gricko

Odmor u Beloj crkvi - jezera

95 poruka u ovoj temi

Hvala! Mada si komotno mogao na pp da mi preporučiš rodbinu! :bez-zuba:

Već sam rezervisao smeštaj,tako da je rešeno! Našao sam na netu oglas i dopalo mi se! Iako nije blizu jezera,kolima sam pa mi je svejedno! :) Reci mi video sam negde da je moto susret tamo za vikend,pa gde se to okupljanje održava?

U kampu sam bio pre 9 godina! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moto skup se odrzava na famoznom Vrace'gajskom jezeru :) .

Mada je Bela Crkva toliko "velika" da su bikeri po celom gradu, a na jezeru se odrzava kao neka svirka.

Sve u svemu ako volis motore i rock&roll bice ti bas dobro.

A ako volis ribu, toplo preporucujem da skoknes do Palanke.

to ti je 5-10 min od bele crkve- imas putokaza. Mestasce koje ima 2 kuce i 6 restorana :D a riba im je vrhunska.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja krećem za sat vremena! Utiske prenosim po povratku! :)

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo mi je super za vikend! Biće i mft i koja reč više! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slucajno sam saznao od prijatelja za jezera pored Bele Crkve,

malo smo pretrazivali po internetu i saznali detalje.

Bela Crkva se nalazi u Južnom Banatu, sto kilometara istočno od Beograda. Uz sam grad smeštena su i Belocrkvanska jezera: Glavno, Vračevgajsko, Šaransko, Šljunkara... koja predstavljaju jedinstvenu turističku ponudu u Vojvodini. Jezera su nastala iskopavanjem šljunka, pa je voda prozirno zelena, a plaže peščane. Na Glavnom jezeru plaža je delom betonirana, dok je na ostalim jezerima potpuno prirodna. Kupanje je moguće i na rekama Neri i Karašu, a vodotokovi Dunava i kanala Dunav-Tisa-Dunav upotpunjuju ovaj jedinstveni prirodni ambijent. Bela Crkva se nalazi na obroncima Karpata, nakon zalaska sunca i nocu klima je leti izuzetno prijatna, oseti se planinska svezina.

Voda u glavnom jezeru je u avgustu bila topla za kupanje, bez mirisa mulja i algi. Smestaj koji smo odabrali je vikendica na samom jezeru, potpuno nova, uredna, odlicno opremljena:

http://www.belacrkvasmestaj.org/vila-emilija.php

Prvi utisak je izgledao ovako:

Na putu iz Novog Sada smo svratili i do dvorca kapetanovo koji se nalazi nesto pre Vrsca:

Najvise vremena smo proveli na Glavnom jezeru, obisli smo i ostala, u neposrednoj blizini je jos jedno uredjeno, Vračevgajsko jezer sa cistom vodom:

Samo mesto je siromasno ali lepo, mozete videti prelepe barokne fasade, kibicfenstere, ajnforte..

Srpska pravoslavna, Rumunska pravoslavna, rimokatolicka katedrala, Ruska pravoslavna crkva..

Formiracu i malu galeriju fotografija kako bi ste mogli videti zanimljivosti ovog mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Banatsko more,

moja FT iz Bela Crkve

Izmenjeno (annica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postoje dva kampa, ali i mnogo različitih doživljaja istih. Osnovno pitanje za vas koji ste skoro boravili, u kakvom su stanju kampovi i da li ih vredi posetiti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da malo ozivimo temu, da li neko zna u kom su stanju pomenuti kampovi i da li iznjamljuju kucice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citam o mom rodnom gradu i sramota me je da kazem da se tamo nisam okupala bar 20 godinamad.gif

Odlazim leti ali nikad ne idem na jezera..A nekada mi je to bilo pravo uzivanje: tu sam naucila da plivam, provodila letnje raspuste, setala i uzivala u miru i tisini :)

Grad je mali, sto neko rece siromasan, a ni ljudi nisu vise kao sto su nekad bili sad.gif

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bice od pomoci, hvala puno.............

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo dragi i ja na vikend u Belu Crkvu. Krajem jula-a. Polazak iz Panceva u subotu ujutro, vracanje nedelja popodne-uvece.

Ako je neko raspolozen da podelimo gorivo, javite se na pp.

Vozimo Citroen Xsara Picasso, plin.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja planiram vikend sa sinom u Beloj Crkvi Ako neko ima neku preporuku da kontaktiram direktno vlasnika bilo bi lepo.Svidja mi se ona vila mislim da se zove Rafaelo ali je cen avisoka barem preko neke agencije

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna, da li je pocela sezona kupanja, konkretno na Sljunkari? I da li je plaza sredjena (suncobrani, lezaljke, restoran, ...)? Bili smo prosle godine u avgustu i dopalo nam se - planiramo tamo za vikend, pa reko' da pitam kakvo je stanje ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Takodje sam planirala krajem jula da tamo odem sa deckom za vikend ali nesto nisam odusevljena snimcima sa youtuba. Isto tako i cene smestaja im nisu bas povoljne. U julu je u RAFAELU cena smestaja 4000-6000din. a taj smestaj mi se cini kao jedini odgovarajuci. Uz to pise da se cene u vecini vila uvecavaju za oko 50% za boravak kraci od 3 dana.

Da li neko moze da preporuci neki fini a ne toliko skupi smestaj

Hvala unapred

Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka