Alexia

Cena puta kolima do Sitonije i nazad

47 poruka u ovoj temi

Sad kad se malo prisetim, 3x sam bio na Sitoniji i potrosim oko 150l benzina za nekih 2000 i kusur km. Grubo racunano 150x1.3=195€

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz Obrenovca krecem, tako da se može reci iz BGD. Racunam 1600 km + okolne plaže ali zbog dece bice blize plaže poput lagonisi I slično. Bićemo u Nikitiju smešteni.

Ja racunam da bi trebalo max da prodjem sa 180€ samo gorivo bez putarina I slicno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lagonisi je odlicna za decu. I mi idemo na nju. Prelazices dodatno  jos oko 20km dnevno, osim ako ne budete isli i u Neos Marmaras....trebalo bi da te pokrije 180e....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li bi neko okvirno mogao da napiše troškove autom do Sitonije? Radi se o puntu?

Da li bi kao četvoročlana porodica sa 150€ mogli da prođemo sa benzinom do sitonije I nazad?

Prošle godine Banjaluka-Nei Pori-Banjaluka (BMW 320D, 120kw) 2000 km, trošak goriva oko 120 €. E sad naša mala prednost je što je u RS gorivo jeftinije nego u Srbiji, a Makedonija nam je zajednička za sipanje tako da to opet dođe negdje na skoro isto.

Ne vjerujem da punto (iako je benzinac) uz laganu vožnju troši više od 6 litara tako da je računica slična, odnosno malo veća jer je gorivo malo poskupilo u odnosu na prošlu godinu.

Troškovi putarine su nam iznosili 70 €, vama će biti značajno manje (max. 40 €) jer nemate hrvatski auto-put koji je užasno skup.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da Punto na 130km/h sa njih 4-oro i natovaren stvarima ne moze da trosi 6 l, pre ce biti 8l, ako ne i vise....ipak je to mnogo slabiji motor od BMWa....jedino ako vozi 80 na auto putu, sto je priznacete malo bzv

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sad kad se malo prisetim, 3x sam bio na Sitoniji i potrosim oko 150l benzina za nekih 2000 i kusur km. Grubo racunano 150x1.3=195€

Šteta je biti na Sitoniji, parkirati auto i kupati se na toj lokalnoj plaži. Takođe bio tri godine na Sitoniji i potrošio 50 eura goriva dole. Smatram da ako obilaziš plaže u Grčkoj i uvece obiđeš okolna mesta moraš da potrosis oko 50 eura za gorivo...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tako nekako, uvek im dam stotku da je rasitnim

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa planirali smo I mi autom da obidjemo par plaza I obavezno da vidimo Sarti I Neos Marmaris.

Gledao sam novu turu koju su ovi iz SAT-a organizovali do sitonije I nazad. Lepo odradili ali spominju neke potvrde I sada baš ne razumem ko mora da ima te potvrde? Registrovan mi je auto do 20.08. Da li to važi za one koji imaju tablice sa slovima Š,Č,Ć,Ž itd?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

samo ako ti je istekla sobracajna. Kad si prvi put registrovao auto?

oni sto imaju Š,Č,Ć,Ž menjaju tablice ako im je istekla saobracajna posle 7 godina, dakle registrovani prvi put 2011.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje iskustvo Bgd - Metamorfozis - Bgd i malo vozanja tamo.

Toyota Avensis malđi tinejdžer D4D 2.0 srče ko lud...

1840km

Gorivo do Makedonije, prva pumpa bilo u rezervoaru (na iparenjim do pumpe kritično) ne znam kolko je para bilo ali za 4-5.000 sigurno. Bio pun rezervoar pa kolko se zatekno na startu samo nebo zna...

U Makedoniji potrošeno 84,75€ plaćeno CC pa ima evidencija ;) E sada kakav je kurs obračunala kartica a kakav bi bio u razmeni ??

Inače ostalo da se vozam još podosta...

Nekako imam utisak da auto pređe mnogo, mnoogo više sa tim rezervoarom ...

Možda bi mogao da kažem da ovo što je ostalo u rezervoaru potire ono što je bilo do Makedonije.

Dakle 85€ za 1840 km

Anegdota; Ne razmišljajući mnogo posle obilaska Đevđelije stanem na lokalnu malu pumpu i kažem do vrha a pumpadžija me tako pogleda kada je video 731denara za 7,72l strašno.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja racunica za 2.0 dizel koji trosi 7 litara pri 140kmh na auto putu a pokazala se veoma tacno

Koliko kilometara deset puta manje eura za gorivo 

BG Sitonija BG 1600km = 160e za gorivo

Za magistralni put kada trosi 5-6 litara pri 80-90kmh je slicna samo dinarska

BG VA BG 200km = 2000din za gorivo

Uvek krecem sa punim rezervoarom posto moze cekanje na granici da se oduzi pa da ne rizikujem da ostanem u koloni bez goriva. Poznajem neke koji zbog jeftinijeg goriva u Makedoniji krecu sa knap goriva

Napunim rezervoar u Makedoniji na predposlednjoj pumpi posto je na poslednjoj uvek guzva

Uvek napravim oko 500km na moru posto volim da obilazim i istrazujem

Sa punim rezervoarom prelazim 900-1000km tako da dopunim za 20-50e u povratku tek toliko da dodjem do Makedonije

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na pocetku posta pises kako kreces sa punim rezervoarom zbog cekanja na granicama granice a onda pises da kad se vracas samo koliko ti treba da dodjes do Makedonije da bi tamo punio, u cemu je razlika...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u cunjevima zuco, u cunjevima ...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj pocetak i kraj posta, suprotnost...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zato sto uvek idem u prvoj polovini septembra tako da u povratku nema guzve na granici

A procedura izlaska iz EU je kraca nego za ulaz tako da su guzve manje

Izmenjeno (clockwork_orange)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka