Mardza

Izleti na Tasosu i sa Tasosa

42 poruke u ovoj temi

Ako neko moze da mi odgovori na sledeca pitanja.

Koji izleti se organizuju na Tasosu?

Koliko su od Limenasa udaljene lepe plaze ( makriamos, Golden beach,...) i da li se do njih moze doci gradskim prevozom?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Makrijamos je udaljen oko 2 km, a Golden beach oko 11 km. Postoji autobuski prevoz koji vozi oko celog ostrva, mada mislim da ti je mnogo bolje, ako si u mogucnosti i ako znas da vozis, da iznajmis skuter ili jos bolje rent-a-car. Sto se tice izleta, ima ih raznih, ali se, koliko sam ja upoznat, svode na voznju oko ostrva.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti puno. Znam da je najbolje iznajmiti auto, ali ta varijanta otpada.

Koliko se putuje do Tasosa? Cula sam za plazu Karnagio u Limensu, koja ima jos u tom mestu i kakva je? Ako budem imala jos pitanja, obraticu ti se. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Do Tasosa se kolima stiže za nekih 10 sati sa pauzama, granicama..

Karnagio je malena plaža na kraju grada, pored gradske plaže. Najlepši je kafić na ovoj plažici, jer je zalazak sunca posmatran sa terase fenomenalan. Ispod kafića su i lepe stene za sunčanje i skakanje..

U Limenasu dominira gradska plaža, koja je za moj ukus prebukirana, 2-3 reda ušoranih ležaljki, jedna tik uz drugu.

Ka drugom kraju grada ima nekoliko manjih plaža. Jedna od lepših na obodu grada je Tarzanas, ali u odnosu na bisere Tasosa, opet samo priručna plaža.

Što se tiče izleta, nude se oni brodićem gde obilaziš teško dostupne plaže. Takođe i do okolnih sela, npr. Panagije.

Ako imaš vremena, pogledaj prvih nekoliko stranica teme Tasos, ostrvo koje se voli, ima dosta korisnih informacija.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cmoka ti je sve odgovorila ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti puno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

FAKULTATIVNI IZLETI SA OSTRVA THASSOS i cene:

fakultativa.jpg

Koja je ovo agencija? Krece se iz Potosa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Predstavnici naših agencija tamo ovo izlažu na oglasnoj tabli u prizemlju svake vile.

Predstavnik, odnosno lokalni vodič koji je u samom mestu od maja do oktobra meseca /tamo radi/ je trenutno za 15 naših agencija tamo.

Ovo je baš bilo u Potosu, ali npr. kada se ide za Kavalu, ide se iz Potosa za Limenas i usput skupljaju putnici.

Ja sam konkretno pre neku godinu išla na ovaj treći izlet.

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvi put idem na Tasos sad u junu, koji izlet bi ti preporučila? Koliko je naporan ovaj treći izlet?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obilazak ostrva autobusom, 28 evra. Krece se iz Limenasa, ka zapadu, kupi putnike usput, sve do Potosa. Ide se do manastira, Alikija, Panagije, Golden B. i Limenasa.

Obilazak brodom, 28 ili 30, svraca se i na Vati, za ostale plaze se ne secam, nekad se ide zapadnom, nekad istocnom starnom ostrva.

Grcko vece, 30 evra, sa vecerom, picem, igrama.

Kavala i Filipi, 30 evra.

Ovo je preko nasih agencija.

Ima i brodicem, Eros, isto je 28 ili 30 evra.

Mi smo isli sami, ali sledeci put cemo brodicem oko osrva, sigurno!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tirkizna, da li u sopstvenoj režiji, busem, krug oko ostrva košta manje? Trebalo bi da je bar upola manje, zar ne?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja znam da je karta Potos do Pahisa bila 7,5 eura koliko se secam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam 100% siguran, ali mislim da na ostrvu ne postoji "obilazak ostrva brodom"...

Eros vozi do Makriamosa, Saliare i Vathi.... i možda još neku plažu, ali sumnjam...

Iz Limenarije postoje izleti koji mislim da maksimalno (ako vremenski uslovi dozvole) idu do Aliki (na jug) i Atspas (na sever)

Možda Tornado Jet ima nešto u ponudi, ali su preskupi za prosečnog Srbina.

Evo našeg iskustva... zbog lošijeg vremena samo do Salonikiosa na jug i uvala iza Tripiti plaže na sever;

http://youtu.be/0k1dgvsdMAY

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima Tornado divan obilazak al brate daleko im lepa kuca to jest gliser, ubijaju sa cenom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima obilazak ostrva sa brodom i obilazak Atosa...i to što kaže jelenabata,baš su preskupi...bar za nas! Oko ostrva sa dosta usputnih stajanja je u julu bilo 125e-130e a mislim lepo bi bilo ali je mnogo za nekoliko sati vožnje toliko platiti...

Ne znam kako se zovu,pošto nije više onaj žuti tornado sad je neki plavo -beli...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26211
    Ukupno tema
    874080
    Ukupno poruka