vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3356 poruka u ovoj temi

Tuga beskrajna...plače mi se 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bujica je protutnjala direktno kroz restoran koji se nalazi u zaleđu plaže Foki i završila na samoj plaži nanevši gomilu strenskog materijala i potkopavši maslinak. 

 

Saobraćajnica na serpentinama na samom prilazu na Mirtos je prekinuta....

 

... a ostatak prilaznog puta zatrpan.

776e9b44da49eb0b801880ba698e4781_XL.jpg

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boze, koliko ce njima trebati vremena da se oporave od ovog.....

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne znam kako je na kopnu, ali ako je gore od ovoga na Kefi neka im je Bog u pomoći.

119857658_3560182027378983_1308452984871575242_o.jpg

119863738_338224664295914_4729359777958447738_n-1068x580.jpg

119898148_3560180154045837_2008437903254353573_o.jpg

119902544_3560184120712107_7672389712052660914_o.jpg

119947502_3560180920712427_4385597293297654797_o.jpg

 

Gde je ovo ovako zatrupano, pobogu?

Izmenjeno (STEALTH)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Asos

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Boze, koliko ce njima trebati vremena da se oporave od ovog.....

Izgleda mnogo manje nego što će trebati vremena nama pravoslavnima da se oporavimo od duhovnog posrtanja i pada. 

Gospodnje raspeće u kapeli u domu za stare u Atini ove godine na veliku sredu, ovo nikako ne može biti dobar znak. 

Ovo je bratski i ljudski pre svega, sa fb profila  Viktorovog preuzeto. 

 

Screenshot_20200924_173457_com.facebook." Pismo podrske 

Postovani brate Viktore Ruhotasu,prijatelji,draga braćo i sestre,stanovnici Kefalonije,ovim putem zelim da Vam pružim podršku u teškim trenutcima kroz koje prolazite.Moje misli kao i molitve su sa Vama i uveren sam da će harabri Grčki narod,a posebno moji Kefalonci što pre ovo prevazići i sanirati sve posledice.Kako smo kroz istoriju bili uvek jedni uz druge tako i danas stojimo uz vas,Srbi i Grci zajedno zauvek.Uz želje da se sve loše što pre završi,šaljem svim gradjanima Kefalonije srdačne pozdrave.Do skorog vidjenja.

Aleksandar Mirkovic Narodni poslanik Skupstine Srbije.επιστολη Στηριξης του κ.Αλεκσανταρ Μιρκοβιτσ Βουλευτη του Σερβικου Κοινοβουλιου.  τ.προεδρου Δημοτικ.Συμβουλ. του  VOZDOVAC και Μεγαλου φιλου της Κεφαλονιας"

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Gde je ovo ovako zatrupano, pobogu?

 

Asos

 

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dusa me boli...

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prema fotografijama koje su bile prve dostupne nakon cikolona Janos sam pomsilila da je zatrpan samo put na serpentinama iznad Mirtosa, međutim, uništena je i prilazna saobraćajnica u kotlini, bukvalno sve razvaljeno i ko zna da li će ikada ovo više popravljati. Kada nisu one stepenice na Platia Amos plaži popravili za 6 godina sumnjam da će i ovo. Sa druge strane, Mirtos je jedna od najpoznatijih plaža u celog Grčkoj, ne bi valjalo da ostane nepristupačna sa kopna, ali kako je sve krenulo nizbrdo u ovoj 2020. verovatno sada namanje razmišljaju o popravci ovog puta. Ko zna, možda i turizam postane luksuz dostupan samo eliti, a njima je svejedno, prići će Mirtosu sa jahte.

ΜΥΡΤΟΣ-ΙΑΝΟΣ03.jpg

ΜΥΡΤΟΣ-ΙΑΝΟΣ05.jpg

ΜΥΡΤΟΣ-ΙΑΝΟΣ07.jpg

ΜΥΡΤΟΣ-ΙΑΝΟΣ23.jpg

ΜΥΡΤΟΣ-ΙΑΝΟΣ13.jpg

Izmenjeno (nina_bgd)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajmo malo da razmrdamo forum , izbledeće boja slova na postovima.. Ja sam pre mesec dana rezervisao smeštaj za 16 jul na 21 dan pa nek ide život. Sad pravim plan za još par dana pre Kefalonije, onako usput , Možda Sivota tamo nismo nikad svraćali ili nekako smo se uželeli Lefkade pa da isprobamo te nove stepenice za Egremni. Biće to sad teška odluka ali moramo se mučiti tim mukama da nas ove realne ne pojedu. Pokušavam da nađem neku informaciju kako stoje stvari sa popravkom puta ka Mirtos plaži i da li se Asos očistio od one gomile kamenja i blata ali nisam uspeo do sad ništa da iščeprkam. Ima li neko informaciju o tome. Prošle godine je trebalo da budu puštene i stepenice ka Platia Amaos plaži da li je to sad prohodno, pitam se pitam. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da je neko aktivirao temu ponovo.

Mi imamo rezervaciju i depozit od prosle godine pomerene za ovu, u slicno vreme treba da idemo kad i vi. Nadam se da ce ove godine biti bolja situacija, mada ja sam cvrsto resena da idem ?

Sto se Myrthosa tice znam da je u jednom trenutku bio dostupan samo pesaka. Da li ce uspeti da srede ceo put za ovu sezonu, ne znam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav za sve kefoljupce! :volim: 

Ima li nekih informacija u vezi s tim kako su izdrzali krizu sa pandemijom tamo, i jesu li se oporavili od onih uzasnih vremenskih nepogoda? :sad:

Nazalost, nama nema nista od idenja ni ove godine, ali bih volela da znam kako se snalaze i kakva je situacija.

Hvala unapred! :cvetak:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nažalost i dalje samo loše vesti sa naše prelepe Kefalonije. Juče je jako nevreme praćeno gradom , kako prenose njihovi mediji , uništilo 80% roda grožđa i maslina za ovu godinu na ostrvu. Njihovo poznato vino Robola biće ove godine u simboličnim količinama. Naravno da me neće sprečiti nestašica vina i maslina da probam da se i ove godine dočepam Jonskog mora i Kefe. 

kefa grad 1.jpg

kefa grad.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas vala, picemo mythos:D

 

Izmenjeno (Djilas.M)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka