Draganica

Avio kompanije

49 poruka u ovoj temi

Ako mi na vaučeru piše JU, jel mi to letimo JAT-om,tj. Er Srbijom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

  • Koja kompanija je najbolja? Tesko pitanje ali iz licnog iskustva...ustvari ispricacu jedno moje teze putovanje od Beograda do Hjustona. Kako nema direktnog leta pristao sam na predlozenu varijantu preko Frankfurta gde stizem u jednom danu i gde na Frankfurtskom aerodromu nemam puno "praznog" vremena. Prvi je Jatov let u 7.30 za Frankfurt.
  • Stižem pre pilota i posade aviona. Čekam... U neko doba se pojavljuje posada koja kao da je pijančila celu noć. Piloti sa razdrljanim košuljama, neočešljane stjuardese prolaze kraj putnika kao neke slavne ličnosti. Kasni se uveliko a meni je let povezan sa letom iz Frankfurta porema Hjustonu i imam jako malo vremena za presedanje. Već sam video da ne mogu da stignem na taj let ali sam se nadao već nekoj drugoj mogućnosti. Nakon svih kontrola koje su me čekale na aerodromu u Frankfurtu, avion za Hjuston je već otišao, osoblje aerodroma mi je pravilo već neku drugu kombinaciju za let. Našli su da je najbolje da idem do Filadelfije a odatle za Hjuston. Imam dovoljno vremena za presedanje pa sam krenuo. Let za Filadelfiju je trajao nekoliko sati. Uzeo sam piće, mislim da je Viski bio u pitanju, pustio TV pa mi je let brzo proša o. Na carini su me zaustavili i krenuli su da mi pretresu ručni prtljag jer mi kofer nije još ni stigao do amerike. Sve u svemu uniformisani crnac sa belim gumenim rukavicama mi je vršljao po stvarima i jedino što mu je bilo zanimljivo to su bili muzički diskovi raznih izvo|ača a najviše od George Bensona. U svakom slučaju dok je sve to trajalo, pasoška kontrola, carina, slikanje, otisci… ja sam ostao bez narednog leta za Houston. Padalo je veče a šalter Lufthanse se zatvorio. Nisam imao kome da se žalim i da dobijem adekvatan let ili adekvatno prenoćište. Muvao sam se satima po aerodromu gde sam u čekaonici dočekao jutro. Obezbedili su mi let negde oko deset časova. Bio sam među prvim putnicima, kako i ne bih kada sam celu noć proveo na aerodromu. Iako nas je bilo samo desetak putnika, uniformisani radnik na čekiranju je rekao da prvo uđu putnici sa brojevima sedišta do deset pa onda ostali. Bilo mi je jako smešno što nisam pokazivao. Ušao sam u lep mali avion. Avion je za otprilike tridesetak putnika, srebrne boje sa dva motora na repu. Let je trajao oko tri sata i brzo mi je prošao. Ustvari mislim da sam zadremao u toku leta. Slećem, brzo izlazim iz zgrade jer nemam carinu ni kontrolu...
  • Kako cesto putujem mogu da Qatar airways stavim na prvo mesto avio kompanija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko leteo portugalskim TAP-om?

Kupio sam juce karte, ali nisam siguran sta mogu da ocekujem? :)

Neki utisci samo mi trebaju nista previse...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zorane,jel si ti unapred kupio kartu za Hjuston ili ne. Sta u tom slucaju,ako zakasnis kupujes novu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolja do sada avio kompanija mi je bila Emirati zaista su fenomenalni... A najgora posle JAT-a je UNITED Airlines. Ocajno im je neljubazna posada a i matora...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne otvaram novu temu, a ova mi se cini pogodna...

Saznao sam nesto zanimljivo, mozda je to opstepoznata stvar, ali meni je bila novost. Ako znate da ne mozete da iskoristite avio kartu i ako unapred to javite svojoj agenciji ili avio kompaniji, mogu da vam se refundiraju aerodromske takse! Konkretno, ja nisam mogao da otputujem Air Srbijom i dobio sam 5,800 dinara nazad za racun.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To je uvek bilo tako, ali ne za sve tipove karata i ne kod LCC.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zašto je wizz air pre preskup u periodu do 20. januara, a nakon toga karte i 3x niže cene!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

EU odobrila saradnju Etihada i Alitalije, uz uslov Beogradu

Evropska komisija odobrila je danas, uz uslov, sporazum o saradnji aviokompanije Etihad ervejz iz Ujedinjenih Arapskih Emirata i Alitalije što će toj italijanskoj kompaniji omogućiti da izbegne bankrot.

Brisel je kao jedini uslov postavio davanje odobrenja - otvaranje "slotova", još jednoj avio-kompaniji da koristi aerodrome Fjumičino u Rimu i Nikola Tesla u Beogradu.

Posle višemesečnih pregovora, Etihad ervejz je 8. avgusta postigao dogovor o kupovini Alitalije.

Evropska komisija je saopštila da je odobrila kupovinu i naglasila da ta "odluka zavisi od toga da Alitalija i Etihad oslobode 'slotove' za sletanje još jedne, nove kompanije, na aerodrom Fjumičino u Rimu i (aerodrom) u Beogradu".

Komisija objašnjava da su sada Alitalija i Er Srbija koju kontroliše Etihad, "jedini prevoznici koji nude direktne letove na liniji Rim-Beograd".

Evropska komisija je navela da strahuje da "monopol" stvoren tim savezom, na liniji Rim-Beograd "vodi rastu cena i smanjenju kvaliteta usluge putnika", a nametnuta "obaveza je odgovor na tu zabrinutost".

Etihad treba da uloži 560 miliona evra kako bi, sa 49 odsto kapitala, postao najveći akcionar Alitalije čiji je dug procenjen na iznad jedne milijarde evra.

Izmenjeno (ElCid)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Da li neko ima iskustva sa Swiss air na relaciji Beograd-Cirih-Majami?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, imam jedno malo tupavo pitanje, ali nisam par godina letio regularnim aviokompanijama (uglavnom sam išao LC), pa mi je malo mutno sjećanje, ali ako se ne varam nikakve potvrde leta se ne štampaju, samo se preda pasoš na šalteru i oni vam odštampaju kartu jer se nalazite u njihovom sistemu. Je li tako?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka