bodrum2007

Internet u Grckoj

265 poruka u ovoj temi

Posto od vise nego zasluzenog letovanja za mene ove godine na zalost nema nista, imam neku kombinaciju za Santorini, da odem oktobar i pocetak novembra, pa da spojim lepo i korisno.

Ali, net mi je neophodan. Mali hotel u koji bih isao nema net sem dial-up-a, koliko sam uspeo da shvatim (osoba sa kojom se dopisujem oko toga nema pojma o racunarima), pa mi se kao alternativa javlja da uzmem njihovu prepaid karticu i koristim net preko mobilnog. (povezem notebook i mobilni)

Obzirom da mi za rad trebaju vecinom textualne informacije, gigabajt bi mi za tih mesec i nesto bio vise nego dovoljan. (To Cosmote nudi za oko 70€ ali za post paid korisnike!)

Dakle, dok ne pocnem da kopam po netu, ima li neko informacije iz prve ruke? Koje mreze jos postoje a da nude iole brz net, kakva je situacija na ostrvima?

Prosle godine, Cosmote sam koristio (hvatao sam ga iz Bodruma) i surfovao sam malo, ali max. brzina je bila oko 3-4kb/s!

Hvala unapred na svim iskustvima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam Vodafone pre paid i post paid koristim internet da cima b92 i oderu me jedno 5 eura svaki dan. Vodafon je ipak najskuplji i za 3g i za sve. Uopste 3g u grckoj jedino radi sa novim sim karticama. Imam 5-6 operatera dole mogu da pitam druga u solunu pa da ti javim u toku dana.

pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja imam Vodafone pre paid i post paid koristim internet da cima b92 i oderu me jedno 5 eura svaki dan. Vodafon je ipak najskuplji i za 3g i za sve. Uopste 3g u grckoj jedino radi sa novim sim karticama. Imam 5-6 operatera dole mogu da pitam druga u solunu pa da ti javim u toku dana.

pozdrav

Super, hvala!

Nije nista hitno, imam fore do oktobra, ali mi prava informacija svakako mnogo znaci! Mrzim da zavisim od bilo koga kada je net u pitanju!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ bmbl

al prolazi vreme... ajde zivota ti, ko boga te molim, pitaj tog drugara, ja bez neta ne mogu...

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mozda ce nekom letos koristiti.. Ovo je vodafone - ov sajt (ima i eng verzija) pa vidite cene

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp

Isto tako nudi i cosmote i tim - koji je sada wind mozete da izguglate njihove sajtove pa da vidite cene koriscenja interneta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz

Zanima me koja je najbolja opcija za net u grckoj(ne racunajucu wi-fi mreze hotela i apartmana ako ih imaju)? Culi smo za neku Wind F2G karticu, navodno se dosta isplati ali je net kao los.

Koja je dobitna kombinacija? :)

Hvala

Izmenjeno (nevena)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz

Zanima me koja je najbolja opcija za net u grckoj(ne racunajucu wi-fi mreze hotela i apartmana ako ih imaju)? Culi smo za neku Wind F2G karticu, navodno se dosta isplati ali je net kao los.

Koja je dobitna kombinacija? smajl.jpg

Hvala

Internet-cafe....ima ih u svakom gradicu i na svakom cosku....a ako imate lap-top,onda u blizini nekih jacih firmi-cesto je free..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poz

Zanima me koja je najbolja opcija za net u grckoj(ne racunajucu wi-fi mreze hotela i apartmana ako ih imaju)? Culi smo za neku Wind F2G karticu, navodno se dosta isplati ali je net kao los.

Koja je dobitna kombinacija? smajl.jpg

Hvala

U Internet caffe-u u Nea Vrasni sam letos placao 30 min- 1 eur.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

thank za odgovor :)

ali meni zbog posla treba dobar net, tako da ne mogu da se oslonim na free wi fi iz kafica :)

ako neko zna za neko 3g resenje ili nesto slicno neka se javi :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

thank za odgovor smajl.jpg

ali meni zbog posla treba dobar net, tako da ne mogu da se oslonim na free wi fi iz kafica smajl.jpg

ako neko zna za neko 3g resenje ili nesto slicno neka se javi smajl.jpg

vodafone,cosmote,germanos,forthnet..... udjes u njihove radnje i resen problem(ima raznih resenja-paketa).

Izmenjeno (mile-mobilni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo i mene interesuje...

Mile-mobilni, kako se krecu cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo i mene interesuje...

Mile-mobilni, kako se krecu cene?

[/quote

Sta te konkretno interesuje? smajl.jpg Slucajno juce uzeh kod prijatelja u radnji njegov katalog,pa ga potrazih i na net-u. "Germanos"-mobilna telefonija,inetrnet,kompjuteri...zanimljivo je prelistati ga... http://www.e-germano...talogue/show.eg

Mada,treba pogledati i sajt www.vodafone.gr To su inace, dva najveca mob-net provajdera u grckoj a posle njih su www.otenet.gr www.cosmote.gr www.forthnet.gr www.wind.gr

Izmenjeno (mile-mobilni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti za linkove, pogledacu!

Iskrena da budem, ne znam ni kako tacno funkcionise taj internet... Ostacemo nekih 20ak dana, pa bih volela imati zbog posla... Da li uopste mogu ja da uzmem tako onaj Usb internet? Znam da je kod telekoma bila neka fora za 1din, ali valjda moras 11 meseci da placas...

Nisam sigurna da bih se snasla u Grckoj da objasnim sta hocu :)))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti za linkove, pogledacu!

Iskrena da budem, ne znam ni kako tacno funkcionise taj internet... Ostacemo nekih 20ak dana, pa bih volela imati zbog posla... Da li uopste mogu ja da uzmem tako onaj Usb internet? Znam da je kod telekoma bila neka fora za 1din, ali valjda moras 11 meseci da placas...

Nisam sigurna da bih se snasla u Grckoj da objasnim sta hocu smajl.jpg))

Ovde je maltene glupost,ako nesto ne kupis na mesecnom nivou placanja.Tako, da je sva politika prodaje usmerena ne mesecne pretplate,mesecno placanje,banke,kartice i slicno....E sad...tebi je bitno i gde ces boraviti.da li ces koristiti lap top ili telefon? Najbolje resenje za turistu je da sazna koja je kompanija ili firma u blizini galantna i gde moze da koristi free net..\

I ne zaboravite, da grci vole dokazivanje,preterivanje i slicno (mislim na jedan procenat).Tako, da ima kafica, gde imate uzasno brz internet cak bolji i brzi od nekih kompanija.Vlasniku to ne treba ni za kroasan,ali eto da se dokaze....A vi, i tako idete na kaficu,picence.... a vlasnik kad vas vidi vise puta,sam sebe ubedjuje kako je pametan,sto je instalirao fast-net.Samo, uz uslov da ne boravite u nekom selu.... tamo toga nema.

Izmenjeno (mile-mobilni)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idemo na Lefkadu, da li znas mozda kakva je situacija tamo sa takvim kaficima?

Ako ih ima dosta, onda super, jer nosim laptop.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka