bodrum2007

Internet u Grckoj

265 poruka u ovoj temi

Ideš li preko Soluna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jos uvek nisam pravio plan puta ali koliko sam gledao Google map, da. Mada odgovara mesto sa sto manje zavlacenja.

2014_05_21_17_28_27.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlično.

Kada dođeš do petlje, gde sa RingRoad-a treba da skreneš za Halkidiki, ti produži pravo i izađi na sledećem izlazu (500 m dalje), i prati putokaz za Carrefour tržni centar. Tu imaš sve operatere mobilne telefonije.

Sutra ti postavljam mapu, mada mislim da već postoji ovde negde.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok hvala ti unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, ovo je Ring Road, a petlja Tompazi, zaboravio sam broj je dole

ring-road.jpg

Crvena linija pokazuje tvoj regularan put ka Halkidikiju, a plavo je put do Tržnog centra Makedonija, gde je ima Carrefour.

petlja-tompazi.jpg

Tu imaš Vodafone, odmah na ulazu, a imanegde i ostali, ali ih nisam tražio.

Druga varijanta je da nastaviš za Halkidiki, i svratiš u čuveni Mediterranean Cosmos

cosmos.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super. Vidim da nema mnogo zavlacenja.

Kakva su iskustva sa operaterima na Sitoniji, mislim na pokrivenost?

Vidim da Cosmote i Wind imaju dobru ponudu, 18€ 2GB i 20€ 1.5 GB.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

imas i u nea moudanji sve sto ti treba a usput ti je ...

pokrivenost je solidna ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo sto mi je WOB oznacio je minimalno zavlacenje, samo moram pogledati koje operatere mogu da nadjem u Kosmosu. Bitno mi je da je pokrivenost dobra da ne moram da se oslanjam na wifi i slicno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima sva tri u Cosmosu.

Za signal na Sitoniji ne znam, nisam bio. Vodafon je na Kasandri OK, da ne kažem super. A i Vodafon ti daje 500 MB za 5€. Meni je to bilo dosta za 15 dana, za Viber, Skype i Forum.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

500mb je dovoljno za mobilni dok za tablet nije, bar ne meni. Dok procitam vesti, malo forum, skype (video), izvuce ~ 100MB, tako da idem na opciju minimum 1.5 GB.

Cisto sumnjam da na Sitoniji radi 4G ali ako radi, cela potrosnja ide bar 50% gore.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aha. OK.

Ti najbolje znaš šta ti treba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

500mb je dovoljno za mobilni dok za tablet nije, bar ne meni. Dok procitam vesti, malo forum, skype (video), izvuce ~ 100MB, tako da idem na opciju minimum 1.5 GB.

Cisto sumnjam da na Sitoniji radi 4G ali ako radi, cela potrosnja ide bar 50% gore.

4G - Sitonija... :)

skoro sam ubedjen da ne radi...jedino ako ove godine nisu investirali u to :)

a kvlitet neta zavisi od mesta do mesta kao i samog polozaja...

def nije pokrivenost 100% i zna signal da oscilira... U sustini u samom mestu/mestima ne bi trebalo da bude problema, dok je na plazama vec druga prica pa ces to jedino videti na licu mesta. Sa druge strane na vecim plazama (urbanijim) mahom kafici imaju WiFi pa ce ti oni biti neka vrsta pomoci ako ne mozes da izdrzis bez neta na plazi... :)

Propusna moc bazne stanice dosta zavisi i od broja/kolicine korisnika na njoj pa stoga nikad ne znas kakav signal moze da bude u nekom trenutku, a zagarantovanost ne postoji u takvim mestima :)

Izmenjeno (banebg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ni mislio da ima 4G ali opet da pitam. S obzirom da mi je mifi ruter 3G/4G bicu srecan ako bude pristojan protok 3-4 mb/s. Inace, nikada se ne oslanjam na wifi na letovanjima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Protok moze da bude super, a moze da bude i zalos'

Ja sam na Skijatosu imao situaciju da na ISTOJ lokaciji jedan dan radi internet lepo, sledeci dan kao da sam u Uzbekistanu...bio je vikend. Meni je to bio problem jer je poslovno nesto moralo da se odradi sto svakako nije zahtevalo YouTube ali je bilo poprilicno nategnuto...

Ono sto mogu da zakljucim jeste da se zakacilo 'zivine' dosta a bazna stanica ima svoj ograniceni kapacitet i onda je to otislo u bestraga. Verujem da na tim lokacijama, a pogotovu plazama (daljim od grada) nisu stavljali bazne stanice koje mogu da pokriju par hiljada ljudi simultano jer bi ti kapaciteti 95% vremena bili prazni...pa je potpuno neisplatljivo... Zato ti i kazem da u tim trenucima nekako WiFi dodje kao spas (AKO radi i on) :) a drugi spas je da batalis telefon/tablet/laptop/multipraktik i odes u vodu da uzivas :P

Izmenjeno (banebg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prosle godine koristio Q Card, za 5€ dobijes 600MB:

https://www.wind.gr/...ndles/surf-500/

Vidm da sada imaju i akciju ako dopunis 10€, dobijes 500MB gratis i 1000 minuta u mrezi.

Nazalost, signal u hotelu u Haniotiju pored mora nije dobar. Sto si blizi moru, samo Edge radi. Ako ides dalje od mora, verovatnoca za 3g je veca i onda radi super. Price o 4g u Grckoj su naucna fantastika. Ako nahvatas 3g, to je premija.

Prethodnih godina sam probao i druge mreze i pokrivenost signalom na Halkidikiju je manje vise ista kod svih, ne bas sjajna.

Wind My Q mi se svidja jer ima dobar sajt na engleskom, imaju applikaciju za iOS (https://itunes.apple...y-q/id655532078) takodje na engleskom u kojoj vidis trenutno stanje racuna i mozes da kupujes kredit preko Pay Pala

Sad primetih i ovu varijantu:

http://www.wind.gr/e...t-combinations/

Uplatis 10€, dobijes 500MB gratis. Aktiviras 4 puta SURF 250 koji ti donosi svaki put 250MB + 150MB gratis za online aktivaciju. Znaci, za 10€ dobijes 2.1GB neta i ostane ti jos 2€ za razgovore ili sms ;)

Izmenjeno (ioklio)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka