ljerka

LCC- Low cost kompanije

550 poruka u ovoj temi

Do Soluna/Bukuresta je najbolje stici avionom :D [~130€ Bukurest  ~140 Solun +transfer od/do aerodroma; redovne linije Jat/Tarom - mislim da je u oba slucaja u pitanju ATR ] 

Tu postoje i sledece opcije :

Bec-Larnaca 80€ ili Bec-Bukurest-Paphos (40+70=110€) Na to se naravno moraju dodati i (FlyNiki) povratne karte BG-Bec (od 58€).

Koga mrzi da racuna: BEG-Bec-Larnaca~140€  BEG-Bec-Bukurest-Paphos~170€ (povratne, naravno)

Napominjem da su sve cene sa taksama, podlozne promenama i da su uzete na danasnji dan za datume 20/08-30/08, kao i to da u obzir nisu uzete eventualne doplate za prtljag, u zavisnosti od prevoznika (BlueAir/FlyNiki).

Redovna JAT cena BEG-Larnaca je oko 280€.

Druga varijanta je voz, koji je u oba slucaja nesto manje od 50€ u jednom pravcu, iz Beograda, a bez doplata za spavaca kola. Voz za Bukurest je dokaz da nismo mi najgori (te da ima gorih, i to u EU :D) Barem je bio dosta los kad god sam putovao sa njim (srecom, samo do VS). Ako se uzme u obzir da povratna dodje skoro 100€ (bez spavacih kola), a da putovanje traje od 13-15sati po redu voznje (znaci i nesto duze), lako je izracunati da avion i nije toliko skup...

I preostaju jos autobus ili sopstveni/auto prevoz. Bus za Solun polazi 2x nedeljno i cena povratne karte je 7500din iz BGa, odnosno 6000 iz Nisa. Bar je bila ta cena, treba proveriti. Putovanje traje ~11 sati (18h-05h). Ako na tu cifru dodamo 60-80 EUR za kartu do Kipra, dobijamo opet iznos aviona BEG-Bec-Kipar...

Automobilom (kao i busom) ima oko 650 km, kako do Soluna, tako i do Bukuresta. Da idete svojim automobilom i da ga ostavite na parkingu, nije preporucljivo, jer je u Bukurestu sat parkiranja oko 1€, pa vi sada racunajte broj dana x24 sata... Najjeftinija varijanta je naci nekoga ko ce sopstvenim automobilom izvrstiti uslugu transfera. U pitanju je 4*650 = 2600 km. Koliki je to trosak, mozete i sami izracunati, da ja sada ne bih razlagao u sitna crevca. Sve i da neko hoce 2x da ide do pomenutih destinacija i nazad, troskovi benzina, amortizacije, putarina, uz prenociste (ne treba ocekivati da ce neko voziti 1300km bez spavanja) i nesto 'leba i vode, lagano doci i preci 100tinjak eura po osobi (ukoliko je troje u pitanju), sto je cena voza, a nesto manje od aviona...  Idealno bi bilo kada bi mogli otici sopstvenim automobilom i naci besplatan, a bezbedan parking, sto bi umanjilo troskove za pola...ali avaj... Izgleda da je bus isplativija varijanta.

Na kraju, ostaje da se sve presabere, kako cene karata, tako i udobnost, te vreme putovanja... Mislim da je avion najbolja opcija, pogotovo u varijanti leta za Larnaku, jer za oko 140€ moze da se odleti relativno udobno i brzo (BEG-Bec-Larnaka). 

Ono o cemu nisam vodio racuna su vremena letova, tako da se moze desiti da se dva leta ne mogu uklopiti u istom danu, sto iziskuje i troskove prenocista, na sta sigurno morate obratiti paznju.

Kada na sve to dodate i da je kasno, te da sam mozda negde i izgresio, nemojte ovo uzeti "zdravo za gotovo".

Nesto razmisljam...sve bi ove postove trebalo prebaciti na neku drugu temu, kako bi one bitne informacije (koje je ljerka ispisala) ostale pregledne.  

Izmenjeno (predrag)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nesto razmisljam...sve bi ove postove trebalo prebaciti na neku drugu temu, kako bi one bitne informacije (koje je ljerka ispisala) ostale pregledne.

Nema problema, ja sam napravila uvod za LCC koji je osnova za dalje dopunjavanje, pitanja i iskustva forumasa. Moze sve da ostane na jednom mestu.... biggrin.jpg

A Predrag nam je izgleda dobro potkovan odgovorima... hvala ti na pomoci sto delis sa nama informacije i iskustva . srce.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislio sam da kao TOP (vazna/sticky, kako god) tema treba da sadrzi pregledne korisne informacije i linkove, kao bi bili laksi za snalazenje. Pri cemu bi se sva ostala pisanija prebacila u neku novu LC temu, za pitanja, utiske i tako to; pogotovo jer sa dolaskom LC kompanija, sada ima potencijala da ove teme postanu poprilicno obimne. Mada, ako je ovako dobro, neka tako i ostane :D

I nema na cemu, sluzimo narodu  :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

predrag, hvala na iscrpnim informacijama i srećan put do Kipra!Ja odoh da gledam cene i termine letova preko Beča ili Soluna za određeni datum putovanja...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od danas, 01.04.2010. WizzAir je ukinuo limit od 15 kg za cekiran prtljag i uveo limit od 32 kg, s tim sto se to placa po 15 eur po pravcu. Rucni prtljag tezine do 10 kg ostaje besplatan tj. uracunat u osnovnu cenu karte.

Takodje od 01.04. Wizz pocinje da naplacuje check-in na aerodromu (10 eur). Web check-in je besplatan.

"From 1 April Wizz Air eliminates the excess weight fees and makes booking even easier. The airline will apply in the future a single fee for a piece of checked-in baggage regardless of weight (up to 32 kg per baggage).

The fee will be EUR 15 per bag if purchased at the time of booking and EUR 30 if paid at the airport. Passengers are kindly reminded that the rule concerning the allowance for hand luggage does not change. Wizz Air will be applying a strict EUR 60 penalty for oversized/overweight hand luggage at the gate and these bags will have to be checked in.

In its efforts to make travel experience even more efficient, Wizz Air has rolled out the web check-in to most of its airports, and this service is free of charge. As it was announced earlier, in case of bookings made after 1 April Wizz Air will start charging for airport check-in, which will be EUR 5 if purchased at the time of booking and EUR 10 if purchased at the airport."

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da javim, ako neko planira da uskoro putuje u Bec :

Austrian je trenutno jeftiniji nego Flyniki.

U toku narednih desetak dana, imaju barem jedan let dnevno gde vam povratna karta izadje 99 EUR

(finalna cena sa svim taksama), dok je minimalna cena kod Flyniki-ja u istom periodu, sa taksama 129.

Dozvoljeni prtljag je standardno, 1 kom, 20 kg u ekonomskoj klasi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

JAT 05.-12. juni 2010. - cene povratnih karata bez taksi i ostalih placanja / sa svim troskovima:

BGD-Bec 1500 / 9742

BGD-CG  4399 / 13277

Logicno?

Da, to se zove (zdrava) konkurencija. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od danas, 01.04.2010. WizzAir je ukinuo limit od 15 kg za cekiran prtljag i uveo limit od 32 kg, s tim sto se to placa po 15 eur po pravcu. Rucni prtljag tezine do 10 kg ostaje besplatan tj. uracunat u osnovnu cenu karte.

Takodje od 01.04. Wizz pocinje da naplacuje check-in na aerodromu (10 eur). Web check-in je besplatan.

"From 1 April Wizz Air eliminates the excess weight fees and makes booking even easier. The airline will apply in the future a single fee for a piece of checked-in baggage regardless of weight (up to 32 kg per baggage).

The fee will be EUR 15 per bag if purchased at the time of booking and EUR 30 if paid at the airport. Passengers are kindly reminded that the rule concerning the allowance for hand luggage does not change. Wizz Air will be applying a strict EUR 60 penalty for oversized/overweight hand luggage at the gate and these bags will have to be checked in.

In its efforts to make travel experience even more efficient, Wizz Air has rolled out the web check-in to most of its airports, and this service is free of charge. As it was announced earlier, in case of bookings made after 1 April Wizz Air will start charging for airport check-in, which will be EUR 5 if purchased at the time of booking and EUR 10 if purchased at the airport."

unapred se izvinjavam što upadam ovako 's neba pa u rebra',ali imam problem!Nisam mogao na sajtu Wizzair-a da pronađem informaciju u vezi sa prtljagom,a planiram da sa suprugom i ćerkom putujem u Englesku početkom Novembra.Jel' to znači da treba da za nas troje platim 90 eura za oba pravca i dozvoljeno nam je da nosimo 96 kg ne tarifiranog prtljaga?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, potrebna su mi iskustva ljudi koji us leteli germanwingsom.

Konkretno koliko komada rucnog prtljaga je dozvoljeno uneti u avion na primer da li je moguce:

1. kombinacija : uneti ranac + torbicu za kameru - velicine otrplike kako kilogram secera :)
  2. kombinacija: uneti onaj najmanji kofer (za rucni prtljag) + zenska tasna
Zvao sam call centar i oni navodno kazu da je moguce uneti samo jedan komad i da je za drugi potrebno doplatiti, a ja nigde na sajtu nevidim opciju za doplatu rucnog prtljaga.

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, potrebna su mi iskustva ljudi koji us leteli germanwingsom.

Konkretno koliko komada rucnog prtljaga je dozvoljeno uneti u avion na primer da li je moguce:

1. kombinacija : uneti ranac + torbicu za kameru - velicine otrplike kako kilogram secera :)
  2. kombinacija: uneti onaj najmanji kofer (za rucni prtljag) + zenska tasna
Zvao sam call centar i oni navodno kazu da je moguce uneti samo jedan komad i da je za drugi potrebno doplatiti, a ja nigde na sajtu nevidim opciju za doplatu rucnog prtljaga.

Hvala

Nema na sajtu opcije za doplatu rucnog prtljaga nego se to charguje na licu mesta, ako imate dva komada rucnog prtljaga, jedan se dodatno placa (npr. 60 eur).

Dok ne udjete u avion stavite torbicu za kameru u svoj ranac i zensku tasnu u mali kofer. A kad udjete u avion, to sve lepo povadite. To svi ljudi rade. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putujem u Bech... Cena karti je slichna, ali me interesuje da li je bolje da letim preko JAT-a ili preko AUSTRIAN AIRLINES-a?

ko dozvoljava vishe prtljaga?

koja je kompanija sigurnija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ko dozvoljava vishe prtljaga?

Ekonomska klasa:

JAT: 20kg+10kg rucnog prtljaga (D+S+V<115cm) / ne znam cenu dodatnih kg

AA: 20kg+8 kg rucnog prtljaga    / svaki dodatni kilogram 10€

koja je kompanija sigurnija?

Ne znam u kom smislu "sigurnija". Sanse da zivi i zdravi stignete na odrediste, te sanse da i prtljag stigne sa vama su podjednake i vrlo,vrlo visoke ~100% (sve dok ne letite sa nekim sa ove liste:http://ec.europa.eu/transport/air-ban/doc/list_en.pdf). Realno, postoje sanse da ce Vam prtljag videti neku drugu evropsku metropolu, ali desava se :D Cak mislim da ce Vam "veliki" pre zaturiti stvari, bar je takvo moje iskustvo sa ljudima koji su imali tu "neprijatnost".

Putujem u Bech... Cena karti je slichna, ali me interesuje da li je bolje da letim preko JAT-a ili preko AUSTRIAN AIRLINES-a?

Licno, odabrao bih AA. Razlog? JAT leti ATRom za Bec. AA koristi Boeing 737/7(8)00, ili Fokker kada umesto njih leti Tyrolean. Osim sto se stize nesto brze, nivo buke je prihvatljiviji.  ATR72 je dobar turboprop avion, ali ove nase kolje godiste(model)-mada je bilo price o nabavci novijih 72-600, ali ovo nije tema o tome. 

Sve u svemu: Za relativno blisku destinaciju, poput Beca, nema tu neke velike razlike. 

Treba napomenuti da JAT i DDOR obezbedjuju zdravstveno osiguranje (do 5000€) za putnike sa povratnom kartom ka nekoj od destinacija unutar EU. Daleko bilo, te ostalo neiskorisceno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Predraze :)))

uzecu AA, ipak :)

danas sam ishla do JAT-a, i cene karata im mnogo vishe nego shto shto pishe na sajtu, tako da cu uzeti AA.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo spiska destinacija ka kojima se moze putovati iz Nisa preko Podgorice i obratno, sa rasporedom letova po danima:

Bec (ponedeljak,sreda, subota)

Frankfurt (ponedeljak, sreda,petak,subota, nedelja)

Cirih (ponedeljak, sreda,cetvrtak,petak, subota i nedelja)

Rim (cetvrtak, petak, nedelja)

Pariz (cetvrtak, subota)

London (ponedeljak, sreda)

Povratne karte su oko 200 eura sa taksama, prevoznik je Montenegro.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li se i u Moskvu moze leteti iz Nisa preko Podgorice sa Montenegrom po ceni od 200 evra?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25952
    Ukupno tema
    865861
    Ukupno poruka