gricko

Odmor u Beloj crkvi - jezera

82 poruke u ovoj temi

O našem kratkom boravku u Beloj crkvi mogao bi da se napiše roman.Ukoliko ja ne bih bio autor a mogao da biram ko će ga napisati, on bi sigurno ostao nenapisan jer Radoje Domanović odavno nije sa nama.

Da ne bih bio pogrešno shvaćen mesto je baš simpatično u klasično vojvođanskom maniru sa dugačkim ulicama i kibicfensterima,korzoom i lepom arhitekturom.Glavno jezero je izuzetno simpatično a temperatura vode u njemu je takva da se verovatno zimi tuširate hladnijom.Drugim rečima voda je toliko mlaka da vam ne pada na pamet da izađete iz jezera.

Pošto definitivno neću pisati roman, ipak ću napisati priču a zvaće se:

LJUDI BEZ OSMEHA

Osmeh u HOTELU TURIST u Beloj crkvi izgleda se plaća.Dočekani smo bez osmeha(ne sećam se ni da su nam na recepciji rekli DOBAR DAN! a to i osmeh su kao kafa i ratluk za svakog gosta i mislim da ih ne treba razdvajati).

Naša soba nije ni bila spremljena pa smo morali da sačekamo da sobarice srede sobe.Jedna od dve žene koje su u datom trenutku bile na recepciji otišla je da obavesti čistačice i vratila se posle par minuta da tiho ali ne dovoljno saopšti onoj prvoj da čistačice neće da čiste???!!!Zatim su razmenile par reči pa se ona prva žena ponovo vratila kod čistačica.Primljeni smo nakon nekih desetak minuta.Na sobu nismo imali primedbe osim da smo imali pogled na koprive od metar a bili smo u prizemlju jer sprat nije osposobljen za rad.

Stigli smo pred ručak tako da smo jedva čekali da se smestimo i oprobamo malo domaću kuhinju.Pošto smo imali pun pansion rečeno nam je da u hotelu samo daju doručak a da je u restoranu JEZERO ručak i večera.Nije nam dugo trebalo da se obremo u restoranu,gde smo dočekani na identičan način.

Da malo skratim priču doživeli smo:lepo mesto,lepu hranu,neljubazno osoblje hotela i restorana,aljkavo i kasno posluživanje,urlikanje u bukvalnom smislu reči mladića u sobi do nas do nekih 1-2 u noć a da osoblje ne reaguje,odbojan ambijent hotela,gomilu muva u sobi,ispraćeni smo kao što smo i dočekani.Ako mene pitate a i ako me ne pitate:Bela crkva itekako da,hotel TURIST itekako ne.

Izmenjeno (gricko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Бела Црква ми је главно купалиште у току лета.

Свако језерео је лепо на свој начин.

Врачевгајско (које има камп) нема више локал на острву (десио се пожар у истом), а на почетку лета сам видела да је ниво воде потопио острво, тако да се сада већи број људи скупља на Главном илити првом језеру (постоји камп и овде).

Ту такође можеш видети последице плиме језера (или како се већ каже, све је то због пораста нивоа Дунава)

тако да су плаже добрано скраћене, али места има довољно за све.

Само да споменем Шљункару, коју нисам посетила ове сезоне и не знам детаље о тренутној ситуацији.

Постоји још пар језера, али их не посећујем, просто јер у БЦ дођем на пар сати, због купања, тако да идем на проверена места B)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

na šljunkari takođe ne radi kafanica, plaža je zapuštena, gomila bačenih plastičnih flajki razbacana unaokolo, malo više korova po plaži... mislim, ok je da se čovek malo razhladi, ali je ovo jezro bilo daleko čistije i bolje tokom 90-tih. verovatno opštu sliku kvari i prljavija voda, što verovatno jeste posledica silnih kiša i povišenog nivoa Dunava... I pored razumevanja za sve to, neću se tamo ovog leta više vraćati

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u skorije vreme u Beloj Crkvi?

Kada krenu ovi malo lepsi dani, odmah bih na vikend negde, a ovde nisam nikad bila, a zvuce mi interesantno ta jezera. Zanima me i da li ima neki smestaj, malo bolji od gore opisanog,ne mora nesto izuzetno, samo za vikend. Negde sam procitala da hvale neki motel, samo se ne secam kako se zvao... Ako neko ima neki predlog, dobrodosao je.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nazalost nema nikakvog motela, samo privatni smestaj, koji se zaista popravlja i svake godine je sve bolji i bolji. Inace nema nista interesantno za vikend turu.Dok ne ugreje sunce za kupanje na jezerima, zaista ne vredi ici u BC.

E da, zaboravio sam, ima i kamp koji pocinje da radi pocetkom juna, mada ne verujem da ti je to interesantno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja cekam da ugreje sunce, ali nesto slaba vajda :bez-zuba:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad videh, nije motel, nego neka vila Jezero, jel bio neko?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uopste vam ne treba smestaj u hotelu ili motelu.Privatan smestaj je jako dobar, nije skup , i

lako ga je naci preko net-a ili na licu mesta.

Inace najlepse kupanje, na sjajnom Vracevgajskom jezeru.

Sve je oko ovoga jezera, i kamp i ostali objekti. Ekstra.Provod za 10.

Pozdrav, vidimo se ovog leta.....

Izmenjeno (snekisneki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad videh, nije motel, nego neka vila Jezero, jel bio neko?

Bio sam ja sa devojkom , i skoroz je ok.

Vila je uredna, novije gradnje, sobe su sa klimom, friyiderom, tv sa kablovskom i plus ima dvoriste sa parkingom.

Osoblje je ljubazno i skroz ok, sve pohvale za gazdaricu.

Plaze su lepe, svaka na svoj nacin, izdvojio bih Vracev gaj i Sljunkaru kao izdvojenu ali prijatnu.

Ako nekog jos nesto zanima neka slobodno pita.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koliko dana bi preporucio da je optimalno da se lepo opusti u Beloj crkvi i da se vidi sve na tenane?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Suki, ja bih na jezera sa mužem samo za vikend, pa me zanima, ima li na Vračevgajskom ili Šljunkari neko mesto gde se dobro jede za pristojne pare? Kakav je grad, da li je bolje tamo otići na ručak? Šta da se ponese od rekvizita (suncobran, ležaljke) ili ima i toga? Hvala. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koliko dana bi preporucio da je optimalno da se lepo opusti u Beloj crkvi i da se vidi sve na tenane?

Realno gledano jedan dan ili koliko vec zelis da se iskupas, ali opet ljudi odu i u Sutomore na dve nedelje iako se ni tamo nema sta vise videti nego u BC. Jezera su super, a sto se tice price sa pocetka to je veliki problem svih nasih institucija (ne samo turizam nego i sve druge vrste usluga - neljubaznost na kvadrat), ali valjda ce se stanje popraviti.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni se dopada grad, a i ljudi su vise nego ok, mada, ja sam upala u malo drukciju pricu pa tamo idem privatno. Ipak, moram da kazem da je do Bele Crkve jako komplikovano doci ukoliko nemate sopstveni auto - logistika i planiranje su pravi, pravcati horor ukoliko ne zivite u Beogradu ili Vrscu. Ipak, kada se najzad potopite u neko od jezera, maltretiranje u prevozu deluje samo kao ruzan san... bar do povratka :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ću izgleda za vikend u BC,jel ima neko neku preporuku za privatni smeštaj?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao rodjeni BeloCrkvanin preporucijem-bez reklamiranja :D - bilo koju privatnu vilu na glavnom jezeru, kojih je izgradjeno mnogo u poslednje vreme. Da nebi mnogo lupao, mozes slobodno otici, prosetati, izabrati koja ti se vila najvise svidja i tu si.

Ako vec nisi siguran u preporuku idi vidi izaberi, prosvrljaj malo po netu... opet to kazem da nebi ispalo da tamo reklamiram rodbinu i ostalo :D

lep provod zelim i obavezno obidji i Vrace'gajsko jezero. Tamo imas mogucnos za kamp ukoliko si raspolozen.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26520
    Ukupno tema
    888156
    Ukupno poruka