vspengler69

Kako doci do Sporada

117 poruka u ovoj temi

Beograd-Skijatos kolima (14.07-27.07.2010.)

putarine:

Srbija 730din.+190din.

Makedonija 50denara+60den.+50den.

Grcka 2eura+2,9eura+2,2eura+1euro+2,8eura

karte za trajekt:

21euro po osobi+76eura auto

gorivo:

Makedonija (euro dizel) 1l=0,97centi

Grcka (euro dizel) 1l=1.4eura

granicni prelazi:

zadrzavanja u odlasku ne veca od 10-15 min.

zadrzavanja u povratku nema

Svaka cast! Preciznije ne moze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

jel moze neko da napishe ovde sumirano opcije prevoza trajektom do ovih ostrva kako bi imali sto tacniju i pregledniju sliku.

Vremena polazaka trajekta, cene i koje su opcije odnosno da li ima polazaka iz vishe luka iz te regije - prednosti i mane.

znaci odnosi se na sva tri ostrva, direktne linije recimo do Skopelosa itd...

Izmenjeno (banebg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam kakva je sada situacija, ali ja kada sam isao bila je uzasna. Pri tome mislim na trajekt ka Skiatosu. Prvo mora da se rezervise dosta unapred, a drugo skupo je oko 105e u jednom pravcu za auto i dve odrasle sobe. Pri tom nismo odmah rezervisali za nazad vec smo sacekali 3 dana i nije bilo mesta, pa smo produzili boravak za jedan dan. Bilo je nas tri porodice i nekima je to predstavljalo problem zbog obaveza. Naravno da ne pricam o tome sto smo svi ukupno dali za trajekt skoro 700e.

Koliko se secam ima samo jedan ili dva dnevno. Mora se krenuti dosta ranije da bi se izbrgle neocekivane gluposti. Ceo put razmisljas samo da ne zakasnis, i onda kada si vec blizu vidis da stizes 3 sata ranije.

Koliko ja znam samo iz Volosa se isplati ici. Mislim, mozes i iz Soluna....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bane ne bih da te razocaram ali ... trajekt do Sporada je najskuplji trajekt u Grckoj zbog cega i sami Grci protestvuju jer firma koja ga drzi ima monopol.

Cena za kola je oko 60e za kraca i oko 80e ako su duza od 4,25m (mi platili jeftiniju pa morali da doplatimo), po osobi je oko 22e. Sve su ovo cene u jednom pravcu.

Trajekt je jako redak, ide 1-2 dnevno i razlicito razlicitim danima (jako vodi racuna koji je dan u nedelji). Ide iz Volosa i Agios Konstatinosa, mada je iz Volosa blize.

Njihov sajt ti je http://www.hellenics...ex.asp?a_id=209 pa trazi red voznje i cene.

Ja red voznje obicno gledam na www.gtp.gr ali oni ne stave unapred red voznje pa se cesto do juna ne zna kad idu trajekti. Mi smo u Volos dosli u 15h u nedelju a trajekt je otisao ujutro u 8 jedan jedini. Morali smo da prespavamo i da cekamo trajekt u ponedeljak, ali ponedeljkom je isao tek u 12h ... pa smo izgubili silno vreme. Izuzetno zeznut trajekt, a ubitacan po cenama nea.gif .

Ne bi mi bilo zao da platim, ali da ide na svaka 3-4 sata, ali ovako lud.gif

Sto se rezervacije tice mi smo isli na Skijatos preko forumasa Mile Mobilni pa nam je on rezervisao karte, tako da smo se barem te bede spasili.

Izmenjeno (Putnica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znaci do mesec dana unapred nista ni ne planirati a racunati na Grcka cudesa po svim tackama pitanja ;)

Lepo ... ;)

a da ima vishe polazaka + vishe prevoznika cena i ne bi bila 350e u oba smera ;))) eh uzasa... pa jos 5 dana mogu da ostanem za te pare minimum :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo karte kupovali preko agencije Kalodoukas! Isli smo 2008 godine i bilo je super sto smo preko njih rezervisali, zato sto je prevoznik tada strajkovao pa nisu vrsili prodaju preko interneta nego samo licno. Njihov vodic na Skijatosu je kupio karte i avionom ih poslao u agenciju ovde pa nismo tamo morali da cekamo! Provizija im je tada bila oko 10E

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

znaci do mesec dana unapred nista ni ne planirati a racunati na Grcka cudesa po svim tackama pitanja wink.gif

Lepo ... wink.gif

a da ima vishe polazaka + vishe prevoznika cena i ne bi bila 350e u oba smera wink.gif)) eh uzasa... pa jos 5 dana mogu da ostanem za te pare minimum osmeh1.gif

Ma hteli oni sa Skijatosa da kupe svoj brod al im propao plan... do tad jedino busom ako ti je skupo kolima ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma hteli oni sa Skijatosa da kupe svoj brod al im propao plan... do tad jedino busom ako ti je skupo kolima ...

To su uradili divni ljudi sa Skirosa :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim nekog od clanova foruma da mi odgovori ako zna- sta se desava u slucaju kada ne moze da se putuje vozilom za koji je kupljena karta za trajekt? Kupili smo karte preko Sabre za jedan auto koji je u medjuvremenu udaren! Srecom nije bilo nekih vecih posledica, ali nije sigurno da ce auto biti popravljen do 03.09. kada treba da putujemo, a posto na kartama pise reg. br. tablice ne znam sta sada da radimo. U agenciji su nam rekli da oni pri ukrcavanju na trajekt verovatno to ne proveravaju ( sto je meni cudno) i da ce jos proveriti, ali me zanima da li je neko imao slicna iskustva! Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zivim u Grckoj, kontaktiraj me na mail pesma1111@gmail.com da ti zovem luku da pitam.

pozdrav!

Izmenjeno (samco)
obrisan nepotreban citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zamolio bi vas posto cesto ima raznih skrivenih troskova kada se ide preko agencija pa me interesuje kolika je razlika u ceni avio VS bus+trajekt do Skiathosa!? dakle,kola nisu ukljucena u pricu...

zanima me jer planiram do Skiathosa ovog leta ali vidim da trajekt jako lose saobraca(2 puta dvevno)trajekt i da se dosta provede vremena u cekanju...

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam sinoc da su to sa trajektima uradili kako bi zadrzali ljude u Volosu. Drugog razloga nema. Izgradili su hotele blizu "aerodroma", tu najcesce Italijani zaglave jer su letovi kasno uvece a prvi trajekt rano ujutru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cula sam sinoc da su to sa trajektima uradili kako bi zadrzali ljude u Volosu. Drugog razloga nema. Izgradili su hotele blizu "aerodroma", tu najcesce Italijani zaglave jer su letovi kasno uvece a prvi trajekt rano ujutru.

Kljucna stvar koja je i mene iznenadila prilikom ovogodisnje kratke posete Skopelosu je da je drugi prevoznik " Nel lines " u poslednjem trenutku izleteo iz igre. Preciznije receno, to je nekoliko polazaka brodova manje iz Volosa i Agios Konstantinosa, ali sto je najvaznije i gubitak bilo kakve brodske veze sa Solunom (planirano je bilo da rade relaciju Solun-sporadi-Volos tri puta nedeljno), sto se mislim nikada nije deslilo, barem ne u poslednjih 10-tak godina.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledao samo voaj link sto Putnica dade ali mi je cudno da je dat red voznje samo do 08.09.2013.!?!

http://www.hellenicseaways.gr/media/drom2013/2106_0809vosymb_en.pdf

Jel to znaci da posle 08. septembra trajekti ne voze ili sta vec?

A tek cene!?!

http://www.hellenicseaways.gr/media/naylologia2013/en/nSymSpor_2013_1_en.pdf

Pa ovo ko da se putuje do krita ili Rodosa!?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tokom leta je drugaciji red voznje od onoga koji sledi posle 08.09. Naravno da ce trajekti saobracati na toj relaciji, jer saobracaju tokom cele godine, ali po drugacijem rasporedu, koje ce tokom leta izaci, osnovni razlog je kraj turisticke sezone.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka