medjutim

Kapri

28 poruka u ovoj temi

Da li je neko bio na Kapriju (ostrvo se nalazi na jugu Italije)?

Ili - vase preporuke za smestaj, prevoz, cene,... ukoliko vam je neko ko je vec bio na Kapriju iznosio svoje utiske?

Za ostrvo sam cula zahvaljujuci seriji sa istim nazivom koja je u leto 2009. isla na RTS2. U pitanju je novija produkcija, malo pre RTS-a emitovana je na italijanskom javnom servisu.

Mogu reci da me je ostrvo sa svakom njegovom i najmanjom sitnicom potpuno odusevilo. Serija je osim prelepe price nudila i jedan divan turisticki prikaz samog ostrva.

Ne secam se da me je neka serija toliko opcinila (u bukvalnom smislu te reci). Kada kazem serija, mislim i na sam Kapri.

Izmenjeno (medjutim)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam leta 2009 na jedan dan i nesto malo sam pisala i o Kapriju na temi Sorrento, strana 3, pa pogledaj tamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procitala.

Hvala puno :)

Btw, opisi (svi u kompletu na onoj temi) su ti prelepi. Mame da dohvatim torbu i odem istim putem :)

Koliko sam videla, ti si maltene ceo region obisla (svaka cast), sto isto dodje super, iako sam ja za pocetak pikirala samo Kapri.

Verujem da je Kapri (celo ostrvo) ne bas toliko veliko i da je pored ostalih zanimljivih mesta u blizini mozda greota trositi npr. 7-10 dana samo za Kapri, nego mene vuce da mu se posvetim na vise :) Ne da gledam nego da ga osetim, udahnem..

Jesi li mozda usput nacula kakve su cene smestaja...? Najobicnijeg.

Ja gledala neke male hotele i na osnovu slika mi se ucinilo da su dosta visoko u odnosu na onaj donji deo gde pristizu brodovi. Posto si ga obisla celog, sta mislis - da li je nebitna lokacija smestaja s obzirom na te buseve? Konkretno su mi za taj hotelcic objasnili da je od obale udaljen nekih 800 metara.

I jos nesto (ne zameri sto te davim na siroko)..

Jesi li ti isla preko neke agencije ili u tvojoj reziji? Posto bih ja mozda najvise volela da odem u svojoj reziji na vise dana (posle tvojih opisa verovatno da bih ukljucila i pola onih mesta koje si nabrojala), zanimalo bi me kolika je muka da se smestaj nalazi na licu mesta sa torbom na ledjima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja gotovo uvek idem u sopstvenoj reziji, sa rancem na ledjima i naoruzana mapama i ostalim propagandnim materijalom :D Zato ti ne mogu mnogo pomoci oko hotela, jer uvek biram hostel ili neku vrstu privatnog smestaja, i cesto na licu mesta jer uglavnom putujem van glavne turisticke sezone.

Do tamo ces sigurno doci preko Napulja, u vreme kada sam ja planirala put bilo je wizzair letova iz Budimpeste za Napulj za 15 evra u jednom pravcu. ;)

Ako vec ides do Kaprija odvoji 2-3 dana da obidjes jos neke interesantne stvari u regionu, neces se pokajati. Mozes da napravis jednodnevni izlet do Sorenta, posle podne odes busom do Amalfija i onda se vratis na Kapri brodicem uvece. Napulj takodje zasluzuje bar 1 dobro isplaniran dan.

Od marine imas funicular i male autobuse, i moraces sa njima da se penjes u grad, ali osim sto ce da te kosta mislim da to nije problem. Oko celog ostrva plaze su fenomenalne, pa se nadam da se neces uvek kupati na istoj. Onda ti je sve jedno gde si smestena jer ces svakako ici prevozom jednim delom. Mozes u turistickom birou da dobijes mapu gde je sve lepo nacrtano. :D

Izmenjeno (lutalica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas to. To me i zanima.;)

Privatni smestaj.

Hotele sam usput spomenula posto sam za Kapri prvo pocela te ponude da gledam cisto informisanja radi (a sve u nadi da cu naleteti na neki skromniji u ceni, medjutim, zeznuh se tesko)...

Hvala ti od srca za sve ove preporuke u vezi sa obilaskom okoline Kaprija. Uvazila sam ih vec odmah nakon citanja onog tvog opisa tamo na Sorento temi:kez:

Ja sam za sada jos uvek u nekim pocetnim planovima. Ako idem najverovatnije ce to biti u jeku sezone (zbog posla mi nema druge), pa sada u februaru krenula da kao planiram i tako to. Zbog toga se vec sada i bojim za smestaj, jer verujem da bih ga u sred sezone tesko nasla tamo na licu mesta. Da je april u pitanju bila bih optimisticnija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kapri je prelepo ostrvo. I ja sam bila 2009. na par sati ali uspelo je da me opcini i za to kratko vreme. Kao sto je lutalica napomenula moraces prevoz da koristis od luke do grada Kaprija ili Anakaprija u zavisnosti gde si smestena. Budi spremna na lude voznje (kao na roller costeru)vozaca autobusa ali to im je tako, ostrvska atrakcija:)sto se smestaja tice zelim ti puno uspeha da nadjes nesto pristupacno jer sve hotele koje sam ja videla su sa 4 i vise zvezdica koji su pretpostavljam jaki sa cenama.Odvoji vremena i za Sorento, a Pompeju nemoj nikako da zaobidjes.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kapri je prelepo ostrvo.

Prelepo.... obavezno idi do vidikovca odakle se vide cuvene Faraglioni stene... Nezaboravno!

Sladoledi, kafei -izvanredni, lude voznje minibusom do Anacapria, cvece, zicara, neobicno rastinje.... Vredi videti..... srce.jpg

Opet bih otisla tamo....

Iz Sorenta imas voz do Napulja, obidji i stari deo grada sa mnogobrojnim crkvama, Arheoloski muzej sa mozaicima iz Pompeje, erotski kabinet sa slikama iz Pompeje.....

Imas i jeftiniji smestaj ako zelis da budes smestena na samom ostrvu :

http://www.capri.com/en/hotels

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svaka cast ljerka na sajtu!ko bi rekao da smestaj na Kapriju i ne mora da bude tako skup:)

@medjutim imas smestaj na tom sajtu sa 2 zvezdice koji se zove "La Reginella"-zvuci poznato?:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hehe, da li mi verujes da je to prvi hotel koji sam pogledala tamo :D Isla i na njihov poseban sajt da sve procackam ne bih li videla slicnosti sa onom Redjinelom :D (obozavala sam taj lik, btw)

Hvala i tebi i Ljerki (jedna od lepsih pesama Balasevica, Ljerka) ;)

Izmenjeno (medjutim)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E za tu pesmu nisam cuo a sada cu morati da je naucim napamet. Sta mi uradi. bez-zuba.jpg

Znam za onu Matosevu:

Ljerko, srce moje, ti si lutka mala,

Pa ne slutiš smisla žalosnih soneta,

Kesteni pred kućom duhu tvom su meta

Još je deset karnevala do tvog bala.

.....

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I sta ti mislis ima li slicnosti?Po meni nema, mada mozda ipak ona terasa i predivan pogled ipak malo podsecaju...Rezervisi ti tamo smestaj pa da vidis da li ce iz nekog kutka da ti iskoci "nona" Redjinela :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iii, jesi li bila?

Ja ovih dana gledam reprizu Kaprija i sve vise zamisljam sebe tamo.Nisam jos pocela da istrazujem i planiram.

A sta mislite o putu sopstvenim autom do tamo?Do Bara, pa trajektom do Barija, pa dalje do Kaprija, Napulja....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta mislite o putu sopstvenim autom do tamo?Do Bara, pa trajektom do Barija, pa dalje do Kaprija, Napulja....

Neces sigurno pogresiti ako krenes kolima... Capri, Pompeja, Napulj, Sorento, a onda ti se pruza prilika da odes i do prelepe Amalfi obale...sve zavisi koliko dana imas na raspolaganju.

Ja sam bila preko agencije, i izuzetno mi se dopao taj deo Italije, jedino sto nismo mogli uklopiti i obilazak Amalfia, rasplakani.jpg jer smo prednost dali Napulju i odlicnom arheoloskom muzeju u koji su preneti mozaici iz Pompeje.

Capri

capri-terrace.jpg

Amalfi

Img93.jpg

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Capri se ne može kolima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao Ljerka, fantasticno je !!!

Ahaa, da, sad sam shvatila da tamo trajekti ne voze automobile.Verovatno bih ga onda ostavili negde na kopnu, u nekoj garazi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka