terzic

JERISOS

3026 poruka u ovoj temi

Da li je bio ko ove godine ili prosle pocetkom septembra?Interesuje me vreme u septembru s obzirom da je u podnozju Atosa/kisa i temperatura/.I kakvo je za spavanje uvece, je li svezije?Vila Paradizo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

OVE GODINE SAM RESILA DA SA PORODICOM DECA 14 I 11 GODINA IDEM U JERISOS. DA LI JE NEKO TAMO LETOVAO I DA LI IMA NEKO NEKI KOMENTAR HVALA

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u off season varijanti, negde mart. To je stanica sa koje se ide brodom na Svetu goru. Koliko se secam plaza je velika i siroka, mislim sitan pesak, a sam gradic jako fin, tipican za taj deo Grcke. Imaju dve kafane koje rade van sezone, to mi je ostalo u secanju :D

Ako ti je ovo pomoglo super, posto ti nisam mnogo rekao.

Pozdrav

Sasha

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ko hoce da ide u jerisos,obavezno kolima!!razlog je sto pored jerisosa ima mesta nea roda,stavros,uranopolis!!to su vrh mesta i treba ih obici!!

bila sam tamo preko agencije fallow me,ponude su vrh,malo kosta,a provedes se extra!!plaze su fantasticne isla sam sa 4 drugarice i preko dana imas terene za odbojku kod kafica kozi,gde gazda obozava srbe a grk je!!pice je oko 2,3 evra ,breezer je 5,kokteli su oko 5,6 evra!!!

preporucujem svima ovo mesto jer je plaza pescana i urbano uradjena,a voda uvek cista,ima i dosta mladih!!!!

preporucujem uvece da odete u kozi a posle i 2 diskoteke pored,to je sve jedno do drugog,a muzika je vrhunska!!!

e sada hrana je po meni bas jeftina mene je rucak ispao u restoranu sa sve picem 6 evra,rekli su mi iz agencije fallow me da su uradjeni novi kafici i jos 1 super plaza!!ko ide sa decom nece pogresiti nikako,a ovi mladji ce se provesti ......ma nemam reci!!

ako vas zanima jos nesto i sta da posetite sve me pitajte

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima lezaljki i suncobrana na samoj plazi? Nije mi bitno i ako se placa, samo da ih ima... Idem sa klincima i to nam je neophodno jer necu da vucem jos i to sa sobom.

Koliko su udaljeni takvi delovi plaze od vila koje nudi Follow me? Koliko ima od tih vila do najblizeg dela plaze?

Koliko su od tih vila udaljeni restorani i radnje?

Zar plaza nije od onog sitnog sljunka, velicine pirinca (ako govorimo o, da kazem, gradskoj plazi u Jerisosu)?

Da li ima u blizini jos neka dobra plaza?

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

vi iz hotela vidite plazu!plaza je skroz peskovita kao i kada udjete u vodu sve je peskovito!!!na plazi ispred hotela ima mesto koje se zove kozi i tu imate i lezaljke i suncobrane ne placa se n8ista ali imate konobare pa morate pice neko da uzmete a tu moze i da se klopa!!!

zavisi u kojim cete apartmanima biti mogu da vam preporucim 3 super restorana ,ali to je sve u jednom, krugu hotela restorani,kafici,imate za klince luna park!!!savrseno je za porodice!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo dosli jos pre 2 nedelje ali nikako ni rec da napisem. Hmmm, sta reci. Isli smo autobusom pa smo tamo bili lenji za razne izlete (osim sto je muski deo isao na Hilandar i prespavao :D tamo jednu noc ), znaci nista Kakovo, Uranopolis itd.

Vec sam rekla da smo bili smesteni u vili Paradiso (mozda smo se i sreli taj dan kad ste vi dolazili :) ) koja je sasvim ok.Nista specijalno, ali to nisam ni ocekivala. Klima nam nije ni bila potrebna, osim naseg poslednjeg dana (dana kad smo mi odlazili, a vi dolazili, ih kakav pakao :smorilo:), fina terasa, soba i kupatilo ok, blizu plaza. U dvoristu uvece puno dece, muskarci na velikom TV-u sa gazdom gledali utakmice. Plaza je zaista super, velika, siroka, cista, bistro more. Uglavnom da ne duzim mnogo, u sustini je sve ok.Ono sto mi je ostalo kao cudno je samo mesto. Nekako rastrkano, nigde prodavnice, mestani ne znaju engleski. Deluje mi kao da i nije turisticko mesto. Razglednice sam videla u samo 2 radnje, koficu za pesak sam detetu nasla tek negde na magistrali, na dva mesta smo videli da postoji giros itd. Mesto i nije tako malo, zato mi je valjda i cudno. One radnjice sa suvenirima kojih u svakom selu ima milion, ovde ne postoje. Seticu se valjda jos nesto da pohvalim a dotle, kako ste se vi proveli posto vam je Jerisos kao mesto vec bio poznat od ranije?

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo sad sam stigao da malo pogledam forum,i bas reko da vidim dal ima nesto od tebe..i ima, malo si skrta u izvestaju ha ha ha! mozda si vec i zaboravila :D sto se nas tice mi smo vec stare kuke tamo,jos samo licne karte da nam daju :bez-zuba:

o moru i plazi necu da ti pricam to si vec videla nama je jedino smetao vetar koji je duvao,a toga nije bilo prosle godine u toj meri.od izleta bili smo na hilandaru,kakovu,krstarenju oko svete gore,u xiropotamiju/malo mesto na strani gde je uranopolis/i do ostrva amuljani sa iznajmljenim camcem!i sve to je bilo extra :P !naravno sobzirom da smo bili dve smene i sa autom,ovo sve je i bilo moguce ostvariti.e sad sto se tice radnji to sam ti vec ranije napomeno da oni nisu klasicno turisticko mesto cak naprotiv!!!!tamo su grci ustvari ,,turisti,,!!e sad sve to za kupovinu si imala u lidlu ili masudisu, ali posto niste bili sa autom onda.....sustina cele price je nadam se da ste se odmorili i opustili ,a da nije bilo guzve i buke,frke i ostalog sto ima u ostalim ,,fensi,,mestima. mada verujmi u odnosu na proslu godinu sada je bilo vise ljudi i vise ostalih sadrzaja, sto nas bas i ne raduje, jel nase grcko ,,selo,,se izgleda proculo!! :D pozz

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi idemo za Jerisos u avgustu, tako da imam i ja par pitanjca pa ako ste orni da odgovorite :D  

Koliko je Lidl i taj drugi market udaljen od Jerisosa i jel moguce ici tamo bez auta? 

Da li ste primetili mozda kucu Joanis? :smorilo:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@sloki

Evo ja cu ti vrlo rado odgovoriti.Lidl i Masutis su na istoj udaljenosti (jedan prekoputa drugog).Na vrhu su Jerisosa, odnosno nekih 15 min. setnje od vile Paradiso (koja je oko 50 m od plaze).Znaci auto nije neophodan jedino sto se vuku kese. Mi smo vise puta isli u Lidl koji je snabdeven sasvim solidno za nas turiste.Primetila sam da mestani vise idu u Masutis, to mi je i gazda nase vile potvrdio, on kaze da je snabdeveniji ali i skuplji od Lidla.Ponavljam, za nas je svega bilo i u Lidlu.Ono sto me je zapanjilo je da je mnogo artikala jeftinije nego u nasem Maxiju. Suhomesnato je odlicno (pakovano od po 100 ili 200 gr)i koliko se secam, cini mi se najskuplja salama oko 11 EUR. Grickalice takodje, meso kao kod nas, voce kako koje.Jedino je hleb nesto skuplji.

Za ovu kucu Joanis moram da kazem da je nisam primetila.Slobodno pitaj sta god hoces, tu sam :)

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo sad sam stigao...

Ma nisam skrta nego me mrzelo pa pisem.Vi ste se bas aktivno proveli, super. To za odmor i opustanje si u pravu, bas u pravom smislu.Cak sva sreca da nije bilo ono nenormalno toplo vreme, osim poslednjeg dana. Mi vetar nismo imali kao smetnju. E sad sam se setila. Moram da te pitam da li je i dalje aktivan "kralj plaze"? :D Ne znas na koga mislim? Pa na onog vucjaka sto ne mozes od njega da mrdnes ni do plaze, ni uvece, ni do radnje. On je valjda od vlasnice Kleopatre vile pored Paradisa. Jao moram da priznam da sam na plazi konstantno gledala levo, desno, gore, dole, da slucajno ne navrati. U stvari, nekako mi ga je bilo zao, svi su ga terali, dobra je kuca, ali opet kad se zatrci medju decu u vodu, stvarno ne mogu da verujem da niko ne reaguje (osim naravno ponekog tate from Serbia :D koji ga odmah otera). Meni je izbusio svojim zubima jastuce za plazu koje je ispalo mom klincu. Ha, ha, sad sam se setila da neki momak od 20-ak god. nije smeo da izadje iz mora jer ga je vucjak uredno cekao i gledao samo njega. Mucenik momcic je nekako u moru (ili mu je neko dodao, nisam videla)nasao prutic i njime mahao da kuca ne dodje :bez-zuba: i tako izasao iz vode.Bio je stranac, posle ga na plazi nisam ni vidjala, nahvatao se straha sigurno.

Kako je bilo u Paradisu? Nama sasvim ok, nekima iz nase grupe se nije svidela higijena, ali za te pare nisam ocekivala svaki dan novu posteljinu, dosta je i da je promene posle petog dana.Da li vam je terasa bila na strani dvorista i mora? Nama jeste, i to mi se bas svidelo. E a da niste menjali sobu posle prve smene? Nasa komsinica iz sobe pored nase je isto imala duplu smenu, a posle 10.dana je morala da promeni sobu i znam da joj se nije islo u tu sobu koja nije imala pogled na dvoriste i ulaz.

Eto vidis kako sam sad bila opsirna, mozda jos nesto napisem ako se setim.

Izmenjeno (suki)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e na koje kuce mislis!?posto ih ima koliko hoces :P !ako mislis na onu braon veliku kucu taj je svuda pravi je car!skoci na kantu i prebira lagano ha ha!mene je pratio do pekare i plaze,bas je kul kuca e sad ako se neko plasi skroz ga razumem :bez-zuba: !ali nisam video nijedno agresivno kuce,sto je neverovatno ali istinito.u grckoj ih svuda ima u ogromnom broju,ispred cosmosa smo naleteli na 2,3kuce koje su nam mahale repom kao da smo im gazde :srce: !nismo morali da se selimo ipak smo mi znali za foru pa smo to u bgd,sredili.fora je u tome sto se tvoja soba proda u smeni u kojoj produzavas.mi smo bili dole u apartmanima tako da more nismo mogli da vidimo nikako,to smo znali tako da smo gledaliu klince /i nase/koji su bili neumorni :D pitanje za sloki preko koje agencije ide. jel folowme?oni ove godine rade neke nove kuce,neke sam video e sad koje.....pozzz

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma to je taj, 100%.Znam da nije agresivan, ali mi nije bas bilo svejedno kad se zatrci, pa kroz celu plazu uleti u more da se poigra sa nekim ko mu je simpatican ili vec sa nekom loptom.Dosta je ljudi(ipak vise zena :P )koji su ipak bili skepticni. Isla je cak neka prica da je ugrizao neku babu, ali nesto ne verujem i meni se cini da je kul kuca. Dobro, necu vise o kucencetu. Inace, koliko god pricala svoje utiske o Jerisosu, cak i one negativne,sada bih se vrlo rado tamo opet vratila, bar na 2.3 dana :D:D:D Ono divno, cisto, toplo, providno more,uhhh

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sansajn preko folowme i kuca je Joanis. Ove god. je rade prvi put-nova je. Nadam se da ce biti O.K. imamo slike od apartmana i deluje dobro, pa videcemo. Udaljena 60 m od mora. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da znam koja je vila i mislim da je oc :D .ekipa iz folowme je korektna tako da sumnjam da bi napravila losu varijantu,a i nisam cuo od nasih na plazi da se neko zalio.e sad kod nas ti je sve moguce tako da kad se vratis napisi tako da i mi znamo iz prve ruke :bez-zuba: !u svakom slucaju lep odmor i idite na izlete obavezno nece te zazaliti.pozz. e ali glavna fora za kucice gde smo svi popadali od smeha je sledeca...vecera svi lagano klopamo,klinci se igraju ispred nas u dvoristu ,tu kucici kibicuju da im bacimo malo klope, sto mi naravno hipnotisani njihovim pogledom s vremena na vreme i ucinimo :smorilo: !e sad gotova klopa i za nas i za kucice :D !klinci u punom satavu i nabili se do fontane,dve kuce od kojih je i ovaj ,,tvoj,,prolaze izmedju dece dolaze do fontane i piju vodu :bez-zuba::bez-zuba: jedna majka iznervirana prilazi vlasniku Vangelisu i kaze ,,nasta ovo lici!! jel vidite da psi sad piju vodu sa fontane!!!,,Vangelis je gleda i mrtav ladan odvali,PA STO STE IM DAVALI SLANO DA JEDU!!!!!,, :bez-zuba::bez-zuba::D:D pola sata smo se do suza svi smejali!!a sto se kupanja u jerisosu tice, nazalost bar za more to je to ove godine.i kako vreme bude prolazilo sve ce ti delovati lepse i lepse... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka