lidija

Dahab

14 poruka u ovoj temi

prosle godine egipat sam upoznala jako dobro. posle svog antickog bogatstva koje svakako morate videti, krstarenja nilom i boravka u oazi, uputila sam se na more. bila sam u safagi (koja je ok, jer stalno duva vetar i nije vruce) i videla sam hurgadu. svi hoteli su tipa resort, sto je za mene uzas, ne mogu ko covek da se prosetam uvece, odem u klub ili na pice u neki kafic, odaberem restoran u kome hocu da veceram... dosadno!!! obecala sam sebi, nikada vise neces ici u egipat na more (misleci da drugacijeg tipa smestaja nema)

ove godine me je put ponovo naveo u egipat ali sada na sinaj

sa bliskog istoka sam doputovala brodom i smestila se u mesto DAHAB. o njemu sam cula pohvale od mladih ljudi iz celog sveta koji su backpackeri kao i ja.

i gle cuda... fenomenalno!!! najpoznatije medju mestoma za ronjenje (ovde se nalaze najlepsi i najbogatiji koralni grebeni u crvenom moru - videla sam da grupe iz sharma dolaze na izlet ovde). cena za celodnevni snorckeling na grebenu do koga te voze dzipom je 6 dolara, a za ronjenje je 25 evra.

gomila kafica, restorana, setaliste uz obalu, hoteli su kao bungalovi (zovu ih campovi zbog beduina - male kucice sa super uredjenim dvoristima i bazenima). uvece se prave zurke na bazenima u kaficima.

cene smestaja (soba sa kupatilom) se krecu od 4-10 dolara za noc. prosecan obrok je oko 6 dolara. kada na to dodate avio kartu do sharma 200 evra pa odatle busom ili taxijem do dahaba 5 evra .... vase letovanje od 15 dana u dahabu (sa sve ronjenjem) moze da vas kosta od 350 - 500 evra.

preporucujem!!!

ps.

nemam pojma zasto kod nas niko nema u ponudi dahab... verovatno, iz razloga sto ne bi mogli da se adekvatno ugrade u cenu

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao!

reci mi gde se moze uzeti ta karta za sharm od 200€?

kako da se raspitam, i kako da rezervisem smestaj u Dahabu?

isao bih pocetkom oktobra

Izmenjeno (rakija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cula sam da je mesto extra,totalno drugacije od drugih gradova u Egiptu,lepsa priroda,more,ma sve,ali ga ni jedna od nasih agencija nema u ponudi.Ako je neko bio ili zna kako mogu otici do tamo,please neka javi. :cool:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam u Dahabu samo na izletu jedan dan sa Kontikijem, ono što mogu da kažem je da je mesto izuzetno malo, hotela ima, plaža je sasvim ok, ima nekih radnjica sa suvenirima, par lokala na plaži i koliko znam ništa drugo. Tu dolaze mnogi na ronjenje,kažu da je podvodni svet fenomenalan i to je to. Verujem da ti nisam baš mnogo pomogla, ali ne verujem da će ti iko reći nešto više, prosto jer tamo misim da i nema ništa. Sharm el Sheikh je relativno blizu, kao i manastir Sv. Katarine.

Izmenjeno (ljerka)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li znate koje agencije imaju ponudu za Dahab ili neki nacin da se tamo dodje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko znam (pošto sam tamo išla na jednodnevni izlet) najbliže je iz Sharm-a autobusom naravno, ali da li za Dahab neko ima aranžman, mislim da nema , pošto je mesto izuzetno , izuzetno malo i gotovo da nema ništa tamo. Ono što sam čula je da je tu raj za ronioce :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala znam da je tesko doci, a bas zbog ronjenja i pitam smajl.jpg Navodno kontiki ima neki charter ali to jos nisam uspeo da proverim. Kolko je dalko od Sharma autobusom?

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kontiki ima čarter upravo do Sharma (išla sam preko njih) , a do Dahaba je ako se nevaram trebalo neka 3 sata, možda grešim , ali pravili smo neke pauze , zapravo prvo smo išli do manastira svete katarine , pa odatle u Dahab, onda nazad za Sharm ali smo stali da gledamo neke trke kamila :))))) tako da ti zaista ne mogu precizno reći koliko je sam put trajao. Pitali smo vodiča Branka da li je moguće negde iznajmiti auto, pa da se sami uputimo put Dahaba i po Sinaju, ali je rekao da to nije moguće.

PS. proveri u Kontikiju, zapravo pitaj ih da li je moguće da ideš preko njih upravo u Dahab, mi smo bili taj dan u hiltonu na ručku i moram ti reći da je hotel fenomenalan ( nisam sigurna da te ovo baš zanima, ali eto čisto da znaš da postoji i tako nešto)

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na opsirnom i brzom odgovoru!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

bili smo u hurghadi, i jako nam se svidjelo, sada smo mislili malo mjenjat pa nekako dahab sa svojim koraljnim grebenima odmah ispred hotela izgleda sasvim ok... a i cijene su normalne...zanima me dal je netko od vas bio u dahabu...mislimo bit u coraliji ili tropihelu.

sad pitanje je dal se isplati ici u dahab...ili je ipak bolje u sharm?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Upravo sam se vratila iz svoje treće i ovog puta najduže posete Egiptu - nezaboravnih mesec ipo dana u sopstvenoj režiji :) Nekako svaki put ostanem sve duže :D Egipat je moja najveća opsesija i još uvek nisam uspela da obiđem sve zanimljive lokalitete. Međutim, ovog puta sam, između ostalih mesta o kojima sam ranije čula, čitala i t d., boravila 14 dana u jedinstvenom turističkom mestašcu na Jugu Sinaja - Dahabu. Što se tiče Crvenog mora, bila sam i u Sharmu i u Hurgadi, međutim Dahab mi je ispao najzanimljiviji. Ono što je veoma čudno je da nikada ranije nisam ni čula za Dahab - mada se nalazi svega 90km od Šarma! - a najviše zbog toga što ga uopšte nema u ponudi naših turističkih agencija. I ne mogu da pronađem nijedan dobar razlog zašto!?! Pogotovu, ako uzmete u obzir da je u odnosu na Hurgadu, El Goanu a naročito Sharm, značajno jeftiniji (i što se smeštaja tiče, i što se hrane tiče, i što se suvenirčića i ostale obavezne kupovine tiče!). Da ne pominjem sve ono što možete da vidite i radite u Dahabu!!! Od ozbiljnog do neozbiljnog ronjenja, preko svih mogućih safarija, kamile, konji, posete prelepim i "netaknutim" beduinskim seocima na famoznim plažama, rock climbing, vožnja buggy-ja po pustinji, sandsurfing (nešto zaista fenomenalno!), romantične beduinske večere pod zvezdama u planinama....dakle gomila aktivnosti, gomila različitih i autentičnih mesta :)

Budući da sam se ja vratila oduševljena i zaljubljena u Dahab i specifičnu opuštajuću atmosferu mesta - koju ne možete naći u "plastificiranom" Sharmu i letovalištima tog tipa, zanima me da li je još neko iz zemlje Srbije uživao na plažama Dahaba?

Ja lično bih volela sve svoje prijatelje da odvedem bar jedanput put Dahaba :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, Dahab je prekrasan mali gradic...Blue hole..za sve zaljubljenike ozbiljnog ronjenja do nas snorkijevce ......kamile i put do beduinskog sela..noc pod zvijezdama sa prekrasnim pogledom...

Iako je meni Aleksandrija neprikosnoveno najljepse mjesto u egiptu....dahab je definitivno jedan od ljepsih gradica na Crvenom moru

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

to sto niko jos ne organizuje letovanje tamo... ko zna zasto je to dobro ^_^

za dahab sam prvi put cula, kada sam negde naisla na pricu o cudesnim, sarenim kanjonima, i kada razmisljam o sinajskoj strani na kojoj jos nisam bila, pre mi padne na pamet dahab, od sharma

ponuda na sajtu koji si dala, zvuci bas dobro :). jesi li i sama isla sa njima, ili da li znas neke detalje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da išla sam preko istih osmeh1.gif Znam sve detalje osmeh.gif Ne znam šta te konkretno interesuje, pa je najbolje da me kontaktiraš na leelashaker@gmail.com.

Takođe možeš direktno da im se obratiš preko sajta ili fb stranice, veoma su ljubazni i spremni za saradnju osmeh1.gif

Izmenjeno (ljerka)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26839
    Ukupno tema
    901369
    Ukupno poruka