se doskoči , ako neko bude ovo čitao  I odlučio se za ovaj hotelčić I sa sobom na put ponese one spiralice protiv komaraca.Ja sam u Plaji kupila neki sper pa se prskala, ma natapala sam se ali ništa nije vredelo. Pa ako imate neko jako provereno sredstvo protiv komaraca za mazanje ponesite .

Ipak je ovo jako povoljna cena za Plaju a na tako dobroj lokaciji.

I zaboravila sam da napomenem da su utičnice u hotelima jako klimave. Pre svega treba nam onaj adapter za utičnicu sa dve pljosnate metalne ....znat već na šta mislim , jer neznam kako se to kaže. Poželjno je imati dva adaptera da bi ste mogli  u isto vreme preko jedne utičnice da punite barem dva aparata. A ako je nešto malo teže onda  ispada pa morate nečim da ga odozdo poduprete. Ja sam nosila sasvim laganu plastičnu bočicu one tečnosti   za  komarce. Ona spravica u koju se našrafi plastična bočica je od plastije , I bočica , I sve to nije nimalo tesko ( bočica je bila skoro prazna samo pri dnu) ali  je I pored toga ispadala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Akumal

Zamalo da zaboravim na Akuma, a sve vreme sam se pripremala za njega I susret sa kornjačama.
Akumal je malo selo ili gradić ili rezort napravljen od malog sela ...neznam kako da ga nazovem ili opišem. Uglavnom sad je to jedno fensi mesto , skupo I vrlo posećeno. Sa lepom plažom  koja okružuje zaliv...koji  vole da posećuju morse kornjače I da hrane travom koja raste u tom delu zaliva. Mislim , ima te iste trave I na drugim plažama ali one baš vole ovu plažu. Malo se šalim ali nema priče da I na drugim plažama dolaze.

Od kako sam saznala za Akumal , iz priče svojih prijatelja , samo sam mislila na taj zadnji deo svoga puta I  kako ću da snorkam I posmatram kornjače koje čupkaju travu.

U prethodnom postu sam spomenula da je tog dana kad sam posetila Akumal duvao prilično vetar I more je bilo baš uzburkano. Na plaza I u vodi je bilo baš puno turista koji su došli iz istog razloga kao I ja . A još ih je dolazilo I to u vagonima. I svi od reda su mi lzgledali kao  burići koji će se spustiti niz Nijagarine vodopade , Ovde sam malo bezobrazna , ali šta da radim , takav su utisak ostavili na mene. Ko bude išao posle mene neka kaže svoje mišljenje.
S obzirom da sam rano stigla još uvek ih nije bilo baš toliko, ali more je bilo uzburkano da mi je  voda ulazila u cevku  disaljke I ako je imala neki poklopac . A I grupice ljudi , iz čijeg ponašanja se dalo zaključiti da su našli nešto u vodi, su bili ne baš tako udaljeni od obale ali ni tako blizu ,s obzirom na vreme I na talase. Sa ovakvom situacijom da je more tako uzburkano , da mi ubacuje stalno vodu u disaljku pa stalnom moram da ,,ispumpavam,, vodu  I iz disaljke I iz maske , I da je vidljivost jako smanjena , odustala sam od pokušaja . Zaključila sam da neću baš uživati u  traženju I traženju , da ću malo  ili nimalo videti . A da preti opasnost ,,da se udavim,, po ovom vremenu I bez pojasa koji su se nudili za iznajmljivanje.

Da objasnim . Akumal se nalazi na pola puta između Plaje I Tuluma. Ukoliko dolazite iz Tuluma busem kolektivo stanica je baš sa te strane. I cena busa je 20 ili 30 pesosa , u zavisnosti od raspoloženja vozača. A ukoliko dolazite iz pravca Plaje , onda je sa druge strane puta I samo recite vozaču da idete u Akumal.  Magistralu prelazite preko nadvožnjaka koji je odmah tu pored stanice.
Kad se izađe na stanici ima da se pešači betonskom stazom oko 1km. Negde pred sam ulaz u Akumal , na toj stazi , sačekuju ,,lovci na naivne turiste,,, da uh ubede da ne mogu da dođu do plaže bez kompletne opreme . Cena je od 10 do 15$ iznajmljivanje maske za ronjenje I prsluka . A onda će vas ubediti da vam treba I vodič za pronalaženje kornjača. Možda ćete se osećati glupo ako nasednete na sve to, a onda na plaza ukapirate da treba samo da se bacite u vodu I da radite šta I drugi ljudi u potrazi za kornjačama. Koliko treba biti pametan pa zaključiti da grupica ljudi u voiid nešto posmatra , kad su se već tako okupili. Eto , tek da se zna.
Inače , kad se domognete plaže , niko vas više nesmeta I necima. Plaža u Akumalu ima palme na plaza pa je to spas od sunca.

S obzirom da sam propustila  poteru  za kornjačama , našla sam drugo zadovoljstvo. Kad sam izlazila iz vode videla sam klince kako bacaju hleb u vodu I da se na nekim mestima bukvalno  ,,roje ,, neke bele ribe. A baš pre toga , kad sam ulazila u vodu , učinilo mi se da sam videla neke bele ribe I da neke ribe iskaču iz vode. Zapravo , nije mi se učinilo. Taj plićak , u kome smo se brčkali, je bio pun nekh lepih mlečno belih riba koje su podsećale na  slatkovodnu ribu iz akvarijuma zvanu Skalar. A bilo je I nekih dugulastih, ali su ,,Skalari ,, bili brojniji. Deca su im mrvila hleb a one su bez straha uzimale. Jedino se ona velika malo stidljivo I opreznije približavala , da bi jednog momenta  iskočila iz  vode I iz ruke ugrabila veće parce koje je devojčica držala u ruci. Cika I vriska dece od zadovoljstva  I bez straha .

Odlučila sam da se pridružim klincima u zabavi. Potrošili su hleb pa su otišli da donesu nešto drugo. Ja sam ostala u vodi...sa ribama koje su deca zvala  Anđelima. A ti Anđeli su odlučili da nađu zaklon  od ljudi koji su neprestalno ulazili u vodu , bas kod mene. Oko nogu su mi plivali , dodirivali me svojim telima na tako prijatan lagan način da jje teško opisati. Imajući u vidu da nemamo baš često priliku da se mazimo sa ribama a pogotovo sa Anđelima. Bila sam presrećna na ovom iskustvu  I što ću sa ove plaže imati  ipak iskustvo ,,bliskog susreta,, barem sa nekim od ,,anđela iz morskih dubina,,.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav ljudi,samo sam htela jos jednom da proverim  u vezi vize za Meksiko..Ja sam trenutno u Americi dobila sam boravisnu vizu preko supruga koji ima radnu..Dakle mi ne moramo da trazimo Meksicku vizu posto vec imamo USA?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

oljice ja i dalje ne videh koliko je to ukupno dana tamo? elem, vidim neku opciju da odem na 11 dana krajem jan keln - cancun direktan let 440eur pa rekoh koliko je realno da se odmorim tamo i da vidim nesto. ne bih se mnogo udaljavao od tulum - cancun linije. mozda palenque koji je vidim podaleko i valladolid, cenote pretpostavljam nisu daleko...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako nisam navela , a ima dosta da se cita da bi trazila podatak, ponovicu, bila sam 20 dana od 4.4 do 24.4.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto putujem u Meksiko za par dana, imam jedno pitanje..Vidim da ste vac pisali nešto slično o tome medjutim moja situacija je malo drugačija..Posto sam ja trenutno u USA i putujem odavde za Meksiko, zanima me kakav je kurs tamo i mi smo planirali da ponesemo nešto dolara u kešu a ostalo da dižemo u banci..E sada da li je to pametno, da li su im visoke provizije? Ili je ipak boje da ponesemo sav novac u kešu, mada mi je to malo nesigurno.. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo, da li je neko isao sa Jungle tribe na turu Meksiko Siti, Isla Muheres, Plaja del Karmen? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugarica i ja smo kupile neke error fare karte za Acapulco.

Putujemo u Januaru. Da li je neko bio u Acapulcu, ima neki savet, sugestiju, sta videti, cega se paziti?

Naslusale smo se raznih prica kako je opasno, sa druge strane ljudi koji su bili tvrde da nije,ko ce ga znati. Svako iskustvo je dobrodoslo :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26517
    Ukupno tema
    888107
    Ukupno poruka