vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3174 poruke u ovoj temi

Thanks, Sonja. Tvoji prethodni postovi su bili sjajni.

Uh, sada sam bas u dilemi. Kalodoukas ima Argosotoli i neki hotelcic na pola puta izmedju Argostolija i Lassija koji na trip advisor-u ima sasvim pristojne komentare ali treba pesaciti do boljih plaza u Lassiju. Razmisljam o kombinaciji da na par dana iznajmimo kola a ostatak vremena neki skutercic za zujanje izmedju Lasija i Argostolija. Znam da je ostrvo brdovito pa nisam sigurna da li ova opcija sa skuterima funkcionise kao i na ostalim ostrvima.

Eh, bas volim ove slatke muke oko letovanja. :cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slatke muke jesu ali veruj mi da što se tiče Kefalonije ne moraš da ih imaš. Ako postoji smeštaj između Lassija i Argostolija - IDEALNO! Smeštaj se verovatno nalazi na lepoj padini ispod magistrale ( nije odmah pored magistrale ) koja vodi u Argostoli. Znači kako god da okrenete, treba vam 4-5 minuta do centra Lassija koji je mali i naaajviše 10 minuta ako idete skuterom u Argostoli zbog eventualne gužve uveče ( lepše je šetnja ).

Brdovito je mada manje više brdovito koliko je krivudavo. Medjutim, putevi su SVI sjajni i svuda može da se stigne i skuterom. Ne znam tačno cenu iznajmljivanja skutera a mi smo za 5 dana kolima ( negde sam napisala 3 dana zato što me je sestra zbunila, 3 dana smo iznajmili na Zakintosu) platili 180 eura.

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, kazu na 3km od Argostolija, mada me zbunilo to sto pisu da treba nekh 40 min. hoda do boljih plaza u Lasiju. To je neki Galaxy hotel, mali porodicni B&B. Kazu da je na nekom putu ka Argostoliju koji je sav u borovoj sumi. Pretpostavljam da to nije magistrala.

U svakom slucaju, jedva cekam da vidim one neverovatne plaze ispod litica.

Hvala puno na savetima, bas mi znaci da cujem info iz prve ruke od forumasa, posto nasim agencijama slabo verujem.

Za sve one koji planiraju da ovog leta naprave malu pauzu u poseti grckim ostrvima, moja topla preporuka je Sicilija.

Thanks aggain

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U tom slucaju ni ne pomisljate da idete bez kola ili skutera jer je taj deo udaljen od svih pristojnijih plaza, mi smo jednom napravili eksperiment pa krenuli iz Lasija tim starim putem ka Argostoliju, ta epizoda je trajala skoro 1h vremena, da ne kazem da polovina puta nije bila dobro osvetljena.

Tu sa leve i desne strane puta smo videli nekakva 2 hotela, ali veruj mi kada padne prvi mrak to zaista izgleda dosta zavuceno.

E sada ako je cena povoljna, iznajmite prevoz za svih 10-15 dana letovanja i u tom slucaju vam verovatno moze biti dobro.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Dragane.

Sad sam u ogromnoj dilemi. Poros je otpao, Svoronata takodje. E, sad treba prelomiti: Lixouri ili Lassi. Taj transport moze biti problem ako za sve sto hoces da uradis, moras da se organizujes za prevoz. Znate li kakve su plaze u samom Lixouriju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa pored samog Liksurija ima nekakva plazica, nista posebno, dok je sa druge strane grada na par km Xi.

Ako je to sto se nudi na potezu Lasi-Argostoli (jer to nije Argostoli a jos manje je Lassi) onda idi u Liksuri, ako mozes da nadjes nekakav smestaj u samom Lasiju, onda idi tamo.

Kratko i jasno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moje lično mišljenje kad bih opet birala, izabrala bih i taj smeštaj izmedju Lasija i Argostolija jer si prosto u civilizaciji i lepša je priroda, ali naravno sa kolima. A Lixuri je simpatičan ali okolina zaista nije lepa... Lepa je ali ne toliko kao na ovoj strani ostrva. Ako iznajmite auto, super vam je i taj hotel izmedju Lasija i Argostolija, mada bi svakako najbolje bilo da nadjete smeštaj u Lasiju ali koliko znam toga nema u Kalodoukasu. ....

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo sam "guglao" i nadjem sledece:

Angelika Studios are situated approximately 700 m from the beaches of Makris Yialos and Platis Yialos on a road named Saint Gerassimos Cave Road which winds up the hill to the tiny church and cave where the Saint once lived.

Stupim mejlom u kontakt s ljudima, ponude mi cenu od 40e za studio, pa me interesuje ovaj put.

Znas li kakav je to put?

Da li taj put spaja Lassi i Argostoli?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hmmm.. put koji spaja Lassi i Argostoli se jednostavno zove Lassi road. Na tom sajtu gde si našao smeštaj sad sam videla da su studiji veoma blizu Princess hotelu koji je predivan i nalazi se blizu kraja Lassija. Tako da pretpostavljam da je "road named Saint Gerasimos" neka ulica iznad Lassi road-a. U svakom slučaju ti je blizu sve jer je Lassi jako mali!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da blizu je tog hotela.

Da li si isla do te crkvice sto se spominje na tom putu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jesam, ali je bila zatvorena i to je bio jedini dan da smo prošetali do nje.. A inače vreme posete crkvici su od ujutru do 13h i posle ja mislim do 19h.. :mellow: :mellow: ako ideš sredinog avgusta ( tačnije 16.) bićeš u prilici da vidiš onda tu feštu i kako slave Gerassimosa

Izmenjeno (sonja_bg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

http://www.oskars.gr/maps.htm

na ovom sajtu sam našla sajtu Lassija. nije baš neka, ali može da pomogne možda čisto da vidiš otprilike.

isto tako :

http://www.greekisland.co.uk/kefalonia/gmaps/lassi.html

na ovoj drugoj mapi, Lassi ti se proteže duž celog ovog većeg puta duž mora s leve strane. to je jedini put koji vodi do Argostolija najjednostavnije :)

Izmenjeno (sonja_bg)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakvo je mesto Skala. Koje su dobre plaze koje treba obici,tj,sta da ne propustimo.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

smokvicicie, na tvoje poslednje pitanje -Šta obići?- : Antisamos plažu na istoku, potom glavni grad Argostoli, drugi veći grad Lixuri, na zapadnoj strani ostrva Myrthos plažu i Assos mestašce i na samom severu Fiskardo.

To su mesta koja treba videti onako baš..

A što se tiče Skale, Skala se nalazi na 37 km od glavnog grada Argostolija i čuvenih 12km od Porosa. (kažem čuvenih zato što je tamo sve udaljeno po 12km :smajl:) .. Ne znam, mi nismo nikad ni videli ponude smeštaja u Skali.. Ona se nalazi na jugo-istočnoj strani ostrva i nije baš tako udaljena od Argostolija i svega zanimljivog ali ipak..

U Skali se nalaze duge, peščane plaže i prepune su ležaljki. Prodavnice i kafići su uglavnom locirani u glavnoj ulici kojoj smo prošetali na brzinu jer je bilo izuzetno toplo! Jedna prijateljica je bila prošle godine u Skali, kratko je radila u jednom kafiću koji je bio noću otvoren i do ranog jutra sa glasnom muzikom i puno mladih. Isto tako, na glavnoj ulici nalazi se i Spillio's club koji nudi provod do ranog jutra.. Međutim, to nisam mogla da prostudiram jer smo samo na kratko popili kaficu, videli Roman-vilu i mozaike, neki turisti ODATLE su nas pitali da li smo MI videli možda u blizini banku (?!) tj menjačnicu jer je u Skali nema.

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvo pozdrav svima na forumu!

Procitala sam do sada skoro sve napisano o Lefkadi, Kefalon(j)iji i Zakintosu, bar ovo najnovije, i vidim da ovde ima dosta iskusnih putnika koji su obišli ova i mnoga druga mesta.

Ove godine idemo po prvi put svojim kolima i planiramo da obiđemo Lefkadu i Kefaloniju, a ako ima vremena i Zakintos. Na Kefaloniji plan je (za sada) da se ukotvimo u Agrostoliju.

Ono što me najviše zanima je da li postoji neka tura brodićem od Agrostolija do plaže Navajo na Zakintosu i eventualno plavih pećina jer pitanje je da li će biti dovoljno vremena za obilazak celog Zakintosa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887844
    Ukupno poruka