vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3356 poruka u ovoj temi

Mi smo prošle godine išli sa njim na Petani i Ksi, a vozio je i Mirtos, Melisani i Antisamos, pretpostavljam da ima još tura. Uglavnom je sve stvar dogovora - i šta ćete da obiđete i koliko ćete da se zadržite.

Mislim da je cena za ovu našu turu bila 80 evra, možda i 60, ne mogu sad tačno da se setim. 

Pretpostavljam da je max broj osoba 4. 

U principu, sve funkcioniše kao da ste iznajmili vozača koji dođe ujutru po vas i prati vas ceo dan po plažama. 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u vili Fidias i kakva je,?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi.

Ove godine sam odlucio da sa devojkom posetim Kefaloniju.

Odlucili smo se za Lasi i vilu Dionisos 2.

Par stvari koje me zanimaju su:

Ima li ko iskustva sa ovom vilom?

Koja je cena ret-a-car?

Treba li medjunarodna vozacka dozvola, posto nailazim na oprecna misljenja.

Eto. Ako bi neko bio ljubazan da izdvoji koji minut i odgovori mi na neka od ovih pitanja, bio bih mu zahvalan.

 

Izmenjeno (zoki1788)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vila Dionisos je solidna vila na izuzetnoj lokaciji..Mora medjunarodna dozvola.Idite na temu Lassi sve sam opisala do detalja...Dionisos 1 i 2 su skoro iste..Nslaze se iznad plaze..Odlicno..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno smo na kefaloniji.Jel moze neka preporuka za plaze sem mirtos,avitos,makris i ovih oko trapezakia jer smo ih vec posetili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda plaža Skala u istoimenom seocetu Skala.Nama se svidela

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treci put Kefa ove godine...vidim da Platia Ammos i dalje nisu sredili? Steta, zasto ne rade nista po tom pitanju, nije mi jasno! Nakon proslogodisnjeg saznjanja da se Ladokola taverna u Argostoliju zatvorila, te da nikad vise necemo jesti najbolji giros na svetu, ostaje zal da ga nismo jeli dovoljno. Hvala devojci koja je otkrila to mesto jos odavno. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ste tamo? Idite do svetionika na Palikiju i slikajte!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Trenutno smo na kefaloniji.Jel moze neka preporuka za plaze sem mirtos,avitos,makris i ovih oko trapezakia jer smo ih vec posetili.

 

 

Jel ste tamo? Idite do svetionika na Palikiju i slikajte!!!

 

Daaa, obavezno idite tamo, imate u blizini svetionika Gerogompos i malu plažu Lagadakia :)

Izmenjeno (nina_bgd)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel valja ta plaža išta?

Pošto se nalazi ispred kampa za koji sam zainteresovan, ali nikako da mi neko kaže nešto u vezi te plaže.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li imate preporuku za hotel koji se nalazi na plazi a da plaza ima prirodnu hladovinu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Izmenjeno (ivchem)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jednog kratkog opisa ovogodisnjeg letovanja na Kefaloniji. Bili smo i prosle godine preko agencije, smesteni u Lasiju, a ove godine smo isli u Argostoli u svojoj reziji 12 nocenja. Izdvojila bih za sve one koji idu kolima i preporucila put kojim smo mi isli, ne znam da li je vec neko putovao tim putem. Mi smo isli preko Astakosa, tu smo uhvatili trajekt za Sami i odatle za Argostoli. Put je fenomenalan i toliko smo brzo stigli za razliku od povratka kada smo isli iz Fiskarda do Nidrija. Svaka preporuka za ovaj put preko Astakosa. 10 noci smo bili smesteni u stanu u Lithostroto ulici, smestaj je bio ok samo bas kod crkvice gde naravno ima milion ljudi, narocito u periodu u kojem smo mi bili, dva zadnja dana smo bili smesteni u Colorful apartmanima, svaka preporuka i za nas apartman a i ostale koji su fenomenalni, svi su u razlicitim bojama, topla preporuka i za gazdu koji  toliko izlazi u susret da nemam reci. Ako nekog interesuje ili ne nadje te apartmane a ima ih na netu svuda, moze mi poslati privatnu poruku. Sta reci za sve one koji prate ovu temu uglavnom znaju sve o plazama na Kefi, o cenama mogu da pisem duze, mi smo se hranili ujutru u pekari na setalistu, preporuka za pitu sa piletinom i kolac sa jagodom i kokosom, cene su pristupacne, ta pita je recimo 2e, kolac 1,5. Izdvojila bih i one dve lokalne taverne gde jedu lokalci, jedna je Tzivras koja mislim da radi samo preko dana, blizu pekare koju sam pominjala a druga radi i nocu i ona je preko puta pekare, u tom delu gde su piljarice, ne mogu da se setim imena. Takodje postoji jos jedan restoran preko puta premijera u centru, odlicna je hrana i toliko je povoljno, obavezno za 1e narucite hleb sa pastom od belog luka i sosa od paradajza, ja sam jela neke cufte u aromaticnom bilju. O girosima je vec sve pisano.  Elem, hrana je meni manje bitna, meni je bitnije da uvece izadjem i osetim mesto, sedeli smo ama bas svuda, sve mi se svidelo, sva mesta. Baroque, Antico kafe, Librreto, obavezno sedite na ovim mestima. I da ne zaboravim onaj sladoled u Liksuriju koji svi pominju, iScream, stvarno je najbolji. Ako nekog nesto zanima, slobodno neka mi pise. Uzivajte u lepoj Kefi :)

 

A da, ove godine sam upoznala i moju omiljenu "devojku" sa Kefalonije, windsurferku Anastasiju koja ima 81 godinu, trenutno prave neki film o njoj, mozete je sresti svuda po gradu. Ja je pratim na fb, pa mi je bilo bas drago sto sam je upoznala.

 

Izmenjeno (mia_84)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jel ste tamo? Idite do svetionika na Palikiju i slikajte!!!

Nismo jos, idemo 1.9..ali nam je svetionik u planu

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka