Miskomoj

AERODROMSKE TAKSE

89 poruka u ovoj temi

Kako stoji situacija sa taksama sa niskog aerodroma?Jedino sto sam cula je da imaju let do Tivta za 100 eura,povratna karta,sa uracunatim taksama?!Koliko je uopste iz Beograda,sa taksama?Idemo ovoga leta nasim autom ali me zanima zbog necega drugog.

Ne znam za JAT, ali Montenegro Airlines je oko 13-14.000 povratna do Tivta sve ukupno. Mada, to opet zavisi, ovo je kad kupujes direktno kod njih, a ako ti karte radi neka agencija, moze i povoljnije. Ne znam kako ovo funkcionise, logicno bi bilo da se i oni ugrade u cenu, al vidis ne mora da znaci.

Ja na primer nisam mogla da verujem, pre 2-3 meseca, mi je devojka iz jedne agencije uradila kartu Bg-Pg-Bg za 9000din, od cega je 3.200 bila cena karte, a ostatak takse razne!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li ste primetili ali od kraja juna takse podižu za 10-15€ a od polovine jula još za 4,5€ ( izvori-Spiritov i Argusov sajt )!!!

Izmenjeno (Nina!)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takse za Grčku - 91,50 euro

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako stoji situacija sa taksama sa niskog aerodroma?Jedino sto sam cula je da imaju let do Tivta za 100 eura,povratna karta,sa uracunatim taksama?!Koliko je uopste iz Beograda,sa taksama?Idemo ovoga leta nasim autom ali me zanima zbog necega drugog.

evo kako stoji situacija,vecj duze vreme se bavim bash tim problemom...interesovanje za letove iz nisa je preveliko,cak je jedna nevladina agencija odradila anketu i konachni rezultat je pokazao da bi broj domacih putnika sa aerodroma nikola tesla opao za minimum 20%...

druga situacija koja nas ubija je sto jat i drzava nedozvoljava low cost kompanijama koje zele da lete iz nisa......trenutno iz nisa imate liniju za tivat cirih 2puta nedeljno i sada za krit charter letovi...

vlada srbije jednostavno nedozvoljava da se odavde leti,jer samim tim smanjuje se kolichina novca koja ostaje u bgu...jebeni bg.....

nekoliko puta su ljudi sa aerodroma car konstantin iz niza trazilo u jatu da otvori liniju nis diseldorf 2-3puta nedeljno...idioti su rekli,da nemaju navodno dovoljno aviona itd....

btw......imamo najvecje i najskuplje avionske takse u evropi,ljudi koristite alternativne aerodrome, sofija,budimpesta,zagreb...

povratna avio karta nis-tivat je od 8307din sa svim taxama do 10000....kad je samo jat odlucio da leti na ovoj liniji karte su isle do 14000 a sada su 8i nesto hiljada...eto vidite konkurencija sta radi...

zemlja smo za plakati..sami sebe unistavamo...eunija nam nije ni potrebna kad smo narod uzas

poz svima sa foruma

poz iz nisa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja drugarica je pre nekoliko dana zvala agenciju Travel House u vezi aranzmana za Bali, gde u katalogu stoji da je cena avio karte nesto preko 600e (mrzi me sad da trazim tacan iznos, ali to je to), da bi se u razgovoru ispostavilo da let kosta preko 1000e (ako nekog interesuje, opet mogu da proverim i tacan iznos). Na pitanje kako je to moguce, devojka sa druge strane zice je odgovorila - ne preterano ljubaznim, da ne kazem ironicnim, tonom - "Pa znate, gospodjice, nekada su takse mnogo skuplje od same karte!" Cula sam i ranije za tu mogucnost, ali bas ovaj iznos... :ljutko: Mozda sam jednostavno neupucena, ali tu meni nesto smrdi...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da dodam i ja nesto ...

Prosle godine sam koristio besplatnu kartu , sa Lufthansom - na "zaradjene" milje, Bgd - Fra - Madrid - Fra - Bgd.

I aerodromske taxe su me dosle 129 Eura !

Na besplatnu kartu ...

Isplatilo mi se jer je to 2.500 km jedan pravac ... ali im nije na cast.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja drugarica je pre nekoliko dana zvala agenciju Travel House u vezi aranzmana za Bali, gde u katalogu stoji da je cena avio karte nesto preko 600e (mrzi me sad da trazim tacan iznos, ali to je to), da bi se u razgovoru ispostavilo da let kosta preko 1000e (ako nekog interesuje, opet mogu da proverim i tacan iznos). Na pitanje kako je to moguce, devojka sa druge strane zice je odgovorila - ne preterano ljubaznim, da ne kazem ironicnim, tonom - "Pa znate, gospodjice, nekada su takse mnogo skuplje od same karte!" Cula sam i ranije za tu mogucnost, ali bas ovaj iznos... :ljutko: Mozda sam jednostavno neupucena, ali tu meni nesto smrdi...

I mene ove takse nerviraju, ali ovo sto si gore napisala je sasvim moguce, pogotovo kod ovako dalekih destinacija, kada se menja nekoliko avioprevoznika iz iste alijanse i kada se cesto preseda. A ako bi isli preko vise avioprevoznika ali iz razlicitih alijasni, tek bi onda cena karte bila paprena, osim ako nemate ekstremno srece i svuda ugrabite najjeftinije karte, ali to je prakticno nemoguce.Takodje zna da se desi, da ako na vreme rezervisete kartu ili imate srece i ugrabite jedno mesto od dva-tri najjeftinija na letu, da vam takse budu skuplje od avio karte. Uzasavajuce, ali tako je.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takse za Grčku - 91,50 euro

STRASNO..... Da li je moguce da je taksa do Grcke skuplja nego do Egipta....?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna koliko zapravo kostaju takse za Tursku?Mi u agenciji placamo 75€ za "takse".To mi je mnogo skupo... :ljutko:as1cCyC0g410000NTQxNzJvfDExMTkwMW98cHJhd

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko znam, taksa za Tursku od 22.07. je 81,5€.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko znam, taksa za Tursku od 22.07. je 81,5€.

Oh,znaci mi smo jos i dobro prosli :) Sa obzirom da idem 06.08.,a sutra uplacujem drugu ratu letovanja u koju su uracunate i takse,mislila sam da cemo moci malo da ustedimo....Medjutim,cula sam da je viza za Tursku ove godine vec 15€,tako da skoro na istom :ljutko:

as1cCyC0g410000NTQxNzJvfDExMTkwMW98cHJhd

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bilo bi suvise komentarisati,ali nisam izdrzala.Mislim da nema coveka u Srbiji koji leti avionom a da se ne nervira jer mora da trpi JAT i njihovu arogantnost,najstarije avione,iskompleksirane stjuardese od 70 god...A TAXA koja je nemili dogadjaj i slag na torti,treba da sadrzi neki dodatak za gorivo,bezbednost(valjda).Medjutim,let mi dodje kao nocna mora.Aer.N.Tesla je sramota po opremi i izgledu,C.Konstantin(Nis)je mali i ne uredjen,ali mogao bi biti perspektivan.

Pozdrav svima i saosecam sa onima koji lete!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da se prikljucim jadikovanju...

U cenovniku DC Travela stojala je info da su aerodromske taxe za Egipat 72Eur da bih danas pri placanju aranzmana saznala da je taxa poskupela i iznosi 90,50Eur...

Male li razlike!!! :besan:

Sva sreca pa je viza ostala na 16Eur...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dok god se ne "poleti" svako poskupljenje taksi vas "kači" tako da nema veze jeste li uplatili ceo aranžman ili niste, možemo samo da se nadamo da neće biti još poskupljenja, a o Jat-u, njihovom nazovi obroku u avionu, stvarno me je sramota i da pričam, ko je leteo u poslednje vreme, zna o čemu govorim!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da su takse za Španiju i Grčku najviše poskupele :huh: Za po 12,50 eura, čini mi se...

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26214
    Ukupno tema
    874251
    Ukupno poruka