vspengler69

Kako doci do Sporada

117 poruka u ovoj temi

Pogledao samo voaj link sto Putnica dade ali mi je cudno da je dat red voznje samo do 08.09.2013.!?!

http://www.hellenics...09vosymb_en.pdf

Jel to znaci da posle 08. septembra trajekti ne voze ili sta vec?

A tek cene!?!

http://www.hellenics...r_2013_1_en.pdf

Pa ovo ko da se putuje do krita ili Rodosa!?!

Sad gledam cene i ne verujem. Ovo je os skuplje cini mi se nego sto je bilo. Sada je za dvoje odraslih i auto do Skijatosa 250 evra?!Toliko je pre neku godinu bilo do Skopelosa kad sam gledala, bas su bezobrazni sa cenama

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad gledam cene i ne verujem. Ovo je os skuplje cini mi se nego sto je bilo. Sada je za dvoje odraslih i auto do Skijatosa 250 evra?!Toliko je pre neku godinu bilo do Skopelosa kad sam gledala, bas su bezobrazni sa cenama

Da budem iskren to ima veliku logiku.

Skijatos je jako malo ostrvo i zamisli da ga preplavi 10.000 automobila.. ne bi bilo mesta gde noga da stane :).

Zato Skijatos i ima aeroodrom, i dosta dobro organizovan autobuski saobracaj a cene trajekta su vrlo destimulativne za automobile da bi se putnici odlucili da idu avionom ili organozovanim prevozom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ti ova konstatacija od "10.000 automobila" bas nesto i "ne pije vode".

Ta kolicina vozila dovozi otprilike 25-30.000 turista. Ako bi se recimo ta kolicina podelila na tri najveca ostrva Sporada to bi tako obradovalo one koji imaju hotele, apartmane, restorane, kafice, prodavnice,...

Recimo, kada sam ja bio na Skijatosu gomile vila i hotela van glavnog grada su bile poluprazne.

Mislim da se radi o sasvim drugoj prici, a tice se rivaliteta kopnenog i ostrvskog dela oko Peliona.

Cak je neko jednom pricao kako za Uskrs (ili neki drugi praznik) uopste nisu hteli da voze na ostrva Sporada iz Volosa, a za pretpostaviti je da na kopnenom delu ima Grka koji su zeleli da odu do rodbine ili cisto malo da odmore u lepom ambijentu!?!

Tu se vac ne radi toliko o turistima vec o cistoj pakosti, zlobi i zavisti jer, po mom misljenu, taj deo kopnene Grcke ne moze da se poredi ni u snovima sa lepotama Sporada.

Kada sam ponovo analizirao cenovnik vidim da je stvarno bezobrazluk da recimo Skopelos (iz Volosa) kosta nekih 270 evra za dve osobe i auto, a ako se pogleda cenovnik Anek Linesa cena prevoza do Hanje (Suda) na Kritu je 276 evra za isti broj putnika i vozilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda se konacno ove godine pojavi i `proradi` novi prevoznik, kako je najavljeno ANES Lines sa cenama 30% nizih od sadasnjih, kako je najavljeno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izgleda da ta prica oko drugog prevoznika do Sporada najzad dobija epilog.

Samo da ne "potrcimo pred rudu"!?!

Anes Ferries je najzad na sajtu ubacio i Sporade u ponudu:

http://www.anes.gr/

E sad, ja sam probao za juli i avgust ali "curak". Izgleda jos nema rasporada (ili cenovnika).

U maju povratna karta do Skopelosa za dve osobe i auto izadje 196,6 evra.

Ako uporedimo sa onih 270 ovo je daleko povoljnije i prihvatljivije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Volodja,

trajekt do Skijatosa je uvek bio skup. Cena od 196e je otprilike bila za ranu rezervaciju, ali 2009 ili 2010. tako da i dalje ne razumem zasto? Ispada da 2,5 sata putovanja kosta mnogo vise nego do Krita brod sve sa kabinom.

Bojim se da ce to biti kartel!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ako se poredi sa trajektima koji krecu iz Pireja po satu voznje ispada znacajno skuplji..

Ali ako poredite sat voznje trajektom iz bilo koje druge luke, Volos, Igumenica, Patra, Kilini...doci cete do racunica da trajekt do Skijathosa po satu kosta koliko i Kilini - Zakintos, Zakintos- Lefkada, Lefkada - Kefalonija, Patra - Kefalonija, ...

Izmenjeno (Mirko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad gledam cene i ne verujem. Ovo je os skuplje cini mi se nego sto je bilo. Sada je za dvoje odraslih i auto do Skijatosa 250 evra?!Toliko je pre neku godinu bilo do Skopelosa kad sam gledala, bas su bezobrazni sa cenama

Jel' može neko da mi pomogne. Uzmite da sam malo glupa za ove stvari, ali nije mi jasno, da li se posebno naplaćuje trajekt za kola, a pored toga i za putnike? Zašto sam ja mislila da ako platiš trajekt za kola, to podrazumeva i tebe u tim kolima? S druge strane, ove cifre koje pominjete, 200, 300 evra, ni to mi nije jasno. Na ovom sajtu sam našla ove cene http://www.petas.gr/en/ShipResults.html?isRoundtrip=1&passengers=4&vehicles=1&mask=1&depText=VOLOS%20GR%20(VOL)&arrText=SKOPELOS%20GR%20(SKO)&DepStation=VOL&ArrStation=SKO&DepDate=21/07/2013&RetDate=31/07/2013&get_clicktag=http%3A%2F%2Fgr.linkwi.se%2Fz%2F314-8%2FCD61%2F%3Fsubid1%3DAktoploika%26subid2%3DEnglish&lang=en&isRoundtripShip=1&searchfrom=CD61&lkws_314=51b05e65-22e2-3e88-ad7f-da0f2e15ded8 . Jesam li ja nešto pogrešila? Ja sam već bila na Skopelosu, s tim što sam išla avionom do Skijatosa, jer sam znala i tad da su cene trajekta preskupe, ali sam negde dobila info, da se to promenilo, tj da je sad mnogo jeftinije, al opet cene koje sam ja našla i one koje se ovde pominju se znatno razlikuju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Plaća se posebno za kola a posebno za putnike.

Znači 55€ za auto plus 19€ po putniku. Ne znam koliko je za decu. I to je jeftinija varijanta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam i ja tu cenu na nekim agencijskim sajtovima, ali ne znam zašto meni na ovom sajtu daje jeftinije cene. A hvala za razjašnjenje oko cene putnika :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel' može neko da mi pomogne. Uzmite da sam malo glupa za ove stvari, ali nije mi jasno, da li se posebno naplaćuje trajekt za kola, a pored toga i za putnike? Zašto sam ja mislila da ako platiš trajekt za kola, to podrazumeva i tebe u tim kolima? S druge strane, ove cifre koje pominjete, 200, 300 evra, ni to mi nije jasno. Na ovom sajtu sam našla ove cene http://www.petas.gr/...7f-da0f2e15ded8 . Jesam li ja nešto pogrešila? Ja sam već bila na Skopelosu, s tim što sam išla avionom do Skijatosa, jer sam znala i tad da su cene trajekta preskupe, ali sam negde dobila info, da se to promenilo, tj da je sad mnogo jeftinije, al opet cene koje sam ja našla i one koje se ovde pominju se znatno razlikuju.

Malammira,

Ovaj sajt je u redu, al ti on prikazuje samo karte za putnike, bez automobila..i cene su onakve kakve su i na drugim sajtovima i brodskim kompanijama...Karte za putnike su znacajno jeftija od karata za automobili...

Recimo, ANES..na relaciji Volos- Skijatos, karta za putnika je 19 eura u jednom pravcu a karta za kola je 55 eura u jednom pracu...cena povretne karte za auto i dvoje odraslih preko ANESA iznosi oko 150 eura, dok druga kompanija ima skuplju cenu, tj dosadasnju od 204 eura...

Znaci pojavom nove kompanije, postoji mogucnost jeftinijeg transporta..

Izmenjeno (Mirko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malammira,

Ovaj sajt je u redu, al ti on prikazuje samo karte za putnike, bez automobila..i cene su onakve kakve su i na drugim sajtovima i brodskim kompanijama..

Ja sam ukucala vozilo+ 2 putnika i ovako mi je izbacio. Shvatila sam 150 jura u oba pravca :D. Evo ja sad tražim prevoz do Skopelosa i izračunala sam da avion do Soluna + trajekt za kola i putnike ( rentirali bi kola u Solunu) dođe jeftinije nego samo čarter do Skijatosa ( a od Skijatosa treba opet trajekt za Skopelos ;) )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima proverenu informaciju koliko su karte za dve osobe i automobil od Volosa do Skiatosa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oko 180-190e povratni tiket

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka