vlada72

KEFALONIJA-opšta tema

3356 poruka u ovoj temi

Ajd probaću i ja avgust u Grčkoj, ako ništa drugo bar ću malo zakasniti na ambroziju:smorilo:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste u avgustu znacajno veci broj Italijana uvek, kao i Grka, ali nekako se na ostrvu uvek nadje neki kutak i plaza za uzivanje. Nekad je ok i sa guzvom, nisu to plaze da sede jedni drugima na glavi, uglavnom ima prostora solidno.

Veci je problem guzva za trajekt, tu vodite racuna da obavezno rezervisete kartu. Moji prijatelji su prosle godine u avgustu, izvisili za jutarnji polazak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jel hoće neko da napiše kakva je bila gužva sredinom avgusta na Kefaloniji pre pandemije, pošto vreme pandemije nije merodavno, ne bih da odem na ostrvo a da se guram, do sada sam uvek išao u Grčku u julu, ali sad mi ispalo nešto pa se bojim avgusta.

Prosle godine u avgustu sam bila 22 dana na Kefaloniji i nisam osetila guzvu. Na Lefkadi je bilo mnogo gore. Elem, plaze na Kefi su siroke i dugacke, ima vise ljudi, primeti se, ali niko ne sedi jedno drugom na glavi. Cak i na malim plazama nije guzvanjac, nekako jedni dodju drugi odu i sve je super. Guzvu sam videla samo na trajektu, najvise je bilo Nemaca, Engleza, Italijana, ali cak ni tu se nismo gurali, trajekt je ogroman. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se sto cu da postavim ovo pitanje na koje su mnogi po raznim grupama alergicni :D, ali volelaa bih da mi odgovore ljudi koji su prosle godine bili na Kefaloniji. Da li je bilo meduza prosle godine na Kefaloniji? Ja imam traume sa Skijatosa, bilo ih je mnogo na odredjenim plazama, ali to nisu one kao jaje, vec one koje zare i prvi dan me je pecnula, to su bili jaki bolovi i oziljak koji imam i dan danas, pa ne bih volela da mi upropaste i ovo letovanje. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jonsko more je za sve koji ih ne vole. Ima ih ali to je toliko zanemarljivo.

Ja od ko zna koliko letovanja na Jonskom nisam video maltene nijednu na plazama.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Izvinjavam se sto cu da postavim ovo pitanje na koje su mnogi po raznim grupama alergicni :D, ali volelaa bih da mi odgovore ljudi koji su prosle godine bili na Kefaloniji. Da li je bilo meduza prosle godine na Kefaloniji? Ja imam traume sa Skijatosa, bilo ih je mnogo na odredjenim plazama, ali to nisu one kao jaje, vec one koje zare i prvi dan me je pecnula, to su bili jaki bolovi i oziljak koji imam i dan danas, pa ne bih volela da mi upropaste i ovo letovanje. 

Obisla sve plaze, ni jednu nisam videla. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima. :D Mi idemo u julu, iskreno se radujem.

 

Izmenjeno (JelicaV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Hvala na odgovorima. :D Mi idemo u julu, iskreno se radujem.

 

I treba da se radujete, Kefa je carobna :srce:

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani Kefoljupci,

Zanima me da li u selima Kefalonije postoje prodavnice mješovite robe (gdje se konkretno prodaje voda, ne mora ništa drugo)? Posebno me zanima selo Atheras koje je na putu prema istoimenoj plaži i selo Katochori koje je na putu prema Agio Kiriaki plaži ili, ako je lakše, prekoputa Koumaria plaže?

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Flaširanu vodu imate u svakom manjem i većem supermarketu, to je standard na celom ostrvu jer je i lokalci koriste za piće. Kada je reč o malim selima možete pogledati na google maps imaju li mini market, verovatno imaju, a i ako nemaju kupićete vodu negde usput ako idete svojim kolima (Sami, Agia efimija, Fiskardo, ako dolazite iz pravca Lefkade) , na paket je uvek mnogo jeftinije. 

Izmenjeno (nina_bgd)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zahvaljujem na trudu, ali zapravo trebam konkretan odgovor od nekoga ko zna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U koliko je neko skoro bio ili je još uvek na Kefaloniju, može da nam napiše kako se kreću cene.

Mi (3 odrasle osobe i 2 devojčice, 8 i 9 godinaa) idemo 16. jula u Poros. 

Hvala unapred... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izbor hrane u velikim lancima supermarketa je veći nego kod nas, u smslu da za isti artikl imate desetine proizvođača tako da i cene variraju. Nema preterane logike da pišem koliko košta hled kad ga ima sto vrsta, isto i mleko, jaja, jogurt, sve je to tu negde kao i kod nas, a mnoge stvari su i jeftinije. Jedini što je primetno poskupelo je benzin i rent-a car. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakav je put izmedju Lasija i Argostolija? Moze li se peske doci iz jednog mesta u drugo, nekim normalnim stazama, trotoarima?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, može. Bez problema. Iz Lasija imate trotoar s obe strane. Kada dođete do brda i spuštate se prema Argostoliju, na kraćoj dionici ima prekid trotoara, ali tu je i raskrsnica. Nakon toga opet počinje trotoar na nekim dijelovima širi, a na nekima uži. Vozači su fini i, za razliku od drugih dijelova Grčke u kojima smo mi bili, mnogo smireniji. To ne znači da će vam stati na pješačkom prelazu. :) Imate i neke ulice koje su zatvorene za saobraćaj, a spuštaju se prema luci. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka