Alexia

Cena puta kolima do Sitonije i nazad

47 poruka u ovoj temi

ni to bas nije tako.....kad sam pre dve nedelje ulazio u Grcku na Evzoniju je ispred mene bio samo 1 auto....posle 10 dana na izlasku iz Grcke cekao sam oko 45 min

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde mogu da pogledam omv pumpe po Srbiji? Na viamichelin-u sam gledala koja je poslednja pumpa pred granicu sa Makedonijom, pise kod Aleksinca. Ne mogu da verujem da je nema dalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nema, posle Nisa na auto putu nema ni jedne pumpe. Ima NIS pumpa kod Predejana i to je to (ne racunam Valoni petrol posle Bujanovca) ako me secanje ne vara...u suprotnom smeru od MK ka Nisu ima Mol pumpa odmah posle GP Presevo....ja skrenem u Vranje da prenocim i tamo dopunim (ima i OMV i Eko i NIS pumpa)

omv pumpe poslednja  na AP je kod Deligrada 15ak km pre Aleksinca

Izmenjeno (drug.lukic)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala. A jel bi bilo cimanje uci u Vranje? Jel se puno gubi vremena u putu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

10 do 15 min do centra, 5 min do EKO pumpe,

Spectacle.J11593.png.8849d383a180a4d8834

 

jos 3-5 min do OMV pumpe

Spectacle.J13591.png.ba8fbac910a561206f6

 

....ali posto je nama to krajnje odrediste za taj dan, a vec 8x nocimo u Vranju, nemam osecaj gubljenja vremena

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

nema, posle Nisa na auto putu nema ni jedne pumpe. Ima NIS pumpa kod Predejana i to je to (ne racunam Valoni petrol posle Bujanovca) ako me secanje ne vara...u suprotnom smeru od MK ka Nisu ima Mol pumpa odmah posle GP Presevo....ja skrenem u Vranje da prenocim i tamo dopunim (ima i OMV i Eko i NIS pumpa)

omv pumpe poslednja  na AP je kod Deligrada 15ak km pre Aleksinca

mala ispravka, ima Lukoil pumpa na autoputu odmah posle Vladičinog Hana

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jest, pokusavao sam da se setim al bezuspesno.....puuu .....ti drzavu kad nema google street view na tom delu puta

Spectacle.J23113.png

Spectacle.J22505.png

a to je "shupa" u odnosu na toaletni prostor motela Predejane:hahaha:

Izmenjeno (drug.lukic)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad reče Predejane, meni se čini da su oni nešto smanjili taj toaletni prostor,:razmislja: mislim da je ranije bilo mnogo više točećih mesta, a sad pisoara da ih izbrojiš na prste jedne ruke!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam gde bih postavila pitanje, pa moram ovde. Jel ima neki dobar restoran za rucak usput?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne znam gde bih postavila pitanje, pa moram ovde. Jel ima neki dobar restoran za rucak usput?

ima dve teme za takva pitanja, a ima i gomila odgovora...zavisi gde se zadesis u vreme rucka.....neko kaze Predejane, neko Vranje....mnogi idu na jagnjetinu u Mrzence (pre Gevgelije)....ko ide na Jonsku obalu svrati u Metsovo ili Janjinu.....ovi sto idu za Atinu obicno pauze prave u Olimpijskoj regiji.....tako da ima mnogo odgovora, sve zavisi dokle putujes

a ima i ovde

 

Izmenjeno (drug.lukic)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala. Nastavljam pitanja tamo. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva su Vaša iskustva sa benzinskim pumpama u Makedoniji?

Ja sam nešto prošle godine 'gađao' MakPetrol.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikavu razliku nisam primetio gde god sipam auto se isto ponasa kapiram da oni uvoze i gorivo iz Srbije 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kakva su Vaša iskustva sa benzinskim pumpama u Makedoniji?

Ja sam nešto prošle godine 'gađao' MakPetrol.

 

Odlična izbor...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Moja racunica za 2.0 dizel koji trosi 7 litara pri 140kmh na auto putu a pokazala se veoma tacno

Koliko kilometara deset puta manje eura za gorivo 

BG Sitonija BG 1600km = 160e za gorivo

Za magistralni put kada trosi 5-6 litara pri 80-90kmh je slicna samo dinarska

BG VA BG 200km = 2000din za gorivo

Uvek krecem sa punim rezervoarom posto moze cekanje na granici da se oduzi pa da ne rizikujem da ostanem u koloni bez goriva. Poznajem neke koji zbog jeftinijeg goriva u Makedoniji krecu sa knap goriva

Napunim rezervoar u Makedoniji na predposlednjoj pumpi posto je na poslednjoj uvek guzva

Uvek napravim oko 500km na moru posto volim da obilazim i istrazujem

Sa punim rezervoarom prelazim 900-1000km tako da dopunim za 20-50e u povratku tek toliko da dodjem do Makedonije

Ova tvoja racunica je, ugrubo, najtacnija.

Ja krenem sa punim rezervoarom. Na izlazu iz Makedonije, na Dojranu, sipam opet pun. Ove godine je to bilo 50€. Ranijh nesto mannje, ali i kod njih je poskupelo gorivo. U Grckoj dolijem tokom boravka za 30-40€. Cim udjem u Makedoniju opet sipam pun. Bilo oko 30€.

Potrosnja po kompjuteru je od kuce i ponovo do kuce bila 6.9l. Znaci oko 190€ troska na 2000km. Zaokruzis to na 200€.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka