vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3174 poruke u ovoj temi

Hotel ,,Mediteranee,, Lassi, Cefalonia.

Samo želim da svima koji budu želeli da odu na Kefaloniju i ukoliko su u materijalnoj mogućnosti-obavezno odsednu u ovaj hotel. Jednom rečju - fantastičan je!

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Соња, дај нам детаље пута, смештаја, опште утиске...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam putovala čarter letom 26.jula i ukoliko se odlučite za prevoz avionom na ostrvo Kefalonija, budite spremni na dolazak na aerodrom u 4 ujutru. Let traje nešto malo više od sat vremena, taman dok gricnete nešto, već ugledate ostrva Jonskog mora.

Bila sam smeštena u mestu Lassi, na desetak minuta vožnje od aerodroma. Hotel Mediteranee ***** se nalazi bukvalno na samoj plaži, ima predivan hol, sobe su sjajne. Uzeli smo sobe sa pogledom na more, tako da je buđenje uz talase i pogled na divan zaliv ostavio na mene najlepše utiske. Hrana u hotelu je raznovrsna i mnogo kvalitetna, samo za večerom ne možete se odabrati između desetak vrsta mesa i dvadesetak činija salata.

Generalno, Kefalonija a pogotovo mesto Lassi, bez obzira što se nalazi na petnaestak minuta hoda od glavnog grada Argostolija, je porodično ostrvo. Još uvek je neistraženo, skupo i divlje, ali zato definitivno ostrvo, bar po meni, sa najlepšim i najčistijim plažama, mestašcima, gradićima. Pošto je sve bilo srušeno u zemljotresu 1950 i neke godine, ostrvo je kompletno novo. Grad Argostoli je obnovljen, ima puno kafića i butika, lepu i mirnu luku i za svakoga se može naći po nešto.

Od provoda nisam puno ni očekivala iako imam 20 godina, jer sam znala da je mesto posvećeno uglavnom porodicama, pogotovo britanskim, pa sam se opredelila za pravi pravcijati odmor a toga ima na pretek. Možete da iznajmite auto, ja to toplo preporučujem jer je obilazak par prelepih mesta na Kefaloniji na mene ostavilo drugi najjači utisak.

To su mesta Asos, Fiskardo, plaža Mirtos, Anti-Samos plaža, Liksuri i ostala mestašca. Svako je na svoj način neopisivo lepo, narod je ljubazan. Cene su onako, okej, za mene su barem bile što se tiče kafe i cigareta, znači 3 eura, hrana im je jeftina, ali zato odeća mnooogo skupa. Pogotovo u gradu.

Napomena!: Upravo zbog ogromnog broja Britanaca koji borave na ovom ostrvu, pazite na cene koje su zalepljene na odeći! Može se desiti da su izražene u funtama!

Bila sam  u Liksuriju kolima, na par sati. Liksuri ima 3000 stanovnika i jako je lep gradić, ima kafića, butika itd..U blizini je plaža Xi sa crvenim peskom. Što se tiče smeštaja, jedino preko Kon-Tikija možete naći smeštaj u hotelu Cefalonia Palace koji se valjda nalazi između Liksurija i plaže Ksi..Ali za ostalo zaista ništa ne znam, kao što rekoh bila sam tamo svega par sati i popila najbolju kafu na Kefaloniji, eto toliko od mene.

Ako nekoga još nešto zanima, neka slobodno pita :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam takodje proveo nekoliko sati na povratku sa plaze Petani, a cekajuci trajekt do Argostolia. Po preporuci smo klopali odlicne kolace u najstarijoj poslasticarnici u Liksuriju (zaboravio kako se zove, znam da je samo osnovana 1903.godine i da se nalazi na glavnom trgu odnosno prekoputa velikog parka a u ulici koja je paralelna sa obalom). Takodje, imali smo vremena da se malo prosetamo okolnim ulicama (cak sam za male novce kupio jedan ranac) i samo mesto je ostavilo simpatican utisak na nas.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam letos na Kefaloniji, utisci su predivni. Sve sto ste rekli do sada je tacno. Sto se prevoza tice, isla sam iz Atine kolima, pa brodom do Kefalonije. Putuje se nekoliko sati do luke a onda oko sat ipo vremena brodom. Koliko se secam, karta je oko 10 eura za putnike i oko 40 eura za auto. Putevi na samoj Kefaloniji su uzasni, uski, brdovito je, imala samo fobiju od voznje :)! Prvog dana kad smo stigli mislila sam da nigde necemo mrdnuti iz apartmana! Da ne pricam nocu kad krenemo u zivot ili se vracamo :)! Eto, to je jedini negativan utisak! Sve ostalo je bilo vise nego dobro!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Avantura je voziti po tim uskim putevima !

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo, opet ću i ja spomenuti te puteve. Još par osoba mi je reklo da im nisu prijali toliko krivudavi i brdoviti putevi a ja opet ponavljam, eto i u mom slučaju - meni nisu smetali, kao i Jerotiju, predstavljali su mi avanturu, uživala sam u tome šta će se ukazati iza sledećeg ,,ugla,, tj krivine, pa onda taj pogled koji puca. Uvek je lepše kad vam nije u autu muka i sve to razumem, ali vozila sam se i po mnogo gorim putevima ( na primer u Španiji ). Ovi na Kefaloniji su sjajni, imaju svuda i oznake. Par deonica je baš nezgodno, ali samo duboko dišite i pustite adrenalin na pašu! :lol:

Mi smo iznajmili auto sa punim rezervoarom, vozili smo se 3 dana, na primer krenemo u 09h, vratimo se oko 17h, i opet uveče ( mada smo to manje praktikovali jer smo uvek hteli da posle večere šetamo ) i tek poslednji dan smo dopunili rezervoar. I nije bilo puno ni skupo sipati . Divota.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Gotovo svi pricaju kako je Kefalonija preskupa, a ova cena je bukavlno svuda. Reci mi samo kako reaguju na kraj sezone, da li spustaju cene ili ne?

Da li si ti isla kolima ili si cula neku informaciju o prevozu tarajektom sa Lefkade?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na Kefaloniji sam bila više puta, kolima, motorom.... Jedne godine smo baš i pravili turu

Krf - Lefkada - Kefalonija.

Sa južnog kraja Lefkade , iz Vasilikija (koji je inače hot spot za windsurfere) imaš lokalnu liniju do Fiskarda na Kefaloniji. Plovi se oko sat vremena - nije velika razdaljina, nego se radi o malom trajektu. Možeš da pogledaš red plovidbe na www.gtp.gr.

Smeštaj je naravno, jeftiniji u junu i septembru, a najskuplje je u avgustu.

Najviše cene su u mestu Skala i u Assosu i Fiskardu.

U mestima Lourdata i Trapezaki, koje imaju lepe šljunkovite plaže,možeš naći veoma lepe apartmane po sasvim ok ceni, neki čak imaju i bazene.

Ono što je važno, to je da za Kefaloniju moraš imati prevozno sredstvo, jer je ostrvo veliko,a ima previše stvari koje vredi videti !

Izmenjeno (Tripco)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kazes kolima? Mislis kolima si isla od kuce ili si ih tamo iznajmila?

Zasto trajekt iz Vassilikija?

Pred dve godine sam bio u Nidriju (Lefkada), a sa terase sam bas gledao neke trajekte za Kefaloniju, nisu veliki, ali sam video da idu i vozila!?! Prvi ide dosta rano, negde oko 7.

Sta kazes na to? Kolika je razlika u ceni?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da postoje i druge varijante,možeš iz Nidrija do Fiskarda, možeš iz Vasilikija do Samija umesto do Fiskarda,ali razumela sam da te interesuje najjednostavnija varijanta - najkraće putovanje - koje podrazumeva i najmanju cenu karte.

Inače išli smo i kolima i motorom iz Bgda,s tim što je nama omiljena varijanta do Krfa i Lefkade put Kalampaka(Meteori),pa preko planine (Metsovo), Ioannina i dalje na Igoumenitsu ili dole ka Lefkadi .

Izmenjeno (Tripco)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi ljubitelji i poznavaoci Kefalonije,

ima li neko savet oko izbora izmedju sledecih mesta: Poros, Svoronata ili Lixouri (tacnije Variko beach)? Mi smo u fazonu bega od industrijskog turizma, ali smo u ovom slucaju vezani za ponudu nasih agencija pa smo izbor suzili na ova 3 mesta. Planiramo da iznajmimo kola kako bi zujali po ostrvu nekoliko dana ali bi voleli i da imamo neku pristojnu plazu u blizini.

Pomagajteee

hvala svima unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo nisu mesta u kojima bih ja birao da budem smesten da nameravam da ponovo idem na Kefaloniju.

Elem, ako agencije tako diktiraju, onda Liksuri, Svornata pa Poros.

Za sve tri destinacije ce vam biti potrebna kola (a narocito za Poros), a prva od predlozenih se nalazi na najboljem polozaju kada se ide ka prelepim plazama ovog ostrva (Ksi to svakako nije ali je blizu, ali zato Petani i jos par uvala sa te strane poluostrva, a kolima se zaobilaznim putem izbija na deo prema gore prikazanoj plazi Myrtos, kasnije ka mestu Asos i Fiskardu uz naravno A. EFimiju koja je sa druge strane, takodje da bi dosli do Argostolija ne treba vam auto jer imate trajekt koji u sezoni juli/avgust ide par do ponoci ako ne i duze.

Svornata je cini mi se svega par km od aerodroma, a kolima ne tako daleko od grada, plaze na jugu ostrva gde je i Poros definitivno nisu po mom ukusu (pesak i jako plitko) jer umnogome podesecaju na najveci deo plaza na obliznjem Zakintosu.

Poros je mestasce-luka za odlazak i dolazak sa kopna i prilicno je udaljeno od svih znacajnijih lokacija na ostrvu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Dragane,

vec sam pomislila da ova tema vise nije aktuelna.

Znam da izbor nije idealan ali nase agencije, naravno ne nude Fiskardo za koji vidim da je fenomenalan.

Mi smo razmisljali o Porosu zato sto nam je delovao mirnije. Izbegli bi Argostoli i Lasi jer nam deluje da je tu najveca guzva. Ipak, nikada nismo bili na ostrvu pa mozda i preterujemo sa izbegavanjem svega sto zvuci urbanije. Prosto, pokusavamo da nadjemo nesto sto jos uvek nije postalo deo masovnog turizma. Prihvatam kritiku, ako gresim!

A kakva je ta Variko beach? U ponudi postoje neki Lazaratos apartmani koji bi trebali da bidi odmah iznad plaze.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hello, mack! U Argostoliju ne znam ni da li ima naša neka agencija smeštaj ali u Lassiju gužva i da hoće ne može da bude jer ostrvo prosto još uvek nije komercijalizovano, neistraženo je i divlje što ga čini jaaako privlačnim.

Gužve NIGDE nemate i zato možete slobodno da birate mesta bliže glavnom gradu ( na primer Lassi) jer su oni odlična polazna tačka za obilazak celog ostrva.

Ako se baš odlučite za Poros, bliža vam je plaža Antisamos i grad Sami, ali bez kola nemojte onda nijedan dan jer je ostatak ostrva znatno lepši od Porosa.

Kefalonija nije deo masovnog turizma. Ona je za obilaženje i istraživanje predivna, onako polako svaki dan po neki deo ostrva i eventualno ako poželite produžite za još jedan dan i vratite se tamo gde vam se najviše svidelo. To smo mi uradili sa Myrthos plažom.

Lixuri je sladak grad ali me se nešto taj deo ostrva nije dojmio, jako je suvlji i prazniji , Xi plaža je okej za dva-tri sata, duže ne.

I nema potrebe da tražite smeštaj u Fiskardu koji jeste prelep, do njega se isto lako stiže kolima a naći ćete sigurno jeftiniji smeštaj u drugom delu ostrva.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887844
    Ukupno poruka