bodrum2007

Internet u Grckoj

133 poruke u ovoj temi

Idemo na Lefkadu, da li znas mozda kakva je situacija tamo sa takvim kaficima?

Ako ih ima dosta, onda super, jer nosim laptop.

Bez brige na lefkadi!! Imas na "facebook" tri net-cafe sa lefkade,od kojih bar jedan ima bezicni internet-sto znaci,pijuckas kaficu kod njega i surfujes na svom kompu......

A siguran sam, obzirom na velicinu ostrva....da ima bar 5-6 takvih kafica.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto bi ocigledno bilo skupo kupiti neki usb internet, dobro ce doci i ta varijanta, hvala ti! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posto bi ocigledno bilo skupo kupiti neki usb internet, dobro ce doci i ta varijanta, hvala ti! :)

Prosle godine sam koristio taj WING kupis kartucu 5E sa 1 E razgovora

kupis dopune, mislim da je bilo 5 + 10 e pa aktiviras sms-om uslugu 7 dana full internet za koliko se secam 12 E ili tako nesto. nije jeftino ali u gerakini sam imao dobar net

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine sam koristio taj WING kupis kartucu 5E sa 1 E razgovora

kupis dopune, mislim da je bilo 5 + 10 e pa aktiviras sms-om uslugu 7 dana full internet za koliko se secam 12 E ili tako nesto. nije jeftino ali u gerakini sam imao dobar net

Jeste malo skuplja...ali i najbolja opcija.Samo...treba biti strpljivi oprezan,ako se kupuju takve kartice na trafici.

Zaposleni u trafikama,uglavnom znaju da procitaju cenu na kartici.Cisto sumnjam, da veliki broj prodvaca i zna za sta sluzi, pa ako niste ni vi sigurni....mozda kupite obicnu dopunu za mobilni.

Najbolje je potraziti prodavnice mobilne telefonije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko koristio prepaid 3G (ili barem GPRS) internet nekog od grčkih mobilnih provajdera?

Voleo bih da čujem iskustva iz prve ruke.

Čisto da ilustrujem zašto me ovo zanima, evo moje priče iz 2008. godine:

Wind je kroz neku promociju nudio ceo mesec neograničenog gprs saobraćaja za 5-6 evra. Trebalo je samo poslati odgovarajuću poruku na neki četvorocifreni broj (zaboravio sam detalje), i podesiti servere na telefonu. Međutim, u praksi, nisam se proslavio sa tim aranžmanom: konektovao sam se i sve je radilo solidno nekih pola sata, uz perverzno uživanje: netbook u krilu, na ležaljci na plaži... Međutim, nakon toga, internet konekcija je pukla. Da skratim priču, posle silnih restartovanja telefona i provere podešavanja, setio sam se da pozovem automatski broj za proveru kredita... i ispostavilo se da mi je stanje u minusu nekih desetak evra. Vrlo zanimljivo, ako uzmete u obzir da je kartica bila prepaid, kupljena (ako se dobro sećam) sa 5 evra kredita, dopunjena greb-karticom na još 5. Prethodno sam zamolio lokalca da mi prevede aktivacioni SMS koji sam primio; pisalo je, otprilike, dobrodošli, aktivirali ste svojih mesec dana interneta. Nešto, dakle, nije radilo kako treba. U nekom većem gradu, prošetao bih se do korisničkog servisa. Ovako - usred Sitonije, pustio sam desetak evra niz vodu bez previše razmišljanja, ne želeći da gubim vreme i kvarim odmor na telefonska preganjanja sa korisničkim servisom (poziv se BTW plaća, pa bih morao najpre da pokrijem minus na prepaid kreditu i uđem u plus da bih ih pozvao). Ne vidim svrhu ni da sada pokrećem forenzičku istragu... samo me zanimaju vaša iskustva, odnosno - da li ste koristili neki "data plan" za prepaid po razumnoj ceni, i kod kog provajdera ste ga kupili...

P.S.

Naravno, znam, idealno je ako je dostupna otključana WiFi konekcija, i generalno - po Grčkoj sam ih pronalazio manje-više bez problema.

Takođe, poznato je da Grci nisu baš spaseni po pitanju kreativnosti u izboru passworda za mreže: otprilike svaku drugu mrežu možete otključati kombinacijom 1234567890, 0987654321 ili tome slično...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko koristio prepaid 3G (ili barem GPRS) internet nekog od grčkih mobilnih provajdera?

Voleo bih da čujem iskustva iz prve ruke.

Ovo i mene interesuje, pa da "oživim" temu :-) malo sam gledao po sajtovima njihovih mobilnih provajdera i jedino što sam našao je ovo:

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/vmcPrepayPromoPacksList.action

deluje zanimljivo, ali me interesuje ima li neko iskustva.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratio sam se iz Grčke (Gerakini, Sonia Village) pre 2 dana i nisam hteo da koristim hotelski WiFi koji se plaća na vreme korišćenja već sam kupio Vodafon pripejd karticu ("Vodafone Mobile Broadband on Demand") i ubacio u mts-ov USB modem. Za 19 evra sam dobio 11 dana koriscenja 10GB downloada i karticu koja vredi do sledece godine u Avgustu, tj. moye se dopunjavati kao i svaka druga pripejd kartica.

Slatko sam surfovao u 3G mrezi, bez opterecenja i nisam potrosio sve...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratio sam se iz Grčke (Gerakini, Sonia Village) pre 2 dana i nisam hteo da koristim hotelski WiFi koji se plaća na vreme korišćenja već sam kupio Vodafon pripejd karticu ("Vodafone Mobile Broadband on Demand") i ubacio u mts-ov USB modem. Za 19 evra sam dobio 11 dana koriscenja 10GB downloada i karticu koja vredi do sledece godine u Avgustu, tj. moye se dopunjavati kao i svaka druga pripejd kartica.

Slatko sam surfovao u 3G mrezi, bez opterecenja i nisam potrosio sve...

Mi sutra idemo u gerakini (gerakina beach) i bas mi treba tako nesto :) Mozes li mi reci gde si kupio karticu da ne lutam mnogo? I da li radi (ako si probao) vopi/skype/vpn i sl servisi ili je ograniceno samo na web?

Pozdrav

P.S. zvao sam vodafone u grckoj, kazu da nemaju 3G pokrivenost u gerakini!?

Izmenjeno (vladaepro)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

AKo kupite samo Vodafon prepaid karticu i koristite je sa drugim usb modemom (ja npr sam imao mts-ov nezakljucani ZTE modem), onda treba da unesete sledeće parametre u podešavanja modema:

Dial Number: *99***1*#

UN: user

PW: pass

APN: web.session

Preferred DNS: 213.249.17.10

Alter DNS: 213.249.17.11

Broj servisnog centra: 13930 - za nesporazume i ostale informacije...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi sutra idemo u gerakini (gerakina beach) i bas mi treba tako nesto smajl.jpg Mozes li mi reci gde si kupio karticu da ne lutam mnogo? I da li radi (ako si probao) vopi/skype/vpn i sl servisi ili je ograniceno samo na web?

Pozdrav

P.S. zvao sam vodafone u grckoj, kazu da nemaju 3G pokrivenost u gerakini!?

Ja sam bio u hotelu Sonia Village, otprilike 1km od hotela Gerakini Beach prema Sitoniji. Bio sam u prizemlju i imao sam duzi kablic (od eksternog HD), koji sam provukao kroz odškrinut prozor (unutra sam se rashlađivao klimom, a mogao sam i napolju sve da povezem, bilo bi jos bolje).

Imao sam nijednu, jednu ili 2 crtice na prijemu i koristio sam internet posle 21 sat... bez problema... mislim da me je ovaj kablic spasio, jer u sobi sa originalnim (kratkim) kablicem nisam nista mogao da uhvatim... Na mobilnom telefonu sam imao losiji prijem... 3G mreza Vodafona je ponekad nestajala u toku dana, ali uvece - bez problema.

Znaci kartica traje 1 godinu, a inicijalno ponjenje od 10GB traje 11 dana. Posle toga treba dopuniti pripejd karticu...

Mozda je najbolje da pokusate prvo da ulovite 3G signal mobilnim telefonom, pa onda da se opredelite za provajdera... tu je najjači signal COSMO TE... ali nisu imali u Nikitiju prepaid karticu... kazu stice sledece nedelje... mozda je COSMO TE bolje resenje...

Ko uzme drugu karticu, a koristi "domaci USB modem" najbolje da na licu mesta pita za parametre modema, jer ce u suprotnom morati da se zove korisnicki servis, a to opet kosta... uputstvo za VOdafon karticu je na grčkom jeziku i odnosi se samo na instalaciju sa njihovog USB modema... tako da nista ne koristi... kljucni su oni parametri koje sam naveo u prethodnoj poruci... za bilo koju karticu + nas modem - na licu mesta prepisite parametre ili jos bolje ponestite i laptop i sve isprobajte smajl.jpg

Srećno!

Izmenjeno (Drinski67)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moram da dodam samo, bila sam na Sitoniji, imam HTC mobilni, mogu sa njim lepo na net, imam i wi-fi, gde god da sam bila, vidim da kafic ima, hocu da se nakacim, nece, ja pitam konobara- "moze, moze, dacu vam podatke, morate da platite" negde je bilo evro sat, negde 3 evra, nije mi palo na pamet da placam, posto sam htela na 5 min da proverim mail itd... To im je kao luksuz, ne znam. Sedis u njihovom kaficu a net da im placas. Samo sam se u kaficu u SOlunu nakacila free . Ovi primorci nisu se jos modernizovali...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim ne spominje se vise 3g pripejd, verovatno svuda ima wifi. Ali ja ne bih da zavisim od njihovog signala, koj je izmedju ostalo i vrlo nebezbedan.

Zanima me da li je neko imao iskustva sa nekim provajderom, i koliko košta 3g net.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo kupili 3G u Lefkadi, i to Vodafone je imao najbolju ponudu 2GB vazi 15 dana + kartica + neki bonus = 15e

Inace svaki kafic ima wi fi, samo trazite password. Na plazi Katizma ima otvoren wi fi, zove se bash Katizma i besplatan je za sve posetioce, signal je dobar duz cele plaze.

Izmenjeno (Kaostechno)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zar se svi oslanjate na Wi-Fi u kafanama?

Molim za iskustva sa mobilnim internetom. Izgleda da Vodafone ima najbolju ponudu.

Hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25952
    Ukupno tema
    865861
    Ukupno poruka