Draganica

Avio kompanije

49 poruka u ovoj temi

Pre tri dana sam dobio novac nazad, posle tri meseca, ali opet bolje ikad nego nikad :dance:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Još uvek nema informacija u vezi Malev karata koje sam kupio u agenciji. Pitao sam u nekoliko agencija i ništa. :angry:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako vam se cini kompanija Belair koja leti Skoplje -Rim

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze li mi neko objasniti kada se preseda na vise letova.Npr idem jednom aviokompanijom , pa posle par sati letim totalno drugom.Nisu vezani letovi pa mi recite proceduru.Da li mogu da cekiram stvari na odlaznom aerodromu pa tek na zadnjem da ih podignem? da li kada izadjem iz aviona pratim tranzit ili moram da izadjem kroz pasosku kontrolu pa opet na check in za drugi let?

Do sada sam uvek letio jednom kompanijom ali sada je malo drugacije:).Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako si kupio JEDNU kartu (preko agencije ili interneta) i ponudjena ti je kombinacija letova raznih kompanija, mozes da cekiras prtljag do finalne destinacije i da prodjes kroz tranzit. Ako si sam kombinovao letove i kupovao za svaki posebnu kartu, svaki let moras da obavis kao da je jedini, cekirajuci se svaki put do sledece destinacije i prolazeci sve kontrole.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam vise karata, znaci prakticno moram svaki put sve ispocetka.Idem na izlaz, prodjem kontrolu, pa opet na check in i tako stalno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Na zalost, tako je. Nadam se da imas dovoljno vremena izmedju letova, jer u slucaju nestizanja na sledeci let, propadaju ti karte, osim ako nisu code-share, ali s obzirom da imas razlicite karte, sumnjam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obzirom da mi karte nisu vezane, kompanije su razlicite.Reci mi da li idem na tranzit pa tu prolazim pasosku kontrolu pa na check in ili idem na klasicnu pasosku kontrolu?da li postoje posebni salteri za pasosku kontrolu za putnike u tranzitu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako imas prtljag koji si predao, onda ni u kom slucaju ne mozes da ides na tranzit, nego napravis kontrolu pasosa kao da ti je to definitvna destinacija, uzmes prtljag, pa onda ispocetka- cekiranje, kontrola, ukrcavanje. Mislim daisto moras da uradis i ako imas samo rucni prtljag, moras svakako da se cekiras. Nisam sigurna kakav je postupak u slucaju da se si cekirao online za sve letove, ali verujem da i u tom slucaju moras celo putovanje da obavis kao niz pojedinacnih letova.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja moram samo da kazem da sa avio geneksom ne letite ni do tivta ...strahota!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da pitam: a zašto? Da se nije srušio - to bih verovatno čuo...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ju!! zar to jos postoji?! :ohmy:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da pitam: a zašto? Da se nije srušio - to bih verovatno čuo...

evo vlado recicu ti zasto...

i moram da napomenem da smo sa njima leteli 2010.god. i da je situacija bila sledeca:

Avion je jako los,po mom misljenju najlosiji kojim sam putovala do sada...

Tada je ova avio kompanija imala samo 1 avion u svom vlasnistvu i kada se taj jedan jedini pokvario,nisu mogli poslati neki drugi,nego su morali da ga popravljaju u turskoj(kvar je bio uzgred na motoru) mi smo se pokocili od straha...

Iz Hurgade smo trebali da krenemo oko 18h(ako se dobro secam),a krenuli smo oko 2h posle ponoci...

E sad ne znam da li se secate ali je bilo u novinama da je na tom letu iz turske za bg. bila cini mi se olja k. (evo nasla sam http://www.alo.rs/stari-alo/Panika_u_avionu/29414 ) samo sto ne pise agencija,a radi se o avio genexu...da se zna!

Stjuardese su bile jako neljubazne :azdaja: ,medju putnicima se stvorila nervoza...a onda kada smo usli u avion samo se cuje plac dece(jezivo) i pitanje jednog putnika(inace oca decaka kog su smestili kod mene i supruga,nisu mu dozvolili da sedne sa ocem i majkom jer nije dobio to sediste :ohmy::tik: ) -obraca se stjuardesi : "izvinite...?Jeste li sigurni da ovaj avion moze da poleti?"

Haos u glavi...Malog pored nas sam zagrlila i rekla da se ne plasi,bilo mi je bas zao tog decaka...zagrlio je svoju plisanu igracku i zaspao naslonjen na moje rame :wub: dusa...(iskreno sve ovo mi je licilo na neku scenu iz horor filma)

a kulminacija svega je oluja koja nas je bas u tom avionu zadesila jedno sat vremena pre sletanja(ja sam tako cvrsto spavala da nisam nista cula do samog sletanja)...muz me je jedva probudio,a oko mene ukoceni ljudi ,prebledeli,nase 4 drugarise isto...kazu :'bolje sto si prespavala"

posle toga sam imala strah od aviona koji je trajao godinu dana,pa sela opet :vestica:

Eto vlado...to je moje iskustvo ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To sve moze da se desi sa bilo kojom avio kompanijom.

Da je avion bio star - ko god je leteo sa bilo kojom americkom kompanijom mogao je da vidi da JAT nije najgori. Avion star koliko god da je, lepo radi sve dok se redovno odrzava.

Glanc novi Qantas A-380 super jumbo, otpao mu motor sat vremena posle poletanja iz Singapura. Motor iz vedra neba pao u selo u Indoneziji.

Jedna od 3 najbolje firme na planeti, Cathay Pacific, novi A-330, bio sam na letu za Hong Kong, krila su isla gore-dole po 3 metra. Mogu da idu 17 metara i da nista (osim velikog straha) ne bude. Usao u oluju i to ti je, ne zavisi od kompanije.

Ono sto nije uobicajeno i tu je prethodni poster u pravu, je neljubaznost osoblja.

Jos, putnik pita stjuardesu "Moze li ovaj avion uopste da poleti" je druga krajnost. Koga on pita? Ako su mehanicari dozvoilli poletanje posle popravke, to je sve sto treba da se zna.

Izmenjeno (Genki_des)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Letujem u Kušadasiju ove godine preko Argusa. Argus je potpisao ugovor sa turskim avioprevoznikom, iz posredničke agencije su mi rekli da je u pitanju Onur Air. Da li iko ima bilo kakve informacije vezano za ovu kompaniju?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868508
    Ukupno poruka