Miskomoj

AERODROMSKE TAKSE

89 poruka u ovoj temi

Evo da se i ja malo ukljucim u ovu diskusiju:

Agencije ne mogu da se ugradjuju u cenu avio/karte, jer vec imaju dogovorenu proviziju, a i TICKET SERVICE CHARGE koji iznosi 10 eur po karti!

Naravno, ovo je slucaj kada se prodaju samo karte, u slucaju prodaje paket aranzmana, agencije dobijaju obavestenje od avio kompanije sa posebnim iznosima karte, i taksi!Takse se razlikuju po klasi,letu, danu...

Dakle, ako ste iz BGa,a kupujete samo kartu, vise vam se isplati da odete na aerodrom, i da diretno u JATU kupite kartu, bice jeftinija za 10tak eur, a ako uplacujete paket arr, onda agencije ne smeju da se ugradjuju u cenu avio karte, posebno ne sa taksama. Inace, do sada ste videli da se karte stampaju, dakle, agencija koja je prikljucena na AMADEUS ili neki drugi sistem, direktno dobija od njih tacnu cenu karte, sa ukljucenim taksama i TSC, i nijedna agencija ne razdvaja cene, pa da posebno kaze- ovoliko kosta karta, ovoliko taksa, ovoliko TSC, nego kaze objedinjenu cenu!

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i nijedna agencija ne razdvaja cene, pa da posebno kaze- ovoliko kosta karta, ovoliko taksa, ovoliko TSC, nego kaze objedinjenu cenu!

Pozz

moram da te demantujem - meni su letos za egipat lepo sve podelili: 250 eur karta, 240 eur hotel i ne secam se tacno koliko taksa ( ja sam bila u onoj turi pre poskupljenja, mislim 60 i nesto eura), iako je paket aranzman. Ne mozes da kupis posebno kartu, posebno hotel i ako hoces duplu smenu, plati bajo 2 avio karte..nego, kao, bezbolnije zvuci 200 i nesto ovo, 200 i nesto ono, nego sve tras...a kada sam isla u grcku u septembru busom, mogla sam da sastavim sve smene a da platim samo jednu kartu za prevoz, a moze i bez prevoza..tako da sam ja vrlo prostom, seljackom logikom dosla do zakljucka da se agencije i te kako ugradjuju u cene avio karata, bar kada su carteri u pitanju..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna da li ce biti razlike u aerodromskim taksama za Tursku izmedju Niskog i Beogradskog aerodroma?

Trazila sam na netu ali nista konkretno nisam nasla.

Uopste mi nije jasno ko odredjuje cenu tih taksi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bice razlike, mada jos uvek nije izasao red letenja, posto su u pitanju carteri.....na niskom aerodromu ce biti letovi za Antaliju, Tivat, mozda i Istanbul.

Mogu jedino da se obavezem da, cim izadje zvanicno javim.

Cenu taksi odredjuje aerodrom, a kako Nis ne moze da dobije svoje letove godinama jer je uslovljen monopolistickom diktatu, onda ce i cene biti priblizne ( iako su kategorije aerodroma razlicite, pa samim time oprema i kvalitet usluga)

Nis se bori vec deceniju da dovede ovde druge kompanije, medjutim Beograd ne dozvoljava. Kada bi se to desilo, svima nama bi bilo dobro, jer bismo mogli imati karte vrlo povoljne.

Izmenjeno (INFOPUTNIK)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim aerodromi odredjuju visinu aerodromskih taksi. Zalosno je sto smo taoci jedne propale firme (JAT-a) i sto zbog njih vlada ne dozvoljava lowcost kompanijama ulazak u Srbiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako smo mi autisticni.

I svi to znaju i sve je jasno i svima smeta....a nista, isto je 90-tih, 2000-tih....i 2010-ih nece nista biti drugacije...samo ce tada avioni u JATu biti konzerve , a osoblje metuzalemi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Problem je sto su dozvolili reklamiranje cene karata bez aerodromskih taxi.

Zamislite kad bi se reklamirao benzin po 30 din i kad odete tamo ... pa znate morate da platite akcizu,taxu,uslugu...i na kraju pdv na sve to.

Bas me briga za specifikaciju racuna.

Interesuje me koliko kosta da se prevezem avionom od tacke A do tacke B. Djuture,sto bi neki rekli

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

JP AERODROM "NIKOLA TESLA" BEOGRAD, 08 Br. 7050 od 14 MAJA 2008 GODINE, CENOVNIK POSEBNIH USLUGA PUTNICIMA - NAKNADA ZA BEZBEDNOST = 4.50 EUR PO PUTNIKU U MEDJUNARODNOM SAOBRACAJU.

JP AERODROM "NILOA TESLA" BEOGRAD, 07 BR. 7580 od 08 JULA 2009 GODINE, CENOVNIK POSEBNIH USLUGA PUTNICIMA - PUTNICCKI SERVIS = 16.50 EUR PO PUTNIKU U MEDJUNARODNOM SAOBRACAJU.

UKUPNO = 4.50 + 16.50 = 21 EUR PO PUTNIKU U MEDJUNARODNOM SAOBRACAJU.

NA AERODROMU SU LJUBAZNI I UPUCUJU VAS NA AGENCIJU RADI INFORMISANJA.

LETIM KRAJEM MESECA ZA PULU PA ME ZANIMA I DA LI SE ODANDE PLACA ILI JE I TO URACCUNATO U CENU.

POZDRAV PUTNICIMA

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dok su mi deca imala do dve godine nisam plaćao kartu za njih a preko dve godine punu cenu karte, a što se tiče taksi je neznam gde taj novac završava ali znam da sam ove godine letovanje platio preko računa i uredno dobio fiskalni račun za to a za takse nisam ništa dobio!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kolika je taksa ovo leto za čarter do Turske?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kolika je taksa ovo leto za čarter do Turske?

Nisam 100% siguran ali koliko se sećam da smo mi plaćali 7200din.. To smo dali čoveku na šalteru agencije na aerodrumu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam 100% siguran ali koliko se sećam da smo mi plaćali 7200din.. To smo dali čoveku na šalteru agencije na aerodrumu!

Hvala ixy.

Meni u agenciji rekoše da će mi dati informacije o taksama 2 dana pred put, kad nam budu javili vreme polaska. Na sajtu piše da je oko 72 eur, ali i to da su takse podložne promenama... Ili su ti evro računali po oko 100 dinara ili su se takse promenile, pošto su podložne...

Izmenjeno (Edge)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ixy.

Meni u agenciji rekoše da će mi dati informacije o taksama 2 dana pred put, kad nam budu javili vreme polaska. Na sajtu piše da je oko 72 eur, ali i to da su takse podložne promenama... Ili su ti evro računali po oko 100 dinara ili su se takse promenile, pošto su podložne...

Da, javice ti dva-tri dana pred put, kada ti budu javljali informacije za let. Nama su takse bile 6860 dinara, a placali smo ih prilikom cekiranja (sve na istom salteru).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da, zaokruzili evro na stotku.

Takse 73 evra, odnosno 7300 dinara.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka