vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3356 poruka u ovoj temi

 

Da li znate da li moze i gde da se uradi PCR test ili brzi antigenski test u Argostoliju?

Zašto bi radili? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Antisamos... lepo zaledje sa brdascima prekrivenim zelenilom. Kada smo bili na njoj voda je bila mutna od planltona verovatno ali sa neverovatno mnogo ribica...

20210817_135115.jpg

20210817_135122.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni licno se antisamos uopste nesvidja tako da ga ove godine nismo ni posetili.

Prevelika guzva,osa u izobilju,...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sutra ujutru napustamo ovo prelepo ostrvo i nas predivni Lasi....Setih se da je bilo ljudi koji su pitali za giros u Lasiju...Ima,evo u prilogu i slika.Cena je 3Eura.

 

20210830_182724.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imam par pitanja za iskusne kefalonce. iako je kefalonija bila prva zelja tamo nekad pre 15 godina, nekako je uvek nesto drugo upadalo ispred i tek bi sledece godine prvi put isli putevima kapetana korelija :)

mi smo pokretni, sigurno cemo uzeti auto, pa stoga pitanje koje je mesto za smestaj najzgodnije za obilazak ostrva? bilo bi idealno da mesto ima solidnu plazu da ne moram svaki dan da vozim, i to mesto mora da ima neku promenadu, setaliste, prodavnice za gledanje i biranje. da mi se familija uvece ne smara kao u pilosu ovog leta :)

talasi i vetar. ima li tu nekih pravila kao, recimo, na rodosu gde je zapadni deo hladnija voda, nemirnije more i talasi, a istocna strana toplije i mirnije more?

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uvek ljudima preporucujem Lasi.

Najveca prednost je ta sto postoji cak 7 plaza u samoj okolini (ja ne znam gde ima to jos u Grckoj). Sve su sitan pesak, i ima za svakog po nesto od fensi popularne plaze do malih uvala. 

Mesto kao mesto je mirno, ima par marketa i sve ostalo su restorani i smestaji. Za setnju nema realno nista, ali je zato sa druge strane brda odmah Argostoli. Ima dva kilometra do centra. Mada je brdo pa je bolje kolima a da se seta gradom.

Kao polazna tacka je dobro jer je nekako centar ostrva i glavni put ide od Argostolija kuda god da idete. Ali svakako se ocekuje voznja tamo vamo mada su putevi dobri. Neki delovi i renovirani.

Ostrvo ima toliko toga da ponudi. 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala.

a smestaj u argostoliju? ni to ne bi bila losa varijanta?

posto mi dolazimo tamo iz nemacke, onda sam "osudjen" na nemacku ponudu. dosta povoljnih ponuda je za juzni deo: vlahata, trapezaki, karavados. gledajuci kartu to izgleda kao da su tamo samo hoteli bez nekih naselja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije lose, grad kao grad. Samo sto nema nijednu plazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel hoće neko da napiše kakva je bila gužva sredinom avgusta na Kefaloniji pre pandemije, pošto vreme pandemije nije merodavno, ne bih da odem na ostrvo a da se guram, do sada sam uvek išao u Grčku u julu, ali sad mi ispalo nešto pa se bojim avgusta.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u avgustu pre pandemije i velike su gužve isktreno, jer je to period ferragosta i pored ostalih turista sjati se dosta i Italijana, ne znam kakvo će vreme biti ove godine, ali nama su tada više smetale visoke temperature. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada ste bili u avgustu?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj toliko da se opterećuješ tim avgustom, evo na primer prošle godine, gužva kao nikada pre toga u prvoj polovini juna, pandemija je promenila mnogo toga, nikada pre nisam viđala Rumune u tolikom broju, a prošle godine pola Rumunije je bilo čini mi se na Kefaloniji, na parkinzima plaža po desetak automobila sve jedan do drugog, na plažama uzmu po nekoliko kompleta ležaljki spoje i udri brigu na veselje sa punim rućnim frižiderom piva i bežičnim zvučnicima, bukvalno isti prizor na svakoj plaži: na Antisamosu, Mirtosu, Makrisu, tako da stvarno nema pravila, Dobro je što na Kefaloniji na svakoj plaži ima još uvek delova koji nisu pod ležaljkama pa možeš da se izoluješ, koliko toliko, ako želiš mir i manju gužvu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka