terzic

JERISOS

3026 poruka u ovoj temi

Iscitali smo detaljno ovu temu i sve na net-u za Jerisos,videli dosta slika i odlucili se 90% za tu destinaciju(onih 10% je za Pahis na Tasosu) sledece godine.Interesuje nas hladovina na plazi,rekao bih po slikama da je hlad tek posle podne i to samo po rubu plaze,sirina plaze i dali ima ponude smestaja,da ne moramo da rezervisemo odavde vec da trazimo na licu mesta i dali ste isli do Nea Rode i plaze Komitza(svi je hvale)?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@frodzer

Za mene je Tasos ipak bolji :-)

Jerisos "gleda" na istok (preciznije, severoistok) stoga i hlad stiže popodne. Hlada na plaži ima minimalno, upravo tako kako si rekao - suncobran je malte ne obavezan. Sama plaža je relativno široka (daleko šira nego u Pefkohoriju, ali uža nego u Sartiju), dosta dugačka, uvek smo lako nalazili mesta za komotno raspremanje opreme.

Ponude smeštaja je bilo kada smo mi bili (početak septembra). Recimo Avramidis je za apartman/studio broj 1 (koji je u stvari skoro jednoiposoban stan, na I spratu sa 2 terase na suprotnim krajevima) za drugu dekadu septembra tražio 30€ na dan.

Kroz Nea Rodu smo samo prošli (na putu za drugu stranu poluostrva - završili u beach baru hotela Akti - lepo opremljen sa pristupačnim cenama: konzumacija nije bila obavezna, ali smo ipak popili frape za 2,80€, a posle pojeli i giros za 2,50€). Nea roda nije ništa naročito. Kako je na istoj strani na kojoj je i Jerisos, mislim(o) da ne vredi truda (što je mišljenje i naše ćerke i zeta - znači nezavisno od generacije :-) ).

Na Komitzi nismo bili, ali cela okolina je puna lepih plaža (od totalno uređenih do divljih). Komšije su bile na ostrvu Amuljani (Trajekt košta 10€ za auto, 2€ za odrasle, dž za decu - sve u jednom pravcu) i oduševili se.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja merkam Jerisos za sledece leto pa me zanima ima li talasa?

Kako stoji situacija sa komarcima?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Tibor021

Sakupljamo lagano utiske drugih pa cemo ih lagano krckati do leta,moram da "pogodim" destinaciju jer putujem sa 4 zene(tasta,supruga i dve cere) pa da ne bude zetu po ledjima.Nekako nam se Jerisos cini savrsenim,em nije daleko ,em je pristojna gradska plaza a i okolne,ima Lidl,parkice za klince , Kasandru i Sitoniju smo vec "odradili",Hrvatska nam je na zalost svake godine sve "dalja" ,za CG i Bugarsku zena nece ni da cuje,mesto jos nije iz(s)komercijalizovano pa se namece kao logican izbor za nas sa sitnom decom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja merkam Jerisos za sledece leto pa me zanima ima li talasa?

Kako stoji situacija sa komarcima?

Ima talasa kada duva vetar :-). Za vreme našeg boravka imali smo samo jedan dan (i to ne ceo) nešto veće talase ("sa krestom"), mada u poređenju recimo sa talasima u Sartiju ipak su manji i "podnošljiviji". Ono što je jako dobro da se u takvim situacijama veoma lako i brzo može promeniti lokacija i preći na zapadnu stranu poluostrva. Zaleđe područja Jerisosa i Nea Rode je relativno ravno, nema brda kao na Kasandri i Sitoniji, pa se lako može preći na drugu stranu. Uz to, i u septembru sunce zalazi nešto kasnije :-) Smena pre nas (poslednja dekada avgusta) imala je više "talasastih" dana.

Nismo imali muke sa komarcima (Raid je ipak bio uključen non-stop). Povremeno smo nalazili ujede slične onima od komaraca - sumnja je pala na male pauke koje smo povremeno nalazili u sobi.

@frodzer

Uglavnom smo i mi ovako smo i mi razmišljali i kada se podvuče crta - nismo pogrešili. Što se Jerisosa tiče, sve što si naveo stoji (zaboravio si mali akvarijum usred šetališta :-) ). Istine radi treba reći da ima relativno dosta pasa lutalica, ali nismo naišli ni na jedan "neprijateljski raspoložen" čopor :-).

Izmenjeno (Tibor021)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakve su terase vile Avramidis? Ima li vila dvoriste sa rostiljem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Terase su dovoljno velike i komotne.

 

Dvorišta (prednje i zadnje su relativno mala i više dekorativna (prednje), nisam primetio da ima roštilj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E vala isčitah sve od prve do poslednje i 85% za seldeću godinu destinacija je Jerisus. Doduše nije mi baš mio onaj vetar koji se spominje i provlači kroz postove ali ne duva valjda non stop .

Smeštaj može da se nađe na licu mesta u sezoni ??

Nisam video da je neko napisao koje su cene smeštaja u sezoni za apartmanmimo agencije(sa odvojenim sobama) što bliže plaži, pa ako neko ima neku okvirnu informaciju neka napiše :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

cao svima, planiram sledece godine da letujem sa devojkom u Jerisis, pa me zanima nekoliko stvari koje nisam nasao ovde, pa vas molim da mi odgovorite,

koliko je Jerisos udaljen od Stavrosa ili Olimpijade?

Koliko je Jerisoso udaljen od Uranopolisa, a koliko od N. Rode...

jos me zanima da li u Jerisosu imaju rent a car ili rent a moto agencije i koliko to otprilike kosta?

I jos nesto koliko kosta krstarenje brodom i kakvo je to ostrvo o kojim svi pisete, koliko je i gde se nalazi, daj te mi jos neke informacije o izletime, kao i cenama izleta,

hvala Vam unapred, pa se jos cujemo

inace trazimo lep i miran odmor sa razgledanjem jos nekih mesta u okruzenju, da li ima nesto sto moze da se vidi peske iz Jerisosa, mi volimo da setamo pa sve sto iznosi do nekih 5-6km u jednom pravcu dolazi u obzir, jos jedvom hvala

Izmenjeno (suki)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Stavrosa do Olimpije ima 14 kilometara. Put na toj deonici je sa dosta krivina. Od Olimpije do Stratonija ima 19 kilometara veoma teskog puta. U pitanju je deonica sa velikim usponom i ostrim krivinama. Od Stratonija do Jerisosa ima 16 kilometara puta u niziji. Brdo deli Jerisos od Nea Rode. Razdaljina: 5-6 kilometara. Od Nea Rode do Uranopulisa ima 10 kilometara puta u niziji.

U Jerisosu ne postoji nijedna rent a car ili turisticka agencija. Najbliza agencija se nalazi u Uranopulisu. Do njega mozes stici autobusom. Iz Jerisosa do Uranopulisa imas 6 polazaka denvno. U prvoj polovini septembra ove godine za skodu fabiju su trazili 45 evra dnevno bez ogranicenja predjene kilometraze. Evo linka http://www.sfera-car.gr.

Sve o ostrvu procitaj na http://www.visitammouliani.com/. Vredi otici zbog Alikes plaze.

Izmenjeno (suki)
nema potrebe citirati ako se odgovara na predhodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hmm...ako do Stavrosa imamo oko 850 km i ako nas posle tolikog puta ceka jos skoro 50 km krivina do Jerisosa onda je mozda bolje ici na Solun-Termi-Vasilika-Arnea-Jerisos,iako tuda ima manje auto puta i rekao bih i malo je duze, cini mi se lagodnije za voznju.Neka me neko ispravi ako gresim?Ima li neko iskustva sa ovom rutom ili onom jos juznijom Solun- Nea Moudania-Metamorfosis-Ormos-Pirgadikia-Gomati-Jerisos ( jos duza ali zivopisnija uz more),mislim da je Sitonijanadlanu svojevremeno dao preporuku za ovaj pravac .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Put od Stavrosa preko Olimpijade do Stratonija ima dosta krivina ali je sirok i nije naporan za voznju cak sta vise meni je zanimljiv bio. Posle toga ka Jerisosu i Uranopolisu takodje,s tim sto su nesto radili na toj deonici pa je bilo malo zastoja ali nista strasno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Informacija o trasi puta Solun-Termi-Vasilika-Arnea-Jerisos. Ova relacija je kraca za oko 30 km u odnosu na pravac Solun-Stavros-Jerisos. Od Soluna kada se skrene sa obilaznice put je sirok i prijatan za voznju. Nakon 15-20 kilometara pocinje blagi uspon bez ostrih krivina koji necete ni osetiti. Izlazite na visoravan koja se pruza sve do Stagire. Krajolik na tom potezu je slican Sumadiji. Put prolazi kroz centar Arnee. Obratite paznju na tip top sredjene fasade kuca u centru gradica. Od Stagire ka Stratoniju ide prilicno strm silazak u dolinu. Put na toj deonici duzine oko desetak km je sa puno ostrih krivina. Meni licno se ova ruta cinila laksom za voznju nego put preko Stavrosa. Ako putujete putem preko Stavrosa sa decom koja imaju problema sa mucninom, topla preporuka je da im date da popiju tablete. Ovo govorim iz iskustva sa mojom decom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Thanks drugari.Ko ima bilo kakav info o putu do Atosa tj Jerisosa ,nek' "baci" u ove pravougaonike.Poz......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi mala pomoć.

Čitah ali ne nađoh kako na navigaciji da nađem Jerisos . Ajd ako neko ima iskustva šta da ukucam u navigaciji (presigio ) da mi pokaže put do tamo .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka