Miskomoj

AERODROMSKE TAKSE

89 poruka u ovoj temi

NE!

U tome i jeste poenta! Ljubazni operateri aerodromskog call centra ce vam reci isto sto i ja vama pricam, a to je: U cenu svake kupljene karte, bilo da je to redovan let ili charter let su uracunate takse! Takodje, na samom aerodromu ne postoji nikakav salter za placanje taksi niti se takse placaju pri cekiranju. Znaci aerodrom nema nista s tim kao ni JAT, odakle su mi rekli istu stvar.

Prosto je neverovatno da agencije pricaju da su to takse i nase i Turske a u dinarima su. Sta ce Turcima dinari??? Neverovatno!

Misljenja sam da ovakvim prevarama treba stati na put i d asu im dani odbrojani. A zaprepastava me i plasi flegmaticnost i ne zainteresovanost srpskih putnika...

Potpuno se slazem,ma sve su to prevaranti.E bas cu da im trazim racun,sad kad budem uplacivala za Tunis.Inace mislim da je slicna situacija i sa letovima za Tunis,upravo citam kataloge agencija vezano za tu temu,pa kazu>NOMAD trazi 64 E,(ne znam samo gde su nasli tih 4)redovnom linijom Jat a,JAT AIRlift agencija taxe i osiguranje oko 60E,KONTIKI 60E Jat a 62E preko Tunis air,FOLLOW ME 62E Jat a 63 Tunis air.......Sve mi se cini da su ovo proizvoljne cene.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve to postaje interesantno. Uvek me je kopkalo zašto agencije ne daju poseban račun za te tzv, takse. Sećam se intervjua jedne žene sa aerodroma Bgd da su kod njih takse hiljadu i nešto dinara i da ne treba plaćati ništa više. Sad, ne mogu da poverujem da neki aerodrom na periferiji Turske vredi dvadeset puta više od Surčina? cena karte je posebna priča- osim tih šezdesetak eura takse za fetije recimo možete platiti kod jedne agencije 200 eura a kod druge 150? Cena smeštaja je ista za isti hotel. Pa još na aerodromu ono iznudjivanje od predstavnika agencija novac za taksu na brzaka, bez računa...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vec nekoliko godina me ova prica sa taksama izludjuje, zato sto mi nije jasno kome placamo tu neverovatnu razliku od skoro 50evra po osobi, tj. po karti. Ako se secate, do pre 5 godina, takse smo placali na aerodromu, pred put, u dinarima, i bilo je to nesto oko 1200 din za inostrane, tj. 900 za Tivat, odnosno domace letove. A onda, odjednom, neprijatna promena ' takse se placaju u agenciji, u evrima, i cifra se razlikuje od agencije do agencije.

Pre par dana, na nekim vestima se pojavio neki PR Jata, i saopstio kako su takse poskupele za nekoliko evra, i nisu 18, nego 24 evra, ili tako nesto, nisam sasvim sigurna u tacan iznos, ali tu je negde. NARAVNO DA TO ZNACI DA ONE TAKSE KOJE PLACAMO AGENCIJE NECE BITI 70 NEGO 76EVRA. A mene zanima zasto mi uopste placamo to u agenciji, i koja to usluga ulazi u tu razliku od 50 evra, i najzad, zasto se to onda stavlja pod stvaku *taksa* , kad je to cista kradja. Zar nije ugradjivanje u aranzman dovoljno samo po sebi? Imaju li putnici ikakve sanse da budu zasticeni od organizovane kradje?!!! Zna li neko da mi pouzdano odgovori i/ ili objasni ? Bas sam besna :besan:

Nadam se da ce se to promeniti kad jednom najzad stignu low cost letovi u zemlju Srbiju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja sam kao cula da je egipatska taksa 35e,pa kad se to doda nasoj i jos neki `sitni` troskovi...!zalosno jeste,skoro 80e na taksu-tuga bozja!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

nama iz argusa javili pre 2,3 dana da je taksa poskupela sa 71e na 75,5e za egipat

Izmenjeno (elle)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nadam se da ce se to promeniti kad jednom najzad stignu low cost letovi u zemlju Srbiju.

Da ali i ti low cost letovi moraju da krecu sa nekog drugog (jeftinijeg) aerodroma. Npr. Kod nas Batajnica kad je srede i otvore za koju godinu za civilni saobracaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takse su deo ukupne cene avio karte pa je normalno da je placas tamo gde kupujes kartu. Pare idu avio kompaniji, a onda avio kompanija daje deo tih taksi aerodromima (airport tax) a deo zadrzava (fuel surcharge, service charge, ...). Razlicite avio kompanije ukljucuju razlicite stavke u taksu, tako da je retko kome jasno sta zapravo placa kroz tu taksu. Turisticke agencije se koliko znam ne "ugradjuju" u taksu i ne vidim razlog zasto bi to radile kad slobodno mogu da se ugrade u preostali deo aranzmana, niko ne misli da treba da rade za dzabe.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najpametnije sto imam da kazem na temu avio taksi je: ne nervirajte se.

Ako se radi o letovima u Tunis ili Egipat, za prvu pomoc moze da pomogne i podsecanje na cinjenicu da za jako male pare tamo jedete, spavate, provodite se i donesete svima brdo poklona (ako bas hocete).

Znam neke koji zbog takse nisu i nikad nece da vide Egipat i mislim da je to pogresno.

A ko bi da se bori protiv sistema - samo napred i puno srece.

Dosta je bilo reci ovde o tome prosle godine, stavka po stavka gde i kome odlaze pare od te takse.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takse su deo ukupne cene avio karte pa je normalno da je placas tamo gde kupujes kartu. Pare idu avio kompaniji, a onda avio kompanija daje deo tih taksi aerodromima (airport tax) a deo zadrzava (fuel surcharge, service charge, ...). Razlicite avio kompanije ukljucuju razlicite stavke u taksu, tako da je retko kome jasno sta zapravo placa kroz tu taksu. Turisticke agencije se koliko znam ne "ugradjuju" u taksu i ne vidim razlog zasto bi to radile kad slobodno mogu da se ugrade u preostali deo aranzmana, niko ne misli da treba da rade za dzabe.

Ma nemam ja problem sa tim da je taksa deo karte, i da treba da se plati, to je sasvim u redu. Ali ako covek iz JATa lepo kaze da cena takse iznosi dvadesetak evra, onda mora da se objasni sta se desava sa ostatkom do 70, koliko ta ista taksa kosta u nekoj agenciji. Pri tom, cene taksi nisu iste ni u jednoj agenciji, da bi mogao da kazes da je to neka fiksna cena, negde je to 63, 68, do 72e. Nas neko zeza. To je ubedljivo najveca cena takse u Evropi.

I ne radi se ni o tome da su neke destinacije jeftine, pa kao, ajde, taksa, nema veze.. sve je dz, nek platim bar taksu. Ne valja nam kolektivni mozak, to, tipa ne nervirajte se, platicemo, i da je 150, sta ces, mora da se plati... Da se digla frka na vreme, ne bi sad pred sezonu divljali i povecavali vec previsoke AERODROMSKE takse. Ah, da, to je onaj isti aerodrom, na kome ako te muka zadesi da cekas preko noci, nemas posle 22 ni kafu da popijes, ni vodu, ni sendvic da kupis...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Takse su vezane za aerodrome i za avio kompanije. S obzirom da mi imamo samo jednu nacionalnu avio kompaniju, koja znaci leti sa aerodroma Nikola Tesla, to mozemo identifikovati kao jedno te isto. Mada to u principu nije. Takse su u principu vezane za aerodrome, mada tu avio kompanije sigurno ucare nesto. Takse, ovakve, kakve danas jesu su uvedene posle 11.septembra. To su u principu bezbednosne takse, dodaci za gorivo i raznorazne gluposti. Odnosno skontali su da na taj nacin, pod izgovorom da je iz bezbednosnih razloga, ustvari ljudima uzimaju pare i dodatno zaradjuju, znaci izgubile su poentu zbog su kojih uvedene. Znaci vi placate taksu u Beogradu 18 ili 24e u takodje placate taksu u npr. Hurgadi. Agencije vam predstavljaju objedinjene takse. Cena taksi ne bi smela da se razlikuje u agencijama, jer to nema veze sa njima. Eventualno te sitne razlike su mozda zbog racunanja kursa dinara. To sto placate taksu u samom agenciji a ne na samom aerodromu nista neznaci, odnosno nema nikakve razlike. Odnosno meni je jos bolje sto taksu i vizu placam u samoj agenciji, bar o tome ne moram da razmisljam na aerodromu, odnosno bolje mi je kad platim sve odjednom i nerazmisljam vise. Naravno da se takse razlikuju u zavisnosti u koju zemlju idete, jer su razlicite cene taksi u Turskoj, Grckoj, Tunisu, Egiptu ili gde vec. Moze da se desi da sa low cost kompanijama ili nekim drugim avio kompanijama da vam cena karte bude nesto sitno kao npr. 20e a da vam takse budu 100e. Mada koliko ja znam trebalo bi da stupi na snagu da se cena avio karte mora prikazati zajedno sa taksama, mora biti objedinjena, bas zbog tog navlacenja ljudi na jeftine avio karte a onda se neprijatno iznenade sa visinom takse.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Aerodromi obicno i ne izlaze u javnost sa cenama aerodromskih taksi jer je to stvar dogovora sa avio kompanijom i zavisi od broja putnika i od toga da li kompanija ima "atraktivne" slotove (npr. subota ujutru) ili leti sredom u pola noci, itd. Cak i da Aerodrom Beograd ima konkurenciju (npr. aerodrom u Batajnici) te takse ne bi mogle da idu mnogo ispod tih 20-tak eur, to je neki prosek za slicne aerodrome u Evropi. Za dranje sa taksamo su pre svega zasluzne avio kompanije koje su tu ubacile sve i svasta. Evo npr. na JAT-ovom sajtu, kad probas da rezervises Beograd-Istanbul:

Putnici Letovi Takse Druga plaćanja

1 odrasli x 8,019 + 5,347 + 810) = 14,176 RSD

Ukupno za sve putnike 14,176 RSD

Objasnjenje za Takse:

Tax description unavailable (YQAC) 3,240 RSD

Tax description unavailable (TRAE) 771 RSD

Tax description unavailable (RSLO) 1,336 RSD

Total taxes/surcharges = 5,347 RSD

Dakle jasno k'o dan: placas takse (YQAC, TRAE i RSLO) + druga placanja :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema tu velike filozofije,agencije se tu ne ugradjuju,ali nije ni stvar ni samo u aviokompanijama.Recimo na letu Beograd-Istanbul treba zaracunati aerodromske takse u oba grada(u Beogradu do skoro bilo oko 1300 din ne znam kako je sada),takse koje uzimaju aviokompanije(za JAT mislim da je oko 12e),pa sigurnosna taksa koja je uvedena posle teroristickog napada 11 septembra i tome svemu katkad treba dodati i neke dodatne taksice sto opet varira od jedne do druge drzave,perioda godine itd i to na kraju izadje kolko izadje...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako se ne ugradjuju agencije? Uzimaju 72eura. Ako je aerodromska taksa u Beogradu 16eura, u, recimo Hurgadi moze biti tolika, ili manja, nikako visa. Neka bude onda 32eura, tamo i nazad. Kome ide resto? Prosle godine sam zvao sve agencije, i trazio da mi taksativno nabroje gde idu pare. Samo su u jednoj agenciji to uradili, nebitno koja. Npr. antiteroristicko osiguranje. Rekoh, odlicno, kolike su premije, nije lose biti osiguran. Kaze da to ne vazi za nas. Pa za koga onda ja placam osiguranje? Ili, osiguranje protiv poskupljenja goriva!? Pa kakve to veze ima sa mnom? Pa ne idem ja svojim autom da razmisljam o gorivu. Nista od tih gluposti nije tacno. Kada kupujemo kartu na redovnoj liniji, nema nikakvih doplata. Ovde su se sve agencije dogovorile, i zestoko pljackaju narod. I sto je najgore nikom nista. Zvao sam i ministarstvo da se kod njih raspitam o cemu se radi. Naravno bilo je ono, znamo i mi za to, ispitacemo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako stoji situacija sa taksama sa niskog aerodroma?Jedino sto sam cula je da imaju let do Tivta za 100 eura,povratna karta,sa uracunatim taksama?!Koliko je uopste iz Beograda,sa taksama?Idemo ovoga leta nasim autom ali me zanima zbog necega drugog.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

neko se sigurno ugradjuje i to debelo. Mi imamo najvise aerodromske taxe sto se tice evrope pa verovatno i celog sveta...u Americi su me proslog meseca izuvali (sve nas) provlacili kroz hiljade s****...i sta sve nisu gledali...pa za taxu nisu uzeli para koliko uzimamo mi u beogradu. Sramota zaista. I posle kazu u to ulazi i bezbednost i tehnika i sve. Koja bre tehnika???? Dva puta sam bila na aerodromu u proteklih par meseci...i oba puta sam vodila neke klince u toalet i bas tada se zalomilo da nema papira. Pa neka kupe toalet papir za tih 75 eur sto uzimaju po osobi.

Izmenjeno (gemini)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26214
    Ukupno tema
    874251
    Ukupno poruka