vspengler69

Kako doci do Sporada

117 poruka u ovoj temi

Da li I dalje ima samo dva polaska trajekta iz Volosa do Skiatosa u toku dana ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imas vise polazaka, trajekti suHelenic Seaways i Annes, s tim sto je Helenic ekspres trajekt koji stize za 2,5h do Skiatosa. Evo ti link :

http://www.gtp.gr/Ro...d1=&StartFrom=1

Izmenjeno (krem-bananica)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neophodno da se karta za trajekt kupuje unapred? Jel neko kupovao tek kada je tamo stigao? Kakva su iskustva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, planiram odom na Skopelosu, od 17. jula, do otprilike 30. - 31. Idemo avionom do Soluna, tamo smo par dana, pa na Skopelos. Javicu sta sam nasao za trajekt za 2014-tu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam proucavao cene za trajekt ako bih kupovao online preko Hellenic Seaways-a.

http://www.hellenics....php/en/booking

Trazio sam povrtanu kartu, 17. jul - 30. jul 2014

1. Cena je ista Volos - Skopelos i Volos - Alonisos.

2. Ima samo jedan trajekt dnevno za kola.

3. Dakle:

Volos - Skopelos:

auto (< 4,25m) 50 evra, odrasla osoba 27,5 (deca od 5 - 10 god. 50% popusta)

Volos - Glossa (koja je na Skopelosu)

auto isto 50 evra, odrasla osoba 24,5

4. U ovom periodu ima popust za ekonomsku klasu, koja je i do Skopelosa i do Glosse 15 evra za odraslu osobu. Ali zato za auto do Skopelosa u ovom slucaju treba platiti 85 evra, a do Glosse 82,5. (Ne razumem ni ja, ali tako pise na sajtu).

Kao sto sam napomenuo, ista je cena do Alonisosa kao i do Skopelosa.

Sad ostaje da utvrdim datume, pa da trazim smestaj preko booking.com.

Inace, hvala puno Putnici za korisne informacije i linkove.

Izmenjeno (Branko J.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da ovo nije tema o smeštaju ,ali evo- samo da sugerišem da bolju, bogatiju ponudu smeštaja na Skopelosu ima sajt skopelosweb.gr, iako ne funkcioniše kao booking.com po principu trenutne rezervacije nego upućuje na kontakt sa vlasnicima, pa je moguće cenkanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto ne postoji posebna tema o Tesaliji,moram ovo pitanje da postavim ovde-da li je neko letovao u mestu Kala Nera,18km od Volosa i kakvi su vam utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Našla sam sve o Kala Neri,ipak postoji tema.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima,ove godine smo se i mi odlučili za Skijatos,jedino ostrvo na kojem nismo bili a da se do njega može stići kolima.Pročešljao sam skoro sve teme vezane za Skijatos i mogu reći da ima puno korisnih informacija.Imao bih par pitanja na temu samog trajekta na relaciji Volos-Skijatos.Interesuje me kada popunite online booking formu i napravite rezervaciju da li vam odmah naplaćuju ceo iznos za karte ili samo skidaju određenu sumu za rezervaciju?Gde možete preuzeti svoje karte?Da li kod agenata ili na samom portu u trafici kompanije?Bilo bi dobro kad bi ljudi koji su obezbeđivali karte na ovaj način prenesu svoja iskustva i savete u vezi trajekta.Evo šta sam ja pronašao o samom trajektu.

Hellenic seaways reklamira super ponude za rani booking 15evra za putnike i 50evra za kola.Međutim ove reklamne cene su uslovljene putovanjem u određenim danima tj.od utorka do četvrtka za putnike,za ostale dane nemate popust.Za auto popust važi samo ako ste putničke karte i kartu za auto kupili istovremeno.Ovo su tako smišljeno udesili da nije moguće ostvariti popust i na auto i na putnike,već samo po jednom osnovu.Obrni okreni za nas četvoro(deca su velika) i auto povratna karta bi koštala 284evra sa "popustom".Kod Anesa bi to iznelo 259,60evra.Razlika od 24evra,Anes je povoljniji ali vreme povratka im je užas,jedan vrlo rano a drugi veoma kasno.Ovo je individualno mišljenje možda će nekome i odgovarati.Suma sumarum,računajući i neko osveženje na trajektu potrebno je nekih 300 evrića za odlazak i povratak sa Skijatosa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi pojasni situaciju oko preuzimanja karata za trajekt za Skijatos?Videla sam da ako rezervisemo preko sajta na mejl dobijam valjda neku potvrdu sa kojom u Volosu sat vremena pre puta treba da podignem karte.Da li je neko vec to redio,posto se plasimo da npr.oni ne rade toliko rano ujtru(mi idemo onim trajektom u 9)ili tako nesto? Prosto bih vise volela da imamo karte u rukama kad krenemo? Cula sam da Kalodoukas moze da rezervise karte ali nisam sigurna da li je to bas karta ili opet samo ta elektronska potvrda? Da napomenem da idemo pocetkom avgusta,pa zbog guzvi moramo sve to da rezervisemo na vreme.

Svaka pomoc je dobrodosla :) Hvala narode :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam da Kalodoukas moze da rezervise karte ali nisam sigurna da li je to bas karta ili opet samo ta elektronska potvrda?

I nije ti logicnije da okrenes Kalodukas i dobijes informaciju iz prve ruke umesto da ovde izvlacis neke poluinformacije? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi pojasni situaciju oko preuzimanja karata za trajekt za Skijatos?Videla sam da ako rezervisemo preko sajta na mejl dobijam valjda neku potvrdu sa kojom u Volosu sat vremena pre puta treba da podignem karte.Da li je neko vec to redio,posto se plasimo da npr.oni ne rade toliko rano ujtru(mi idemo onim trajektom u 9)ili tako nesto? Prosto bih vise volela da imamo karte u rukama kad krenemo? Cula sam da Kalodoukas moze da rezervise karte ali nisam sigurna da li je to bas karta ili opet samo ta elektronska potvrda? Da napomenem da idemo pocetkom avgusta,pa zbog guzvi moramo sve to da rezervisemo na vreme.

Svaka pomoc je dobrodosla :) Hvala narode :)

Po meni, bolje je rezervisati karte i preuzeti ih pred polazak trajekta, kako kazu, sat vremena pre. Sigurno rade, jer se samo tu mogu podici karte u luci. To je kiosk sa leve strane cim se prodje rampa/kapija.

Kako kazete, voleli bi ste da ih imate u rukama pre nego sto krenete, i to je razuljiva briga, medjutim na putu do Volosa, ukoliko planirate da putujete taj dan i da tempirate dolazak na trajekt, sat, dva pre polaska, treb da imate na umu da je put dug, da prelazite 4 granicna prelaza, da idete gotovo u spicu sezone i da svakakva zadrzavanja mogu da se dese, pa onda jurnjava, nervoza...pa samim tim i eventualno kasnjenje na brod. U slucaju da ste kartu kupili za odredjeni brod, datum i vreme, novce vam sigurno nece vratiti.

Razmislite jos jednom. Ja sam u zadnjih 7 godina 4 puta isao na Sporade, nisam imao problema sa granicama ni sa vremenom dolaska, nisam ni rezervisao trajekte niti placao unapred, jer sam isao u junu/julu.

Po meni najsigurnija je opcia, kupiti karte, doci u Volos dan ranije, prosetati uvece po divnom gradu spavati u nekom od hotela i ujutro uci opusteno na brod.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja mislim da je ovo što Mirko kaže najsigurnija varijanta i planiram tako da uradim ove godine.

Interesuje me mišljenje ljudi koji su išli u junu da li je potrebno da se karte kupuju online i za polaske u junu ili tad nije još uvek velika gužva pa karte mogu da se kupe i na licu mesta? Kakva su vaša iskustva?

I još jedno pitanje vezano za decu. Naime, oba deteta su mi "na granici" što se tiče uzrasta, mlađe ima punih 5 godina (besplatan prevoz je za decu do 5 godina), a starije dete ima punih 10 godina (pravo na karte sa popustom imaju deca od 5-10 godina). Interesuje me kako proveravaju uzrast deteta - da li traže pasoš ili to rade samo onako "odokativno", tj. šta mislite na osnovu vašeg iskustva da li ima šanse da mlađe dete prošvercujemo kao da nema punih 5 godina, a starije - kao da nema punih 10 godina?

Hvala i pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogotovu sto sada imaju dve kompanije, guzve su jos manje, narocito u Junu, tako da za kuovinom karata unapred , bar po meni nema potrebe. Gledajte da dodjete bar sat i po pre polaska trajekta, na miru kuite kartu i parkirate automobil gde vam lucki policajci kazu. A onda idite i prosetajte malo po Volosu. U luci ima neka kafana, dovoljno velika, ima i toalet, mogu se kupiti neke grickalice, i naravno kafa i pice.

Sto se tice druge opcije, Ja imam tu vrlo jasan stav, kupiti karte za sve clanove. Mladje dte ne placa kartu, njega prijavis da ima 4 godine, niko pasose ne proverava, veruju ti na rec, i za to manje dete dobijes kartu, za vece ces platiti sa popustom i za njeg dobijes kartu, kao i za vas dvoje. Znam neke koji i ne prijave da imaju dete, Oni takodje jednostavno ulaze na brod, mama ide sama a dete nazad spava u kolima dok se ne udje na brod,

Meni je to onako, bezveze, na toliko guposti covek baci pare tokom godine, a pogotovu na pripremama za more, da ne nabrajam, da nekoga ne uvredim..da je pitanje od 10 - 15 eura ustedeti na detetu iluzorno..bolje voziti 200 km ekonomicnije, da ne kazem sporije i eto razlike u ceni. i jos nesto, samo putnici na brodu sa kartama, imaju placeno osiguranje na brodu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala lepo na odgovoru!

Potpuno se slazem sa ovim stavom. Nisam ni mislio da uopste ne prijavljujem decu. Jedina dilema je bila da li kupiti karte po njihovom pravom godistu ili malo slagati za godiste, tj. prijaviti da je svako od dece mladje za po godinu dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka