ljerka

LCC- Low cost kompanije

564 poruke u ovoj temi

Drugari, imam pitanjce, pa ako neko moze da mi pomogne:

Kupila sam kartu za Las Palmas na sajtu Spainair-a (Beograd-Barselona-Las Palmas) za pocetak februara.

Gde kupujem kartu s kojom ulazim u avion?

Nemam nikakvu potvrdu da sam kartu platila, tj. greskom mi je dete obrisalo mail u kome su mi to potvrdili. :ph34r:

Da li dobijam kartu na salteru pred poletanje iz Beograda i da li to isto treba da uradim i kad sletim Barselonu?

Da li u Barceloni uzimam prtljag kad presedam?

I sta se zbiva ako mi slucajno let iz Beograda kasni toliko da ne mogu da stignem na dalji let iz Barcelone do Las Palmasa?

Izvinite ako su pitanja glupa, ali retko letim, pa sam malo zbunjena.:tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Питање је сасвим на месту. :)

Требало би да је у том мејлу стојало нешто попут електронске карте. Сви детаљи око лета, трансфера и слично. То се најчешће одштампа и то је то. То је карта са којом Ви идете на њихов шалтер да чекирате.

Савет би био следећи:

Контактирајте их поново да би Вам послали поново исти мејл са том картом. Или барем потврду.

Пошто је све компјутерски, Ви сте у њиховом систему, тако да само са пасошем можете да се појавите и наћи ће Вас.

Дешава се да се летови не испоштују. Уколико није до Вас - изгубили сте се на аеродрому, авио компанија сноси Ваше трошкове промене карте и смештају Вас у први слободан лет до плаћене одреднице.

Ако то није истог дана, није пракса компанија да Вам плаћају смештај за то једно вече. Можда ови плаћају, али је лакше да рачунате да неће, па се нећете непријатно изненадити.

Све наведено је из мог личног искуства. :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovovu :wub:

I prijateljica mi kaze da dodjem na salter samo sa pasosem i da ce sve biti ok.

I da li mozda znate kakva je procedura sa prtljagom, preuzimam li ga u Barceloni, pa ostavljam ponovo ili ga preuzimam tek u Las Palmasu? :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Пошто је преседање из авиона у авион.... за то немам искуство па не бих могла да дам тачан одговор. :stidljivko:

Ја сам јако параноична по питању пртљага од оног пута када су од нашег авиона за Лондон побркали пртљаг са авионом за неку од афричких земаља па смо морали излазити из авиона да бисмо идентификовали свој.

Ја бих, да сам на Вашем месту, одмах се распитала при чекирању карте, а после , ако они се старају до крајњег одредишта о пртљагу, се константно распитивала где је, шта и како.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko ste kupili kartu sa kranjim odredištem Las Palmas uz presedanje u Barseloni, ne preuzimate prtljag u Barseloni pa ga ponovo čekirate za let za Las Palmas. Vi ste u Barseloni u tranzitu, a prtljag putnika u tranzitu se raspoređuje na let za odgovarajuću, kranju destinaciju, bez Vas. To je zapravo "vezani" let.

Drugačije je kad kupujete dve odvojene karte, na primer od dva različita prevoznika, pa sa jednim letite do Barselone, a sa drugim do Las Palmasa. Tada morate da preuzmate prtljag i ponovo se čekirate.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala na odgovorima. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Italijanska niskobudzetna aviokompanija Eagles Airlines obavljace redovan avio-saobracaj na liniji Forli - Beograd - Forli.

Nekoliko carter kompanija cekaju odgovore za uspostavljanje linije sa Egiptom (Hurgadom i Sarm el Seikom).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepe vesti!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav forumaši,

kupio(rezervisao) sam povratne karte za Pariz na FlyNiki sajtu, sada me jedino još zanima kako da proverim kada je povratni let, jer to nigde ne piše iako sam ja označio datum pri rezervaciji karte, ili ću to saznati na aerodrumu kada se budem chekirao? E da setih se da pitam , da li je prtljag koji je ogrničen na 20kg po osobi, takodje ograničen u dimenzijama ili može da se pakuje u bilo kakav kofer?

Hvala vam na odgovorima unapred!

Pozdrav od Aleksandra!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proveri jos jednom, trebalo bi da pise! Sto se tice prtljaga, ukoliko je to torba koju ces cekirati ne brini o dimenzijama kofera, vec o kilazi. Doplata, ukoliko se radi o prekoracenju, moze biti izuzetno visoka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobio sam samo ovo u mail-u :

booking/invoice number:******** / 2

Customer number: ********

Booking date: 13/12/10

outbound flight: 25.04.2011 FLIGHT : BELGRAD - PARIS (CDG)

i onda u pdf-u isto to sve sa mojim imenom i prezimenom tj. faktura cela sa troškovima koliko šta košta i pod odeljkom Flights stoji samo ROUTE

ROUTE DATE FLIGHTTIMES FLIGHT BAGGAGE

BEG - VIE 25.04. 12:45 - 13:45 HG8029, M 20KG

VIE - CDG 25.04. 15:00 - 16:50 HG8726, M 20KG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmm, pa da li si uopste uzeo povratnu? To je karta za jedan pravac.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa znam sigurno da nisam cekirao da je karta za oneway, i znam da sam proveravao koliko je karta za jedan pravac i koliko je povratna i da se razlikovalo u ceni, odnosno bila je skuplja ova povratna koja je i kupljena?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam zaista, nikad mi se tako nesto nije dogodilo, najbolje bi bilo da ih kontaktiras.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala u svakom slucaju, sad sam upravo poslao mail, odnosno popunio neku formu na njihovom sajtu pa cu da vidim sta ce biti!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka