pefkari

Trst

148 poruka u ovoj temi

Meni je svaki koji gleda na more u nekoj maloj ulicici divan i izuzetan:)!

Proveli smo jos jedan ceo dan u Trstu, kada smo se sada sa letovanja u Lidu vracali u Srbiju. Jako sam ga zavolela i bas mi nedostaje jos dana u njemu! Drugom prilikom!

Koga zanima zivot Srba u Trstu, od 18 veka, neka pogleda https://www.youtube.com/watch?v=XnDqbx6_wMA

Ima 5 epizoda :srce:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bravo :klap:

Imali ste divno vreme:)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slike su baš lepe i vidim da ste imali lepo vreme.

 

Mala ispravka samo koja se odnosi na ovo:

"U razgledanje grada se uglavnom kreće od Trga Ujedinjenja Italije (Piazza dell’Unita d’Italia), "

 

Tu se obilazak grada završava, a ne počinje. Tu je kraj. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jutros krenuli iz Bohinjske Bistrice ka Trstu , odlučio sam da idem preko Petlovog brda i evo slike sa puta . 20190501_075837.thumb.jpg.fc79e91c52f5c1pa ka Tolminu i reke Soče ka Gorici . Posle smo skrenuli ka Noblu , krajolik se promrnio u meditetanski sa uredjenim vonogradima i temperatura se bitno promenila u plusu .

Kratko smo svratili u Citta Fiera , pošto pola radnji nije radilo. Krenuli smo dalje i izašli na autoput za tu deonicu do Trsta platili 4,1 € .

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo su lepi planinski predeli i jezera ali kada smo ugledali onu morsku širinu i jedrilice u tršćanskom zalivu obradovao sam se kao dete .

       Da je taj osećaj prisutan i kod drugih videlo se kad su već na vrhu brda ,odjednom počeli da skreću da bi uhvatili pogled i slikaju more . Teško je bilo maći mesto da stanemo jer je bila velika gužva i mnogo vozila gde god je bio dobar vidik .

  Zima je prošla i već ljudi dolaze da se sunčaju i odmaraju pored mora .

 

20190501_130104.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20190501_142338.thumb.jpg.cd36451ca2618b20190501_161059.thumb.jpg.94ea0daac1a90820190501_143925.thumb.jpg.f9d5ad62a12ead

 

 Паркирали смо одмах уз улицу хх семптембра , и ту смо попили макијато и наставили шетњу ка цркви Св. Спиридона и ка мору . Лепо време и празник  Први мај људи су искористили да прошетају и уживају у околним терасама .

Izmenjeno (путујекараван)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slučajno sam naletela na : idemutrst.com i na tekst: Magične plaže u Trstu i okolini. Koga interesuje Trst ima tamo još svašta nešto interesantno .Klopica, kafica, kulturica...itd...itd....

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajna knjiga (naučna studija) "Kulturno pamćenje tršćanskih Srba" dr Mile Mihajlović predstavlja fascinantnu storiju o znamenitim tršaćnskim porodicama koje su zadužile Srbiju, Italiju, ali i Evropu i svet.:rolleyes::srce:

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slazem se ^ ! :)

Trst ima bas sve, lepotu, pored mora je, istoriju vezanu za nas narod, muzeje, dvorac Miramare, palze u blizini i lepe gradove nedaleko, u njemu se govori ( za mene) najlepsim jezikom na svetu :srce:  ( cetvrta i sedma plaza iz teksta ''Magične plaže u Trstu i okolini'' mi se svidjaju :) )

S obzirom na to da tema iam samo 10 strana, izgleda da se malo ide u Trst?

A soping-zna li neko kakvo je stanje sto se tica izbora malih brojeva obuce?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Žabarke su sve odreda košarkašice, 1.80+, noge dečiji grobovi 40+

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Davno je kod nas bilo prodavnica italijanske obuce sa manjim brojevima, devedesetih, sada toga nema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka