taurus

Grac

63 poruke u ovoj temi

Devojka i ja bi u Austriju kolima za uskrs u sopstvenoj reziji, samo ne mozemo da odlucimo gde bi pre, u Salcburg, Bec ili Grac. Malo smo istrazivaliu po internetu i nasli da je svaki grad zanimljiv na svoj nacin. Jel ima neko ko bi mogao da nam da neki savet? O Becu i znamo ponesto dok su nam druga dva grada potpuna nepoznanica. Interesuje nas sve od arhitekture, zabave, pabova, hotela... do prirode. Kakva su iskustva? Voleo bih nešto da saznam o Gracu.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja planiram za Bratislavu i Bec, mada sam razmisljao da obidjem i Grac. Ti bi mogao da napravis malu turu po Austriji i obidjes sva tri grada, sa sve usputnim mestima za obilazak.....

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

za reziju u dvoje ja preporucujem graz. Prvo blizu je drugo ides preko HR i SLO pa vidis svoju bivsu domovinu. Kad stignes do Maribora onda si skoro stigao u graz. Graz ti je ovo ono romantika itd. Jako su fini ja imam prospekte graz-a i jos svasta. Preko sledeceg sajta mozes da narucis te prospekte, sve ima u njima sta videti sta koliko kosta i slicno. Eve ti link naruci prospekte (2 veeeeeeelike knjige) i dzaba je stize za 2 do 3 dana.

http://www.graztourismus.at/cms/ziel/2865539/EN/

Izmenjeno (bojankba)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam koliko je tema aktuelna, ali da napisem nesto zbog onih koji razmisljaju o ovim gradovima. U svakom slucaju Bec, Salzburg a Graz ako je usput. Prosle godine smo bili u Salzburgu, Minhenu i Grazu i moram da kazem da je poslednji grad veliko razocaranje za mene. Ocekujuci ne znam sta, planirali smo 2 dana u njemu, a sve sto teba videti moze da se obidje za jedno prepodne. Salcburg je fenomalan, i vreme koje ste planirali za Graz, provedite ui njemu i necete se pokajati. Inace Graz je pun Slovenaca i Hrvata, koji tamo dolaze cini mi se kao sto mi idemo u nedeljnu nabavku.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se slozila sa tobom, ocigledno se niste dobro pripremili. Graz je, inace, 2004 god. bio grad kulture i ima se dosta toga za videti.

Doduse, tacno je da je vikendom puno Hrvata i Slovenaca, jer im je isplativije da dolaze tu u kupovinu, zbog povracaja poreza (bar Hrvatima), i onda se oni vikendom masovno upute ka Grazu u kupovinu.

U okolini Graza se nalazi dosta jezera koje mozete da obidjete, kao i fenomenalna priroda u kojoj mozete da uzivate.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Javila mi se jedna porodica iz Graza, koja je predlozila da ako dolazimo u Graz mogu da nam budu domacini i da spavamo kod njih u kuci a da samo odlucimo koliko cemo to platiti. Da li je neko imao slicnih ponuda? Ponuda je za cetvoroclanu porodicu, spavanje i klopa. Mislim da bi 60-70 evra bilo OK da platim za 1 dan.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice Graza, mogu da ti preporucim Seiesberg trzni centar. Prvo sto je jako blizu, oko 5 h od Bgda, i sto su cene Ok, znaci od 10-50% nize nego kod nas. Ako vratis porez, a imas salter u samom centru za vracanje poreza, ispadne te u proseku jeftinije oko 50%

Mi smo spavali kod zene koja mi se javila na ovom forumu, jednu noc. Dosli smo 3.februara oko podne, ona nas je sacekala na autoputu i otisli do nje da se smestimo. Ona ima veliku kucu a deo izdaje. Prvobitno smo trebali da idemo sa decom, ali smo odustali, pa smo otisli samo supruga i ja. Znaci, stigli smo u petak, cekao nas je rucak i dala nam je karte za bus, koji staje ispred njene kuce i za 7-8 minuta smo bili u centru grada. Setali ceo dan, i uvece dosli do njene kuce. Prespavali, dobili dorucak i ona nas odvela do trznog centra. Dali smo joj 60 evra a ona je kupila deci po majcu(platila je majce po 9 evra). Hteli smo da joj damo jos 20 evra-odbila je, tako da ispade da smo za 40 evra prespavali i dobili 2 obroka. realno, to nema ispod 70 evra u Grazu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobio sam par molbi da prosledim telefon gospodja Ruze koja zivi u Grazu i kod koje sam boravio nedeavno. Da je ne bih ja stalno zvao i najavljivao potencijalne goste ona je rekla da mogu slobodno da ostavim ovde njen mobilni, pa kome zatreba prenociste u Grazu, neka izvoli...

+436767937570

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krajem sledeceg meseca idemo porodicno-nas troje za Graz. Datum izmedju 20 i 25. 08. Ako neko hoce da podelimo put, neka se javi. Ostajemo par dana, 2-3-4 . podelili bi troskove odlaska. Put do tamo je 95 evra sa putarinama, znaci ako nas je 5 to je po 20 evra 1 smer, povratno 40 evra

Put traje oko 5-6 sati a pituje se Opel Vectrom

Izmenjeno (sas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sasvim je prirodno sto srecete ljude iz bivsih republika u Gracu , posto je njima blize Graz nego Bec i za studiranje i za shoping. Graz je extra gradic .Boravio sam par puta kod druga , jednom prilikom boravio kod njega a drugi put u hotelskom smestaju. Smestaj koji sam ja nasao 2010/2011 u Hotelu Straus u kome govore srpsko/bosansko/hrvatski je bila 39 eura / osoba /nocenje .Ima sta da se vidi , i sta da se radi .Meni se najvise svidelo Schwarlzsee . Jezerce sa pratecim sadrzajem , paintball , karting , spustanje putem sajle sa 150 m visine itd. Vise volim aktivne odmore nego pasivne ,tako da ako neko voli ovakvu vrstu odmora preporucujem Graz .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grac je grad sa dusom, jako je lep i ima puno toga da se vidi...pa ja bih samo na tvrdjavi mogla ceo dan da provedem!

U Salcburgu sam bila po kisi, 3 dama, pa ga nisam dozivela na pravi nacin...

Bec je prelep i odlicno organizovan, meni je 9 dana bilo premalo u njemu i vraticu mu se opet...

Ne znam zasto bi ikome smatali Slovenci i Hrvati u Gracu ili bilo gde...?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sUPRUGA I JA PLANIRAMO 10.10. ILI 17. 10 NA NEKI IZLET DO AUSTRIJE ILI SLOVENIJE..Da li je neko zainteresovan da podelimo trosak puta sa nasim autom-Nova Astra

Racunici za Graz je 180 evra put sa putarinama, i ako se spava ima dvokrevetni apartman da se nadje za 40-50 evra. To izadje za 1 osobu oko 65-70 evra-put i spavanje. Ima busom za iste pare, ali se busom putuje od 23h uvece do 9-10h ujutru(ima puno pauza usput), a kolima uz pridrzavanje svih ogranicenja brzine je 5 ipo sati. Kad si celu noc u autobusu, nije ti bas prijatno sutradan da setas kao zombi po gradu. Isli smo tako za Bec prosle godine busom, putovali celu noc i onda kad stignes tamo, oko podne te savlada umor, jedva cekas da legnes. Kolima, krenes oko 5h ujutru i u Grazu(ili Becu ) si oko 11h najkasnije

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Računica do Graza

Oko 100 evra je benzin 1200km (tamo i nazad) + nasa putarina oko 5 evra+ Hrvatska putarina oko 30 evra + Slovenacka vinjeta 15 evra+_ 8 evra Austrijska vinjeta =160 evra..Ako se dela na 4 dela =40 evra po osobi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

preko Mađarske je duže ali jeftinije

1.450 km, recimo oko 120 E za gorivo, naša putarina 10 E, mađarska vinjeta 10 E, austrijska vinjeta 8 E

zbir približno 150 E

ja bih iz principa išao tom varijantom, da našoj "bivšoj braći" ne ostavim ni Evro

-- dakle do Graca postoji malo kraća i malo skuplja ili malo duža i malo jeftinija varijanta, pa ko želi da ide neka sagleda obe opcije :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prenociste je 20tak evra po osobi. , mada nama je Ruza dala i dorucak, a nije naplatila. Kuca ima svoje dvoriste gde mozete parkiratri auto bez placanja, sto je retkost u Grazu. Ispred kuce staje bus koji vozi do centra (nekih 3-4km-a busom 10tak minuta). Ruza ce Vam sve objkasniti gde su snizenja, rasprodaje, gde se povoljno sopinguje, sta treba obici od znamenitosti....

Po meni u Grazu je jedan od boljih soping centara http://www.shoppingcityseiersberg.at/

Nije najveci, najveci je u Becu Parndorf, i SCS. U Parndorfu sam bio u januaru i nisam nista kupio...bila neopisiva guzva, mnogo je ljudi sa naseg govornog podrucija. Iznenadila me struktura posetioca tokom tog vikenda u januaru kada sam bio. Naime, bilo je dosta starijih zena koje su izlazile iz radnje u radnju iscudjavajuci se cenama. Posle smo provalili da su to putnici iz buseva iz Bosne . Verovatno agencija im nije predocila sta se prodaje u Parnorfu, pa su zene zapanjene izlazile iz radnji , ocekujuci cene kao sa Pancevackog buvljaka.

Soping centar u Grazu ima radnje mnogo pristupacnije nasem dzepu ......

Izmenjeno (sas)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka