zak08

Tax Free - Kupovina bez poreza

10 poruka u ovoj temi

Koliki je VAT i Minimalna kupovina u Bugarskoj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

20%

300 leva u "Metrou"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala za Metro a za ostale hipermarkete kao Billa,Elemag,Fantastiko,Piccadilly kao i za tehnicku robu,koji je minimum?

Na koji se nacin vraca dds?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam za druge, ovo sam video u sofijskom Metrou pre nedelju dana. Procedura je dosta komplikovana: racun treba da bude preko 300 leva, ne moze da se sabere vise racuna vec sve mora da bude na jednom, sva roba sa racuna mora da se iznese u roku od 3 meseca i da se pokaze na granici zajedno sa racunom. Bugarski carinik tada treba da overi racun (za sta ce naravno da trazi lovu). Prilikom sledeceg dolaska u Metro, a u roku od najvise 6 meseci, onaj overeni racun se pokazuje na posebnom salteru iza kasa, popunjava se neki obrazac i placa se provizija, tako da na kraju povracaj bude oko 10%.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne dobija se pun iznos ako se ide preko Global refund zbog njihove provizije i mito koje traze bugarski carinici kako bi overili racune,u prodavnici trazite da vam izdaju tax free racun,na granici overite kod carinika i sledeci put kada dolazite u istoj prodavnici podignete pun iznos,tako je bar u Rumuniji,Madjarskoj,Nemackoj i drugim zemljama.

Molim moderatora da u tabeli stavi i Bugarsku,kako bi znali koji je minimalan iznos za Tax Fre a sto se tice Madjarske,mislim da su od ove godine povecali na 200 evra.

http://www.putovanja...vina_bez_poreza

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao neko ko je povraćaj poreza (DDS) u Bugarskoj radio više puta, za male sume se ne isplati! Nikako!

Kao šta je već napisano, carinik koji overava papire obavezno traži novac za to. Ukoliko nije zadovoljan ume da ne overi sve potrebne stranice obrasca ili pečat stavi na pogrešno mesto. To je lično iskustvo. A nedostatak pečata se naravno na šalteru za povraćaj i tada je odavno kasno za ispavke.

Jedan se mojom ponudom od 10 leva strašno uvredio, počeo da viče, ma užas. Pamtim da mi je rekao da je to suma koja se daje babaseri, a on je CARINIK.

Takođe kada se odbiju takse pri povraćaju novca procenat povraćaja je oko 10-11%.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zato na bugarski jezik carinik zove se MITNICAR ;) mito i korupcija i to za male pare su ostale lose navike bugarske carine jos od kominuzma :(

Znaju ako prolazis granicu i tada nekome je rodjendan vidi u pasos ili 2-3 dana plus minus kao na zezanje (ali misli to) trazi da ga castis :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko povratio novac za robu kupljenu u Ikei? 

Gde se tamo vrsi povracaj?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Procedura ista kao i svuda, osim što sledeći put kad odeš u Ikeu po novac, dobijaš vizit karticu neke kancelarije u Sofiji koja vraća novac. Ja nisam tražio tu kancelariju jer valjda radi do 17:00, a ja sam u Ikei bio oko 19:00. "Propalo" mi 50eur, samo što cariniku nisam dao mito pa mi nije bilo žao. :)

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodnu
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka