terzic

JERISOS

3026 poruka u ovoj temi

Sanja 71 , i mi idemo u vilu Elisavet,od 09.07.do 19.07 ,isto nas interesuju utisci kakvo je stanje u vili, dali nesto fali da ponesemo.

Isto me interesuje,niko nije komentarisao dali postoji neki prevoz (autobus,taksi ili brodicem)  do okolnih plaza i mesta?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lena2009 možete li molim Vas dati detaljniji opis vile Aleksandra. Da li se oseća vlaga (dete nam ima astmu pa moramo to da znamo), kakva je kuhinja (jedne godine smo bili u vili Olga pa sam sve sudove i escajg morala krvnički da ribam jer je bili toliko sve prljavo da mi je preselo celo letovanje), da li se dobijaju peškiri, menja posteljina...Hvala unapred na izdvojenom vremenu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaza izgleda super, samo ne vidim najbolje da li je bas pescana , ili je onaj sitan sljunak, moji klinci brinu da li ce moci da prave kule od peska na plazi . :rolleyes:

Pesak je na plaži i to onaj sitni, najsitniji ali na ulazu u vodu nekih 2-3m ima sitnog šljunka (vidi na slici) meni pesak nije mnogo smetao :), uživaće deca!

DSCN1125.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Au , kako je dobra slika , svaka cast, kako vam sada zavidim, ko ce docekati kraj avgusta...

Posto idemo kolima vidim da cemo posecivati ovu plazu,  a deci ce biti super

Hvala za odgovor

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da li mozete verovati da na plazi Xiropotamo pojas plicaka se krece od tri do nekih desetak metara a onda nastaje pravi ambis, lokalci kazu da se spusta i do 100m dubine na samo nekoliko metara od obale.Ovaj pojas plicaka se povecava ka Desteniki.Na ovoj plazi su cesti gosti delfini posebno u avgustu i u popodnevnim satima kada ribari spustaju mreze,kako se ne zapetljaju u njih jos nisam prokljuvio.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel Destenika levo ili desno u odnosu na deo plaže kad se spustiš od Jerisosa?Inače možda ima i 15 metara do ambisa pod nagibom od 45 stepeni. Sjajno izgleda,adrenalin buba vene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

drugari krecemo u ponedeljak put jerisosa..ako moze preporuka da li da idemo preko Nea Mudanje ili preko Stavrosa obzirom da GPS navodi preko Stavrosa...ali ako ima neko iskustva molim za info..unapred hvala...svaki savte zlata vredan...pozdrav....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MOja preporuka preko Stavrosa.Petlja Asprovalta odatle manje od 10 km.do Stavrosa a posle Stavros-Jerisos ima još 45 km.Posle Olimpijade ima malo krivina kao i posle Stratonija ali put je dobar i ne oseti se ako ne voziš brzo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo se vratili iz Jerisosa 19. juna, bili smo smešteni u vili Aleksandra...

 

ako moze u vezi vile Aleksandra info da li nesto nedostaje u samim apartmanima....tipa peskiri..kada se menjaju...escajg i slicno unapred hvala..poydrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel Destenika levo ili desno u odnosu na deo plaže kad se spustiš od Jerisosa?Inače možda ima i 15 metara do ambisa pod nagibom od 45 stepeni. Sjajno izgleda,adrenalin buba vene.

Destenika je kad se spustite u Xiropotamo desno,uz obalu ide zemljani put stim da se na jednom mestu odvaja od obale.Inace levo bi po GOOGLU trebalo uz obalu da se stigne do Tripitija(nameravam ove godine da se provozam biciklom da vidim da li je to izvodljivo).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozete da mi kazete kako ste dosli do kontakta vile aleksandra

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

agencija Travelland

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako moze u vezi vile Aleksandra info da li nesto nedostaje u samim apartmanima....tipa peskiri..kada se menjaju...escajg i slicno unapred hvala..poydrav

mi smo bili u apartmanu broj 1 na visokom prizemlju sa detetom od 5 godina, odličan je apartman, prostran i čist. Mi smo bili prvi u tom apartmanu i sve je bilo besprekorno čisto, mada sam ja po navici sve ponovo izribala i dezinfikovala. Poneli smo i nešto od našeg posuđa (šerpe) u apartmanu su samo jedna velika šerpa i tiganj sa poklopcima, escajga ima dovoljno, kao i čaša i tanjira.

Mini šporet sa tri ringle, rerna malo slabija.

Ili im je struja slabija, jer kad nešto pečete izbegavajte da kuvate na ringli i da uključujete bojler, jer se osetno smanji napon i jačina struje. 

Mi smo bili dve smene od 30.05-19.06. mada je kiša padala u par navrata nije bilo tako vlažno, to sam primetila po vešu koji se normalno sušio kao kod nas.

Posteljinu i peškire menjaju na 5 dana, higijenu u apartmanu održavate sami. Nema komarnika na vratima, ali u tom periodu nešto nije bilo ni komaraca ni muva, možda su prskali ili je bilo hladno za njih.

Jedina zamerka je što ima samo jedan ormar za odlaganje odeće u dnevnoj sobi, u spavaćoj su samo 2 kreveta, jedna natkazna sa fijokom pored kreveta i jedan toaletni sto sa ogledalom i dve fijoke. Nama je to bilo malo za garderobu.

Ne znam koji ste broj apartmana Vi dobili i kakvi su ostali apartmani ali ovaj je sasvim ok.

Klimu nismo uključivali jer nije bilo potrebe, noći su bile prijatne za spavanje a danju nije bilo previše toplo da bi je koristili.

TV je na grčkom, mi bar nismo našli neki naš program pa ga nismo ni koristili, imali smo komp pa smo muziku i sve ostalo puštali na njemu jer u vili ima net.

Plaža je lepa i prostrana, relativno blizu oko 70-80m, široka i dugačka, sa krupnim peskom, plika i pogodna za malu decu. Ležaljke i suncobrani se iznajmljuju uz jedno piće ili kafu: grčka je bila 2E, nes i kapućino 2,5 koje smo i mi konzumirali. Uz kafu dobijete i flaširanu vodu od 0,5l.

Utorkom je baš bogata pijaca sa voćem, povrćem, ribom, sirevima, maslinama i raznim krpama ;)

Lidl i grči mega market su na kraju grada od semafora uzbrdo, relativno blizu oko 2km, dobro su opremljeni sa cenama sličnim kao kod nas. Skuplje je mleko i mlečni proizvodi, meso slične cene, hleb u lokalnoj pekari 0,8e mi smo jeli baget sa susamom.

Za dečicu je pravi raj jer na šetalištu pored mora ima travnati park sa ljuljaškama za decu. Takođe ima i akva park na šetalištu, koji je naša unuka obožavala.

Vikendom može da bude malo bučnije jer Grci dolaze pa znaju da se vesele i da voze motore malo bahato noću, ali vila je u mirnoj uličici tako da se to i ne čuje.

Sladak mali gradić baš za odmor i porodice sa decom, mi smo bili zadovoljni :) .

Ako Vas još nešto interesuje pitajte.

Pozdrav i srećan odmor :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Destenika je kad se spustite u Xiropotamo desno,uz obalu ide zemljani put stim da se na jednom mestu odvaja od obale.Inace levo bi po GOOGLU trebalo uz obalu da se stigne do Tripitija(nameravam ove godine da se provozam biciklom da vidim da li je to izvodljivo).

Plaza je prakticno spojena, samo sto se onaj prasnjavi put na par mesta odvaja od mora 50-ak metara i ne vidi se nista od trske i trave.

Ja sam prve godine i isao iz Tripitija misleci da tako treba...

Sada se spustim u Xiropotamo pa idem levo 200-300 m i onda imam najblizeg coveka isto udaljenosti :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako pogodite xiropotami po vetru nece vam biti ni malo prijatno (kao nama prvi put), ali kad nema vetra, onda je odlichno ...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka