vspengler69

Kako doci do Sporada

117 poruka u ovoj temi

Valjda je obrnuto:"deck" je jeftiniji od "economy". :)

Ne znam da li je paluba dovoljno zaštićena od eventualne kiše i da li ima dovoljno mesta za sedenje? :neznam:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisane karte za trajekt. Anes, Glifa-Glosa, Glosa-Glifa za nas četvoro (deca su velika i nemaju nikakav popust) i auto 242 evra. Bilo koja druga opcija bi nas koštala preko 300, a i ovde nam odgovaraju vremena polazaka. Videćemo kakav je taj brod Symi II.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo da dodam jednu stvar koja se tice pristajanja trajekata u mestu Agnontas... Naime,mi smo bili smesteni u tom preslatkom malom seocetu i tamo inace ne pristaji trajekti. U noci 17 na 18 juli je poceo da duva izuzetno snazan vetar koji je narednog dana prakticno ucinio kupanje nemogucim. Jedino je moglo da se kupa upravo u Stafilosu i u Agnontasu koji su zapravo mali zalivi. Tada smo prvi i jedini put videli pristajanje svih plovila izuzev Hellenic Seeways-a. To nas je zbunilo pa smo kasnije od gazdarice smestaja u kome smo boravili dobili informaciju da se to desava samo kada su izuzetno veliki talasi.

Samo u tom slucaju se trajekti preusmeravaju u luku Agnontas.

U svim ostalim situacijama jedino su luke Glossa i Skopelos upotrevljive za pristajanje.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo dva puta videli pristajanje broda u Agnodasu. GA ferries. Ala je to bilo davno. Mali sin je bio izvan sebe od srece, trk iz vode pa na kej, do spica...vruc beton, kamencici zuljaju tabane, ma, nema veze...samo da se vidi brod. Obozavam Agnodas.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koristili smo Anesov trajekt, kupili povratne karte preko njihovog sajta relacija Glifa-Glossa, povratak isto za 2 odrasle osobe i automobil ukupno 130 eur, period septembar. Ja srecna, sto napravi dobar poso, kad li...

Vece pred polazak na put stize mail da je plovidba za povratni datum otkazana, pretrazujem njihov sajt da vidim kad ima povratak i zakljucujem da moramo ostati jos jednu noc na Skopelosu ali tada postoji samo pravac Glossa- Volos koji je skuplji od onoga sto smo vec platili. Saljem mail da mi urade novu rezervaciju za taj kasniji  polazak, vec je kasno uvece i naravno da mi niko ne odgovara jer vise ne rade. Sutradan ujutro krecemo rano na put ne znajuci da li je rezervacija prihvacena. Racunam da cemo morati da doplatimo 60-70 eur, pa jos tu jednu dodatnu noc... sta je tu je, ne mozes s ostrva plivajuci. 

Elem, logujemo se uvece jedva jedvide   u nekom smestaju blizu Glife gde smo nocili, to su tek bile muke tantalove, domacica nema pojma rec engleskog, dala nam papirce sa sifrom, a ono sve neke karakuke, daj je kec il dvojka, dal je nula ili slovo o, na koji WiFi da se ulogujemo, prikazuje se gomila a sve nazivi koji nemaju pojma sa nazivom smestaja... ma radila opasna kombinatorika, dzaba... Ona jadna ne zna ic o bilo cemu. Zvala  sina telefonom, pa ona njemu grcki, pa ja njemu engleski, pa on njoj grcki... aaaaaaaa, muke zive, vodala me po stanu da nadjemo ruter i nalepnicu sa sifrom, nije znala ni gde joj je taj ruter :zid:... i da ne duzim konacno  vidim stigo mail da je sve OK samo na salteru u Glifi da kazem ime. Aleluja. Opusteno.

Ujutro u Glifi debela Grkinja nema pojma o cemu pricamo, prica Engleski al vrlo ograniceno, dal nas ne razume il je boli uvo, nemam pojma... Kuca sifru rezervacije pa kaze nema, ne postoji. Ne moze da nam da karte ni za polazak, kamoli odlazak. Nervoza lagano raste.

Posle crtanja i precrtavanja po papiru, pantomime i sl.  nakanjuje se da zove nekoga, i konacno ukapira o cemu se radi. Ne mogu da verujem da ne zna da je otkazan  polazak za  datum koji smo rezervisali. Kaze ona OK odstampa nam karte,ja sad cekam da kaze cifru, al cutim ne pitam, necu da se izlecem. Pitam je jel sad finis, kaze finis, no problem. Evharisto, parakalo... i ne platih ja nikakvu doplatu. 

A Sami II sto ide iz Glife je jedan mali trajektic, kad sam ga videla da pristaje smrzla sam se. Lici na obicnu brodicu s palubom koja ne prima automobile.  

Upala sam u zonu sumraka pa nisam posle svega znala ni dal sam uopste u Glifi, sta sam kupila, sta su mi prodali...gde uopste idem... al jeste to trajekt.. za celih 6 automobila. Lepo nas je vozio a bila sam srecna, ma presrecna  kad smo konacno zaplovili. 

I opet bi isla s Anesom. 

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ponovili bi Skopelos ove godine. Gledam cene na Anesovom sajtu i čini mi se da su cene povoljnije. Iskoristili bi jun kada ima popust za povratne karte.

https://www.anes.gr/index.php/en/prices

Da li neko zna kada izlazi tačan red vožnje?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Здраво свима,

Да ли неко може да пошаље линк компаније преко које могу да се купе карте за Скопелос и Алонисос, односно нпр. релација Волос-Скопелос-Алонисос-Скопелос-Волос?

Дакле, неки сајт на коме могу да све повежем у једној куповини.

Пре пар година сам прочитао у некој теми, али сада не могу да нађем.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Здраво свима,

Да ли неко може да пошаље линк компаније преко које могу да се купе карте за Скопелос и Алонисос, односно нпр. релација Волос-Скопелос-Алонисос-Скопелос-Волос?

Дакле, неки сајт на коме могу да све повежем у једној куповини.

Пре пар година сам прочитао у некој теми, али сада не могу да нађем.

Пронашао сам  https://greeceferries.com/

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Хвала Биљана, нисам био најјаснији, знам које компаније возе. Требао ми је сајт на коме могу да увежем у једну куповину од Волоса до Скопелоса, Алонисоса и назад. Пронашао сам на  https://greeceferries.com/ и у целој комбинацији може да се уштеди само 20-так евра. У сваком случају пуно хвала на брзом одговору :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901157
    Ukupno poruka