melany

Viza Egipat

21 poruka u ovoj temi

Pomagajte...

Da li neko zna kako mogu doci do vize za Egipat bez rezervacije hotela i takvih slicnih gluposti...Trebalo bi u martu da idem u Egipat kod prijatelja pa mi se cini malo blesavo da rezervisem hotel bez potrebe,ali naravno ako ne postoji druga opcija...I ima li neko iskustva kako produzavati vizu kada si tamo,jer ja bih ostala tamo sto je duze moguce..hvala vam unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledajte temu, možda ima informacija. O putovanju u Egipat bez agencije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala:))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pomagajte...

Da li neko zna kako mogu doci do vize za Egipat bez rezervacije hotela i takvih slicnih gluposti...Trebalo bi u martu da idem u Egipat kod prijatelja pa mi se cini malo blesavo da rezervisem hotel bez potrebe....

Za Egipat se placa taxa na ulazu u zemlju, to i nije prava viza, pa ne moras ici u ambasadu kada ides u aranzmanu agencije, ali ti je boravak ogranicen sto tebi verovatno ne odgovara jer zelis da ostanes duze. Bolje je da ne rizikujes i vizu-taxu zavrsi u ambasadi u Beogradu.

Neka ti prijatelj posalje garantno pismo, samo proveri u ambasadi da li mora biti overeno..... i u njemu navede period tvog boravka kod njega. Verovatno ce ti traziti i rezervaciju avionske karte.. unsure.gif

Prosle godine sam bila u ambasadi zbog vize sa vise ulazaka, koje su mi bile potrebne zbog odlazaka u Izrael i Jordan, te sam zelela to unapred resiti.

Iako sam bila u aranzmanu agencije, vrlo su pazljivo gledali kompaletnu dokumentaciju dok je nisu odobrili. Naoruzaj se strpljenjem, slabo govore engleski...

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pomagajte...

Da li neko zna kako mogu doci do vize za Egipat bez rezervacije hotela i takvih slicnih gluposti...Trebalo bi u martu da idem u Egipat kod prijatelja pa mi se cini malo blesavo da rezervisem hotel bez potrebe,ali naravno ako ne postoji druga opcija...I ima li neko iskustva kako produzavati vizu kada si tamo,jer ja bih ostala tamo sto je duze moguce..hvala vam unapred!

U koje mesto putujes?

p.s. viza se uvek u svakom slucaju kupuje na eg. aerodromu, i sa tom turistickom vizom mozes da ostanes do 50 dana, ukoliko je prekoracis platices kaznu od nekih 200 l.e.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

tokom ljetovanja u egiptu ponudjen mi je posao u jednoj turistickoj agenciji. posao se sastoji od vodjenja tura sa srpskog i ruskog govornog podrucja i dogovaranja posla sa nasim agencijama i vodicima.

sasvim slucajno sam pomogla nekim vodicima koji su se slabo sporazumjevali sa svojim turama i bili su fascinirani mojim znanjem engleskog, ruskog i srpskog jezika pa su predlozili da mi daju i 150e vecu platu samo da im pomognem jer je ove godine bilo dosta nasih turista ali malo ljudi koji bi im pomogli oko njih.

sada, moje je pitanje, koja je procedura oko dobijanja radne vize prvi put i njenog produzenja. ja ovdje imam dobro i stalno zaposlenje i uzela bih neplaceno od 3 mjeseca do godinu dana kako bih probala zivot tamo. medjutim, vidim da nije lako ni otici i ostati tamo vise od dvije nedjelje a kamo li sta vise. ima li ko kakva iskustva i hoce li nam biti lakse kada predjemo u bezvizni rezim. trenutno zivim u bosni, ali egipat je zemlja koja me je fascinirala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za pocetak: tel.egipatske ambasade u Sarajevu 033 666 498 i E-mail:eg.em.sa@bih.net.ba . Puno srece!

Izmenjeno (DraganV)
nepotrebno je citirati ako se odgovor odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko moze da mi pomogne oko informacije u vezi tranzita kroz Egipat. Da li je potrebno vaditi vizu (i koju vrstu ako je potrebno) ukoliko se slece na aerodrom u Kairu, i tek posle 7 sati je let za Nairobi (Kenya). Sta se desava sa Egipatskom vizom u tom slucaju, da li je potrebna ili ne. Aerodrom se nece napustati za tih 7 sati?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako ostajes na aerodromu,viza ti nije potrebna,cekas let za Najrobi u tranzitu.

Po meni najbolje je da izvadis vizu na samom aerodromu za 15 s ,i uputis se ka gradu,imas dovoljno vremena za sam Kairo,ali ne i za piramide.

Na izlasku te ceka satl bus koji te vozi nekih 5oo m ,tu presedas i uzimas bus do Kaira i za 45 min(mislim na Ramzes skver)ste u centru.

Ako vas je vise najbolj da uzmete taxi i unapred se dogovorite oko cene,da vas on i vrati.

Ja sam izabrao ovu prvu kombinaciju i imao sam dovoljno vremena da prosvrljam po centru:)

p.s.Kenijska viza je poskupela na 50 s,nije vise onih 25blush.gif

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

CEJLON, puno hvala na informacijama. Nesto mi se cini da nije bas ugodno setati (ici taxi-em) i provesti vreme u Kairu.Pre svega mislim na sigurnost. Sto se tice Kenijske vize da poskupela je od 1.jula, bila 25$ a sada je 50$!!!!!!!!!!!!!!!!1

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se u junu osecao apsolutno sigurnim i bezbednim,i tog dana su bile demonstracije...

Mislim da su navikli na turiste i strance.

Ako se budete predomislili,rado cu vam pomoci oko organizacijewink.gif

Pazite se Najrobija,na prvi mrak morate biti u hotelu...

Pzd

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema frke oko Nairobija, to je detaljno apsolvirano. Hvala na informacijama

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pomagajte...

Melany, kako si otisla..ja imam isti problem...hocu da ostanem 24 dana, a da placam hotel, previse mi je.

ja sam iz sarajeva, i pokusala sam preko garantnog pisma, ali u egiptu su mu rekli da ne moze garantno pismo,tj, da mi ne treba .

Izmenjeno (ermana)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko upucen u vezi dobijanja vize, posto planiram da idem individualno i tamo ostanem duzi period, kod prijatelja, imam informaciju da mi je potrebna rezervacija hotela i povratna karta, ali ja idem privatno ne turisticki, zasto bi mi trebala rezervacija, jel moze neko da mi pomogne?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pitaj ambasadu koja dokumenta moras podneti obzirom da ne ides turisticki. Mozda ce ti biti potrebno garantno pismo prijatelja kod kojih ces biti, jer se neko prebivaliste, adresa mora prijaviti, Kada se ide turisticki, to rade hoteli, dok u privatnom aranzmanu to cini domacin kod koga stranac odseda. Tako je i kod nas.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26307
    Ukupno tema
    877301
    Ukupno poruka