pop26

PREDIVNA CRNA GORA - LETOVANJE

28 poruka u ovoj temi

Evo jedne zanimljive teme. Ovde mozete da pisete o lepotama Crne Gore i narocito njihovih letovalista. Takodje, vrlo vazno, da ne bi dosli u sukob sa pravilima foruma, izostavite politicke i uvredljive komentare. Unapred hvala.

Crna Gora je prelepa drzava sa mnostvom prirodnih i kulturoloskih lepota. Pocevsi od Durmitora pa do Sutomora, Budve itd...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam obisla uzduz i popreko celu cg , zaista ima lepih plaza i mesta za odmor ,provod ,ronjenje ali osnovni problemi zasto se sve vise ljudi odavde odlucuju za druge destinacije su visoke cene za losu uslugu . takodje problemi kao sto su :

infrastruktura

1.voda (nema je ukoliko nema hidrofora)

2.kanalizacija (izlivanje u blizini kupalista)

3.putevi ,drumovi

4.zeleznica

Druga bitna stvar je da ne postoje licence i kriterijum za privatne smestaje ,svako moze rupcagu da izda .

Treca bitna jesu visoke cene u hotelima .

kad bi bilo moguce da se ugledate na Kipar i kako oni resavaju infrastrukturu kao malo ostrvo bilo bi super . ali moraju da se regulisu jos i cene karata za avio i zeleznicki prevoz , preterane su . nema ljutnje to je to .

sto se tice plaza koje volim su:

Becici

Lucice

Zanjice

Jazz

Trsteno

...ima ih jos ali ove su mi najlepse mada kad se krene brodom u sopstvenoj reziji postoje plaze na koje ne moze da se dodje kopmnom ,mislim na male uvale iza kraljicine plaze u blizini petrovca e tu je prelepo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na koju mislis? Izmedju Svetog Stefana, kraljicine plaze, i Petrovca je nekih 10 km. Mozda mislis na uvalu kod Perazica dola, od hotela AS prema Petrovcu. E ta je stvarno lepa ali nepristupacna. Ili camac ili puno planinarske vestine.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moj drugar hoce da napravi jedan trip po CG, dakle hoce da obidje sva zanimljiva mjesta, pocev od planina do Nacionalnih parkova pa sve do primorskih gradica, ali ne zna bas dobro CG, pa eto ovom prilikom molim sve one koji dooobro poznaju CG da mu predloze dobar trip, tj. odakle da pocne a gdje da zavrsi.

Imajte na umu da bi trip poceo od Zapada CG jer je Bosanac biggrin.jpg....e sad znalcima prepustam dalje ...

Izmenjeno (kriticarka_nickova)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa nije to bas mali "trip" Koliko dana je planirao za ovo putovanje ? Kojim prevoznim sredstvom bi putovao?

Da sam na njegovom mestu izabrao bi sledecu rutu. Iz Bosne bi na raskrsnici puta Foca-Trebinja, kod Broda, skrenuo na lokalni put za Scepan polje i tu presao granicu. Tim putem koji prolazi pored Pivskog jezera a izmedj planina Durmitora i Golije, naravno uz obavezan obilazak, isao bi do Niksica odnosno do Ostroga. Od Niksica bi se ponovo vratio na sever ali sada putem direkno za Zabljak preko Savnika a potom od Djurdjevica Tara klisurom Tare do Mojkovca. Posle obilazaka tih nacionalnih parkova spustio bi se od Mojkovca dolinom Morace do Podgorice i Skadarskog jezera a zatim nastavio put sve do Ade Bojane. Posle je vec lakse. Polako magistralom od plaze do plaze dok ga ne zaustave Hrvatski granicari. U, zamalo da zaboravim, ala bi se Crnogorci naljutili, obavezan obilazak Cetinja i Lovcena i po mojoj preporuci odlazak na ostrvo Mamula.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvo iznenadjenje, taman da vidim sta mi radi ova tema kad ono....moderator odgovorio na moje pitanje :)

Zahvaljujem.

Drug bi putovao autom i mozebit da bi to putovanje trajalo 20-ak dana, stajaznam , govorim otprilike.

U svakom slucaju prenijecu mu ovo sto si ti rekao, da moze pregledati na internetu sve ove destinacije i sta mu drugo preostaje vec : put pod noge.

Jos jednom hvala puno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da sam na njegovom mestu izabrao bi sledecu rutu. Iz Bosne bi na raskrsnici puta Foca-Trebinja, kod Broda, skrenuo na lokalni put za Scepan polje i tu presao granicu. Tim putem koji prolazi pored Pivskog jezera a izmedj planina Durmitora i Golije, naravno uz obavezan obilazak, isao bi do Niksica odnosno do Ostroga. Od Niksica bi se ponovo vratio na sever ali sada putem direkno za Zabljak preko Savnika a potom od Djurdjevica Tara klisurom Tare do Mojkovca.

Do ovog dijela se slažem. Da sam na njegovom mjestu, ja bih od Mojkovca išla dalje prema sjevero - istoku ka Beranama, a zatim i ka Plavu i Gusinju. U Beranama bih obišla manastir Đurđevi stupovi iz doba Nemanjića, u Plavu Plavsko jezero (izvorište rijeke Lim), u Gusinju Ali - Pašine izvore i približila se granici sa Albanijom. Ovaj dio nikako ne bih zaobišla radi upoznavanja sa manje poznatim, ali svakao lijepim dijelom Crne Gore. Dovoljno je reći da su turski age i begovi, kad su osvajali ove prostore, upravo u Plavu i Gusinju napravili svoje dvorove, a svi znamo koliko im je bio važan merak i uživanje. :D U Plavu bih noćila u obližnjem Vojnom Selu pored Plavskog jezera(tamo ima etno selo i mali hotel) i uz pratnju nekog lokalnog vodiča obišla planine Prokletije i Visitor, Hridsko jezero i još po nešto. Od Plava i Berana bih se ponovo vratila ka Mojkovcu i između Mojkovca i Kolašina svratila na Biogradsko jezero i obišla NP Biogradska gora (mjesto skretanja je jasno označeno). Povratak bi se mogao organizovati i starim putem Andrijevica - Mateševo - Kolašin, a zatim vraćanje do Biogradske gore i Biogradskog jezera. Taj stari put je uzan, ali je priroda mnogo ljepša nego na postojećem. Dalje bih nastavila ka Podgorici, a zatim ka Skadarskom jezeru. Ako bih imala dovoljno vremena, svratila bih i do Rijeke Crnojevića, a zatim kroz tunel Sozina ka Baru, Ulcinju, pa nazad ka hrvatskoj granici. A Cetinje?! E njega bih obavezno preskočila, pa nek se ljuti ko god hoće! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drug bi putovao autom i mozebit da bi to putovanje trajalo 20-ak dana,

Mislim da mu je dovoljno 20 dana da bi obisao ovu rutu

Do ovog dijela se slažem. Da sam na njegovom mjestu, ja bih od Mojkovca išla dalje prema sjevero - istoku ka ...

Ma, upravu si, no ostavi coveku nesto i za sledecu godinu. bez-zuba.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ja to da čovjek popuni tih dvadesetak ili DVADESET dana. biggrin.jpg Ako sve ovo ne obiđe, plašim se da će se vratiti kući za manje od sedmice. bez-zuba.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nema potrebe citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E super ste oboje :D, a ja se iskreno nadam da neki od ovih predlozenih destinacija nemaju medvjede i vukove :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Beranama bih obišla manastir Đurđevi stupovi iz doba Nemanjića

Pa gde smesti Stupove u CG?! :-P

Djurdjevi Stupovi su nadomak Novog Pazara

20 dana je sasvim dovoljno, ako ne i mnogo za obilazak CG... meni je najlepse da lagano vozim nemagistralnim putevima, uzivajuci u prirodi...

Zabljak(Durmitor) max tri dana, jer ne znam sta ces vise raditi tamo...

Lovcen, tj. njegosev mauzolej ce oduzeti jedno jutro, a posle na kupanje negde u Boki....

Plavsko jezero, jedan dan...

Biogradska gora, max jedan dan...

Skadarsko jezero, takodje ne vidim sta zasto bi trebalo vise od jednog, max dva dana....

Cetinje , NIksic , Podgorica - najobicniji gradovi....

ostatak vremena provedi na moru kupajuci se i provoditi !!!

u Budvi ces naci sve....plaze i provod

Kotor je lep , obidjes ga za jedna dan i to je to - slabo stoji sa plazama

Hergeg Novi sa Igalom je ok, lep, nadje se po koja lepa plazica, provod po kvalitetu odmah iza Budve, a mozda i Sutomora...

Petrovac je mali grad, sa solidnom plazom....ali u okolini ima lepih

Bar - obican grad

Sutomore - fina velika plaza, dobar provod...

Ulcinj - bio tamo jedno popodne, na plazi 98% albanci, pa nije bas prijatno....

Ja da idem ponovo u CG, baza bi mi bila u Budvi 100%...na drugom mestu sutomore,pa HN

toliko za sada :)

Izmenjeno (Shonepa)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih voleo da mi neko prenese utiske o tome koliko i kako se Crna Gora promenila u poslednjih 4-5 godina koliko nisam bio tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa gde smesti Stupove u CG?! :-P

Djurdjevi Stupovi su nadomak Novog Pazara

Postoje Durdjevi Stupovi i kod Berana, a naravno i kod Novog Pazara, nije greska u pitanju.

Nidzo, nije se nista promenilo, samo je manji razmak izmedju lezaljki na plazi i poslednja sezona je umesto 3 meseca trajala manje od mesec dana, ostalo je sve skoro isto.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa gde smesti Stupove u CG?! :-P

Djurdjevi Stupovi su nadomak Novog Pazara

Nisam ih ja "smestila" nego Nemanjići! :D Da, Đurđevi stupovi su i kod Novog Pazara i u Beranama (ne mogu baš reći "kod Berana" jer je manastir od centra grada udaljen oko 2km). Manastir kod Pazara je napravljen 1171. godine, a onaj beranski 1213. godine. Sad je u manastiru Đuđevi stupovi u Beranama sjedište Eparhije Budimljansko - nikšićke srpske pravoslavne crkve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisam znao za taj podatak... :wacko:

izvinjavam se ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka