vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3356 poruka u ovoj temi

Slažem se!

Jedino nisam siguran da li može da se uživa u punoj sezoni.

Asos je mali, turista puno, parkinga malo...

Oni koji su nervozni i nestrpljivi, Asos će doživeti kao noćnu moru. Gledaće kako da se što pre iskobeljaju iz sela i popnu gore na magistralu, slikaju i produže dalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mixapirgossi:klap::klap::klap:

Ma bravo, i za muziku:muzika::muzika::muzika:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Moja poseta se zavrsila. Mi smo odusevljeni ostrvom i ljudima. Razmatramo je i za sledecu godinu. Tacnine 3 destinacije su nam u planu. Mi sledece letovanje planjramo po zavrsetku aktuelnog :)

1. Krit

2. Kefalonina again :)

3. Hrvatska

 

Sto se tice Kefalonije, mi smo bili smesteni u Liksuriju, isli autom iz Nisa. Presli ravno 2.400km

Na Kefaloniju stigli preko Astakosa. Do Astakosa sve autoput, osim 10-tak km do samog gradica i luke. Trajekt nismo rezervisali, vec kupili na licu mesta, pola sata pre polaska. Cena za auto, dvoje dece i nas dvoje 90€

Putovali 2 i po sata. Stigli u Sami, i odmah otisli za Liksuri. O plazama sam pisao, cene vrlo pristupacne. 

Povratak smo takodje planirali od Sami-ja do Astakos-a. Medjutim, ja sam vece pre bookirao i kartu iz Fiskarda za ne daj boze.

Krenuli iz Liksurija debelo posle 8, trajekt kretao u 9:45, mi stignemo u 9:15 u Sami. Kad ono, medjutim :)

Tamo nam na salteru kazu da ne ide za Astakos, samo za Patru. Wow. Bili prosle god za Peloponez, ravno 1000km do nase kuce. 3 puta pitam, kaze "mechanical problem" Pitah, no Astakos now, or no Astakos today?" Kaze no today. Eh, jbg...

Ja imam rezervaciju za Fiskardo u 11:30, ali, mapa kaze sat vremena voznje. A mapa ne gresi, testirao je na Kefi vise puta. Ih... 

Vozio sam malo brze i stignem dosta ranije. Kad tamo svi iz Sami-ja, dosli u Fiskardo. Sreca, imao sam rezervaciju. Cena karata 78€ za nas

Ukrcamo se, kasnio polazak, trajekt manji. Boze, koliko talasa, koliko se je trajekt ljuljao, ja se oprastao od familije, a ostalima normalno, grickaju cipseve. Okrecem se, svi putnici u fullu, njima normalno. Nekako preziveh put, i iskrcasmo se u Vasiliki. Tamo opet guzva sve do preveze, a onda slabasan put do autoputa, pa onda malo laginije.

Da sumiram...

 

Svako ko zeli na Kefu, licni savet da ide trajektom preko Astakosa i preko granicnog prelaza Medzitlija. Put nismo osetili. Iz dva glavna razloga:

Prvo, do Astakosa je sve auto put. Mnogo laksi nego do Vasilikija. Manje se vozi, voznja trajektom duza sat vremena,

Drugo, Trajekt je veci, i komfornija voznja.

 

Kada bih ponovo isao, baza bi mi bila ili u Samiju, ili u Lassiju. Na "onoj" strani bih sada obisao samo Petani, koja je prelepa, jednom Markis Gialos, i ostalo bih bio na Antisamos i toj strani tamo...

Post je bio malo duzi, ali sam hteo da opisem nekome ko nije isao i zeli da ide prvi put

 ili u Samiju, ili u Lassiju

Rece da bi ti neki naredni put ovdi bila baza, iz kojih razloga? Koliko je neka najbliza plaza u blizini Samija i Lassi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 ili u Samiju, ili u Lassiju

Rece da bi ti neki naredni put ovdi bila baza, iz kojih razloga? Koliko je neka najbliza plaza u blizini Samija i Lassi?

U samom Lasiju ti je Makris Gialos i Platis GIalos...Top plaze...Nije daleko ni Ag. Thomas plaza...Da je ove godine bio carter za Kefaloniju isli bismo opet tamo...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci Lassi je bolji, njega preporucujesh?

Izmenjeno (Zorz Papadubi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Znaci Lassi je bolji, njega preporucujesh?

Po meni najbolji...blizu je Argostoli za setnju uvece.Nama se dopao.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Zorz Papadubi

 

Izvini na kasnom odgovoru. 

 

Za Lassi si dobio odgovor, isto vazi i za Sami. Prelepe plaze u okolini, a obzirom da smo deo Kefe obisli ove god, ostatak, koji nismo obisli, bi nam bilo lakse obici i Sami-ja.

 

Ali, svakako vredi obici o Lixuri, i plahlze sa te strane. Kefalonija nije za "usidrenje" na jedno mesto. To mozes i u Pefkohoriju. Postavis se na plazu i odmaras. Kefa je za obilazak :)

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ce biti sledece godine direktan carter let na A.P. aerodrom ili opet samo do Preveze?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi od agencija i njihove organizacije tj neorganizovanosti u smislu specijalizovanih putovanja jedno ostrvo jedan avion...strpaju i babe i zabe u jedan avion...ove godine je bio let npr Belvi i Robinzon bg preveza kefalonija bg tamo i vamo isto...nije ni to problem toliki ako se putnik na vreme o tome obavesti i lepo objasni kojim letom lete neki su bili bas sludjeni...

a nekada bude direkt nadajmo se ponovo tome...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka