terzic

JERISOS

2823 poruke u ovoj temi

Postavljeno (izmenjeno)

Apis je potpuno u pravu. Mi smo 5 godina isli na Sitoniju, a pre 3-4 godine smo pobegli sa nje na Atos i to ne zato sto nam se odjednom ne dopadaju plaze Sitonije i prelepa priroda, vec zbog toga sto Sitonija postaje (ako nije vec i postala) ono sto su Pefkohori i Hanioti odavno - na plazi pijaca, u vodi sveta reka Gang, a u naselju vasar. Reci ne biram, jer ne vidim razlog za okolisanje, posto meni upravo tako izgleda i zbog toga se letovanje tamo u sezoni pretvorilo u mucenje. Postujem i druga misljenja i ako neko isto tako okrpi Atos da je bez sadrzaja, sa premalo plaza, bez lepih kafica, cist smor i za ubistvo od dosade. Ja ga takvog volim.

Ove godine smo imali prilike da odemo nedelju dana na Sitoniju u junu i skroz druga prica, kao nekad.... Bez guzve, ove godine bilo lepo vreme, a temperatura mora u junu 26 C, nestvarno. Ali u jeku sezone fala lepo! ;)

Izmenjeno (Pokeras)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lep opis.....verodostojan!

Ne zameri, izneću svoje mišljenje u vezi onoga što ti se nije svidelo! . Pomenuo si da Jerisosu nedostaje, kako ti reče, trgovačko-ugostiteljska zona, koja bi bila na jednom mestu! U slobodnom (mom) prevodu, "vašarska zona"! Moje mišljenje je da je lepota Jerisosa baš u tome što nije "vašarsko mesto", tipa Paralije, Pefkohorija itd! Neki to vole, neki ne! Oni koji beže od toga, uglavnom dolaze i ponovo se vraćaju u Jerisos. I nadam se da još dugo neće da se pretvori u to!

A što se tiče pasa i mačaka, potpuno si u pravu! Ne razumem Grke da ih ne odvoze u neki azil! Volim ja pse ali ovo je preterano! Naročito kada na plaži gaze ,čak i leže, na peškirima a nimalo nisu čisti i uredni! Šta više, zapušteni su i prljavi! I nisu čipovani.

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25908
    Ukupno tema
    862973
    Ukupno poruka