miros

Beč

814 poruka u ovoj temi

Poštovana Ivana D.

Evo jedne jako korisne mape

http://www.your-friend.info/fileadmin/downloads/PDF/Wien_Stadtplan.pdf

 

Za početak svaki od ovih brojeva (kojima su obeležene građevine u centru Beča) ukucaj u pretraživač Google i naći ćeš ponešto u vezi sa tim. Prelistaj malo i Forum tema: Beč u sopstvenoj režiji ... i tu ima korisnih informacija !!!

 

pozdrav

bp

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo linka. Mislim da je to najsveobihvatniji tekst o turističkoj poseti beču na ovom sajtu, a možda i na srpskom jeziku :)

 

Vodič kroz beč

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Simpatican grad ali ne verujem da bih imala neku posebnu zelju da ga posetim opet. ALi volim osecaj sto si medju ``svojima``...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kratak izvestaj iz Beca:

Mi se vratili...i proveli se fenomenalno! Kakav Argus, kakve agencije i kakvi bakraci!!!

Zahvaljujuci informacijama sa ovog foruma, od vas drage drugarice i drugari, i zahvaljujuci nasoj odlicnoj fizickoj kondiciji, izlet u Bec nam je bio nesto sto cemo zeo zivot pamtiti.

Avion je poleteu u cetvrtak, tacno na vreme, stigao tacno na vreme.

Prvo smo se malo pogubili na aerodromu u Becu (posto nam je prvi put da letimo i prvi put na nekom takvom aerodromu) ali i to je bio dozivljaj. No, brzo smo se snasli, kupili "Vienna-Card 72h", uhvatili one buseve sa kojima je 6 evra voznja do centra, i stigli do Sshwedenplatz-a, odatle prosetali kroz uzi centar do stanice tramvaja 43, i tramvajem (koji je spjes shatl za ove nase krntije) za 10 min stigli do hotela.

U hotelu smo bili vec oko 15:30h. Smestili se, sobica sasvim pristojna, cista, sa udobnim krevetom i svojim kupatilom. Sve ono sto nam je trebalo! 150 evra, tri nocenja sa doruckom za dve osobe u privatnoj sobi, sa bracnim krevetom i svojim kupatilom. Sasvim pristojno. Dorucak je bio svedski sto, sa sve slatkisima :)

Posto smo se smestili, vratili smo se u centar i setali i obilazili sve redom u centru. Kupili smo Sisi-Ticket, upoznali se sa prevozom, izmesali se sa narodom, probali austrijska piva i sendvice....sve u svemu, sa blagim bolovima u nogama, kasno uvece, vratili se u hotel, ali od uzbidjenja smo slabo spavali prvo vece.

Drugi dan smo odmah posle dorucka krenuli da iskoristimo Sisi-Ticket, i isli smo redom. Posto smo puno vremena ostali u Hofburgu i okolini, ostalo nam je bilo vremena samo za jos Senbrun, tako da smo otisli tamo, i jedno dva sata potrosili na dvoriste, i dva sata na dvorac....utisci fenomenalni.

Posle toga, nazad u centar, rucak u gradu, mali odmor u hotelu, i vecernja setnja, obilazak, fotografisanje......i nazad u hotel.

Treci dan, prvo smo obisli Imperial Furniture Collection, da do kraja iskoristimo Sisi-Ticket. Zatim malo kupili autenticne Austrijske vune, da zence isplete sebi kapu i sal :)

Zatim otisli na ORIGINAL zaher tortu, u kafeu zaher hotela.....i....sta reci :)

Posle toga, mala setnja, i odlazak do velikog tocka, razlgedanje panorame Beca....zatim rucak....pa mali domor u hotelu, i vecernja setnja, fotografisanje, kupovina suvernira i poklona....i ponovo nazad na spavanje.

Cetvrti dan je vec trebalo u pola devet krenuti na aerodrom i uhvatiti let u 11h nazad....

Kao putovanje kroz paralelne svetove...za samo sat vremena vratismo se u nas svet....taksi i pravo kuci....

I koje mi je prvo zapazanje kada sam stigao kuci? Pa...evo jos me drzi....kao kada sanjate nesto lepo i ne zelite da se probudite, da ustanete iz kreveta jer je mnooogoo lep osecaj.... :)

Jos jednom, hvala svima, bez vasih saveta ne bismo mogli da se tako dobro organizujemo i odlicno provedemo :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja da se uključim, vratio sam se iz Beča sa produženog vikenda u sopstvenoj režiji. Zahvaljujem svim dobronamernim forumašima na korisnim savetima i iskustvima, Biljani svakako najviše. Da na početku i ja pomognem nekom, vienna card podrazumeva besplatan prevoz svim vidovima gradskog saobraćaja, a uz to pruža i popuste u muzejima i restoranima. Evo i linka http://www.wien.info/en/travel-info/vienna-card. Može se kupiti na recepciji hotela i košta 18,5E. Što se tiče Šenbruna imam utisak da sam sva tri dana proveo u njemu video bih tek deo, ali Beč ima toliko toga da pruži da se neki ustupak mora napraviti.

Malo i o putu. Krenuli smo kolima iz Beograda u petak ujutru, potpuno se prepustili gps navigaciji i uživali u vožnji. Ako nekoga interesuju cene vinjeta, goriva... tu sam za odgovore. Prva stanica nam je bio Parndorf, šoping grad 45 km ispred Beča. Sve meni poznate robne marke na jednom mestu, dobra ponuda, ali i ne mnogo povoljnije cene. Šoping nije bila namena ovog puta tako da smo proleteli i nastavili ka Beču. Hotel smo rezervisali preko interneta, pomoću sajta booking.com. Uslov u traženju nam je bio da ima sopstvenu garažu, da je blizu metro stanice i da ima besplatan internet, dobili smo sve što smo tražili i više od toga. Osoblje na recepcije ljubazno, spremno da pomogne. Posle kraćeg osveženja krenuli smo u centar grada. Metro funkcioniše fantastično, snalaženje je lako, sve je obeleženo, svaka stanica se najavljuje. Izašli smo na Stephanplatzu, obišli katedralu sv.Stefana, a onda pešačkom ulicom Kamtner, torta u Saheru, kafa u Starbucksu sve do Karlsplatza. Vratili se nazad pa drugim izlazom i ulicom Graben.

Subotu smo počeli Šenbrunom, palata, deo vrta, vidikovac, kafa i torta na vidikovcu i 5 sati je proletelo. Izašao sam sa utiskom da sam video tek promil tog dvorca. Metro linijom U4 otišli smo do Kettenbrückengasse, a odatle pešice pored zgrade Mayolika Otta Wagnera, kroz pijacu Nachmarkt i zgrade secesije do Karlsplatza. Ručak sa nogu, tradicionalne kobasice (crvena obična, crvena sa sirom ili bela svaka je odlična). Metro linijom U2 do trga Marije Terezije i Prirodnjačkog muzeja. Pored Istorijskog muzeja smo samo prošli jer nam je vreme konstantno hvalilo, kao i kroz kvart muzeja. Meni se zgrada muzeja savremene umetnosti jako dopala, ali je tu i Leopold muzej. Pešice smo obišli Parlament, Rathaus i zgradu Univerziteta. Na povratku u hotel smo svratili u zabavni park Prater. U njemu su se deca probudila u nama, ima zabave za sve uzraste i nivoe adrenalina.

Nedelju smo počeli posetom modernom delu grada, UN centru i Dunavskom tornju. Ja se inače plašim visine, ali kada sam video kako skaču bandži sa visine od 150m morao sam to vidim. Grad se vidi kao na dlanu, zaista je lep utisak na mene ostavio. Metro linija U1 i tramvaj 1 su nas odveli do neobične zgrade Hundertwasserhaus. Pešice do kuće u kojo je živeo Vuk Karadžić, lepo je videti natpis na ćirilici u sred Austrije. Tramvaj D nas je odveo do dvorca Belvedere, ovog puta samo smo uživali u arhitekturi i vrtu. Pešaka smo došli do trga na kome je spomenik ruskim vojnicima i velika fontana. Ako neko zna kako se zove ovaj trg bio bih mu zahvalan na informaciji. Kako je bilo vreme za povratak otišli smo do centra da kupimo saher tortu i mocart kugle.

Zaključak: Beč je prelep, pošao bih ponovo već danas, ovog puta možda detaljnije obišao muzeje i svakako dvorac Hofburg, vredi svaki žulj koji sam zaradio. Foto tura(e) sledeće nedelje kada skupim slike i sa aparata drugara. Ako mogu da pomognem, iako sam prvi put bio u Beču, stojim na raspolaganju.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Spomenik ruskim vojnicima na "SCHWARZENBERGPLATZ"-u;

 

 

To je polukružna kolonada sa 26 uramljenih kolona. Na kolonadi je tekst ispisan na ruskom jeziku, a u prevodu on glasi:

 

"Večno spasenje junacima Crvene armije koji su pali u borbi protiv nemačkih fašističkih osvajača - za slobodu i nezavisnost Evrope" ...

 

Spomenik potiče iz 1945. godine, a podignut je u znak sećanja na 17.000 palih boraca Crvene armije;

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Biljana, potpuno ste u pravu, tek sada bih znao šta da vidim u Beču. Naravno da sam gledao vaše foto ture kada sam planirao putovanje, bio sam siguran da sam i spomenik negde video, ali on nije bio na spisku mesta koje želimo da vidimo, samo smo naišli na njega. Trg je zaista lep, evo i jedne moje slike. Što se tiče karte mislim da je tako izgledala, nudili su nam je na recepciji, ali smo se ipak odlučili da na stanici metroa kupimo kartu samo za prevoz 48h po ceni od 10E.

 

Zaista se dvoumim da li će moj post biti u suprotnosti sa pravilima foruma, meni se jako dopala i puno pomogla u planiranju puta knjiga:

BEČ - TOP TRAVEL GUIDE - Turistički program

 

srpski jezik

Razmera:

Dimenzije: 12*21 cm, 144 strane

Barkod: 9788677224028

Cena sa PDV-om: 999.00 din

 

bec607.jpg

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Te vodiče inače kupujem u knjižarama "NOLIT" !!!

Da, volim te, a volim i ove:

http://traveldk.com/

za:

Vienna : Overview & Top 10

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekoliko saveta:

- Ako ste pušač, obavezno ponesite više kutija cigareta, jer su u Beču najjeftinije cigarete oko 3,5 evra. Možda neko to podrazumeva, ali ja bih bio srećan da me je neko na to upozorio :). Takođe, kod nas se opskrbite i ostalim sitnicama, poput baterija za foto aparat i slično.

- Ako idete preko Argusa, verovatno ćete svratiti do Hundertwasserhaus - suvenire kupujte u radnjama na parkingu gde se zaustavi autobus. Isti takvi suveniri u centru grada su osetno skuplji.

- Šoping obavite u gradu, nemojte mnogo da se pouzdajete u Parndorf - tamo zaista ima mnogo butika i brendova, ali su i cene i ponuda manje-više kao i kod nas (napomena: ovo je tvrdnja moje devojke koja se u to razume :)). Ono što je mene interesovalo i što sam zapamtio: u Levis shopu možete da nađete farmerke za 20 evra, ali samo 2-3 modela, ostali koštaju 50-90 evra. Ista priča je i u Nike shopu: nekoliko modela na popustu 25-35 evra, ostalo 50-100 evra. Ako vam kao i našoj grupi odlazak u Parndorf bude prvog dana, a ne na povratku u Srbiju, preporučujem da ga zaobiđete i to vreme provedete u gradu.

Izmenjeno (Moke)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sada me interesuje,jeste li kupovali Vienna card ili ne,i da li je ima u Piramidi,posto sam procitala na ovoj temi da je nema u Piramidi?i mi planiramo samostalan obilazak grada..Veliki pozdrav i jos jednom hvala biggrin.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E sada me interesuje,jeste li kupovali Vienna card ili ne,i da li je ima u Piramidi,posto sam procitala na ovoj temi da je nema u Piramidi?

Ne znam da li je ima u Piramidi (nismo bili u tom hotelu), a i nisam siguran koliko vam je isplativo: Vienna Card kosta 18,5 evra, a pospusti za ulaznice su 1-2 evra, u restoranima najčešće besplatno piće... pa vi sami izračunajte: trebalo bi da obiđete desetak muzeja/galerija/građevina da biste bili na pozitivnoj nuli. Ne znam, možda grešim, a vi odlučite sami, ovde imate sve popuste uz Viena Card, pa digitron u šake i skontajte :)http://www.wien.info...nfo/vienna-card

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se i ja javim i napisem par redova o svom dozivljaju Beca:D

Putovali smo preko Argus tursa,hotel Piramida,od 11.12-13-12.2010.Krenuli smo iz Bgd-a tacno u 23 h.Autobusi su udobni i prostrani.Jedini problem smo imali sa grejanjem na pocetku ali su to vozaci ubrzo regulisali tako da nije bilo problema.Vodic nam je bio Dragan-Dragance:DSuper vodic,sve nam je lepo objasnio,ispricao,tako da nije bilo ni potrebe da ga bilo sta dodatno pitamo.U odlasku smo pravili tri pauze od po pola sata.Na granici smo bili oko sat vremena a u povratku oko 35 min.Tako da je i to sve dobro proslo...

U Bec smo stigli oko 10 ujutru...Prvo smo krenuli u panoramsko razgledanje grada a onda smo posetili Hundertwasser,gde smo dlaje nastavili sami u bilazak beca.Skupili smo se oko 15 casova i krenuli do hotela.U hotelu smo bili oko pola 4.Hotel je odlican,dorucak je raznovrstan i obilan,sobe su i vise nego odlicne.mi nismo bas bili zainteresovani za bazen i saunu,ali imate i to na raspolaganju.Za oko pola sata stizete do grada od hotela i hvatate voz za Baden koji ide na 15 min.Kartu kupujete na automatima na stanici.Ovde se vec sve pisalo o tome.U Senbrun smo isli u nedelju,u sopstvenoj reziji.Uzeli smo Sisi ticket.U Senbrunu smo bili oko 5h i to nam je bilo malo.Sta da vam kazem ljudi,prelepo je,nisma mogla da izadjem odande:DGlorijeta je fascinantna,a tek pogled sa nje....uh!Seli smo na kaficu i saher torticu,da znate ako i to planirate,da je velika guzva i da treba da cekate ali je dozivljaj neverovatan,bar je za nas bio.Obisli smo i Prirodnjacki muzej i Hofburg koji smo ostavili za poslednji dan,tj ponedeljak.Iz hotela smo krenuli u 9h,i imali slobodno do 13 h,kada smo krenuli put Pandorfa.E sada,sto se tice Pandorfa,mi smo se prvi bunili( u sebi ),sto idemo tamo,bolje da smo ostali u Becu jos 3 h,bla,bla,bla..Nismo planirali ni jednu stvar da kupimo.Medjutim...Kada smo usli unutra,izgubili smo se,sto zbog velicine sto zbog cena.Snizenja su ogromna,posebno u Adidasu,Nike shopu,Pumi...Tako da smo i mi morali da pazarimo,konkretno patike koje su 20 e,ako nekoga zanima:D

Sta da vam kazem o Becu a da vec niste procitali ili culi..Jednostano prelep grad.Sada sam i sama videla zasto su na prvom mestu po kvalitetu zivota u svetu.Parlament,Rathaus,Belvedere,Opera,StefansdomSenbrun,Hofburg-fascinanantno!

I da znate da je uzasno hladno,tako da se deco moja lepo utoplite:DMada je nama kuvano vino spasilo zivote,toplo ga preporucujem:DVec znate da je Bec preskup,tako da nema potrebe ni o tome da pisem...

Ako nekoga nesto zanima,slobodno pitajte..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da i od mene cujete par reci. Bila sam za vikend u Becu preko Argusa i bilo je fenomenalno. Iako je bilo jako hladno to nije moglo da pokvari moj utisak o Becu. Grad je fantastican,3 dana su malo da bi se video grad.

Ali da krenem redom,krenuli smo u 23 h Argusovim autobusima u kojima je voznja bila odlicna. Na nasoj granici smo se kratko zadrzali ali smo na ulasku u Madjarsku stajali oko 40 min. U Bec smo stigli oko 10h i krenuli u panoramsko razgldanje grada. Posle toga smo imali slobodno vreme u Marijahilferstrase,a u 15 h smo krenuli ka hotelu. Sto se tice ove ulice,radnji ima previse da bi se moglo obici za jedan dan. Ko ima strpljenja da pretura po rafovima moze da nadje jako lepe i jeftine komade garderobe. Bili smo smesteni u hotelu Arion koji je nov,moderan i lepo opremljen hotel. U hotelu cete dobiti satnicu za prevoz. Stanica je udaljena nekih 6-7 mih hoda,sto cete se sloziti nije uopste daleko,iako sam na forumu procitala da su se pojedinci zalili na to. Kartu smo kupile na automatu za 24h i kosta 5.7 e. Voz dolazi tacno u minut i voznja do grada proleti. Vodic nam je dao plan grada i prevoza tako da uopste nije bio problem da se snadjemo. U hotel smo se vtratile taxijem. Nemojte da nasedate na prvu cenu koju vam kazu. Nam je prvi taksista trazio 40 e do hotela,a drugi nas je odvezao za 18 e. Drugi dan smo organizovano isli u Senbrun ( TO NIKAKO NEMOJTE DA PROPUSTITE ) gde smo sa fenomenalnim vodicem Mojcom obisli 40 soba ovog velelepnog zdanja. Nesto slobodnog vremen samo iskoristile da obidjemo bozicne tezge koje su postavljene ispred dvorca i vtr koji se nalazi iza dvorca. Nakon toga smo isli u Prater gde smo se vozile na tocku. Nikako nemojte da propustite da se slikate na ulasku u Prater,gde cete za 3 e dobiti sliku kao razglednicu. Mojim drugaricama i meni su to najbolje slike iz Beca. Stanica za metro se nalazi prekoputa samog Pratera odakle se mozete vratiti u centar. Sto se tice cena ,Bec je jako skup. Probali smo njihove kobasice sa sirom koje su odlicne,nemojte to da propustite.

Ovo je za mene bio poseban dozivljaj,i planiram da se na prolece ponovo vratim u Bec,ali ovog puta u sopstvenoj reziji. U Becu za svakoga ima po nesto,ko je dosao da vidi znamenitosti ima ih na pretek,ko je dosao u sopping i toga ima na pretek.

Ako nekome treba jos neka informacija,neka slobodno pita,radocu pomoci !

:kez::kez::kez::kez::kez:

Izmenjeno (ivana.tinkerbell)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka